Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3
Резултати 51 до 68 от 68

Тема: Не мога без DSD или.....

Administrator lozef's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от SandyTodorov Покажи мнения
    Е то е ясно че различни цифрови филтри ще звучат различно защото запълват с различно измислени неща липсващото.
    Не е особен проблем да се сложат няколко да има за всеки вкус и да се превключват по желание.

Мене 16/44,1 не ме вълнува особено
    Особен проблем е,и то много сериозен.Неглежираш го ,понеже не си се сблъсквал с него.

Ако ще правиш продукт който да задоволи собствените ти желания да провериш способностите си като звукоинженериН,е едно
    друго е да задоволиш желанията на останалите хора които евентуално ще го купят и ползват със всякакви записи,включително и чалга...........
    99% от записите са 44,1кхц така че си помисли по въпроса.....

Идеалния вариант е да ти свирят музикантите на ухо.......

И тая тема отиде в рЯката....... от спамери....
    Звукът на Вакуума,или тишината на Големия взрив

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Е то вкусове разни едва ли е възможно задоволяването на всички.
    Така че и обсъждането на вкусове е наистина разводняване и то безсмислено.

Въпроса за мен поне стой да направим така нещата че да възпроизведем максимално точно това което е записано.
    Така че е добре да има един DAC и DSD особено ако това не усложнява излишно нещата.
    Пък вече как да стане това максимално точно възпроизвеждане е наистина друга тема по инженерна.

Цитат Публикувано от lozef Покажи мнения
    99% от записите са 44,1кхц ....
    Обясни го това на Румбата и на дофтора, аз не успях да ги убедя какво всъщност представляват префърцунените им "SACD-та"!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Предпочитам да вложа пари и време в търсене на музика и по-добри говорители, отколкото в DSD.

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от lozef Покажи мнения
    И тая тема отиде в рЯката....... от спамери....
    Не е отишла.
    Просто трябва да се почисти.

От близо две години на компютъра слушам PCM към 2xDSD via DoP
    За мен и други познати, въпреки софтуерното конвертиране характера на звука е по-мек и приятен.

От друга страна при PCM имам 5 различни модела на цифров филтър така че според вида на музиката и останалите компоненти може да избереш твоят звук.

Залагам на DSD варианта, заради PCM към 2xDSD
    Analog Source - PHILIPS Electronic 312 AT440Mla, Cambridge Audio Azur 640P,
    Digital Source - Philips CD880, Joro's XMOS + AK4495SEQ
    Amp - SD Audio, Sony FA3ES, ATL-03, Beta22, OTL E88CC & 6N30p
    Speakers - SD Audio, Monitor Audio Br2
    Headphone - Hifiman НЕ500, Senn HD800/HD600/HD540, ex K701, ex DT880
    Cable - Furutech, QED, Simon's Headphone Cable
    Mobile - Ibasso dx90, Grado SR225i, Etymotic hf5

Цитат Публикувано от apm Покажи мнения
    ако дака е наистина добър липсата на DSD не му намалява достойнствата, просто е една особеност с която трябва да се съобразяваш. аз лично предпочитам много добър дак без DSD отколкото посредствен "всеяден" и да мога да си го позволя разбира се.
    +1

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    56
    Цитат Публикувано от SandyTodorov Покажи мнения

А иначе си мисля наистина за DAC но с РСМ1792 или РСМ1795 краката им са 1/1 така че платка би станала и за двата варианта. Така ще си стане с DSD/PCM без особени трудности и покачване на цената.

Хубав пример даваш. Дакът на Т+А DAC8 DSD, е прекрасен пример за обратното - за pcm ползва 4 х 1794 и съвършено отделно, квази-дискретно (май е с броячи и тегла) решение за DSD. Сигурно не са се сетили да ползват 1795 и за dsd Не се сещам къде четох грубо описание на DSD частта, но по спомени е близо до идеята на създателя на HQPlayer.

И това май е единственият безкомпромисен подход - напълно отделни дакове със специализирани аналогови филтри и най-много общ буфер на изхода.

Другият подход - хардуерно конвертиране на всичко към DSD сигурно също може да работи при условие че вече имаме страхотен dsd дак. Софтуерното конвертиране на PCM>DSD явно се харесва на много слушатели, но аз не съм между тях.

Dsc1.pdf

Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    Хубав пример даваш. Дакът на Т+А DAC8 DSD, е прекрасен пример за обратното - за pcm ползва 4 х 1794 и съвършено отделно, квази-дискретно (май е с броячи и тегла) решение за DSD. Сигурно не са се сетили да ползват 1795 и за dsd Не се сещам къде четох грубо описание на DSD частта, но по спомени е близо до идеята на създателя на HQPlayer.
    И това май е единственият безкомпромисен подход - напълно отделни дакове със специализирани аналогови филтри и най-много общ буфер на изхода.
    +1
    Софтуерното конвертиране на PCM>DSD явно се харесва на много слушатели, но аз не съм между тях.
    +1
    А и ще добавя:

” Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш.”
    Стивън Кинг

Честно казано не разбирам такава логика. Два различни дака.
    Делта-Сигма DAC/ADC си е ШИМ DSD е просто формата на данните.
    В 179х си се ползва един и същ DAC и за двата вида данни. Просто Като работи като РСМ данните се преобразуват преди това на такива като за ШИМ (делта -сигма) А когато работи с DSD данни те направо си се подават на DAC без обработка.
    Виж ако параметрите на 179х не им са достатъчни и мислят че могат да постигнат по добри с дискретен DAC защо да не го ползват и него и за РСМ като сложат една логика просто да преобразува данните като тази дето си е в 179х.

И тогава ще имат перфектния DAC и за РСМ и за DSD.

Мисля, че и Лозев говореше за два различни дака в една кутия, когато обмисляше възможността да има ДСД. Ако е така, ще ми е интересно Санди Тодоров да направи своя вариант (и той отдавна му се точи на този проект) и после да сравняваме.

Малко тръпка за новата 2017, следпразнично.

приятно отмахмурлуване
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Administrator lozef's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    52

Другият подход - хардуерно конвертиране на всичко към DSD сигурно също може да работи при условие че вече имаме страхотен dsd дак. Софтуерното конвертиране на PCM>DSD явно се харесва на много слушатели, но аз не съм между тях.

Dsc1.pdf
    T+A DAC8 e добър дак колкото за парите си.Имах в къщи известно време такъв за едни сравнения,но загубих много бързо интерес към него,въпреки наличието на превключваеми цифрови филтри.Само една позиция ставаше за слушане,останалите бяха лоши комбинации...
    На DSD свиреше по добре ,доколкото си си спомням....
    Явно беше че не са могли да извадят максимума на рсм1794,или пък може така да си свири този дак......
    Квази дискретната схема,също не е най елегантното решение.На времето имаше един чип в първите супер аудио плеари -DSD1700 производство на Тексъс.Той е с такава структура,но много бързо излезе от употреба. Плеарите с TDA1547 получаваха по висока оценка ,въпреки усложненото преобразуване......
    Звукът на Вакуума,или тишината на Големия взрив

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Темата затихна, но наближава Коледа..
    Преди време слушах Дъгата 24 и искам да споделя малко впечатления за използваната топология и малко за звученето.
    Асинхронното USB приемане на данните е от C Media, линейно захранване, галванично разделяне, клок, реклок. ЦАП - Asahi Kasei. Аналоговата част е някаква луда разработка на Lozef/DIMM с Melf резистори, Silver mica и буфери.
    Относно звученето, понеже ми се изветри от главата вече, а и слушах почти само 44.1/16 по SPDIF, най-голямо впечатление ми направи че свири по-меко средите и високите спрямо моите источници.
    Вече при прослушване на файлове с висока резолюция от компютър - друга бира ще е. Но за мен тогава главната ми цел бе сравнение при CD формат.
    Редактирано от Rumb@ta; 28 November 2017 в 08:34.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

От потребителска гледна точка, ако не е от значение, игнорирайте.
    DSD слушам доста рядко, но от време на време, слушам. Имам вариант да го слушам на друго устройство, но е неудобно. В същото време, децата искат някакви неща на DSD, няма да се оправят, ако аз не съм там. С думи прости, няма да го купя, ако не поддържа DSD.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Той Дак-а е готов и каквото е направено е направено. Лично аз не виждам проблем да слушаш PCM и DSD на този дак. От Foobar го настрой SACD и DSD музиката да я конвертира на 176000/24 bit +6db. Аз така слушам на моя источник. Дъгата поддържа 192к/24бит.

Не ви разбирам невчесаните мисли?

Реклама? Че Лозев не се нуждае от реклама!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Просто скромни впечатления, тарамбукчо. Пък и да се знае че е завършен, че не е обявено във форума.

Добре, че се зачетох по-надълбоко, тъкмо щях нова тема да отварям дали господата Лозеф и ДИММ не са реализирали нещо ново.
    Още преди години, като си взех Рейнбоу 18, се говореше, че правят подобрена версия, по спомен асинхронно usb.
    Дайте, моля по-стикована информация за сегашният ДАК - параметри, снимки, наличност, или срокове за изработка, цена...

Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени