Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6
Резултати 126 до 135 от 135

Тема: Поредният Първи, EF86, 6L6GC

Димитър Пандов selfy's Avatar
    Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    34
    Поздравления за хубавата конструкция и добрите части вложени в усилвателя!!! Един съвет от мен — свинските опашки не ги стягай силно, а ги остави съвсееем леко хлабави

ДОПЪЛНЕНИЕ: От съвременното производство съм много доволен от Audio Note KAISEI като катодни байпаси. Има ги във hificollective, от където доставката за "дребни" поръчки е 3 до 7 паунда.
    Редактирано от selfy; 5 January 2018 в 14:50.
    "Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music." — Rachmaninoff

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ще бъда благодарен на малко помощ за кабелите - какви да сложа в захранвщите вериги, какви в сигналните, отоплението..

Разполагам с известно количество многожилни Clynder Cables, 600V, 105C, 22AWG
    http://www.clyndercables.co.uk/downl...20Brochure.pdf

както и разни up-occ - 18, 20, 22AWG

mbg's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    29
    Neotech HUW-0,2 UP-OCC, HUW-0,33 UP-OCC
    едножилния, най-тънкия го ползвам за анодните и съм доволен. Някои хора споделиха, че ползването на хубава жица в отоплението също много се чувала... аз все още не съм слушал.

Точно от тях съм си вземал преди време, само че по-дебелия - awg22, понеже са на една цена

Един въпрос ме тормози... захранващия траф има извод SS - някакъв екран, нещо такова:

hashimoto-pt-220_1.png

Не съм сигурен към общата маса ли да го свържа или към земя и при положение, че корпуса на усилвателя не е метален да свързвам ли общата маса със земното т.е по следната монтажна схемичка как да свържа А, B и C?

cabling.png

Бих свързал B и C директно, и с някаква RC група към A.

mbg's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    29
    Връзвай директно и трите заедно. Ако захранващия траф е с обща намотка за двата канала, вържи и катодната RC група на крайните в същата точка, както и масата на входовете - сегашния вариант не е ОК, колкото и добре да изглежда "като за снимка". Междувременно е най-правилния... ако имаш отделни трафове, или поне отделни намотки за анодните на драйверната и крайната.

За цялостното опроводяване на масата не споря как е, дори не съм го преглеждал подробно, обаче смятам че твърдата връзка на сигналната маса със зануляването (заземяването) не е правилна. Не че не съм точно така на усилвателя ми в момента, но смятам че е по-добре за избягване на примки по земния контур да има някакво разделяне на двете маси.

2, 3, 7 и 8-мо на драйверните лампи са на маса и реших, че е добре да вържа катодната RC-група на крайната в същата точка, както и входната маса. В същата точка е и грид-лийка на крайната. От там каналите се събират в звезда до левия кондензатор... На мен ми изглежа добре.. или?
    Редактирано от innergy; 17 January 2018 в 13:00.

В тези случаи най-добрия подход е след като дадена концепция ти изглежда добре да я тестваш на практика. Ако не е добре то ще си проличи.

Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени