Страница 5 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5
Резултати 101 до 122 от 122

Тема: tubebox , end fire , hornloaded ribbon/amt, Q control

Мдаа.. зад по-добрия звук винаги стоят и по-добри измерваеми характеристики
    Ще е по-коректно обаче ако се правят сравнителни измервания на еднакви звукови бобини с различни мотори, защото сега едната с желязото е едва 2-3см, докато другата е 10см и няма как реално да се направи съпоставка.
    Любимия ми тест е да наредя 5-6 различни магнитни системи, имащи еднакви по диаметър междини и в реално време да местя хвърчаща във въздуха мембрана от едната на другата, на третата и т.н.
    Ухото светкавично и безпогрешно засича липсата на аномалии и това му харесва много
    Аз все още не съм отписал на 120% моторите с желязо. Наскоро реших да разглобя секционирата ми магнитна система (снимка на металните части: https://bgaudioclub.org/showthread.p...l=1#post495696 ) и да отрежа ЦПН от ДПН, след което да ги залепя, като по този начин ги изолирам електрически. Чуваемо подобрение има немалко, но пак не е онзи супер естествен тон, който идва, когато желязото го няма Но важното е, че е направена още една стъпка в "обезжелезяването" на тона на желязото.
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от Хараланов Покажи мнения
    Любимия ми тест е да наредя 5-6 различни магнитни системи, имащи еднакви по диаметър междини и в реално време да местя хвърчаща във въздуха мембрана от едната на другата, на третата и т.н.
    Ухото светкавично и безпогрешно засича липсата на аномалии и това му харесва много
    .

Мда, това го научи в моето ателие и си е наистина много добър тест, а и точно вчера показах по същия начин на Жоро един много интересен високоговорител, интересен не толкова с това, че е с много широк честотен обхват и равна характеристика, както и с натурално звучене, а по-скоро с това, че е ненасочен почти на 90 градуса от оста, имам и измервания с микрофон, а и Жоро също го чу. Не съм го публикувал никъде, защото още работя върху него.
    Радостин Атанасов
    0899 867 140; 0879 857 140 - номерът е на bob

http://greatsound.snimka.bg/

Толкова дълго време се опитвах умело да прикрия, че съм умствено ограничено едноклетъчно същество, което е невъзможно само да се сети за каквото и да е било, без да го види в някое ателие, а ти сега взе че разкри тайната
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

Айде бе, като се запознахме, ми хвалеше диамантени говорители и друга промишлена несвиреща гмеж
    Знам че си кадърно момче с големи мускули , голямо сърце и готин пич, ама няколкото пъти, които беше при мен не си бил със завързани очи и си почерпил доста от мен, останалото си е плод на твоя рисърч и интелект
    Радостин Атанасов

Дойде време и за финиша . Радо изработи и монтира намотката и на втория говорител . Отново му благодаря за прецизната и майсторска работа .Не мислех че си падам по изтрещян дизайн , докато не погледнах какво съм сътворил в крайна сметка .Комбинацията черно и бяло е доста крещяща за ОТ и започвам да си мисля че не бих сложил такова нещо в хола си ...
    Новия говорител е укрепен с карбонови спици с различна дължина . Това доста успешно блокира образуването на моди в мембраната и като цяло звучи по-добре от предния вариант.
    За сега това тяло ще използва 4 канала усилватели и DSP - ВЧ , СЧ + мидбас преден неодимов двигател , СЧ +мидбас преден стандартен , мидбас заден неодимов+стандартен .
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Жоро, ти си сътворил жороскоп!
    Радостин Атанасов

По скоро ми прилича на подводница
    Ако искаш сподели нещо за бобините и промазките и като цяло за идеята ?

Малеее, Жоре наистина е " изтрещян" дано да свири по- добре отколкото изглежда в момента. А....къде и е перископа?! Забрави ли го?
    Невъзможни неща няма, има недостиг на информация и липса на желание.

Браво, направо ми изби зъбите с това!
    Сподели, как ти дойде идеята за дизайна?

Може да се получи по-добра среда, ако се направят отвори около мидбаса за по-плавна промяна в акустичния импеданс около мембраната, нещо като на тези:

IMG_8482.jpg

Акустичното натоварване на високочестотния ме кефи как изглежда , но се чудя това сламки ли са, или някакви специално навити конусовидни тръбички, които имат намаляващо сечение по посока към мембранката.

Цитат Публикувано от Георги Диомов Покажи мнения
    Не мислех че си падам по изтрещян дизайн , докато не погледнах какво съм сътворил в крайна сметка .
    Майтапа настрана но не го изкарвай на терасата че по силует много прилича на оръжие - ПТУР Конкурс http://toparmy.ru/wp-content/uploads...ovka_9P135.jpg
    Моята галерия diy-проекти
    http://vuicho.snimka.bg/other/diy-oz...veri.30205.all
    профи ОТ (и други) http://stoevdiy.snimka.bg/hobby/ot-i...eri.418371.all

Да. Ще му метнат някоя граната

Цитат Публикувано от hristow Покажи мнения
    Малеее, Жоре наистина е " изтрещян" дано да свири по- добре отколкото изглежда в момента. А....къде и е перископа?! Забрави ли го?
    Хм като надушиш парфюма на певицата , перископа става автоматично ...
    Цитат Публикувано от Хараланов Покажи мнения
    Може да се получи по-добра среда, ако се направят отвори около мидбаса за по-плавна промяна в акустичния импеданс около мембраната, нещо като на тези:

IMG_8482.jpg

Акустичното натоварване на високочестотния ме кефи как изглежда , но се чудя това сламки ли са, или някакви специално навити конусовидни тръбички, които имат намаляващо сечение по посока към мембранката.
    Сламки са , конусовидно е навътре . Смея да предполагам , че стандартното отражение на звука от рупора във свободният въздух ще е редуцирано .За средата няма мегдан за дупчене , иначе съм си го мислил , благодаря . Абе кой ми е задигнал дизайна ! Срамота !
    Цитат Публикувано от stoev Покажи мнения
    Майтапа настрана но не го изкарвай на терасата че по силует много прилича на оръжие - ПТУР Конкурс http://toparmy.ru/wp-content/uploads...ovka_9P135.jpg
    Едно маскировъчно залено на жълтия хол? Може ... Или пък да го оставя на балкона https://en.wikipedia.org/wiki/Long_R...coustic_Device
    Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    Да. Ще му метнат някоя граната
    https://www.youtube.com/watch?v=axYqIclx9ZY

Цитат Публикувано от Георги Диомов Покажи мнения
    По скоро ми прилича на подводница
    Ако искаш сподели нещо за бобините и промазките и като цяло за идеята ?
    Бобините са еднослойни, навити с термоустойчив много лек и твърд адхезив, на здрава крафт хартия, издържаща до 200 градуса, макар че мощност няма да видят, нека има резерв. По-особеното при тях е закрепването към мембраната посредством обособени зъбчета, за правилно предаване на енергията. Допълнителното укрепване също подобрява нещата.
    Промазките в случая са две, едната е на мембраната при долната бобина, заздравяващо-демпваща промазка за разширяване на горния честотен обхват, а другата е приложена на хартиеното окачване, демпваща, като целта е елиминиране на механичните разтрептявания-вълни, тръгващи от бобината нагоре по мембраната през окачването и отразяващи се от шасито - въпросното демпване успешно гаси тези вълни, заради които в общата звукова картина се появяват звуци, несъществуващи в оригиналната звукова картина. С това импрегниране се намалят също хармониците като цяло, също променя се донякъде качествения фактор на говорителя. Като резултат типичното разбумтяване към по-ниските честоти се редуцира, намаля се досадния кънтящ картонен звук, звуковата картина става по-чиста и ясна.
    Радостин Атанасов

Тъй като задния говорител ще е насочен към стената , или по-точно на 7 сантиметра от нея , образувалия се обем между говорителя и стената се оказа недоизпипано място. Oще повече задния говорител ще свири до 900 Hz . Ето и решението - образуване на къс цилинтричен рупор чрез масивен конус . Добрата новина е , че не се прехранвам като бояджия или дизайнер

Предпоследни настройки . Относително високи локални АЧХ неравномерномерности -+ 5 dB и страхотни глобални - пак толкова за диапазона 22 Hz - 19 kHz(синьо) . ФЧХ неравномерности +- 25 градуса (сиво) .Измервания на балкона от един метър . Това е в общи линии картинката за 5 активно разделени ленти и едно от най-усложнените управления , за които съм чувал . Точно за какво става въпрос - на Експото .....
    Поздрави .
    ПП Радо ми направи нови лентички за ВЛД 40 , които се представят много добре .https://bgaudioclub.org/images/attach/jpg.gif

Много хубава картинка. Дори могат да се преброят лентите. А в помещение как е?

Държи се по план - има много добра насоченост в средата и мидбаса , която е доста подобна на тази на рупора на лентовия . Това и всички останали решения дават впечатляваща убедителност на всички звукови образи , дори и на баскасата , дори и от 10 метра в необработено помещение .Има лека оцветеност на звука от микроАЧХ неравномерностите , но явно това са грешки , които ухото може да прости относително лесно .Мога да ги изравня , но се чудя дали да си играя .5 инчовите трябва да работят до 65 Hz и малко съм ги поизнасилил с корекции . За това внимавам с максималните нива .Общо взето съм комбинирал неефективни говорители с ефективни електроакустични " подсилвания " и голям запас от мощност в усилвателите.

Т.е. гримирал си ги сериозно?!

Три шелвинга , четири параметрични за АЧХто . За ФЧХто поне 20 параметрични . Мога да направя и двете конец ама това значи поне още 15 параметрика за АЧХ и толкова за ФЧХ . Само че, зада съм сигурен какво правя трябват 20тина измервания в безехова камера , по които после да направя някакви усреднени графики по които да работя . Това е прекалено сложно дори и аз мен...

Искаш да кажеш много труд и време. И не си струва само за спорта, при положение че нямат помещение в което да свирят.

За сега го правя за спорта .За това съм сътворил само половината от стереото . Система която иска 10 канала усилватели , 10 DSP изхода , ръчно изработени говоители и няколкодневни настрийки не може да е комерсиална , не и без фантастична цена ...Просто искам да проверя до къде може да се стигне със знания , опит и труд .За супериорни резултати нещата стават много дебели . Достъп до суперматериали , лепила и технологии , безехови камери и измервателни сетове , които варират от 30k ЕURO до 90k...Все пак това ми е хоби .
    Редактирано от Георги Диомов; 24 March 2017 в 13:55.

Страница 5 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени