Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4
Резултати 76 до 79 от 79

Тема: Линеен масив vs. масив с постоянна насоченост - Onkyo PD8180

За мен също . Имах голямо желание да го чуя дори в полуготов вариант . Догодина живот и здраве
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Subsonic's Avatar
    Членува от
    Oct 2007
    Възраст
    36
    Докато чакам финишът да стане готов от самосебе си продължавам да дълбая по посока филтъра.

Пробвах с Bridged-T, Lattice, Ladder Delay и т.н. филтри - но резултатът, поне на симулация, не е по-добър, а в някои случаи е и по-лош от този с настоящия филтър, който ползва само 2 бобини. Комплексния импеданс на говорителя не се сработва добре с този тип аналогови филтри. Трябва да се добави и Зобел, но не мисля, че си заслужава всеки филтър да е от 5-10 елемента, когато ползата е малка или никаква.

Единственото подобрение към сегашния филтър е да върна паралелния кондензатор 1uF на втора секция - дава малко повече въздушност във високите, от което звукът има нужда.

Иначе дефазирането в този проект може да се реализира много по-лесно с по 3бр. усилватели на канал, като във всеки усилвател се заложи необходимата врътка във фазата.

Като пасивен вариянт мисля, че това е оптималното.
    Редактирано от Subsonic; 12 April 2017 в 10:44.
    Subsonic

Subsonic's Avatar
    Членува от
    Oct 2007
    Възраст
    36
    Използвах почивните дни да наваксам с довършителните работи. Но на едното ОТ. Шлайфане, грунд, шлайфане и спрей - черен мат. Има какво да се желае още, но ще се концентрирам върху другото ОТ.

Сега са с по 6 бр. драйвера, и върнах паралелния кондензатор във втора секция, с който определено има повече високи. Ще пусна снимки по-късно, и схема на филтъра.

Ще се постарая и да направя измервания по оста и в страни от нея, както и по вертикала нагоре и надолу за да има повече материал за размисъл.
    Subsonic

Subsonic's Avatar
    Членува от
    Oct 2007
    Възраст
    36
    Най-накрая, след огромно забаване, успях да завърша и второто ОТ, което стоеше разглобено и готово за работа от около месец.

За съжаление, старанието ми в китването и шлайфането не беше увенчано с успех. Мислех, че съм попретупал първото ОТ - правих го на закрито вкъщи и не беше удобно да се вдига много прах. Но второто ОТ шлайфах навън, като се постарах да изравня максимално повърхностите. Два пъти кит и шлайфане с шкурка 80, после с 400, после внимателно минаване с валяче и шлайфгрунд, шлайфане с 400, като на пипане бяха доста гладки. Обърнах специално внимание на ръбовете, там където е среза на МДФ плоскостите.

Изненадващо при нанасяне на боята се появиха неравности. Основно по ръбовете. Имам чувството, че боята разтвори шлайфгрунда и на места все едно не е бил нанасен. Направо си попи в МДФ-а.

Накрая, с леко нежелание поставих драйверите, демпващия материал и терминала на второто ОТ и с леко недоверие ги пуснах за прослушване.

За моя изненада нищо не ме подразни както по-рано в звученето им. Нямаше го т. нар. дисонанс, заради който се чудех дали няма някакъв хармоничен конфликт в резонансите на отделните секции.

Вероятно е имало малки пропуски в лепилните шевове, защото след запечатването с кит и боя ОТ зазвучаха по-добре, а повече от месец не съм ги слушал, така че не е "ефектът на разсвирването" .

Другата причина за подобреното звучене, вероятно е че най накрая слепих основата към корпуса на ОТ. На тестовата фаза основата беше прикрепена към корпуса посредством винтове за да може да се демонтира и да не пречи при шлайфането.

След новия лъч надежда в звученето им се замислям дали да не сменя цвета със сиво.
    Subsonic

Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени