Резултати 1 до 5 от 5

Тема: LT 1028, LT 1128, LT 1115...

пенсионер от кариерата PinkPanther's Avatar
    Членува от
    Mar 2015
    Възраст
    70

LT 1028, LT 1128, LT 1115...

Някой пробвал ли е тези безшумни ОУ на Linear Technologies? На книга параметрите им съперничат на тези на AD 797...

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    38
    по принцип не са много известни, но в някои сериозни фирмени изделия се ползват ИС на LT наред с други на други фирми като AD и BB/TI.
    На мен също са ми любопитни как са на звук старите SSM елементи на PMI /преди да ги купят AD/, на младини съм точил лиги по SSM2134 , SSM2131, OP37 и т.н.
    От друга страна отдавна се отказах да инвестирам в скъпи ОУ-та, като с малко усилия си спретвам чудесни дискретни решения с нужните параметри и предвидимо отличен звук .......
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Членува от
    Mar 2015
    Възраст
    70
    Брей, никой ли,бе?!?

Точно аз как звучат не ме питайте, но не могат да съперничат на AD797 по параметри, дори по новите LM49xxx или OPA16xx
    Май е единствения от операционните който стават за аудио с каскодирано входно стъпало и поради това е единствения с еднакви изкривявания при инвертиращо и не инвертиращо връзване.
    AD797 THD.PNGLT1128 THD.PNGLT1115 THD.PNG
    Редактирано от SandyTodorov; 28 November 2016 в 22:34.

Членува от
    Mar 2015
    Възраст
    70
    Ясно, че никой май не ги е чувал на звук...

А аз имам десетина мостри от златния период 2000-2005 г,когато фирмите пращаха мостри като луди. Но никога не съм ги ползвал, слагах направо AD 797 или AD 8610 - харесвам ги. После минах (за RIAА) на инструментални ОУ и сега рекох да ги чуя ама няма на какво...Е, не е голяма трагедия, но исках да чуя мнения. Сега като налепя нещо и го чуя, ще пиша.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени