Страница 2 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 78

Тема: Мнения за Tang Band W6-2144 6, W8-2145

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    А най-лесно е да се сканират на 3D скенер.
    След това може да се принтира на 3D принтер или да се израбори на струг с ЦПУ.
    Лесно ли се свалят палците от 1772?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Писах на Танг Банд ако имат желание да продадат от техните фазови показалци
    Български форум.Дълго ти разказват колко си тъп.

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    33
    Цитат Публикувано от Хараланов Покажи мнения
    Коничният ти палец е съвсем неудачен като форма за този вч конус и с каквото и да го лакираш, нищо няма да стане.
    Фазовият палец от W8-1808 е перфектен* и дори минимална девиация от формата му рязко разфокусира звука.

*почти никога не може да ме чуеш да казвам за нещо, че е перфектно, значи прави си сметка колко добре работи.

Ето ти прясна снимка какво представлява:

не е ли по-добре да се купи направо tang band w8-1808,с тези гимнастики цената се доближава до него.A какво ще кажеш за фазовия палец на аудио нирвана super 8 castframe?
    Редактирано от slayer_8619; 25 April 2019 в 08:23.
    loudspeakers caprihorn,sica two way floorstanders,integrated amps mission cyrus 2 ,nad c320bee, preamp rotel rsrp-960ax, ,cd denon dcd-810,power amps rotel rb985,rotel rb971

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    33
    Цитат Публикувано от intelman Покажи мнения
    Писах на Танг Банд ако имат желание да продадат от техните фазови показалци
    А къде закупи говорителите ако не е тайна и на каква цена ти излезнаха?
    loudspeakers caprihorn,sica two way floorstanders,integrated amps mission cyrus 2 ,nad c320bee, preamp rotel rsrp-960ax, ,cd denon dcd-810,power amps rotel rb985,rotel rb971

Цитат Публикувано от slayer_8619 Покажи мнения
    А къде закупи говорителите ако не е тайна и на каква цена ти излезнаха?
    Двата за 540.96лв с доставката от soundimports.eu при цена от над 1300 за чифт w8-1808
    Редактирано от intelman; 26 April 2019 в 00:10.

Значи дребен бизнес, ниша получается. CNC и библиотечка с показалци (имам патент над думата!!!)
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Не CNC, а струг с ЦПУ. Ручо го е написал по-горе. Добавям заготовки от американски орех или свиленградски бадем. ОСМО 2 ръце и задължително разсФирване!

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Не CNC, а струг с ЦПУ...
    Ъмчи двете са едно и също. Computer Numerical Control & Цифрово програмно управление.
    Да не говорим, че това може да бъде направено и на CNC фреза...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Може, ама ще отнеме много машинно време, износване на по-скъп инструмент, второ позициониране на детайла. За ротационни детайли стругът е N1.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Номер 1 е това което имаш подръка.
    Задачка-тест за интелигентност: можеш ли да хванеш детайла на шпиндела на фрезата, ножа да кажем в мегнемето, и да получиш CNC струг? Жокери в тубето...

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Ако шпинделът има достатъчно въртящ момент и подходящи обороти - можеш. Ако няма - люпиш семки.

Този разговор би имал смисъл ако имаме някаква конкретна информация за геометрията на палеца. Тогава мога да намеря и сравня оферти за едната и другата технология..

Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    Лесно ли се свалят палците от 1772?
    Ако въпроса е към мен - не съм свалял ФП на моите 1772.Болта който ги държи е под етикета а засега предпочитам да не го разлепвам.
    Доколкото съдя от снимките на intelman няма лепило под ФП и би трябвало след развиване на болта лесно да се свалят.Когато свалям и монтирам ФП аз слагам тънко ПВЦ фолио между звуковата бобина и ЦПН (все едно се центрова говорител) за да избягна надраскване на звуковата бобина от ФП.
    Моята галерия diy-проекти
    http://vuicho.snimka.bg/other/diy-oz...veri.30205.all
    профи ОТ (и други) http://stoevdiy.snimka.bg/hobby/ot-i...eri.418371.all

Напротив има лепило и след като развиеш няколко оборота удряш главата на болтът с чук за да се разлепи палецът ...
    Останалото лепило на (вижда се ясно на снимката като кафяво кръгче) цпн не успях да размекна нито с кореселин нито с ацетон и се наложи да го махна механично.

п.п. не се карайте имам и фреза но са й забравили цпу-то
    Ако някой се наеме да го начертае имам познат който може да ги изработи.
    Редактирано от intelman; 27 April 2019 в 11:27.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от intelman Покажи мнения
    ...п.п. не се карайте имам и фреза но са й забравили цпу-то
    Ако някой се наеме да го начертае имам познат който може да ги изработи.
    Не се караме. Людмил обича да взема становище по въпроси от които няма никаква представа, дори и бегла, та затова се наложи да доуточним някои детайли...

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    От какво имам представа няма как да предположиш без да сгрешиш. Преди не много време по изчисленията на Ivos изработих уейвгайд. Апроксимирах образуващата до криви, по чиито формули направихме програма за струг с ЦПУ. Понеже материалът беше дърво (череша) можеше да се направи на CNC, но предпочетох да вида какво ще стане по класическата технология. След това мерихме акустично говорителят с уейвгайда и нещата се получиха според прогнозите. Подходът към фазовия палец може да бъде същия и да се стигне до успешен резултат.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    От какво имам представа няма как да предположиш без да сгрешиш. Преди не много време по изчисленията на Ivos изработих уейвгайд. Апроксимирах образуващата до криви, по чиито формули направихме програма за струг с ЦПУ. Понеже материалът беше дърво (череша) можеше да се направи на CNC, но предпочетох да вида какво ще стане по класическата технология. След това мерихме акустично говорителят с уейвгайда и нещата се получиха според прогнозите. Подходът към фазовия палец може да бъде същия и да се стигне до успешен резултат.
    Както винаги темата пак отиде в друга посока.
    В днешно време "програма за CNC" и се изрича с такова благоговение, че човек ще помисли че наистина става въпрос за програмиране. Всъщност е поредица от тъпи команди от типа "дай шпиндел", "дай вода", "оди у лево", "оди у десно", "врътни н'екво кръгче с такива параметри" и "земи тия координати".
    Тоест, това е по силите на всеки третокласник, след като му се обясни в резюме кое какво прави и какво трябва да се получи като краен резултат...

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Съгласен съм Опитай да обясниш на третокласник кривата на фазовия палец или на уейвгайда.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Ами дай чертеж?

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Стигаме до:

Този разговор би имал смисъл ако имаме някаква конкретна информация за геометрията на палеца.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Ами предложен е вариант:
    Лесен вариант да направиш точно копие е да ти пратя палеца, да го намажеш с някакво масълце и да го топнеш в чашка с гипс. След засъхването на формата, пълниш с разтопен калай и си готов. Ако решиш нещо - обади се, няма проблем да съдействам.
    Ако приемем че днес все още е XXI век, то се сещам за няколко варианта да се снемат размерите с доста добра точност:
    1. Детайлът се заснема в профил с някоя по-прилична техника, която има минимални геометрични изкривявания. Имайки двата размера - диаметър и дължина, с малко "корелдролене" ще се нагласи и кривата с доста прилична точност.
    2. 3D скенер. Не са екзотични, а някои от тях не са и скъпи.
    3. Дигитализиране чрез CNC машината. Имайки диаметрите да кажем през милиметър, пак ще се хване кривата.
    4. Други за които не се сещам в момента, но ако се наложи, съм сигурен че ще измисля и още варианти.

А спорът за какво е?

Не е ли най-простият вариант, без кой знае колко сметки да се направи на дърводелски струг от човек с точно око (и ръка). Може да не стане 1000 процента същият, но ще е почти
    Че даже и на универсалния може с малко "гимнастика" и подходящо длето да се "извърти".

Лесен вариант да направиш точно копие е да ти пратя палеца, да го намажеш с някакво масълце и да го топнеш в чашка с гипс. След засъхването на формата, пълниш с разтопен калай и си готов.
    Сетих се за друг метод който ползвах преди доста години - сваля се копие във восък, после формата се пълни с полиестерна или епоксидна смола, може да се сложи гайка( или шпилка) преди да е засъхнала смолата ,което после ще улесни закрепването на ФП .
    Моята галерия diy-проекти
    http://vuicho.snimka.bg/other/diy-oz...veri.30205.all
    профи ОТ (и други) http://stoevdiy.snimka.bg/hobby/ot-i...eri.418371.all

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    4. Други за които не се сещам в момента, но ако се наложи, съм сигурен че ще измисля и още варианти.
    Варианти има. По-ретро, по-технологични. Предложих мерителна машина като най-точен метод. Аз имам достъп до такава, но Спас от Аспарухово може да няма. Владея точното заснемане и корелдроленето (иначе казано векторизиране или трейсване на пътечка, за ужас на Тарамбуката), но Спас може да няма и тази възможност. Варианти има, но все опира до разширяване на възможностите.

Цитат Публикувано от mkocev Покажи мнения
    ... да се направи на дърводелски струг от човек с точно око (и ръка).
    Моята ръка срещу твоето око. Или обратното. Добре е да се знае с каква отклонение е този метод и дали можем да си го позволим.

Друго, обаче, е по-важно. Този палец, дето го копираме, става само за онзи Танг-банг, от който сме го свалили. Това не е кондензатор, за да го местим от Филипс на Сони и обратно. За какво ни е фазов палец, за който не знаем дали е подходящ за нашата мембрана? Или ще налучкваме сляпо?

Да речем че имам достъп до лазерен 3д скенер ако сваля формата на ВЧ конус има ли кой да сметне ФП?
    Под секрет от както съм сложил тези "грешните" ФП звукът ме дразни много по-малко а сега де?

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Какво се очаква от това смятане?
    От един диаметър палец да се сметне друг? Няма начин. Само може да се наподоби.
    Да се направи точно същия палец? Това е решима задача. Трябва от размерите, свалени от 3Д модела, да се състави програма за машината, с която ще се изработва. За целта трябва да се познава езикът за програмиране или да се общува с машинен програмист, който да каже конкретно какъв тип данни са му необходими.

В моя случай с уейвгайда работих с радиуси на окръжности и координати начало-край за всяка дъга. Езикът на машината беше доста допотопен и нямаше библиотеки за по-сложни математически функции.

А че ти харесва повече с ФП не е чудно. Доколко е оптимално може да се установи с измервания.

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени