Резултати 1 до 25 от 25

Тема: Bi-Amp свързване-въпрос

Bi-Amp свързване-въпрос

Привет на всички,
    въпроса ми е как мога да свържа Би-амп усилвател на колони които не са Би-амп?Изобщо възможно ли е ?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Разбира се. Отваряш колоните, изключваш филтрите, вадиш директни изводи към драйверите и затваряш. Спазвай поляритета.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Разбира се. Отваряш колоните, изключваш филтрите, вадиш директни изводи към драйверите и затваряш. Спазвай поляритета.
    "Би-амп усилвателя" може и да няма вграден филтър ...

Да напише модела, преди да пита. Така, все едно- нищо не пита.

Той и гаранция не е...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от mrusnailiika Покажи мнения
    "Би-амп усилвателя" може и да няма вграден филтър ...
    Даже е редно да няма. Разделянето се прави от кросовър, процесор, нещо с минимум регулиране на честоти и нива.

Какво означава "би-амп усилвател"?

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Даже е редно да няма. Разделянето се прави от кросовър, процесор, нещо с минимум регулиране на честоти и нива.
    Тези опции може и да ги има вградени. Пак не внимаваш. Утре като някой си гръмне високочестотния по твоя препоръка, дано се оплачи на лично на Бис!

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Подобни, вградени, съм виждал само в професионални устройства. Не става ясно за какво се пита...
    Иначе, ВЧ говорител, може да се изгори лесно и с филтър (т.е. без подадена към него НЧ съставка).
    Ако искаш да стане, пусни си на 2/3 лентово ОТ, синусоидален сигнал 18-20кХц и увеличи до край усилвателя за минута-две най-много. Стига да не е 1-2 вата ламбени, де...

П.П. А ако искаш още по-бързо да стане, пусни правоъгълен сигнал.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

Много 7.1 съраунд ресивъри имат опция би-амп при която канал 6и7 би-ампват предните. При такова включвабе трябва да останат пасивните филтри.

Мисля че има и ресивъри с вграден кросовър при такова свързване, но са изключения.

Определено автора трябва да уточни за какъв усилвател става въпрос, защото темата така е просто безсмислена. Но това е нивото...

Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    Да напише модела, преди да пита. Така, все едно- нищо не пита.
    Става въпрос за една мини система която е би-амп. Като я свържа на двулентови би-амп колони и средите ги няма грам,само бас и високи.Нискочестотния амп е ограничен много ниско и не пуска нищо да кажем от 400-500 хц нагоре.На трилентови би-амп колони вс е ок,но имам само едни,а те не са за мини система определено.Просто да не я изхвърлям,понеже свири много хубаво и е красива,нещо да кажем за кухнята в къщи или в гаража
    Посредством кондер като преход от високите към баса не става ли?Като ги свържа заедно (баса и високите) и пращи при усилено ,трябва да има начин предполагам..

панасоник, вероятно.
    и не, изобщо не е би-амп. би-ампа в него е един тъп кондензатор и втори чифт изходни терминали. съответно втория чифт е за пиезо високи. така ли е?
    "And whosoever was not found written in the book of life was cast into the lake of fire."
    Hail SATAN

P.S.
    извинявам се за по-горните тъпотии. Ето как е при панасоник, действително е би-амп, а тъпака съм аз.
    pan-bi.jpg
    "And whosoever was not found written in the book of life was cast into the lake of fire."
    Hail SATAN

mityooo's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    54
    Цитат Публикувано от alexone Покажи мнения
    Става въпрос за една мини система която е би-амп. Като я свържа на двулентови би-амп колони и средите ги няма грам,само бас и високи............ ,трябва да има начин предполагам..
    Основния ти проблем е в двулентовите ,които имаш. Просто в тях има един широколентов и една "цъкалка" .Тя не може да се справи със средночестотния спектър. Без промени няма как да "свирне" ! Аз лично бих пипнал вътре "уредбата". като пусна пълночестотния сигнал към мощното крайно стъпало и съответно свързал наличната колонка директно( без да я променям) там. Разгледай схемата и ще решиш проблема си за няколко минутки и с няколко спойки стига да не е с някакъв безумен звуков процесор.
    Дай модела и поне!
    Редактирано от mityooo; 26 October 2016 в 00:39.
    Омръзнало ми е от тъпанари с "принципи" !!
    0898578595

Цитат Публикувано от mityooo Покажи мнения
    Основния ти проблем е в двулентовите ,които имаш. Просто в тях има един широколентов и една "цъкалка" .Тя не може да се справи със средночестотния спектър. Без промени няма как да "свирне" ! Аз лично бих пипнал вътре "уредбата". като пусна пълночестотния сигнал към мощното крайно стъпало и съответно свързал наличната колонка директно( без да я променям) там. Разгледай схемата и ще решиш проблема си за няколко минутки и с няколко спойки стига да не е с някакъв безумен звуков процесор.
    Дай модела и поне!
    Panasonic sa-pm25 свири чудесно за микро система. .

mityooo's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    54
    Нищо сложно в схемата не видях.Понеже и двата нискочестотни канала са захранени от моно сигнал и мутиращия транзистор е само един или ще се наложи добавянето на един такъв или ще се чуват преходните процеси в единия канал,което не е фатално според мен.В общи линии би трябвало да се справиш без никакви затруднения!Режеш мостчето м/у С525 и С528,взимаш сигнал от R119 и R219 и... .елементарно
    Редактирано от mityooo; 26 October 2016 в 11:48.
    0898578595

Цитат Публикувано от mityooo Покажи мнения
    Нищо сложно в схемата не видях.
    Е дай един скрийн, де. Ма да виждам без лупа
    И Честит Имен Ден!
    Hail SATAN

mityooo's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    54
    Сърдечно благодаря! В schmain5.pdf и schmain6.pdf се вижда пътя на сигнала.panasonic_sa-pm25_sm.rar

ПП Ти си добър практик и докато аз черпя на ляво и на дясно ,ако има нещо неясно ти ще му го разясниш
    Редактирано от mityooo; 26 October 2016 в 13:13.
    0898578595

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    33
    Здравейте,за да не отварям нова тема,тази ми се видя най подходяща да задам подобен въпрос.
    Разполагам със система Technics SC-DV290,която е с Bi amp изходи за колони.Въпроса ми е как да я свържа с обикновенни колони които не са Bi amp.
    Колоните са модел JVC SP-MXJ550
    Благодаря предварително!

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от pchelata Покажи мнения
    Здравейте,за да не отварям нова тема,тази ми се видя най подходяща да задам подобен въпрос.
    Разполагам със система Technics SC-DV290,която е с Bi amp изходи за колони.Въпроса ми е как да я свържа с обикновенни колони които не са Bi amp.
    Колоните са модел JVC SP-MXJ550
    Благодаря предварително!
    Никак!
    Единствения вариант е да се отворят колоните и да се изведат отделно нискочестотните говорители , които (предполагам!) са свързани без филтри вътре и лесно ще се отделят от другите два. Филтъра на СЧ и ВЧ ,който би останал в колоната не пречи и може да остане...Какъв звук обаче ще се получи не смея да гадая тъй като биампинга е изцяло активен и нивата за изравняването на честотната лента са съобразени за друг тип говорители!!?!?
    Поздрави!
    Митака.
    ПС.Уредбата ти е с 3 основни усилвателя , като двата НЧ канала са свързани заедно и свирят моно на 1 усилвател!:
    http://monitor.espec.ws/files/sa-dv_290__615.pdf
    https://www.youtube.com/watch?v=5mXPBQOFvwU
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    33
    Цитат Публикувано от fenkiller Покажи мнения
    Никак!
    Единствения вариант е да се отворят колоните и да се изведат отделно нискочестотните говорители , които (предполагам!) са свързани без филтри вътре и лесно ще се отделят от другите два. Филтъра на СЧ и ВЧ ,който би останал в колоната не пречи и може да остане...Какъв звук обаче ще се получи не смея да гадая тъй като биампинга е изцяло активен и нивата за изравняването на честотната лента са съобразени за друг тип говорители!!?!?
    Поздрави!
    Митака.
    ПС.Уредбата ти е с 3 основни усилвателя , като двата НЧ канала са свързани заедно и свирят моно на 1 усилвател!:
    http://monitor.espec.ws/files/sa-dv_290__615.pdf
    https://www.youtube.com/watch?v=5mXPBQOFvwU
    Много благодаря за информацията!
    Значи,мога да си взема един пасивен субуфрер на 6 или 8 ома,и да го свържа към един или двата едновременно нискочестотни изхода?

Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от pchelata Покажи мнения
    Много благодаря за информацията!
    Значи,мога да си взема един пасивен субуфрер на 6 или 8 ома,и да го свържа към един или двата едновременно нискочестотни изхода?
    Мда! Ако осигуриш отделно нискочестотен канал става.
    Ако суба е един може да го свържеш към който и да е НЧ изход , а колонките съответно на L и R ВЧ изходи.
    Поздрави!
    Митака.
    ПС.Все пак остава проблема с изравняването на чувствителността , но се надявам да може да се коригира достатъчно добре от тон контрола/еквилайзера на системата...

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    33
    Системата разполага и с изход,за свързването на активен субуфер.
    Кой от двата варианта ще е по добър? Свързването на пасивен субуфер към НЧ изход,или добавянето на активен субуфер,като и при двата варианта си остават въпросните колони на JVC?

Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    42
    С активен суб ще е по лесно напасването и настройката!
    Поздрави!
    Митака.

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    33
    Много ти Благодаря Митака,за отговорите!
    Жив и Здрав да си!

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени