Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 39 от 39

Тема: Избор на български ВЧ в комплект с 4ГД-36

На мен много ми допадат руските ширковци.Почти 100% съм сигурен,че и ВЧ-тата ще ми харесат.
    Преди доста време си направих колони от български говорители,трилентови в кутии от "студио40"+баскаса от два 10"китаеца.Имах един джоб най-различни кондензатори и със стотици проби и напасвания колонките свирнаха както аз исках.За китайците бях купил някакъв готов суб-филтър.Ами жестоко стана!Имам познат,който в Плевен има магазин за HI-FI компоненти и самият той е голям маниак,та закарах колоните си в магазина му,където имаше колони за по 7-800 лв втора ръка и ги сравних с тях.Ами мойте си свиреха по-добре!Моят познат ги чу също и се съгласи,че са на мн.добро ниво,но понеже са с БГ-говорители,нямаше как да спечелят вниманието на хай-енд маниак като него
    ...Та наистина,всичко е субективно!Още повече,че аз си купувам нещата с пари,които успявам да скрия от жената,щот за нея тва са си "Глупости"
    Благодарско за характеристиките по-горе!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

MMF's Avatar
    Членува от
    Jan 2015
    Цитат Публикувано от Десислав Станев Покажи мнения
    Имам познат,който в Плевен има магазин за HI-FI компоненти и самият той е голям маниак,та закарах колоните си в магазина му,където имаше колони за по 7-800 лв втора ръка и ги сравних с тях.Ами мойте си свиреха по-добре!
    Не всичко което се продава фабрично и струва много пари си заслужава. Всяка фирма гледа да намали разходите и цената за да бъде конкурентна и да има по-голяма печалба. От как компютрите с програми почнаха да правят симулации и да казват как да се проектира ОТ нещата не вървят добре. На графики и сметки всичо е Ок, ама като чуеш звука- не става.
    Малко стари говорители , малък лампов амп и малко акъл.

Точно от това се опасявам и аз!Звукът от един говорител ми допада най-много,но включвам два за да повиша мощността на ОТ
    Ако широколентовия го разтовариш от честотите под 300-400Hz първо ще понася повече мощност (единичен говорител) и второ няма да го тормозиш в честотен обхват,където не му е силата.

Цитат Публикувано от немо Покажи мнения
    Ако широколентовия го разтовариш от честотите под 300-400Hz първо ще понася повече мощност (единичен говорител) и второ няма да го тормозиш в честотен обхват,където не му е силата.
    Да,разбирам,но не искам да ги режа.
    Опитах с четири говорителя и ми хареса!Явно тези драйвери са в стихията си на 4ома.Звукът на четирите се доближава до звукът на един повече,от колкото два на 8ома!(Абстрахирам се от нивото на мощност при различните омажи) Тук имам един въпрос към знаещите:Колко вата стават четирите заедно?4x8=32 ли?
    Малките 2гд36 много ми харесват,страхотно се допълват с големите руски!Като добавя малкия,просто звукът изгрява,няма никакво разделение на честоти.

MITREV's Avatar
    Членува от
    Sep 2012
    Възраст
    35
    Колега Митрев,Вие знаете отлично какво искам да постигна и Ви моля да споделите малко повече впечатления и размери
    Благодаря на всички отново!
    Екраните ги направих просто да си запълня времето и начеша крастата почивните дни.
    Когато седнах да ги слушам обаче, останах много приятно изненадан и реших, че си заслужава да се заигра с тях.
    Към днешна дата не съм доразвил идеята, защо още чакам говорителите които изпратих за
    „уеднаквяване“, вече 7 месеца.
    2ГД-36 е чудно говорителче и пасва чудесно, в моя случай е една идея по-слабо нивото му, но не е болка за умиране.
    За размери на екраните ползвах каквото имах, мисля че са 80x85x1.8 см, но конструкцията не е много стабилна, а и сцената не е точно както ми се иска заради широчината. Гледах говорителите да не са в центъра и да са максимално близо един до друг.
    Когато пристигнат ремонтираните говорители, задължително ще се прави нов екран.
    С по дебели плоскости и някак си с по-тесен преден панел .
    Нещо подобно:
    simple-open-baffles-supravox-1.jpg

За 4 броя 4-гд погледни тук.
    До колкото разбирам с 4 броя ще възпроизвежда ефективно от 45 – 50 hz .
    И заигравки на братята.

Цитат Публикувано от MITREV Покажи мнения
    Екраните ги направих ....
    ... 4 броя 4-гд погледни тук.
    До колкото разбирам с 4 броя ще възпроизвежда ефективно от 45 – 50 hz .
    И заигравки на братята.
    Много полезно и интересно за мен!Благодаря Митрев!

Направих това,за което е темата.Включих 4бр 4гд36 + 2бр 2гд36, на канал.Високите са с 1мкф конзатори,отрязах ги високо,защото по-ниско придаваха повече среда в общия звук,а четирите броя широколентови я имат достатъчно.Сложих две ВЧ на канал,за да бъде по-чуваемо,тъй,като отрязани високо,са тихички.
    От басът съм изключително доволен,екраните свирят с лекота 41-2 херца.Много съм щастлив от получилият се звук и благодаря на тези,които ми помогнаха в темата и извън нея!

MITREV's Avatar
    Членува от
    Sep 2012
    Възраст
    35
    Радват много
    Качи малко снимки.

IMG_20180303_165828766.jpgIMG_20180303_165810696.jpgIMG_20180303_171309058.jpg

Ето това сътворих.Моно-стерео
    Причината е спицификата на стаята,а и това,че към средата на стаята свири най-яко,най хубав,прозрачен и без бумтене бас.Като е едно тяло мога да си я домъкна до холната маса.Науката иска жертви
    Наистина страшно ме изненада като звук,има невероятен бас,за средата и високите,мисля няма какво да говорим,всеки,който е чувал тези говорители е наясно.Размерите са:в:152,ш-65,дебелина назад:15
    Сега ще ме освиркат маниаците,но аз съм много доволен
    Редактирано от Десислав Станев; 3 March 2018 в 17:43.

Ако беше попитал как да разположиш говорителите преди да направиш панелите, щяхме да ти предложим много по-добре работеща стратегия.
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

Благодаря ,все пак.В интерес на истината имам почти готово още едно такова тяло,имам и още 8бр 4гд36,но се спирам на този вариант,просто защото в 4ома свирят най-добре тези говорители,убедих се многократно.При 8 ома се променят,изтъняват,не са те..За другото тяло ми липсват само 2 бр.2гд36,но не бързам да ги набавям.
    И все пак,Хараланов,как е най-добре да се разположат?Интересно ми е,а и други хора ще се възползват от информацията.

Един класически начин е (гледано отдолу нагоре) 3-те широколентови, двата вч и отгоре четвъртия широколентов. Създава илюзията за много по-кохерентен образ по оста на вч-тата.
    И оттам нататък се отваря огромно поле за оптимизации. Например настройка на ъгъла между двете малки елипси в зависимост от дистанцията на слушане. Когато са просто нашляпани в една равнина си далеч от това да ги накараш да звучат като единична елипса. Максималният ъгъл между двата да не превишава 175 градуса. След това следва етапа на издърпване широколентовите в долната част на панела напред за времевото им изрявняване. Иначе няма да се чува нищо друго, освен едно голямо звуково петно, не можещо да създаде убедително усещане за добър звуков фокус. То при нч говорителите е чуваем дефекта, а какво остава когато свирят и среди...
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

bxd's Avatar
    Членува от
    Dec 2007
    Възраст
    36
    Да добавя още един съвет: пробвай да включиш 4те в паралел, като разбира се много внимаваш с нивото да не повредиш усилвателя (особено ако е транзисторен и няма защита).
    Може да пробваш и друго: последните 2 говорителя да са с магнитите навън (напред) и съответно да обърнеш + и - на изводите им, така фокусът за който Хараланов говори ще стане по-добър и евентуалните разлики в нелинейността на хода на мембраните (може би) ще се докомпенсират Поне е лесно за тестване.

Благодаря за съветите!На този етап оставям нещата така,аз съм посредствен ползвател и слушател,с една дума-аматьор.Може би,като ми дойде вдъхновение отново ще си "поиграя"

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени