Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 34 от 34

Тема: Помощ за развиване система

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от dan4o11993 Покажи мнения
    Моля кажете ексела ще работи ли на 4ома със захранващо напрежение +/-58волта без притеснения, за да мога да преценя колко място ще ми остане на радиатора за другата схема.
    Ще имаш средно 282W на канал и макс. 303W. Два чифта крайни транзистори са задължителни.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от A.Y. Покажи мнения
    За ВЧ 10-те вата може да се постигнат с намаляване на входния сигнал, както и да се пипне малко ООВ - по-дълбока обратна връзка= по-нисък коефицент на усилване.
    Идеята ми е да има едно volume за ВЧ, което е скрито и настроено така, че щом се усили от master volume към ВЧ да не отиват повече от 10 вата.
    Toва с ООВ не променя ли характеристиките на усилвателя? В китове, които съм гледал, предлагат да се регулира с делител на напрежение на входа... (тда 7293)

Иначе изглежда добра идея, да се порови, да се сметне приблизително за конкретни мощности, при волюм на макс
    Редактирано от emosms; 25 November 2016 в 10:26.

Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    26
    Здравейте! Отново имам свободно време за хоби. Реших, да започна замисления проект. ОТ остават същите. Имам наличен тороидален трансформатор, със следните напрежения:
    2x48v, 2x15v и 2x9v.
    За ниско честотната част, ще ползвам клас Д модулите на колегата Ангел. Другия усилвател, ще е с ЛМ1875 по схемата от тема "ТДА2050 завършен".
    Въпреки предишните ви съвети да не използвам интеграла за високите, избрах ЛМ1875 заради подходящото захранващо напрежение, използването и в скъпа и професионална техника, лесното оживяване, малкия размер.
    Имам DAC от Fenkiller, който ще вградя. Има ли смисъл да ползвам допълнително захранване за него или да остане това по USB?
    Активните филтри мисля да са по схемата от сайта на Rot Elliot.
    Чел съм мнения на колеги, че е добре на мидбас говорителите да са отрязани най-ниските честоти, на които те се тормозят при възпроизвеждане. Добре ли ще бъде, ако и аз го направя?
    С наличните захранващи напрежения, ще получа двойно по големи мощности, от тези които могат да поемат говорителите. Понеже ще трябва да се намали нивото и на двата усилвателя, необходимо ли е да ползвам буфери в изходите на филтъра за да изравня нивото на говорителите или мога да мина само с многооборотни тримери между тях и стъпалата?
    Искам да сложа и входен селектор. Необходими са ми четири варианта на работа на изделието:
    1. ДАК+филтър+ 4 канален усивател
    2. филтър + 4 канален усилвател
    3. ДАК + стерео усилвател само с двата по мощни канала
    4. стерео усилвател само с двата по мощни канала.
    С цел да е възможно най-просто изпълнението, може ли сигнала да минава през галета или достатъчно качествена ще е скъпа и е по добре тя да управлява реленца? Тъй като смяната на входовете ще се случва рядко, може ли да става с джъмперчета на задния панел като сигнала минава през тях или е несериозно?

В проекта целя да използвам максимално платки разработени от колеги, понеже нямам опит и не ми се получава добре.
    Имам алуминиева кутия която искам да използвам. Размерите и са Д 22см/ Ш 43см/ В 8см.
    Ще има ли проблем с брум ако всеки модул е на отделна платка с цел по-лесно изпълнение и бъдещ ъпгрейт или преизползване (малко вероятен но все пак съществуващ варянт).
    Моля, всички предложения по темата да са съобразени с цялостното ниво на ползваните компоненти! Все пак една система е толкова добра, колкото най-слабия и компонент.
    Това са въпросите ми, за доуточняване на концепцията. Несъмнено ще имам и други. Надявам се да ми помагате и с тях!

Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    26
    Начертах платка за активния филтър. Има три звена 24db/okt, high pass за високочестотните и high pass, low pass за нискочестотните говорители. Моля, ако някой има свободно време, да я погледне за грешки от конструктивен и смислов тип!
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове
    • File Type: rar MY1.rar (13.5 KB, 7 преглеждания)

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    В нещата, които ти пратих на лични има схема (Linkwitz-Riley) и .lay файлове на двулентов кросовер, тестван е и работи отлично знаеш къде. Защо не ползваш нещо от там?
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    26
    Видях твоята разработка на платка и я ползвах за основа, като добавих още едно звено high pass, което да пропуска над 45hz например.

Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    26
    Дали ще има проблем с фазовите изкривявания, защото крайните стъпала няма да са еднакви?Ако има как мога да го компенсирам.

То проблеми ще има с всичко, така че фазовите намквоси са ти последна грижа, остави я на Партията...

Хубавото е, че явно четеш форума!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    26
    Добре е да уточниш, кое имаш предвид под "всичко" преди да съм започнал. За да има развитие в системата, а не да сглобя една трудоемка недомислица. Затова пиша тук.
    Ръководя се от тази тема https://bgaudioclub.org/showthread.p...82%D1%8A%D1%80
    и усилвателя на колегата badwolf в "Система за около 300лв". Дано и моя проект заприлича на техните, подреден и добре замислен.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени