Страница 1 от 4 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 78

Тема: Мнения за Tang Band W6-2144 6, W8-2145

Мнения за Tang Band W6-2144 6, W8-2145

Някой слушал ли е въпросните драйверчета?
    Мнения ме интересуват за тях. Нямам възможност за по горните им серии.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

На първо четене w8-2145 свирят добре за цената си.
    Изчаках ги около 80-90 часа да се разсвирят като нещо не съм много доволен от разликата между двата драйвера (приложената снимка).
    В момента са в 79 литра с ФИ на 44hz като ми идват малко тънички и имат разни пикове но вероятно с подходящ филтър ще се подредят нещата.
    Благодарение на Слав имам чертеж на ТЛ но все не ми остава време да го изпълня.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • File Type: jpg w8.jpg (151.5 KB, 61 преглеждания)
    Български форум.Дълго ти разказват колко си тъп.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Не са ми попадали.
    Ще ми е интересно, ако може да направим едно по-подробно измерване при мен.

И мен ми е интересно какво ще покаже водопадът.
    Когато ти е удобно мога да мина.
    Чел съм из чуждоезичните форуми сравнения между 1772 и 2145 като твърденията бяха че уж 2145 се доближавал ... та ще ми е интересно да чуя 1772 ако все още го имаш?
    Иначе това е компромисно-временният вариант който измислих докато се сдобия с Voxativ AC-1.8b ...

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Да, все още имам W8-1772.
    Но според мен по-близък аналог на W8-2145 е W8-1808.
    За измерването ще пиша на лични...
    Редактирано от rutcho; 8 April 2019 в 12:24.

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Извинявам се, че е малко в страни от темата! За тия пари не се ли намира вече някакъв приличен коаксиален говорител 5-8"???
    Вкъщи: Dual CV441RC, speakers: DIY visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Други: str-de425, klipsch tangent t10
    kenwood r-se7, RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Интересно под ФП са оставили някакъв обем който не знам дали не е греда но пък от друга страна говорителят изглежда сякаш няма нищо случайно в него

ФП от какъв материал е ?
    Моята галерия diy-проекти
    http://vuicho.snimka.bg/other/diy-oz...veri.30205.all
    профи ОТ (и други) http://stoevdiy.snimka.bg/hobby/ot-i...eri.418371.all

Алуминий

п.п. Ручо ги мери, чакаме повече данни но явно няма време да ги пусне...
    Редактирано от intelman; 18 April 2019 в 14:15.

Като това пропадане на 10к се влияе от ФП.
    Мисля съвсем скоро да пробвам с BSC филтър а може би и Notch?
    По-интересното е че при измерванията говорителите бяха минали 100 часа работа а сега 7-8 дена по-късно имам чувството че са се доразсвирили...

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Малко пояснения:
    Първата графика показва АЧХ на двата екземпляра, които измерихме. Много добра повтаряемост.
    Картинката на нелинейните изкривявания показва равномерност и добра подредба.
    Завалът при отместване от оста показва добро сфазиране между ВЧ и НЧ конуси.
    Според мен фазовият палец не е доизмислен. При промяна на формата му (проведохме няколко проби набързо) наистина провалът на 10К почти изчезва. Усеща се съвсем ясна разлика и на слух.Аз бих заложил на ФП подобен на този при W8-1808.

Бях се засилил към конус но сякаш по-добрият вариант е да се изработят различни на вид и форма фазови палци след което да се мери.
    На w8-1808 фазовият палец меден ли е и под него има ли подобен обем като на w8-2145?

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Според мен е елоксиран дурал.
    Не съм го свалял, но ще пробвам да демонтирам на моя W8-1772, когато намеря време и ще го снимам...

Първата (за сега) партида фазови палци изработих от Американски Орех и обемът под тях вече го няма.
    Струва ми се че сцената стана по-широка но сякаш някъде във високите нещо потъна...
    Дали не е греда това че не са лакирани?
    • File Type: jpg 1.jpg (356.2 KB, 63 преглеждания)
    • File Type: jpg 2.jpg (225.4 KB, 69 преглеждания)
    Редактирано от intelman; 24 April 2019 в 00:53.

Имаш техника - пиеш мляко, пардон - звук
    Лакирай тънко.
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Цитат Публикувано от intelman Покажи мнения
    Бях се засилил към конус но сякаш по-добрият вариант е да се изработят различни на вид и форма фазови палци след което да се мери.
    На w8-1808 фазовият палец меден ли е и под него има ли подобен обем като на w8-2145?
    Коничният ти палец е съвсем неудачен като форма за този вч конус и с каквото и да го лакираш, нищо няма да стане.
    Фазовият палец от W8-1808 е перфектен* и дори минимална девиация от формата му рязко разфокусира звука.

*почти никога не може да ме чуеш да казвам за нещо, че е перфектно, значи прави си сметка колко добре работи.

Ето ти прясна снимка какво представлява:

За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Цитат Публикувано от Хараланов
    *почти никога не може да ме чуеш да казвам за нещо, че е перфектно, значи прави си сметка колко добре работи.
    Точно щях да цитирам!

А материала критичен ли е? В магнитната система поставянето на не магнит ясно ама като фазов палец
    Вкъщи: Dual CV441RC, speakers: DIY visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Други: str-de425, klipsch tangent t10
    kenwood r-se7, RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Струва ми се че сцената стана по-широка но сякаш някъде във високите нещо потъна...
    С новите ФП променяш три неща
    -запълване обема под ФП
    -нов по форма ФП
    -грапав ФП
    Трудно е да се прецени кое от трите неща оказва влияние за високите.Може да пробваш с оригиналните ФП като запълниш обема под тях с шайба от някакъв материал (пореста гума,кече,пластмаса)Така ще се прецени доколко този обем играе роля .После вече може да се пробва с нов по форма ФП.

Аз имам чифт W8-1772 ,стоят си в кашоните докато им дойде реда за някой проект.От беглия първоначален оглед бях останал с впечатлението че ФП са медни,благодарение на тази тема разбрах че са алуминиеви + почти със сигурност и този модел има празен обем под ФП.Като дойде ред да правя нещо с тях сигурно ще ги разглобя за да пробвам и аз някои промени.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Чудя се как си мислите, че на универсален струг ще извъртите неизвестната, засега, форма на фазовия палец? Това нещо се изчислява, после се правят прототипи на цифрова машина, мери се, оптимизира се, пак се изработва, пак се мери и накрая се твърди, че има добър резултат. Дали ще е американски орех или свиленградски бадем има минимално значение в случая.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Дали ще е американски орех или свиленградски бадем има минимално значение в случая.
    Това изобщо не е вярно.

Цитат Публикувано от Vankata_84 Покажи мнения
    А материала критичен ли е? В магнитната система поставянето на не магнит ясно ама като фазов палец
    Колкото по-нагоре откарва говорителя - толкова по-критичен става. Грапавостта на повърхнината му също.
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

и накрая се твърди, че има добър резултат.
    Наличната форма е такава защото е единстваната повтаряема на универсален струг всичко останало иска цифровизация.
    Американският орех е избран защото това имаше под ръка.
    Освен споделянето на субективни впечатления къде се твърди че има добър резултат?

Цитат Публикувано от Хараланов Покажи мнения
    Фазовият палец от W8-1808 е перфектен*
    Този ФП да го повторя ще е трудна задача с наличната техника но ще мисля някакви варианти.
    Вероятно ако имах достъп до такъв щеше да е по-лесно...

Цитат Публикувано от stoev Покажи мнения
    -запълване обема под ФП
    За експеримента ще възстановя първоначално заложеният обем като прибавя втулка под ФП

Този ФП да го повторя ще е трудна задача с наличната техника но ще мисля някакви варианти.
    Вероятно ако имах достъп до такъв щеше да е по-лесно...
    Лесен вариант да направиш точно копие е да ти пратя палеца, да го намажеш с някакво масълце и да го топнеш в чашка с гипс. След засъхването на формата, пълниш с разтопен калай и си готов. Ако решиш нещо - обади се, няма проблем да съдействам.

Ако има оригинален ФП нещата се улесняват.Изрязва се шаблон от картон или тънка пластмаса по профила на оригиналния ФП.По шаблона се прави чертеж от който се свалят диаметрите измерени през 5 мм по дължината на ФП.След това се стругова стъпаловидно по тези измерени диаметри.Свалят се "стъпалата" първо грубо чрез струговане , после с шкурка или пила се доизпипва профила като се налага шаблона за проверка.

Не се ли продават такива палци, показалци?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Дали ще е американски орех или свиленградски бадем има минимално значение в случая.
    Това изобщо не е вярно. Колкото по-нагоре откарва говорителя - толкова по-критичен става. Грапавостта на повърхнината му също.
    Не вярвам да си сравнявал американски орех със свиленградски бадем в такова конкретно приложение. Повърхността е в следствие на обработката. И двете дървесини там са равностойни.

Лесен вариант да направиш точно копие е да ти пратя палеца, да го намажеш с някакво масълце и да го топнеш в чашка с гипс. След засъхването на формата, пълниш с разтопен калай и си готов. Ако решиш нещо - обади се, няма проблем да съдействам.
    Логистично е по-лесно да му изпратиш отпечатъка в гипса. Ако има достъп до електрическа пещ може да отлее палеца от алуминий, че е по-достъпен.

Цитат Публикувано от stoev Покажи мнения
    Ако има оригинален ФП нещата се улесняват.Изрязва се шаблон от картон или тънка пластмаса по профила на оригиналния ФП.
    Това хич не е проста работа и методът не е точен. Ако ще се мерят диаметри е по-добре да се мерят върху оригиналния палец. Ако има достъп до мерителна машина може да свали координатите на образуващата крива.

Според мен формата на палеца е взаимосвързана с кривата и размера на мембраната. Палците едва ли са универсални и взаимозаменяеми, освен ако не са бутафорни.

Страница 1 от 4 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени