Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3
Резултати 51 до 75 от 75

Тема: Мнения за Tang Band W6-2144 6, W8-2145

Изобщо има ли изведени формули за изчисление на фазови палци?
    Да не се окаже безпредметна дискусията

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Дискусията от доста време се опитва да стъпи на здрава основа. Засега се опитва. Не сме виновни ние - просто материята е сложна и непопулярна.

Цитат Публикувано от intelman Покажи мнения
    Да речем че имам достъп до лазерен 3д скенер ако сваля формата на ВЧ конус има ли кой да сметне ФП?
    Ако намериш желаещ да лови черна котка в тъмна стая особенно когато котката я няма там
    Моята галерия diy-проекти
    http://vuicho.snimka.bg/other/diy-oz...veri.30205.all
    профи ОТ (и други) http://stoevdiy.snimka.bg/hobby/ot-i...eri.418371.all

Здравейте. търся мнение за ето този драйвер

Tang Band W8-1772 8" Neodymium Full Range Driver

• 8" of full range speaker design
    • Neodymium magnet system, aluminum phase plug
    • Underhung design, very low 2nd and 3rd distortion (low THD)
    • SPL = 95dB/M/W, Qts = 0.27
    • Paper cone with fabric surround
    • Nominal Diameter 8"
      Power Handling (RMS) 30 Watts
      Power Handling (max) 60 Watts
      Impedance 8 ohms
      Frequency Response 42 to 20,000 Hz
      Sensitivity 95 dB 1W/1m
      Voice Coil Diameter 1.5"

Tang Bang.jpg
    • Благодаря предварително

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Това са моите измервание и кратък коментар за този говорител.

Могат да се чуят в хорни при мен, ако имаш път към София.

Благодаря. това значи ли че си заслужава 240 паунда единия.
    Не зная дали съм прав ама последните две години гледам колони и все не ми харесва. затова не знам дали си внушавам ама искам фул рейндж колони. нямам никаква идея каква да е кутията.
    но все ми се струва че колона без филтър е нещо по добро. евентуално добавка високочестотен ама извън кутията на фул рейнджа, и евентуално суб ама това май разваля постановката/идеята на фулл рейнджа. някой да даде съвет, благодаря
    Редактирано от gergik; 5 May 2019 в 21:21.

По скоро високочестотният може да развали нещата.
    Редактирано от mkocev; 5 May 2019 в 21:56.

Нямам представа. Само усещам че другите колони не ме кефят. имал съм широколлентови колони и спомена е страхотен

Цитат Публикувано от gergik Покажи мнения
    ...имал съм широколлентови колони и спомена е страхотен
    Да не се окаже, че с течение на времето си променил слуха и предпочитанията си. Да се окаже, че същите тези широколентови, които са те кефили навремето, сега ти звучат зле.
    Широколентовия принципно има колкото предимства още два пъти толкова кусури. Аз лично все още не съм срещал широколентов говорител даже да се приближава до пълна честотна характеристика и да има линейно звучене. И на фона на другите кусури имат нужда от подпиране отдолу или отгоре и ... пак отиваш на мултилентова система, филтри, напасване и т.н.

Ммммда...подпиране отдолу и отгоре..... е нещото което още ме спира да почна тая авантюра....оттам и филтрите....и наистина отиваме пак на многолентов проект. Затова не бързам и питам знаещите и можещите. слушам рок, поп, диско, инструментали. попрочел съм че широколентовите най малкото са слабички за тоя тип музика. и вървят с лампова техника- пак с недостатъчна мощ за рок примерно. но от друга страна живея в англия тук има много ретро техника която колекционирам. трябват ми възможно най 'верните 'колони чрез които да сравнявам моите 'находки'. купувам, слушам, ако ми хареса пазя, ако не- продавам. А и искам максимално да се кефя на звука и музиката. Искам да е максимално 'вярна', а ако не ми хареса звука е лесно-тнкоректори, софтуер.....но никакъв софтуер не може да се справи с нискокачествена техника

Пусни си една отделна тема, че в тази за Тангбанга не върви да я цапаме.
    Пиши, че търсиш тонколони с що-годе верен звук. Не забравяй да упоменеш бюджет, размери на колони и помещение.
    Лошото е, че в този форум препоръчването на техника се третира, като подвеждане на хората и не се толерира. Представлявало субективно възприятие на отделния човек и не било меродавно за всички.
    Донякъде може да е вярно, но аз лично съм на мнение, че подобни насоки биха били полезни поне ориентировъчно за бъдещ купувач. Да знае поне към кои модели да се насочи да прослуша, пък ако не хареса да не купува.

Навремето ти писах какво да чуеш, търсиш и вземаш...

Never mind!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Малко радикално, ама...

последните две години гледам колони и все не ми харесва
    Колоните се слушат, не се гледат (вероятно интернет е основен виновник за твоя проблем).
    Предполагам, че те влече предимно визуалната "екзотика" на широколентовите изпълнения и това, че не са ширпотреба и обикновено се спрягат за "аудиофилски".
    Истината е, че просто се чудиш с какво да се занимаваш.

затова не знам дали си внушавам ама искам фул рейндж колони
    Естествено, че си внушаваш, особено при условие, че (скоро) не си слушал такива.

нямам никаква идея каква да е кутията.
    Кутията зависи най-вече от параметрите на конкретния говорител. Разбира се, има различни варианти при даден говорител в зависимост от конкретното приложение.
    Май ще най-добре да си избереш кутия и по нея говорител. Така удовлетворението ще е най-голямо, е поне за известно време.

По въпроса за "фулрейндж" говорителите.
    Купи си чифт Peerless TC9FD18-08 (като най-евтините и горе-долу добри такива) или други подобни, скови им едни кутии по готов проект и послушай.
    Ако след като изключиш липсата на бас, ти допада звука повече от този, който чуваш в момента, значи Tang Band-a си струва парите.

Тези неща ги пиша предимно от собствен опит и без никакви лоши чувства, да не си помислиш нещо
    Редактирано от mkocev; 6 May 2019 в 22:50.

Цитат Публикувано от mkocev Покажи мнения
    Изобщо има ли изведени формули за изчисление на фазови палци?
    Да не се окаже безпредметна дискусията
    Нали по-рано в темата стана на въпрос че фазовият палец който съм изработил не е подходящ за този ВЧ конус но вероятно заключението е на база опит...
    Български форум.Дълго ти разказват колко си тъп.

Вероятно фирмите си имат някакви изведени формули и методи за изчисление.
    По-скоро мисълта ми беше, дали има публично достъпни методи и формули за изчисление, както например за изчислението на обеми за тонколони и филтри.

В повечето случаи фазовите палци са с формата на куршум. Виждал съм на снимки с формата на дръжки за шкафчета и с цилиндрични форми.
    Прав конус май не се сещам да съм виждал.
    Предвид това и елементарните ми познания по темата и аз предполагам, че тази форма не е особено подходяща

Едва ли е чак атомна физика, но както не дочакахме да видим дифракциите в другата тема и тук така...
    Как му викат на тоя пръст в англоезичната литература?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    В това четиво трябва да са сметките http://www.aes.org/e-lib/browse.cfm?elib=2274. Ако някой AES member се навие може да ни светне.

Членува от
    May 2011
    Възраст
    42
    Позволявам си да изкажа своето мнение ( /ВКУС, специялно за Бисер) по въпроса.
    От години предпочитам широколентови, пък били те и ФРС8. Моят ВКУС ми казва, че това най- много ми харесва.

Нещо което трябва да се подпира отдолу и отгоре определено не трябва да се нарича "фулрейндж", "широколентов" и т.н.

Към gerjik, извинямвам се, но не ти знам името.
    Ако си идваш до БГ, намери време и сe уговори с Румен (Ручо), да чуеш при него в универсалните хорни различни широколентови с които разполага. За да добиеш представа какво ще ти хареса на теб.
    Аз когато бях при него, преди доста време, най-много ми добадна Coral Beta 8 от наличните тогава.

За да се извлече максимума според мен от широколентов, той трябва да се натовари в голяма хорна. За целта обаче широколентовия трябва да е "подходящ" за целта.
    Ако имаш време при идването ти в БГ и си около София, обади се да чуеш един ръчно изработен и изключително добре свирещ широколентов говорител.

И последно за неодимовите магнити, които са много хубаво нещо като магнити, но на мен досега широколентов с такива не ми е харесвал.

Приеми моето мнение като насока. По кой път ще поемеш, зависи само от теб. Не позволявай на други да избират вместо теб.

поздрави,
    Слуша мексиканец с антенка и девойка с китара

Прав конус май не се сещам да съм виждал.
    Предвид това и елементарните ми познания по темата и аз предполагам, че тази форма не е особено подходяща

Заповядай

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Някой си е направил бизнесче. Няма лошо! И на кутийки ги продава - да си менкаш и забавляваш.

Цитат Публикувано от intelman Покажи мнения
    Представи си да дадеш 300 долара и ефекта да е като при този дето ти си го направил

Представи си да дадеш 300 долара и ефекта да е като при този дето ти си го направил
    Представям си че нищо не е мерено или сравнявано за да има подобни заключения.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Няма как да се направи универсален и общоприет палец. Ако демонтираш един от Тангбанг и го копираш 1:1 новият палец ще е подходящ само за този модел Тангбанг и вероятно за още някой със същата мембрана. Ама нека лапат шараните - няма лошо! И по-големи заблуди се продават.

Aз ще почакам за цвят, нямаше пипит?

Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени