Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 26

Тема: Помощ в избора на читав саунтбар

Помощ в избора на читав саунтбар

Здравейте,
    бихте ли ми помогнали в избора на хубав, качествен саунтбар в рамките на бюджет от 500 до 3000лв.
    Разбирам колко смешно изглежда този диапазон на цената, но нищичко не разбирам от озвучаване което не ми пречи обаче да се кефя на добрия звук. Поради редица причини, които не желая да изброявам в момента държа системата да няма допълнителни устройства, а всичко да е събрано в едно тяло което да може да се разположи на стената или шкафа под телевизора. Единствено евентуално бих размислил за субуфер към саунтбара, ако не може да се намери добро решение без него.
    Искам да го ползвам основно за телевизия и радио, но да мога и някой диск да пусна през него през компютъра - все пак идват и гости понякога. Някои от тия които съм заглеждал до момента гледам , че има 5.1 (каквото и да значи това, понеже не съм изобщо наясно), други нямат. За мен е по-важно да ми доставя удоволствие като гледам или слушам нещо. Смятам да си взема и приличен телевизор за него, който вероятно също ще си има модерни колонки затова не ми трябва просто "някакво" звучене и бумтене на буфер, а реално добро надграждане на звука от телевизора. Добре би било ако има възможност след години да мога да добавя и две задни колонки, за още по добро качество, въпреки, че към този момент както казах е немислимо да взимам такива. Не държа на мощност, а на качество. Не знам дали ясно обяснявам, но като пример мога кажа, че заглеждам подобни предложения:

https://www.amazon.com/Yamaha-YAS-20...861dc0b6f9bb1e

http://kirov-high-end.bg/kirov/?page...ge=vpr&pid=587

http://www.technopolis.bg/en/Soundba...HT-ST9/p/53242

http://www.philips.bg/c-p/HTS6100_12/-

И други подобни за този бюджет. Пак казвам тези са примерни, не държа на определена марка, а просто да са добри. Знам, че за тия пари има и други решения, но с риск да се потретя - максимум субуфер.
    Та, някой имал ли е наблюдение към подобни системи и може ли да сподели лично впечатление.
    Предварително благодаря на всички които ще се включат и приятна вечер.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    41
    http://www.crutchfield.com/S-pXgW5gl...os-SSA-42.html

За тези двете съм чувал добри мнения.
    "Sometimes less is more"
    "Сам си си виновен, ако не си възроптал"

Sonos +sub

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    саунДбар

Благодря.
    Точно за такива "работи" говорех. За сега и аз клоня към сонос, но съм го гледал само на картинка, и се надявах на някакво простичко сравнение между него и/или останалите подобни, което много би ми помогнало за крайното решение, или пък сравнение на другите алтернативи рзбира се. Някой на живо чувал ли го е и какво мисли по въпроса. На сонос пише 5.1, само това означава ли че е по-добър от останалите?
    Изобщо някой от вас ползва ли саунДбар вкъщи и какви са му впечатленията от него.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Проблемът идва от скопеното озвучаване на съвременните телевизори. Ремонтирал съм стари западни образци с вградени трилентови средномощни ОТ със собствен обем. Свири като истинско! До кинескопите имаше място за такива неща.
    Сегашните телевизори са тънки, леки и ефирни, а това е несъвместимо с добрия звук. Затова се налага ползването на външни помагачи. Аз ползвам 2.1 система за озвучаване на телевизора. Не е оформена като саундбар, но качеството е сравнимо. Има сериозна разлика. Ако към телевизора свържеш пълноценно ОТ пак ще има положителна разлика.

Като цяло качеството се определя от качеството на вложените компоненти. Голям басов говорител в субуфера - по-плътен и мощен звук. Две ленти на канал в сателитната част или саундбара - по-чисти среди и високи. Недостатък е, че саундбарът не винаги може да се разположи на оптималното за слушателя място.

Към обяд минах покрай един технополис и реших да разгледам какво има. Консултанта уверено ми препоръча това: http://www.technopolis.bg/en/Soundba...-CT390/p/53238 което категорично НЕ става за нищо според мен. Слушах и едно JBL SB400 и някакво босе за около 3400 които също не ме впечатлиха, ама изобщо.
    Единственото което ме е зарадва до момента е този модел на сони :
    http://www.technopolis.bg/en/Soundba...HT-ST9/p/53242

Така че от към качество (а, не цена ) мисля че това е основата/минимума от който да се ръководя в избора. И още нещо, понеже се сетих че би било добре да се сравняват машинките с еднакви песни, някой може ли да ми каже откъде да изтегля на телефона една-две песни в оригинал, а не в мп3 формат от ytub и дали няма някакви стандартни мелодии за "калибровка" на звука.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Малко еретично, но що не пробваш на мястото на саундбара с 2 поставени един до друг "легнали" букшелфа. Аз дълго време слушах такава запаралелена, като "централна" колона, точно с 2 Соноса...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Мен ме е страх от вибрациите, които се предават към ТВ
    Затова използвам рядко.
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Еретично не е, въпроса е да е и естетично и да върши работа. Ако соноса или нещо друго е поне малко по добре от това сони (за което като се сетя и вече почвам да се усмихвам мазно) - скачам. За мен е по важно, че проблема има решение, защото от прочетеното останах с впечатление, че ще е невъзможно да намеря нещо що годе прилично.
    А, ако открия няколко - тогава ще имам и избор.

Човек mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    28
    Трудно е да се каже, дали рецептата със Соносите би ти харесала повече, отколкото Сонито. Вървиш по правилния път, ходи и чуй възможно най-много техника, и си дай парите там, където мислиш, че си заслужава. Не робувай на марки и не слушай какво ще ти кажат другите за дадена такава. Всеки един производител има и добре, и лошо свирещи продукти, като невинаги цената е определяща.

ЕДИТ: Все пак имай едно на ум и в какво помещение слушаш дадена система. За саундбарите е много важно да са в стая(и да са разположени по ос на симетрия), а не в някое хале, защото там се губи съраунд ефекта, а и не само.
    Редактирано от mihaiil; 1 December 2016 в 09:58.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    На два букшелфа, винаги можеш да им намериш друго приложение ...например за съраунди, или да ги продадеш по-лесно...
    Сега за естетиката, както и за звука...лична преценка е. Сложи ги едни до други и ще прецениш.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    да ама двата букшелфа ще искат отделен и специфичен хардуер, и се почва ходене по мъките. Soundbar имат специфични и доста удобни функционални възможности!
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    въпреки че сигурно някой Sonos плеър ще свърши работа, с отделните колонки ..... Еми да, то мрежова аудио система + отделни колони си е нещо като soundbar нацепен в 2/3 отделни корпуса....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    да ама двата букшелфа ще искат отделен и специфичен хардуер, и се почва ходене по мъките. Soundbar имат специфични и доста удобни функционални възможности!
    Именно.
    Преди малко бях в представителството на босе и междувремнно използвах възможността да ги питам за колонки за банята/тоалетна. Пича ми обясни че имат страхотни колонки, точно като за мен ( на страхотна цена) чак се замислих за секунда - две. И тогава ми каза че ще трябва да си купя и усилвател за тях, щото иначе не свирят... Усилвател за кене*а !!! ( следва нещо което не се чете)
    Както и да е. Босе соло пет окончателно отпадна.j

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    41
    На саундбарите цената обикновенно се срутва бързо. Не знам причините. Затова погледни и някои миналогодишни модели. Цените за нови модели са ужасни по мое мнение.
    "Sometimes less is more"
    "Сам си си виновен, ако не си възроптал"

Вижте на какво попаднах случайно в сайта на солитрон:
    http://solytron.bg/audio-i-video/fid...s5235y;details

някой имал ли е досег с такова чудо?

Скъп боклук!
    Саунд - да, ама бар?

Здравейте отново,
    за съжаление от толкова обикаляне и търсене в главата ми стана пълен мармалад и отново ми нужна "помощ от приятел", а всъщност такъв не познавам.
    Та... след прослушване на няколкото набелязани бара, наистина забелязах осезаема разлика в звука на стереото сравнен с предлаганите стерео уредби от подобен клас, а по отношение на съраунда ( за информация на неверющите - да, някои имат и такова нещо) открих че по - скоро ме дразни, отколкото да ми харесва. За това реших да си взема чисто стерео което да поддържа и надгражда функциите на саундбара, което да включа да работи за постоянно към телевизора за да минава постоянно звука през колоните и да може да възпроизвежда чисто стерео, било от радио, usb или дори някакъв диск. В тази връзка разгледах и предложението на Naim Mu-So, но за съжаление нямаше къде да го тествам. Отделно от това, това устройство за тези пари няма нито FM радио, нито четец за дискове, а и както казах май никой не го е чувал в България как свири или поне не намерих читаво мнение за него което да го сравни с чисто стерео..
    Затова и аз започнах да разглеждам разни ресийвъри които да свържа само с две колони с приличен дизайн, като изискванията ми са основно за :
    задължително:
    - дизайн
    - чист стерео звук
    - постоянна работа с телевизора / в смисъл че няма да се изключва, да не прегрее нещо../
    - блутуут
    - FM радио, задължително / за времето когато доставчика ме прецаква със сигнал/
    желателно:
    - ще е супер ако има и CD или друг четец
    - видях че някои ресийвъри на онкио имат и връзка до безплатни сървъри с музика и филми
    Купчинка от машинарии на шкафа няма да правя.
    Изброявайки горепосочените условия не мога изобщо да се ориентирам какъв тип устройсто да си взема. Дали да е чисто стерео /което пък да не го прецакам от постоянното ползване с телевизора/ и което дали ще може да вади добър звук при гледането на филми от телевизора и евентуално филм пуснат през usb-то на самия телевизор. Или да взема ресийвър за домашно кино, който пък дали ще си заслужава парите по отношение на възпроизвеждането на чисто стерео и на който със сигурност няма да използвам пълния мапацитет по отношение на съраунд звука. Правя уточнение, че не съм любител на голямата дъндания.
    Към момента се заглеждам по Мarantz M CR 611 , който отговаря в най-пълна степен на всичките ми изисквания, /въпреки негативните коментари за радиото му/ но не знам дали няма да се стопи такава малка машинка от постоянна употреба с телевизора, а и не знам може ли да захрани прилична колона с мощност до 120 - 200 вата / помещението все пак е 44 квадрата, но има възможност да скрия и един буфер някъде/.
    Гледах и ресийвър на Onkyo TX 8150, който пък няма СД, води се стерео и също не знам става ли само за ползване през телевизор.
    Общо взето по първия показател дизайн, търся подхощия модел сред марките Маранц, Денон и Онкио.
    Някакви предложения ?

Неправилен подход още от самото начало!

Освен това не се вижда какъв е ТВ?

Два проблема виждам:
    1. Освен че май не си казал максимален бюджет, гледаш да е ново и лъскаво, та гостите да цъкат 10 минути. Да, ама не. В такъвслучай трябват много хилядарки!

2. Не ти е ясно кое в кое ще влиза, т.е. или няма да ползваш всичките възможности или няма да можеш да изкараш някои звуци!

Не става ясно и за ОТ???

Вероятно си прав.
    Иначе телевизора е
    SONY UHD KD-55XD8577 Ultra HD LED, а бюджета е до около 3-3500лв. Наистина не зная "кое в кое влиза", т. е. тотален аматьор съм в областта и се извинявам ако някой се обижда от подобни аматьорски питания в този форум. За всички е ясно и че не съм запален меломан, но мисля, че това пречи да харесвам чистия звук.
    И както казах по-горе и без капчица срам - да, дизайна има значение. Най - малкото не съм платил толкова пари за въпросното жилище, проект за интериорен дизайн и обзавеждане за да сложа по средата на хола си техника с вид на трифазен бакелитов електромер от миналия век, без значение какъв звук вади. Сигурно и няма да успея да изкарам целия потенциал на устройството, но това не ме притеснява.
    Идеята ми е, че като няма да купувам саундбар, а ще дам все пак не малка сума за озвучаване, то би било редно звука да е по-добър от на саундбара, но пък и поне малко естетика да има. Всеки ден ще ми е пред очите все пак.
    Колкото до колоните те ще бъдат свободностоящи на плота, и ще ги взема съобразно ресийвъра който избера и според големината на помещението. Чувал съм и съм чел добри отзиви за Монитор аудио силвър 2 и Фокъл Ариа 906. Пак казвам няма да вдигам сватба с тях, но ще бъдат ежедневно ползвани още с вкючването на телевизора.

Да започнем оттук:
    Цитат Публикувано от KREPISH Покажи мнения
    ...колоните те ще бъдат свободностоящи на плота...
    - пълен абсурд!!!

Да започнем оттук:

Публикувано от KREPISH
    ...колоните те ще бъдат свободностоящи на плота...

- пълен абсурд!!!

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост
    Аха. Благодаря!
    Все пак, ако има и някой по-дружелюбно настроен във форума, ще съм му признателен ако сподели мнение по въпроса.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени