Страница 2 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 84

Тема: Платки за стъпалото Randy Slone

душичка златна Lyubcho_88's Avatar
    Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    30
    Цитат Публикувано от hifiresearch74 Покажи мнения
    Привет ,
    Това изглежда после и "по-така" при разголени снимки на устройството , но трябва Вие , и който друг взаимства идеята , да поставите между тях 0,5 мм мека месингова ламарина (габаритно - по-голяма от медното парче с 1/2 от дебелината му от всяка страна) , отворите в медната шина да са проходни и за всички край морето - задължително неръждаеми винтчета в този случай . Отчетете , че 1 м2 от такава ламарина струва 70-80 лв на едро .
    НЕ бързайте да ми репликирате чрез помеднени алуминиеви кабели и в този дух. "Не всичко , което жълтее е злато и не всичко , което светлее е сребро баш ." Нали така ?
    Поздрави
    Много правилно вметване, за съжаление. Също проблем е когато ползваме медна шина за връзване на големи кондензатори и тяхните алуминиеви изводи при закрепване.
    Е има биметални пластини (месинг/алумин), но са прекалено скъпи...

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Ако между мед и алуминий няма външна ел. връзка и протичане на ток забравете за тази корозия.

martin11's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    52
    И за мен две платки.

Членува от
    Dec 2012
    Цитат Публикувано от gueswhoaz Покажи мнения
    Повече не ти трябва, стъпалото в оригиналния си вариант не свири надолу.
    +1
    XMOS ->TDA1541 ->AKAI AM-A90->CV DC-12
    AD1860 dac, Randy Slone amp,Denon PMA-860

И ти ли се присъединяваш към това мнение

Членува от
    Dec 2012
    В сравнение с Екселата и "Простия" усилвател на Sandy този най не ми харесва... Пресилено е , че не свири под 100 Hz, но баса ми идва слаб а средите в повече... Трафа е огромен, кондерите нови , 4х12 000 uF Panasonic ECE-T1JA123EA...А колоните ми наистина слизат доста ниско...
    Няколко пъти го вадя от шкафа и на другия ден го прибирам. А с такъв мерак го правих...Нали е "ултимативен"...

ПП. Чиков може би е прав за Ничиконите на входа, но не съм си правил експерименти да пробвам с други. Ще ми е любопитно някой да сподели мнения...
    Усилвателя го сглобих като за последно. Няма клеми, всичко е със спойки и максимално къси и дебели проводници. Приключение си е да се извади платка и смени елемент. Не ми се правят експерименти в този му вид...
    XMOS ->TDA1541 ->AKAI AM-A90->CV DC-12
    AD1860 dac, Randy Slone amp,Denon PMA-860

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    38
    'що не му мернете едно АЧХ?
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

Ще, ама другата седмица. Тъкмо, ако някои реши да се се откаже от платките.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Аз се отказвам от двете платки. Друг проект ми завладя вниманието и няма защо да се разпилявам.

Малко измервания, понеже се чудех кои стъпала да ползвам все пак, съпоставката е между въпросното стъпало и Excelata която аз имам, с двуслойната платка на Ангел, но без претенции за хай-енд качество на елементите (Fujicon електролити, транзистори оригинални по-схемата, 1% резистори).
    ACHh.jpgfft.jpg

На първата картинка, жълтата графика- AЧХ Excela, лилава THD+N. По-светлите графики са на Slone. Втората - спектрален анализ при две близки честоти 10KHz- 11.1Khz Червената- Slone, светло синята- Excela.
    Незнайно защо, ачх на Excelata започва да спада от 12KHz. Не знам дали си е така в схемата или съм допуснал някаква грешка в изработката. "Гората" около основните честоти също е сериозна, като при Slone има някакви нечетни хармоници, кратни на 50Hz което си е наводка от захранването, но изобщо няма нищо общо с горицата. На слушане вече при изравнени нива разликата също е осезаема. Липсата на бас при предното прослушване се е дължала изцяло на неизравнените нива. Ниските при Slone са по-бързи и стегнати, предполагам поради наличието на филтриращи кондензатори на самата платка, съответно при екселата са малко по-бумтящи, което допълнително засилва илюзията за малко повече бас. Като цяло от двата варианта, които имам, определено на Slone стъпалото има по вярно, чисто и с изразено преимущество във високите звучене.

Направих си за мен, лични измервания. Не са същите, като на съфорумците! Три за мен!!!

С какво се различават? " Три за мен" за платките ли се отнася?

Да!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

е, РАЗЛИЧАВАТ СЕ МНООООГО ПО ЗВУК!
    e , TOWA E1

Обемния монтаж на схемата и последвалите измервания= за мен 5 броя.

За момента са се записали:
    A.Y. - 2 бр.
    Vankata_84 - 2 бр.
    rope - 2 бр.
    hifiresearch74 - 3 бр.
    martin11 - 2 бр.
    Стефан Петров - 5 бр.
    Ако има отказали се или още желаещи нека до четвъртък да споделят. В петък мисля да ги поръчам, като ще пусна 20бр. за да падне цената пък и да хартисат, ще има за някой мераклия по-натам.

Писах на лично, но и тук 2 броя за мен

Вярно, щях да те забравя.

Ако не свири под 100хц и аз искам 2 платки.

Проблемът е, че свири и под 100

Нищо, пак искам 2 платки за да се уверя.

Платките са поръчани. Пуснах 4бр. отгоре, ако някой се пресети в последствие. Цената е 12 лв/бр. 11,20 е на платка и слагам по 80ст. за шаблоните. Краен срок 11 -ти Ноември.Като наближи ще ви подсетя да ми пуснете данни за доставка на лични, за тези, които са с куриер.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45

Мерси

Благодаря за ангажираността.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    43
    Ако не е късно (сега видях темата) ще помоля и за мен две палтки, че много отдавна съм събрал елементите, а не ми остава време да ецна платки.
    Редактирано от dunco; 2 November 2016 в 22:19.

Не е късно, има 4 бр. в повече.

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени