Резултати 1 до 3 от 3

Тема: Не-толкова първи стъпки във работа с мишпулт

Не-толкова първи стъпки във работа с мишпулт

Здравейте, озвучавам мероприятия и като цяло нямам кой знае какви познания.
    На едно място имам система - Yamaha MG16/6FX с два усилвателя NEXT MA3200 и NEXT MA900 и тонколони вързани към тях THC. Имам manual на Yamaha-та. Тя е старичка принципно, но я носих на ремонт в Динакорд и я позакрепиха. Въпроса ми е следния - има ли някъде откъдето мога да прочета нещо като tips&tricks със работа с мишпулт? Гледах едно видео в youtube, което говорят че за да извадя хубав звук трябва да сложа мастера и канала на микрофона на 0dB и след това да настроя gain-а и усилвателя съответно.Със останалите неща - high, mid, low почти не работя но ми се иска примерно със микрофон на Shure да изчистя максимално звука в зависимост от човека който говори/пее на него. Благодаря ви.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

the_DJ_kz's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    30
    Извинявам се.

Може ли да казвате че "озвучавате мероприятия", и същевременно да нямате представа от основни, принципно елементарни неща?
    Очаквате някой да ти каже кое как да връткате че да се "изчисти" звука?
    Защо въобще се захващате с неща, който очевидно от написаното са ви непонятни, а предполагам че дори и ви се плаща за това?

Пак се извинявам.

...Low, Mid и High трябва да са докрай на дясно, както и Gain... това може би е истина...

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Мързи ме да пиша (то и в нета е пълно с инфо), но набързо...
    За правилната настройка на микрофона е необходимо, след включването му, първоначално с потенциометъра gain, да се установи такова ниво, че при най-силните възможни моменти на говор или пеене, съвсем леко и рядко да присветва светодиода за peak.
    Това е необходимо, за да се получи максимален динамичен диапазон, без изкривявания и претоварвания по ниво. Ползва се комутатора PFL за целта, без да е вдигнат фейдъра на канала и да е включен същия през ON в изхода...
    След настройката по ниво се прави вече и честотната такава с включен канал и вдигнат до необходимо ниво фейдър на канала. Дали федъра на канала ще е на 0 dB, повече или по-малко зависи от баланса с останалите източници на сигнал и желаното общо ниво на всеки, Може да става и на слушалки, но типично се прави през централното озвучаване, на място на което ще се ползва реално микрофона, за да се настрои и като корекции и като ниво на него, без да стават микрофонии, с някакъв лек запас евентуално.
    Но преди това, централното озвучаване с всички нива и корекции трябва да е настроено, както ще бъде и после да не се пипа, че мръднеш ли го, разбъркваш всичко като настройки.
    Ето тук виж то как се прави - https://bgaudioclub.org/showthread.p...B0%D1%82%D0%B0
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени