Страница 5 от 7 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна
Резултати 101 до 125 от 156

Тема: Въпроси относно усилвател 2.1 с LM1875 (in progress).

Не се ядосвай! Ще ти направя една подарък, точно както си трябва! Само пиши, как се справя тази!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Коцев, колко вата е трансформатора?

Аз даже му предложих да го върже към основния, ама- карай!

250 вата е трафа който ползвам в момента.
    Няма проблем да си купя един траф за 20лв.
    Целта ми не е да мина по-тънко, просто искам да стане грамотно.
    Има място в кутията за една малка поничка на 12V

Чек са/За чий искаш отделен траф!?? Нещо май не разбрах?

Веднага ти обяснявам
    Поръчах модул за защита от Китай, който е за конфигурация 2.1 и работи на 12V.
    Трафа е 18V/0/18V.
    galinvayov направи сметки че евентуално, може да се върже към едното рамо на трафа, ама работата ще е на "мамец".
    Та, от гледна точка на това, предпочитам да заложа на сигурния вариант, като взема още един малък траф на 12V.
    Другия вариант е, да поръчам голям траф с изводи на 18V и 12V.
    Само че, така ще се набутам с повече пари, а и не се знае колко ще трябва да чакам, да го направят.
    Не че бързам кой знае колко.

Отговорих ти и днес.
    Не ти трябва втори, ама ти си знаеш!

Да я вържа към основния траф ?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Не е малък трафът. Има мощност за всичко.

По-скоро ме притеснява колко време ще изкара защитата

Умно момче

Ще изкара, до като си жив!

Ментална възраст - 2г. pazuzu's Avatar
    Членува от
    Apr 2016
    Възраст
    45
    http://www.ebay.com/itm/LM1875-Amp-B...3D332020639709
    Последен пост от @№$%.
    Защо не си купи това???
    И като гледам и е по евтино?

душичка златна Lyubcho_88's Avatar
    Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    30
    Цитат Публикувано от mkocev Покажи мнения
    Веднага ти обяснявам
    Поръчах модул за защита от Китай, който е за конфигурация 2.1 и работи на 12V.
    Трафа е 18V/0/18V.
    galinvayov направи сметки че евентуално, може да се върже към едното рамо на трафа, ама работата ще е на "мамец".
    Та, от гледна точка на това, предпочитам да заложа на сигурния вариант, като взема още един малък траф на 12V.
    Другия вариант е, да поръчам голям траф с изводи на 18V и 12V.
    Само че, така ще се набутам с повече пари, а и не се знае колко ще трябва да чакам, да го направят.
    Не че бързам кой знае колко.
    Защо просто не прекараш защитата през стабилизатор на 12V, който да черпи от високото напрежение на крайносто стъпало?

Членува от
    Apr 2016
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от Lyubcho_88 Покажи мнения
    Защо просто не прекараш защитата през стабилизатор на 12V, който да черпи от високото напрежение на крайносто стъпало?
    Предложиха му и не му хареса?

В описанието на продукта пише:

"the protective plate using a single power supply voltage AC 12-15V, you can take a group of electric power to the amplifier board . Try using conditional independence winding or power alone ."

"Input voltage single supply , AC / DC 12-15V can be used. Recommended to use 12V AC or DC 15V."

Нямам нищо против да ползвам стабилизатор.
    Стига да има подходящ готов модул.
    Доколкото разбирам, според препоръките е добре да е на 15V, ако е DC.

Това което не ми е ясно (питах и в предишен пост), как може кита да работи и на AC и на DC ?
    На снимката се вижда само че до клемата пише AC - IN.
    Друг вход, поне аз не виждам.

Ако се захрани с DC през клемата, няма ли да има проблем, след като платката си има изправител ?

Ето снимка:

s-l1600.jpg

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от Lyubcho_88 Покажи мнения
    На платката вече си има такъв
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

Цитат Публикувано от galinvayov Покажи мнения
    На платката вече си има такъв
    +1

Със 7812 ще стабилизира на 12в. и за да не загрява много пак се връщам на идеята за токоограничаващ резистор, който да разтовари стабилизатора за да не се напича излишно.

Мисля, че няма нужда от друго.

Както писа L.K. за суб канала "+" и "-" трябва да минават през реле и ако релетата от кита са с единични контакти то тогава ще ти върши работа за това което искаш, но оснавната му функция няма да действа т.е . има риск да не отчете постоянно напрежение в изхода!

Поздрави!

Членува от
    Apr 2016
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от A.Y. Покажи мнения
    +1

Със 7812 ще стабилизира на 12в. и за да не загрява много пак се връщам на идеята за токоограничаващ резистор, който да разтовари стабилизатора за да не се напича излишно.

Мисля, че няма нужда от друго.

Както писа L.K. за суб канала "+" и "-" трябва да минават през реле и ако релетата от кита са с единични контакти то тогава ще ти върши работа за това което искаш, но оснавната му функция няма да действа т.е . има риск да не отчете постоянно напрежение в изхода!

Поздрави!
    +1

Странно ми е и друго->
    Защо когато поискат снимка от проекта на някой хора, те изведнъж стават как да го кажа хммм ( раздразнителни без причина)???
    Имам някакви съмнения за реалността на проекта .
    Не заради друго но > bodan продава невероятни усилватели за по ниска цена от кита.???

Изникнаха нови казуси за решаване около "фантома"

Бях поръчал една галета за селектор на входния сигнал, но се оказа че е прекалено голяма.
    Искам да направя кутията, максимално ниска/плоска, а като гледам май няма да намеря толкова малка галета.
    А и доколкото схванах от инфото което намерих по темата, по-добре селектора да бъде реализиран с релета.

В крайна сметка си мисля дали да не купя пак един такъв: http://www.ebay.com/itm/Balanced-Fou...AAAOSwBadTq7Io

Ползвал съм същия с импулсно захранване на 12V за друг проект на който и усилвателя е с импулсно.
    Какво захранване/трансформатор ще e най-добре да ползвам в случая ?

Мисля си, дали не може да ползвам едно и също захранване за защитата на ОТ и за селектора. Дали е възможно това ?

Междувременно ми дадоха две китайски платки, защити за ОТ, които също работят на 12VDC.
    В случая, мога да ги ползвам и двете, една за двата канала и една за суба.
    Ако може и да се ползва едно захранване за всичко ще е супер.

Между другото, все още не е пристигнала защитата за 2.1, която обсъждахме в предните постове.

Питах търговеца дали може да ми прати схема на усилвателя и той взе че го направи.
    Ето я:

2.1amp.jpg

Моля разбиращите да изкажат мнение относно схемата и дали би могло нещо да са подобри.

Не знам доколко са спазени стойностите на елементите, тъй като кондензаторите на захранването са 4700uf, а на снимката в ebay платката е с 6500uf.
    Чудя се дали подмяна с 6500uf би променила нещата в положителна насока ?

Като цяло съм доволен от звука, предвид предназначенето.
    Единстено ми се струва че баса е малко доста анемичен.
    Имам предвид баса на двата канала, при субуфера е трудно да се каже.

Ако това са "басовите" възможности на чипа ОК, но не знам дали в схемата нещо не е направено по кофти начин и да допринася за това.

Няма отърване от тоя модул
    Тъй като все още ми е под ръка му изнамерих приложение, но искам да променя честотата на hi-pass филтъра за двата стерео канала, така че да ги ползвам "фул рейндж" (или поне почти).

Има някакво ограничение на баса на стерео каналите, но не знам до каква честота е. Не съм мерил/тествал, а в момента платката не е захранена и е без радиатор, така че няма и как да разбера.
    Целта ми е, да захраня ОТ, които слизат до около 40hz, така че ако се смъкне честотата на филтъра около 30hz ще е чудесно.

Ще бъде чудесно ако някой, който разбира и има желание да помогне, погледне схемата по-горе и даде съвет какво мога да направя по въпроса.
    Предполагам, че честотата зависи от стойностите на елементите във веригата, ама на кои елементи и какви стойности .. не знам

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    С3, 4, 5 и 6 ги вдигни на 4.7uF.

Сигурен съм, че само така ти се струва, но сменяй...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Има осезаема разлика в ниските на сателитите в сравнение с други усилватели със същия чип

Страница 5 от 7 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени