Страница 1 от 10 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 250

Тема: Фотоси на мрежов филтър с галванично разделяне.

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    40

Фотоси на мрежов филтър с галванично разделяне.

Фотоси на един, красиво сглобен мрежов филтър с галванично разделяне от Старозагорски аудиофил.
    Etheraudio Line filter 2000Watts за повишаване динамиката на аудио и видео устройства.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • File Type: jpg Etheraudio Line filter 2000Watts.JPG (27.1 KB, 189 преглеждания)
    • File Type: jpg 1.jpg (408.3 KB, 158 преглеждания)
    • File Type: jpg 2.jpg (138.6 KB, 172 преглеждания)
    • File Type: jpg 3.jpg (130.5 KB, 138 преглеждания)
    • File Type: jpg 4.jpg (97.9 KB, 142 преглеждания)
    • File Type: jpg 5.jpg (168.2 KB, 151 преглеждания)
    • File Type: jpg 6.jpg (155.1 KB, 137 преглеждания)
    • File Type: jpg 7.jpg (164.1 KB, 129 преглеждания)
    • File Type: jpg 8.jpg (153.3 KB, 167 преглеждания)
    • File Type: jpg 9.jpg (171.5 KB, 414 преглеждания)
    • File Type: jpg 10.jpg (147.2 KB, 162 преглеждания)
    • File Type: jpg 11.jpg (133.6 KB, 148 преглеждания)
    • File Type: jpg 12.jpg (131.1 KB, 145 преглеждания)
    • File Type: jpg 13.jpg (165.3 KB, 149 преглеждания)
    • File Type: jpg 14.jpg (333.3 KB, 153 преглеждания)
    • File Type: jpg 15.jpg (116.9 KB, 121 преглеждания)
    • File Type: jpg 16.jpg (133.4 KB, 131 преглеждания)
    • File Type: jpg 17.jpg (158.7 KB, 118 преглеждания)
    • File Type: jpg 18.jpg (173.8 KB, 98 преглеждания)
    • File Type: jpg 19.jpg (426.3 KB, 121 преглеждания)
    • File Type: jpg 20.jpg (159.0 KB, 83 преглеждания)
    • File Type: jpg 21.jpg (82.6 KB, 75 преглеждания)

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    47
    Супер е станало!
    Ей сега ще видиш, Шарповете как ще се появяват вече с нова цена...
    Истината е една, и тя е, че ... няма една истина!

Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Най-накрая тази грозна кутия да получи смислено приложение.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    55
    Цитат Публикувано от ДРГеоргиев Покажи мнения
    за повишаване динамиката на аудио и видео устройства.
    По ми е интересно ти какво мислиш за звука през филтъра. Ако разбира се е удобно да споделиш.

Nasko's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    62
    Като за "Фото галерия" Старозагорският аудиофил добре си е свършил работата. За което- Евала!
    Но... тук не се коментира схемно решение и компонентна база. А схемата на Etheraudio е доста остаряла. Съвременната концепция включва и други неща. А основните разходи вече са направени.
    Това е с риск да ме тълкувате като заяждане. Но няма друг начин да подскажа, че може и още по-добре с малки допълнителни разходи.
    Със здраве да се ползва придобивката!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Схемата си е ташак, ама нали Аспарух я е "измислил" - копира се сляпо. Барем едно симетриране да имаше.

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    36
    Липсват няколко нещица...
    Кабелни обувки за измерителната система. Изолирани кабелни гилзи за предпазителите и контактите. Адекватен кабелен вход за мрежовия кабел.
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Супер е станало!
    Да и на мен ми харесва.
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Ей сега ще видиш, Шарповете как ще се появяват вече с нова цена...
    Да...

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Най-накрая тази грозна кутия да получи смислено приложение.
    Да, така е!

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    По ми е интересно ти какво мислиш за звука през филтъра. Ако разбира се е удобно да споделиш.
    Ами ще ти отговоря откровено.
    Мои познати и приятели преди години си направиха галванични. Кой с траф само, друг с траф и филтър + собствено земно, друг пък кит от Аспарух. Аз така и не направих нищо, само се ослушвах в буквалния смисъл. За първи път когато чух галванично с филтър реакцията ми беше ехааа. Така, някои от познатите ми ги махнаха, продадоха ги след време а някои още ги използват. Други минаха само на скъпарски, маркови POWER кабеляци, други пък си карат с евтини такива.
    Менях си мнението през годините постоянно и после разбрах, че нещата са много комплецирани, да не влизам в подробности..... (като ми се пише друг път, ще обясня подробно вижданията си)
    Че да си дойдем на думата, ако трябва да избирам, ще избера сериозен POWER кабел за $$$$ + собствено земно.
    Какво чувам през този филтър на моите компоненти, ниските стават по-ниски и стегнати, средите излизат една идея напред, повече микро детайл, (това ми харесва) обаче леко високите честоти стават малко тънки в ниските си тонове.
    Слушал съм го на друга система, там пък не ми хареса с него и една ей такава е....
    На този етап в момента, ми харесва как звучи на моята система и си мисля, да го купя от моя приятел.
    Редактирано от ДРГеоргиев; 11 October 2016 в 22:57.

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от galinvayov Покажи мнения
    Липсват няколко нещица...
    Кабелни обувки за измерителната система. Изолирани кабелни гилзи за предпазителите и контактите. Адекватен кабелен вход за мрежовия кабел.
    Да прав си за това!
    Това се оправя бързо, не е проблем.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    55
    Цитат Публикувано от ДРГеоргиев Покажи мнения
    Че да си дойдем на думата, ако трябва да избирам, ще избера сериозен POWER кабел за $$$$ + собствено земно.

Радвам се че сме на едно мнение.

Не крия и че съм голям противник на феритите и на часа бих ги разкарал. А най-вероятно и всичките филтриращи елементи освен трафа.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Ако всеки от участниците в дискусията си отговори на двата въпроса:
    1. Какво имам за филтриране в моята система?
    2. Какво филтрира този филтър?
    ще му е по-лесно да прецени това трябва ли му и какво ще му донесе.

Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    Радвам се че сме на едно мнение.

Не крия и че съм голям противник на феритите и на часа бих ги разкарал. А най-вероятно и всичките филтриращи елементи освен трафа.

+1,

Като ще бъда по-краен:
    Траф тороид * , освен да симетрира (безсмислено смсм) изходното напрежение на 2х115 В,
    както и да направи "две безопасни, (ама пак поотделно), фази" , няма други ползи ...
    "Поемането" на евентуалната постоянна съставна от мрежата е влошаване на работата му.

---
    П.П. "Наточването" на звукът на системата с подобен траф, не означава по-добро Звучене ** !
    Но, щом си харесва подобен звук, нека си слуша човекът, както е решил.
    Все пак, някой ден нека го махне и послуша известно време (отново) без траф.
    Ако след още няколко дена пак го сложи, ще има вече по-реално решение относно : със/без !

*
    С известни уговорки, може да се навия на E-I .
    ** Даже не говоря за Музика, щото тя смсм не се "вързва" с подобни "подобрители" .

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Симетрирането има смисъл при неустойчива нула. Още по-добре е да се оправи нулата.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    55
    LK, това устройство има за цел да оправи звука, а не нулата.

Machine Head's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    47

110V

Може да си изкара и 110V контакт за някои устройства.Трансформатора позволява!
    Можеше да се предвиди това.
    Мисля щеше да стане някак по-практично.Ако мога така да се изразя.
    Успех

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от simon Покажи мнения

+1,

Като ще бъда по-краен:
    Траф тороид * , освен да симетрира (безсмислено смсм) изходното напрежение на 2х115 В,
    както и да направи "две безопасни, (ама пак поотделно), фази" , няма други ползи ...
    "Поемането" на евентуалната постоянна съставна от мрежата е влошаване на работата му.

---
    П.П. "Наточването" на звукът на системата с подобен траф, не означава по-добро Звучене ** !
    Но, щом си харесва подобен звук, нека си слуша човекът, както е решил.
    Все пак, някой ден нека го махне и послуша известно време (отново) без траф.
    Ако след още няколко дена пак го сложи, ще има вече по-реално решение относно : със/без !

*
    С известни уговорки, може да се навия на E-I .
    ** Даже не говоря за Музика, щото тя смсм не се "вързва" с подобни "подобрители" .
    Здравей Симон.
    Ако имаш желание, били ли обяснил по-подробно с прости думи, как точно един такъв "тороид" или Ш образен траф, ползвани за галванично разделяне скапват музиката. (Също така и този филтър след трафа).
    Какво се случва, че се променя звученето на плеъра и усилвателя?
    Плейрът ми DENON DVD-A1XV http://www.hifishock.org/gallery/ele...-a1xv-1-denon/
    e със два вида захранване, импулсно за всичко и отделно захранване с трансформатор за аналоговата стерео част. Без галваничното или без собствено заземление, по корпуса му има сериозен потенциал и го предава също и на усилвателя.
    Със този филтър или собствено земно изчезват.Тези потенциали по корпуса, влошават ли звука?
    Друго, нямам възможност (за сега) за два отделни токови кръга (или един директно от таблото) за плейър и усилвател. (както беше препоръчал, писал един път)
    Редактирано от ДРГеоргиев; 12 October 2016 в 11:32.

Членува от
    May 2011
    Възраст
    40
    Ей, пак хейт и недомлъвки. Също така е ясно на всички, че различните хора имат различни предпочитания за това как трябва да звучи една система и не познавам човек, който да не си е променил мнението/ предпочитанията във времето.
    Та да се върнем на мрежовия филтър. На мен лично показаното ми харесва и поздравявам собственика за труда, също и Георгиев, че ни пусна тема и показа снимков материал.

Да спомена само и, че схемата на този конкретен филтър е общодостъпна и човек може да си поръча всички части срещу определено заплащане. Това улеснява изключително много времето, усилието и средствата за намиране на подходящите части на голяма част от хората на които аудиото не им е основна дейност.

@ Наско, явно имаш съвременна и по- добра схема на подобно изделие. От твоя пост оставам с впечатлението, че би я споделил с ползвателите на форума. Ако прецениш може и в нова тема.

@Л.К. би ли предложил схема която да не е "ташак" и да свири по- добре? Ако предложиш и кит, който да може да се купи (и да не струва един бъбрек), аз ще съм ти първия клиент след като я чуя.

В противен случай си оставате злобни "хейтъри", които не зачитат чуждото мнение и труд!
    Редактирано от dancoo; 12 October 2016 в 12:28.
    Слуша мексиканец с антенка и девойка с китара

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Схемата сама по себе си не свири. Обясни какъв обективен проблем намираш в твоята система, какво има за филтриране, какви са параметрите на заземяването и ще ти предложа схема, която да минимизира тези недостатъци.

Членува от
    May 2011
    Възраст
    40
    Аз проблеми в моята система не намирам. Тези които съм открил съм ги решил по един или друг начин. Също не твърдя, че е перфектна или, че ще ти хареса на теб специално.
    Питането ми към теб е след като тази схема е "ташак", явно твоята е по- добра и ако може да предложиш кит на хората да си я купят ако я харесат. Не само да пишеш глупости по форумите. Бъди поне малко полезен.
    Редактирано от dancoo; 12 October 2016 в 12:49.
    Слуша мексиканец с антенка и девойка с китара

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    47
    Хора, не се карайте.
    Филтърът е хубав и върши много добра работа.
    Сглобката е повече от добра.

П.С.
    Злословието не прави чест на никой ... моля, нека бъдем преди всичко хора.
    Най-хубавите неща в живота, са и най-тихи ...

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Схемата сама по себе си не свири.
    Добре де, при мен специално (с моите два компонента) е с положителен ефект в звука! Защо? Красимир Беров също чу преди няколко дена при мен че е така.
    Ти този филтър, с точно този тороид 2000kw, къде го чу, при кого, на каква система, измервания ли си правил, че имаш това мнение?
    Редактирано от ДРГеоргиев; 12 October 2016 в 12:56.

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от Nasko Покажи мнения
    Като за "Фото галерия" Старозагорският аудиофил добре си е свършил работата. За което- Евала!
    Но... тук не се коментира схемно решение и компонентна база. А схемата на Etheraudio е доста остаряла. Съвременната концепция включва и други неща. А основните разходи вече са направени.
    Това е с риск да ме тълкувате като заяждане. Но няма друг начин да подскажа, че може и още по-добре с малки допълнителни разходи.
    Със здраве да се ползва придобивката!
    Да, благодаря.
    Не го тълкувам като заяждане.
    Ще ми бъде интересно, да покажеш, ако имаш желание (по твоя подробен начин, както го правиш обикновено с чертежи и схемни рисунки) как го би направил ти и защо е по-добре така и други. Правил ли си подобен филтър с галванично разделяне против смущения от мрежата?
    Разходите по филтъра са направени още преди около пет години от предишния собственик. А те са 350лева за кита, доставка за него примерно 20лева или повече не знам, и грубо 150-лв. за допълнителни разходи като транспорт, кутия, боядисване на преден панел, контакти, предпазители и други.
    Редактирано от ДРГеоргиев; 12 October 2016 в 13:24.

Да споделя и моя скромен опит с (и без) мрежов филтър. Аз също ползвам разделителен трансформатор, след него имам филтър, но в малко по-лек вариант и напълно симетричен, по "Jon Risch" - схема изпълнен, давам линк:http://links.dalrun.com/Electronics/...0Suppresor.htm.
    Малки стойности кондензатори, по 100nF(Rifa X2) и малка индуктивност (50-100uH). При мен нещата също са по-добре и подкрепям д-р Георгиев, като не ангажирам никого с това мнение. Правил съм многократно опити и без филтъра, но предпочетох да остана с него. Разбирам, че употребата му напълно зависи от конкретното място и ел. мрежа, където се ползва, но при мен определено е от полза.
    Пробвал съм с по-тежък филтър и нещата са по-зле, мисля, че поне трябва да е симетричен, за да не оцветява. И като най-изчистения вариант може би е само разделителен трансформатор, без никакъв филтър и колкото може по-мощен. Въпреки, че съм на отделен токов кръг за аудиото, без разделителния траф се чуват, малко или много комутациите на други консуматори (в колоните) - например вкл./изкл. на осветление, което с галванично разделяне изчезва на 100%.
    Въпрос на индивидуален подход, според мен и всеки сам трябва да реши за себе си, кое е по-малкото зло за него, според конкретната ел. мрежа.
    Поздрави,
    Тодор.
    PC->Xmos USB to I2S->Dual Mono AK4495S DAC->DIY 3-way active crossover(discrete op amps)->DIY QUAD 909 x 3->KEF Q900

Страница 1 от 10 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени