Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4
Резултати 76 до 86 от 86

Тема: Платки за стъпалото Randy Slone

На кантар са нещата според мен, при отпушени от противоположното рамо им се пада удвоеното захранващо в случая 150V но все пак върху отпушените има няколко волта пад, както и два резистора по 0,5 ома. Ако прежалиш два крайни, можеш да пробваш само с една двойка, като за начало.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Не е въпроса само в крайните! Трябва да се преизчислят и останалите елементи. Не само напред и каквото стане!
    Но може и по трудния начин, гори -сменяваш.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Да разбира се всичко ще е по-различно, но и аз не знам кое
    За крайните не е проблем напрежението, а мощността. Специфицираното макс. Uds със сигурност се държи /от оригинални елементи/ с резерв още 20-50 или повече % нагоре, но като ги пуснеш на някакъв товар, комбинация от високо Uds и висок ток ще им разкаже игрицата .... Е може да слагаш по 4-5 на рамо и тогава ще е ОК за такова напрежение, но увеличеният капацитет ще иска и друг drive ...
    Ама при толкова трафове наоколо, нямам идея що да се правят безсмислени експерименти за спорта ......
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

martin11's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от teodorpc Покажи мнения
    На кантар са нещата според мен, при отпушени от противоположното рамо им се пада удвоеното захранващо в случая 150V но все пак върху отпушените има няколко волта пад, както и два резистора по 0,5 ома. Ако прежалиш два крайни, можеш да пробваш само с една двойка, като за начало.
    Точно това ми беше притеснението,че при отпушено едното рамо на другото ще дойде цялото напрежение и наистина е на кантар.Май по-добре да не бързам и да намеря подходящо захранване.Иначе смятах да сложа по още един два крайни на рамо заради тока.
    Ще поизчака още малко.

martin11's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    Не е въпроса само в крайните! Трябва да се преизчислят и останалите елементи. Не само напред и каквото стане!
    Но може и по трудния начин, гори -сменяваш.
    Не мисля,че на усилвателя по напрежение ще му е проблем още +/-10в.Проблема е ниското Vds на крайните.

martin11's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    Да разбира се всичко ще е по-различно, но и аз не знам кое
    За крайните не е проблем напрежението, а мощността. Специфицираното макс. Uds със сигурност се държи /от оригинални елементи/ с резерв още 20-50 или повече % нагоре, но като ги пуснеш на някакъв товар, комбинация от високо Uds и висок ток ще им разкаже игрицата .... Е може да слагаш по 4-5 на рамо и тогава ще е ОК за такова напрежение, но увеличеният капацитет ще иска и друг drive ...
    Ама при толкова трафове наоколо, нямам идея що да се правят безсмислени експерименти за спорта ......
    Възможно е да си прав и наистина да държат 50% над специфицираното Vds,но знае ли човек,пък и с повишаване на температурата би трябвало да намалява.Някак си само 10 волта запас не е ОК.За тока бях предвидил по още няколко крайни да сложа.
    Отказах се от идеята вече.

Разбира се и други елементи трябва да се съобразят, например емитерните резистори във диференциалния на входа, някои кондензатори и вероятно не само това (говоря по спомен от преди, когато ги сглобявах имах подобна дилема). Най-добре друго трафче, всичко, както си е по схемата и си в джаза

Някой има ли излишни платки? Може и цял кит.

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Имам платки! Пиши лс да се разберем.
    Вкъщи: Dual CV441RC, speakers: DIY visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Други: str-de425, klipsch tangent t10
    kenwood r-se7, RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Цитат Публикувано от Vankata_84 Покажи мнения
    Имам платки! Пиши лс да се разберем.
    Още имам 2бр. платки.
    Вкъщи: Dual CV441RC, speakers: DIY visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Други: str-de425, klipsch tangent t10
    kenwood r-se7, RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Ето схемата пак, че нещо се е затрила:
    UZUS9001.jpg

Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени