Страница 2 от 10 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ... ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 250

Тема: Фотоси на мрежов филтър с галванично разделяне.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Цитат Публикувано от dancoo Покажи мнения
    Аз проблеми в моята система не намирам. Тези които съм открил съм ги решил по един или друг начин. Също не твърдя, че е перфектна или, че ще ти хареса на теб специално.
    Питането ми към теб е след като тази схема е "ташак", явно твоята е по- добра и ако може да предложиш кит на хората да си я купят ако я харесат. Не само да пишеш глупости по форумите. Бъди поне малко полезен.
    Не съм коментирал системата ти. Приемам на доверие, че е най-най.
    Моя схема нямам. Затова пък знам или мога да проектирам няколко схеми в зависимост от конкретните нужди. Затова и питах от какви смущения ти страда системата. Щом не страда - ОК.
    Не съм търговец и не предлагам китове. Не помня и да съм давал повод за такива мисли у някого.

Цитат Публикувано от ДРГеоргиев Покажи мнения
    Добре де, при мен специално (с моите два компонента) е с положителен ефект в звука! Защо? Красимир Беров също чу преди няколко дена при мен че е така.
    Ти този филтър, с точно този тороид 2000kw, къде го чу, при кого, на каква система, измервания ли си правил, че имаш това мнение?
    Както обясних по-горе филтърът дава добър ефект когато нещо е влошило захранването. Галваничното разделяне дава положителен ефект когато през земята/нулата прониква смущение или трябва да се развърже някой ground loop. Ако ги няма горните причини филтърът е ненужен.

Можеш да попиташ Красимир Беров какви дертове има със захранването в апартамента си - ще ти каже. Може и ти да имаш от тях.
    Този или друг филтър се измерва когато е свързан в някаква опитна постановка. Ще покаже някакви параметри. Дали те са подходящи или не за твоята система няма как да се прецени само от едно изследване на филтъра. Трябва да се изследва и твоята система.

Мога да дам примери за системи, които са слабо или нечувствителни към проблеми в захранването. Други, особено DIY произведения, може да са свръхчувствителни. Трябва ли да генерализираме за всички тях, че магическият филтър ще ги "оправи"? Няма как да стане.

В заключение: Няма лошо човек да пробва това или онова. Галваничното разделяне и филтриране на мрежовото захранване е смислено упражнение и може да подобри система с проблем. Само по себе си това не е панацея и е много по-добре да си подобрим заземяването и захранването, отколкото да филтрираме и замазваме постфактум.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Ето схема, която не е ташак:

Трябва да се оразмери за конкретните нужди. Посочените стойности не са оптимални за вашата система.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Схемата си е ташак, ама нали Аспарух я е "измислил" - копира се сляпо. Барем едно симетриране да имаше.
    Схемата е свалена от западно устройство, захранващо професионална студийна звукозаписна техника, от Аспарух Желязков и публикувана за ползване, безвъзмездно от него
    Жалко за студията, които са се прецакали с този "ташак" както ти компетентно го определи
    Тава е чудесен филтър, но трябва да се изпълни така -всички бобини да са с въздушна сърцевина с 2мм меден тел, а за 2 микрохенри- масивно сребро, върху силициево желязо (така е в оригиналният си вариант) Задължително собствена земя, на средна точка, само за това устройство
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • File Type: gif cndtnr.GIF (12.7 KB, 80 преглеждания)
    Редактирано от kygar; 12 October 2016 в 17:19.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Станаха две схеми. Разберете се с градския ти коя е по-оригинална, по-западна и по-професионална. Ако стигнете до консенсус (може и с чужда помощ) определете избраната схема от външни смущения ли пази или от смущения, излъчвани от уреда. Демек навътре или навън действа. Ако и по този въпрос стигнете до консенсус (пак може с чужда помощ) определете в кой честотен обхват са тези потискани смущения. Чак след това, вече индивидуално, решете кой и по колко има от тези смущения в дома си. При желание споделете резултата.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    55
    Цитат Публикувано от kygar Покажи мнения
    всички бобини да са с въздушна сърцевина с 2мм меден тел, а за 2 микрохенри- масивно сребро, върху силициево желязо (така е в оригиналният си вариант)
    Това променя съществено нещата.

Станаха две схеми. Разберете се с градския ти коя е по-оригинална, по-западна и по-професионална.
    Каквото имах да кажа, го казах, за мен знам какво може този филтър, направен както трябва, спор няма да водя

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    41
    В заключение: Галваничното разделяне и филтриране на мрежовото захранване е смислено упражнение и може да подобри система с проблем.
    Аха... Тогава щом с този ташак филтър, компонентите ми от висок клас плейър DENON DVD-A1XV и усилвател DENON PMA-2000IVR звучат по-добре, значи имат някакви проблеми.
    Вероятно и те са пълен ташак...

Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    Благодаря, уважавам твоите постове!

Администратор DAY's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    51
    Цитат Публикувано от dancoo Покажи мнения
    Ей, пак хейт и недомлъвки. Също така е ясно на всички, че различните хора имат различни предпочитания за това как трябва да звучи една система и не познавам човек, който да не си е променил мнението/ предпочитанията във времето.
    Та да се върнем на мрежовия филтър. На мен лично показаното ми харесва и поздравявам собственика за труда, също и Георгиев, че ни пусна тема и показа снимков материал.

....
    Здравей, това мнение показва неразбиране какво точно прави филтъра. По-горе Людмил (L.K.) е обяснил всичко подробно. Надявам се, че си го разбрал. Както няма универсално лекарство, така няма универсален филтър. Много по-добре е да се елиминират смущенията, отколкото да се филтрират. Аз ползвам разделителен трансформатор без филтър само за захранване на източника и/или маломощната предусилвателна част. При мен се подобрява резолюцията и се изчиства звуковата картина. Но на друго място този същия трансформатор може да влоши нещата. Въобще не става въпрос за харесване или не-харесване на филтъра.
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Аха... Тогава щом с този ташак филтър, компонентите ми от висок клас плейър DENON DVD-A1XV и усилвател DENON PMA-2000IVR звучат по-добре, значи имат някакви проблеми.
    Предполагам, че и твоята система е най-най. Същото не може да се каже за захранването.

Администратор DAY's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    51
    Ако действително звучат по-добре, тогава го ползвай. Дали са та%ак или не, е съвсем друга тема. Вероятно имаш някакъв проблем в захранващата мрежа/инсталацията, който може да се измери и поправи. По-добре насочи усилия в тази посока.
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Здравей Симон.
    Ако имаш желание, били ли обяснил по-подробно с прости думи, как точно един такъв "тороид" или Ш образен траф, ползвани за галванично разделяне скапват музиката. (Също така и този филтър след трафа).
    Какво се случва, че се променя звученето на плеъра и усилвателя?
    Плейрът ми DENON DVD-A1XV http://www.hifishock.org/gallery/ele...-a1xv-1-denon/
    e със два вида захранване, импулсно за всичко и отделно захранване с трансформатор за аналоговата стерео част. Без галваничното или без собствено заземление, по корпуса му има сериозен потенциал и го предава също и на усилвателя.
    Със този филтър или собствено земно изчезват.Тези потенциали по корпуса, влошават ли звука?
    Друго, нямам възможност (за сега) за два отделни токови кръга (или един директно от таблото) за плейър и усилвател. (както беше препоръчал, писал един път)

Не видях да съм писал, че "скапват Музиката" . Отнемат я, малко или повече .
    Остават честоти и звукове смсм. Не знам дали се разбира какво искам да кажа .
    ВСЕ ПАК както писах, бих ползвал E-I траф, ако ми се налага.
    ПРИ МЕН всички видове филтри, разделители, регенератори и прочие, са водели до ...
    първото изречение ! Как точно става ? И да знаех, нямаше да пиша научни трудове по темата.
    Слушам и решавам. Измервам и преценям също - доколкото ми позволяват уредите които имам.

Иначе да, потенциали не е добре да има по сигналната маса, която често е и шаси на някои
    компоненти, на които корпусът не е свързан със Земното на захранващия кабел. На тези на които
    захранващият кабел е трипроводен и корпусът е свързан към проводника за земно на захранващия
    кабел на уреда , имат ПРЕДпоставка за нулев потенциал. Трябва още и всички връзки и контакти
    и мрежата да са наред ...
    Почерненото изречение, предполага че "има лечение" не само с "галваничния разделител" * .
    С други думи, конкретни "болести" изискват конкретно "лечение" .

Да, това което се случва е ПРОМЯНА на звученето. По-горе писах - на който му харесва - да си слуша.
    Технически е доста обширна темата и даже не съм аз човекът, който може да коментира в дълбочина.
    Още повече, че иска много писане .
    За съжаление все още е пъъъълно с казуси по домашното аудио особено по захранванията .
    Като слушам, и при про-тата по концерти не е по-различно, а пък ... нещата които са както трябва, са скъпи ...
    П.П. Идеята за двата кръга, е да се отделят цифровите (особено тези с импулсно захранване) от аналоговите компоненти.

Мислех да коментирам, но ми се отщя
    Не разбирам как хора, уж слушащи музика, т.е. уж кОлтурни, не могат да прочетат с разбиране къс текст, на чист български език?

Все пак, да не съм капо:
    Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    И изведнъж чу сребърни камбанки, да?
    То не е от телта, а просто си гледал American Gothic!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Красиво сглобеният мрежов филтър с галванично разделяне от Старозагорски аудиофил се оказа за продажба. Единственият начин да се спасят онези кинти, набити за кита на Аспарух. Дидо, да беше казал да не го плюеме толкова. Надявам се да срещне друг Аудиофил, на когото да донесе положителни емоции.

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    Компоненти без такъв сокет и съответната жица не купувам .

..jpg

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    От гледна точка на безопасността такива голи лакирани проводници не трябва да се разкарват без изолация в шлаух. Отделно са доста тънки, за да стоят във въздуха. Сами няма да мръднат, но при ремонт могат да бъдат смачкани. Не виждам феритчето на какво е залепено. Дано да е изолация.

Друга слабост е последователното свързване на полюсите на изходните контакти. От гледна точка на филтрацията е по-правилно да се захранят радиално от кондензатора. Още по-добре е всеки изход да е с отделна филтрация.

А мрежовия кабел влиза в кутията точно според ISO9001...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    41
    И аз се надявам, че ще зарадва някого L.K.. Той този филтър не е оплюван за първи път, така че не толкова страшно.
    Стана някаква дискусия, а и хубави снимки останаха за фото галерията.
    Наистина повишава динамиката на звучене, ако ти е интересно докато е още в мен, може да заповядаш на гости да чуеш а и други които са любопитни. А относно моето решение за захранване е кабел директно от таблото и едно собствено заземяване.

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    41
    Да, ще сложим по един термо шлаух където трябва и на захранващия каквото трябва там на задния панел, да бъде по ISO9001...
    Редактирано от ДРГеоргиев; 13 October 2016 в 12:16.

Тая работа не става с шлаух. Има специални щуцери, клипсове и какво ли още не...
    А ISO9001 не касае подобни проблеми...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Има специални щуцери, клипсове и какво ли още не...
    Да, има какво ли не. Който го купи, да си го прави с каквото си иска.

Наистина повишава динамиката на звучене...
    Забравил си темата по въпроса ли?

Тя съдържа и култовия лаф на един виден софиянец "...а бе тя тая динамика не е оная динамика! Ама ние така си и викаме"

Та нищо не повишава де
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    50
    ...тц, тц, тц тоя клетник аспарух имаше по-забавен кит - свредло 3мм/толкова ли беше /, за CD, SACD и други
    Нямам никаква представа, защо дискавъри шанел, още не се е добрал до
    тоз гениален колектив
    Редактирано от clamp; 13 October 2016 в 17:18.

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Та нищо не повишава де
    Изобщо даже, нищо не прави.

Страница 2 от 10 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема