Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 3 4 5 6 7
Резултати 151 до 158 от 158

Тема: Въпроси относно усилвател 2.1 с LM1875 (in progress).

Ще ми е интересно и полезно, ако някой се наеме да обясни наУчно, какво точно прави тая входна група, че иначе "има-няма" "повдигане-спадане" и накрая ще настане мелето

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Ей това нещо

подрязва честотите под F=1/(2*3.14*R*C) с наклон -3dB/oct.

Значи излиза, че все още има нещо такова като гледам R1/C3 и R2/C5. Само дето са в обратен ред спрямо това:

Така е, има! И това е нормално, зависи обаче каква е честотата на срез. Ако е под 20 херца, както обикновено се прави, то няма да има реално влияние в звуковия диапазон. Връзка с входа по постоянен ток обикновено е нежелателна.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    О не не мога .
    Добре, че МКоцев си свърши работата, че иначе кат почне да се лее мозък и да мерим чурките, няма край.

За последен път, веригата R28-C1 в паралел на R1 УВЕЛИЧАВА усилването за първото стъпало - спрямо това, което би било без него, т.е. НЧ/DC /rope , увеличава значи повдига. Иначе да, гледано от далечния ъгъл, може и нещо да реже, но това не само че не е точно, но не е и особено вярно/ усилването за СЧ-ВЧ, времеконстантата и АЧХ-то определено са в звуковия обхват.

LK,
    "ей това нещо" , което не знам защо си го захапал, и за което определено не става дума /не е R28-C1 - R1/ може да е нейде другаде из схемата, но след като времеконстантата и влиянието му са извън звуковия обхват, не виждам защо трябва да го обсъждаме. Иначе да, реже ниските под 4Hz примерно, да си доволен и ти. Пусни си симулатора да провериш ако държиш, аз го виждам от тука
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    О не не мога .
    Добре, че МКоцев си свърши работата, че иначе кат почне да се лее мозък и да мерим чурките, няма край.

За последен път, веригата R28-C1 в паралел на R1 УВЕЛИЧАВА усилването за първото стъпало - спрямо това, което би било без него, т.е. НЧ/DC /rope , увеличава значи повдига. Иначе да, гледано от далечния ъгъл, може и нещо да реже, но това не само че не е точно, но не е и особено вярно/ усилването за СЧ-ВЧ, времеконстантата и АЧХ-то определено са в звуковия обхват.
    Само ти ги разбираш тези работи, така е ! Спи спокойно. Ако си начертаеш и АЧХ на схемата, ще ни обясниш кое е повдигане на високите и кое е рязане на ниските, твоето магаре е по-по-най !

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    За спортната злоба и аз съм сглобил едно ус-че с LM1875. Купих си преди време обаче някакви на NSC, изглеждат оригинални, с дебела основа и готино.
    Платката е такава, само че аз взех гола:
    https://www.aliexpress.com/item/4000...chweb201603_55
    има доста недомислици, но е в инвертиращо свързване и преправих каквото не харесах.
    Дотрябва ми временен усилвател за ВЧ-говорителите и това дойде на дневен ред да го чуя. След като оправих gain-а се оказа, че не свири толкоз зле. Все пак няма финеса на основния ми усилвател за ВЧ говорителите, но .... живея с него повече от месец, а това е добра оценка
    Вероятно ще му намеря къщичка за постоянна резерва, за да мога като ръчкам по някой друг усилвател /за СЧ или ВЧ/ , да ползвам този.
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Ей това нещо

подрязва честотите под F=1/(2*3.14*R*C) с наклон -3dB/oct.
    6 dB/oct или 20 dB/dec.
    五郎

Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 3 4 5 6 7

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени