Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6
Резултати 126 до 134 от 134

Тема: tubebox , end fire , hornloaded ribbon/amt, Q control

Известно време обмиях говорителя към стената да е типично мидбасов , което щеше да е по-правилното решение . И двете таванни говорителчета работят почти октава под резонанса си и са здраво припомпани с корекции .Отказах се заради усложняване на и без това сложния проект и факта , че в по-малко помещение с твърда стена отзад този проблем почти не се усеща . Лентичката наистина се представя страхотно - да се озвучи половин декар с един бр. ВЛД 40 , при това пуснат от 4kHz . За дисперсията наистина има какво да се желае . Обмислял съм подобна структура на сч както рупора на вч.
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    47
    Интересното беше , че в много голяма област - около +/-60 градуса от оста ОТ звучеше практически без промяна на тоналния баланс , но точно по оста звучеше различно. Според мен, де ... Което предполага интересни ефекти със суитпоинта, ако се слуша стерео ...
    Редактирано от DIMM; 5 April 2017 в 16:53.
    Kris Dimitrov написа:
    Може да е голямо НО Е ПОКРИТО !!!

Причината е най-вече рупора на ВЛД то . Колкото странно изглежда , толкова странно се и държи . Реално може с дължината на тръбичките да се регулира ъгловата дисперсия , но вече ще стане доста сложно и ще трябват сложни симулации, за да се гарантира кохерентност при излъчване при по-голям ъгъл в страни от оста .

Администратор DAY's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    51
    Моето мнение, за краткото време, през което успях да ги чуя, е, че свиреха забележително чисто и бистро в средите и високите. За съжаление моно и от единия канал на парчето не може да се направят кардинални изводи. Ако ги чуем стерео и в подходяща обстановка, ще може да се направят по правилни изводи. Това, което не ми хареса е, че имаше значително отделяне на ниската среда и баса от цялостната картина. Това може да се дължи и на разположението и позицията, от която слушах.
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Изводи от проекта .
    Като цяло целта беше използване на подръчни материали , възможно най-евтините средночестотни , като на тази база се създаде висококачествено озвучително тяло чрез използване на най-различни иновативни технологии , а именно :
    1 5 лентова активна система
    2 Подходящи усилватели за всяка лента , (съжалявам , че не включих и усилвател с FDD - не остана време) . Достатъчен хедрум - 450W RMS бас ,около 4x130 W RMS сч/вч.
    3 DSP филтриране със стръмни ( 48 dB/Oct ) срезове , АЧХ и ФЧХ еквализация на всяка лента , закъснения .
    4 допълнителна намотка на всеки средночестотен , отделно управлявана при предния говорител , неодимови безжелезни underhug магнитни системи , управление на послезвъненето на говорителя .
    5 ползване на задната стена като дифузор и организиране на средночестотното излъчване като endfire от два говорителя
    6 затежняване на магнитни системи ,
    7 допълнително промазване на гънките и мембраната , оребряване чрез карбонови спици .
    8 секционирана, антирефлексна структура на рупора на ВЧ.
    9 оптикомеханична обратна връзка за суба .
    10 специализирано звукопоглъщане в обемите .
    11 обеми без предпоставки за огъване .
    12 Постигане на резултати на база прецизни измервания и настрийки .
    Като цяло съм доволен - с изключение на наубедителния мидбас . Tова беше съвсем дословно " с трици маймуни " .При демонстрацията беше малко наивно да се очаква от две говорителчета за таванен монтаж в оригинал 6W , 93dB/W.m да изкарат убедителни 80 - 150 Hz в половин декар зала , но така или иначе в по-малко помещение и масивна стена се държат доста по-впечатляващо и са по-консистентни с баса .
    Благодаря на участвалите в проекта , както и за критичните бележки.
    Радвам се , че творението се хареса на мнозина , дори и моно и без сцена ( да не остане без хич при демонстрацията бяхме подпрели системата с едно сценично платно )
    Не съм сигурен , че ще направя втора базука поради необдимостта на цялостна реорганизация на съществуващата ми система , изискващи сериозен финансов и времеви ресурс , а система за слушане си имам - тази беше спортна
    Редактирано от Георги Диомов; 11 April 2017 в 16:00.

Бях решил , че ще разкарам стандартната железо-феритна магнитна система на задния говорител . Съжалявам , че го направих чак сега . Предстоят по-обстойни изследвания, но за сега много ми харесва на звук .Мидбаса определено получи по-голяма естественост и кик .
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

От известно време си играя с профи софтуер SMAART , даващ възможност наблюдение в реално време на трансферната функция ФЧХ/АЧХ както и спектрограми и импулсни характеристики . С негова помощ относително лесно може да се настрои сложна система като настоящата . ето и финални измервания правени от 2 метра в хола ми . т.е еквализацията и настройките включват и помещението .Прилагам и списък с процесингите , с помощта на които е получен резултата . Могат да се постигнат и по-добри резултати , но се съмнявам да са в сферата на чуваемото ( под +- 1dB -+ 30 degr честотна лента над 23 Hz-20 kHzи нагоре )
    Разбира се добрия звук има още доста измерения , но това е едно добро начало ...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Членува от
    May 2012
    Изглежда страхотно, поздравления!
    Искам да го чуя, запазвам си час за края на юли

Имаш място на първи ред , приятелю, даже може да го ползваме за централен инфил - операторите ще гледат да го хващат във всеки кадър Може и малко RGB подсветка да му сложа .

Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени