Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна
Резултати 126 до 150 от 166

Тема: Поредният Първи, EF86, 6L6GC

Димитър Пандов selfy's Avatar
    Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    34
    Поздравления за хубавата конструкция и добрите части вложени в усилвателя!!! Един съвет от мен — свинските опашки не ги стягай силно, а ги остави съвсееем леко хлабави

ДОПЪЛНЕНИЕ: От съвременното производство съм много доволен от Audio Note KAISEI като катодни байпаси. Има ги във hificollective, от където доставката за "дребни" поръчки е 3 до 7 паунда.
    Редактирано от selfy; 5 January 2018 в 13:50.
    "Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music." — Rachmaninoff

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ще бъда благодарен на малко помощ за кабелите - какви да сложа в захранвщите вериги, какви в сигналните, отоплението..

Разполагам с известно количество многожилни Clynder Cables, 600V, 105C, 22AWG
    http://www.clyndercables.co.uk/downl...20Brochure.pdf

както и разни up-occ - 18, 20, 22AWG

Milen_haskovo mbg's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    29
    Neotech HUW-0,2 UP-OCC, HUW-0,33 UP-OCC
    едножилния, най-тънкия го ползвам за анодните и съм доволен. Някои хора споделиха, че ползването на хубава жица в отоплението също много се чувала... аз все още не съм слушал.

Точно от тях съм си вземал преди време, само че по-дебелия - awg22, понеже са на една цена

Един въпрос ме тормози... захранващия траф има извод SS - някакъв екран, нещо такова:

hashimoto-pt-220_1.png

Не съм сигурен към общата маса ли да го свържа или към земя и при положение, че корпуса на усилвателя не е метален да свързвам ли общата маса със земното т.е по следната монтажна схемичка как да свържа А, B и C?

cabling.png

Бих свързал B и C директно, и с някаква RC група към A.

Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    29
    Връзвай директно и трите заедно. Ако захранващия траф е с обща намотка за двата канала, вържи и катодната RC група на крайните в същата точка, както и масата на входовете - сегашния вариант не е ОК, колкото и добре да изглежда "като за снимка". Междувременно е най-правилния... ако имаш отделни трафове, или поне отделни намотки за анодните на драйверната и крайната.

За цялостното опроводяване на масата не споря как е, дори не съм го преглеждал подробно, обаче смятам че твърдата връзка на сигналната маса със зануляването (заземяването) не е правилна. Не че не съм точно така на усилвателя ми в момента, но смятам че е по-добре за избягване на примки по земния контур да има някакво разделяне на двете маси.

2, 3, 7 и 8-мо на драйверните лампи са на маса и реших, че е добре да вържа катодната RC-група на крайната в същата точка, както и входната маса. В същата точка е и грид-лийка на крайната. От там каналите се събират в звезда до левия кондензатор... На мен ми изглежа добре.. или?
    Редактирано от innergy; 17 January 2018 в 12:00.

В тези случаи най-добрия подход е след като дадена концепция ти изглежда добре да я тестваш на практика. Ако не е добре то ще си проличи.

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    32
    Красота, евала .
    Etheraudio modded Sony 228ESD > The Last Spark ( Single Ended GM70 with 12.5k load ) > Etheraudio Normal 28 (horns with Ether 7.15 ) > Etheraudio speaker cable, interconnect, power conditioner > Etheraudio pulse generator with silver antena

IMGP3948a.jpg DSC_3901.jpg

Нещо такова се получи. Идеята беше сигналните и захранващи вериги да не са близо, а където има дълги проводници да са предимно филтрирани напрежения. Входната на захранващия е "времянка", че нямах търпение да го чуя. Ще монтирам реле и гнездо за предпазител на планка между двата болта над куплунга, а до ключа отпред ще пусна само една тънка усукана двойка за включване на релето с 3-4мА консумация... Слагам му табелката и сме в играта...
    Редактирано от innergy; 18 February 2018 в 12:54.

Табелката е Sinnergy, нали?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Добра идея..

Ша черпиш!

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Минавам само да оставя тия 2 клипа.
    Слушалковия изход на лаптопа и липсата на табелка се компенсират от 40-годишните аудиофилски табуретки под колоните обаче пък записа е с GSM, така че се надявам на известно снизхождение. Снимано е на живо. Не е картинка..

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    И от мен
    The difference between genius and stupidity is that genius has its limits.

Не само е красив, ами може и да пее.

Поздравления и адмирации, уникален резултат като се има предвид, че ти е първия. Надявам се да продължаваш да твориш и много още да направиш.

Как ли ще звучи ако свири в стая където пода не е от терикот и е записан професионално...направо настръхвам.

Благодарности, момчета.. благодарности също на всички, които помогнаха в темата. Ще качвам по нататък записи и на други стилове музика в youtube канала. Само да метна колонките на хубави стойки и да му намеря читав източник.
    Засега смятам случая за приключен..

Попадна ми един външен USB осцилоскоп с вграден генератор и опция за сваляне на АЧХ, така че направих някои измервания.

Усилвателя започва да ограничава при вход 2.15Vpp. Аз бих приел за удобство 2Vpp максимален входен сигнал за максимална неизкривена мощност. Общия коеф. на усилване на усилвателя, с добро приближение, е около 10 т.е при 2Vpp на входа, на изхода бих имал към 7Vrms или 6.125W максимална неизкривена мощност при 8 ома товар.

Първото снемане на АЧХ е при 1W изходна мощност (8 / 2.86Vrms, вход 0.27Vrms). Дименсията е 5dB/div. Ако приемем платото за 0dB, червената линия би трябвало да маркира ниво -3dB или честотна лента 20Hz - 90kHz.

0.27_0.76_2.86.png 0.27_0.76_2.86a.png

Второто е при 4.5W (8 / 5.98Vrms, вход 0.60Vrms). Резултатите са идентични.

0.60_1.70_5.98.png 0.60_1.70_5.98a.png

Свалих и следните данни при 1W изходна мощност и правоъгълен сигнал с честоти 100, 500, 1000, 5000, 10000, 50000Hz

100Hz.png 500Hz.png 1000Hz.png

5000Hz.png 10000Hz.png 50000Hz.png

Надявам се, че не бъркам в сметките. Иска ми се да измеря и шума и изкривяванията, но нямам идея как. Ще разчитам, че стъпалата са в достатъчно линейни режими за домашни нужди..

Не е зле, като изключим изходната мощност

Какво да се прави, няма пълно щастие..

Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    29
    звуковата ми карта M-Audio Audiophile 2496 на PCI слот спокойно мери сигнал/шум до 120дБ, че и повече, а не е нищо особено като чипов набор. Повечето PCI звукови карти, които не са от по 5 долара, би трябвало също да могат. Ей ти и софтуера за мерене - http://www.sillanumsoft.org

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    41
    Редактирано от ДРГеоргиев; 3 April 2018 в 00:07.
    High-End Player DENON DVD-A1XV / High-End DENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology - High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени