Страница 2 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 94

Тема: Нови интересни ОТ и говорители

Добра първоаприлска шега. Като го видях отначло си викам "да бе...що ли па не е нещо особено"(скептицизъм), обаче като почнах да чета...брей тия страхотно нещо направили! Но като стигнах до "дървесината от китарата на Jimi Hendrix" , перо от шапката на Elton John( да знам че точно тези неща не пише), "...triple *layer molecular carbon fiber matrix, aramid, nano graphene cone, and a 12″ farbon ciber dust cap featuring a limited edition red vinyl pressing of Rolling Stones “Some Girls” melted down and repurposed into a 30th anniversary decal." и разни други такива простотийки. И BS радара/детектора се "задейства"... - тия майтап ли си правят си рекох...кога е написано/публикувано туй нещо? Аааа, 31март/1април...april fools' day joke !

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    ... кога ли ще разбера, че се е появило принудителното охлаждане на драйверите?
    Преди някоя и друга година, нашенците clear sound ужким правеха такива с течно охлаждане, но нямам представа дали все още, и ако да, докъде са стигнали.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ето какво видях от CES2017:

Не бях се интересувал от Kharma от много време, но изглежда марката се развива много сериозно. Разработили са си говорители без желязо в магнитната система! Браво на тях - това е пътя към неоцветения звук!

Изненадите за мен не приключиха с това. Най-големите им колони (модел Enigma Veyron, високи 230см) използват умело принципите на аудио-гравитацията - високочестотен канал, заобграден отвсякъде с "гравитиращи" около него средночестотни говорители:

Това е възможно най-добрият метод за максимален ефект на интергация и усещане за фокусиран звук. На практика тази технология се държи като коаксиален драйвер - никога не можеш да кажеш, че работят два канала, а не един, пробвано от мен многократно с най-различни говорители.
    Много ми харесва и плавното преминаване в размера на говорителите. Изобщо я няма масовата простотия, която често се среща във "висок" клас скъпи колони, а именно - малко смешно куполче да работи диретно с мидбас, без сч канал между тях. Междинният канал с 50мм говорители е от съществено, дори критично значение за всички аспекти на звука.
    За голямата площ от многото на брой говорители е ясно какви са ползите, няма смисъл нещата да се преповтарят. Тези са едни от ултра малкото колони, които събуждат желание в мен да ги чуя.
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

Любопитен Vankata_84's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    32
    Съвсем сериозен въпрос....Диаполитото което се прави по вертикала винаги почти е плюс, особено при преход ВЧ-СЧ на по ниска честота от 2кХц защото нагоре почва да прави интерференции. Това съм го чел и чул тук подобни теми. Та....

Питането ми е защо се смяташе за фатално хоризонтална подредба на говорители(повече от един) свирещи в един честотен спектър(може би се казва пас банд)? Какво е различното в случая при тия колони освен че центровете на средни и високи честоти не са в една равнина по хоризонтала?
    Вкъщи: Denon poa2200, hk 980, DIY: visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Колата: pioneer x580bt 3-way NW, sony xm-d1000p5, jbl p1020, OEM Infinity
    Други: str-de425, klipsch tangent t10, kenwood r-se7(x2), RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Въпросът с интерференциите и честотата изобщо не може да се разглежда опростено и да се правят каквито и да е изводи. Зависи от страшно много фактори - междуцентрови разстояния (а тук те са много малки), наклон на говорителите един спрямо друг, насоченост на всеки от излъчвателите поотделно и още много, много все съществени неща.
    И въпреки всички тези условности, за мен лично предимствата на D'Appolito принципа са най-големи при относително ниска честота на застъпване - около килохерц и надолу. Освен това използването на симетричен филтър за обкръжаващите говорители никога не дава максимален ефект, който се постига само с несиметрично филтриране, при което горните говорители (тези над централния) са пуснати да работят до по-ниска честота спрямо долните. Ухото има по-голяма чувствителност към обертоновете, когато те идват над нивото на ушите, спрямо същия звук (същия за микрофона) когато той идва отдолу и ако това не бъде компенсирано чрез използването на правилни филтри, горните говорители в колоната почват да привличат вниманието върху себе си и звуковия фокус почва да се размива, понеже звука се раздув неесттествено. Ако трябва да слушам колоните от 20 метра за да чуя чист фокусиран звук - не мерси , за мен ако една колона не свири кохерентно (ама наистина убедително кохерентно) на 2-2,20 метра от нея, излизам директно от стаята и я оставям да си я слуша този, който си я е правил/купил ... живота е твърде кратък за да се слуша посредствен звук.
    Не знам от Kharma как са се справили с недостатъците при използване на хоризонтално ориентирани еднотипни говорители (не е невъзможно недостатъците да се избегнат напълно) и не мога да кажа нищо без да съм чул колоните, но не храня големи надежди, предвид факта, че в тези колони не е обърнато дори елементарно внимание на съществени за звука неща като времеизравняване на говорителите в пространството...
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

Цитат Публикувано от Хараланов Покажи мнения

Не знам от Kharma как са се справили с недостатъците при използване на хоризонтално ориентирани еднотипни говорители (не е невъзможно недостатъците да се избегнат напълно) и не мога да кажа нищо без да съм чул колоните, но не храня големи надежди, предвид факта, че в тези колони не е обърнато дори елементарно внимание на съществени за звука неща като времеизравняване на говорителите в пространството...
    +1 ... В такава голяма колона може да са намерили място за 7-8 усилвателя и едно мааалко DSP ...
    Още една причина за вертикалното разположение на говорителите в д'аполито е изключително добрата ни възможност за локализация на звукизточници по хоризонтал - до 1 градус - два говорителя един до друг са доста по-голям проблем отколкото един над друг ( освен ако не става въпрос за централен говорител - по централната ос сме по-затруднени с локализацията ).
    Проблема с дифракцията от предния панел на високочестотните май е решен по-скоро красиво отколкото ефективно?
    Иначе за мембрани освен производни на въглерода не признават нищо друго ...
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Цитат Публикувано от Георги Диомов Покажи мнения
    Проблема с дифракцията от предния панел на високочестотните май е решен по-скоро красиво отколкото ефективно?
    Абсолютно точно казано Така изглежда далеч по-луксозно, отколкото селския вид на разпухена вълна или коприна около мембранките.

Цитат Публикувано от Георги Диомов Покажи мнения
    Иначе за мембрани освен производни на въглерода не признават нищо друго ...
    Д си признават каквото си искат, техен си е проблема. Тези високочестотни говорителчета с диамантени мембранки (изкуствено получен от въглерод) съм ги слушал и не успяха да ме впечатлят , да не кажа и че са далеч от реално постижимото като звуков резултат.
    Аз си ползвам хартия от Kurt Muller, при това различна за различните честотни диапазони, нека да ми лошо

Някой може ли да проанализира следното оформление:
    https://www.facebook.com/odechelette...type=3&theater

Особено бас секцията..
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Немал си работа Бобана Джорджевича

Преди време, като показах едно мое събче с така разположени говорители, Радо каза, че било известно и гола вода...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Нарича се RIPOL - темета на Дани с доста подробно инфо https://bgaudioclub.org/showthread.p...-DIPOLE140-15D
    Почти същия ОБ като от снимката имаше на миналото експо - първото впечатление беше много добро , но след по-обстойно прослушване металните среди нещо никак не се харесаха , като всеки ОБ е и много капризен към положение в стаята ... ако автора е същия - дори и високите бяха лентов дипол.

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    34
    Драйвери с оребрени хартиени мембрани от Eton - http://www.eton-gmbh.com/en/products...ifi/orchestra/. Имат всякакви размери от 4" до 11".

Някой имал ли е вече възможност да ги чуе? Изглеждат обещаващо!

8"-ят е с дълъг ход!
    Само Хараланов може да ги е слушал

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

http://www.scan-speak.dk/?page_id=11...le_prod_id=239 елипсовидна звукова бобина .....
    Моята галерия diy-проекти
    http://vuicho.snimka.bg/other/diy-oz...veri.30205.all
    профи ОТ (и други) http://stoevdiy.snimka.bg/hobby/ot-i...eri.418371.all

Много интересен говорител . Прелюбопитно е да се чуе как звучи , тъй като има сериозни конструктивни предпоставки да го прави много добре, макар че щеше да му отива и едно хардуерно укрепване на мембраната както и вместо смяна на предния панел с декоративни цели да имаше смяна с цел акустични .... Тук елипсовидния излъчвател има съвсем логично поведение като ъглова дисперсия ( по-насочен в равнина пресичаща дългата ос ) за разлика от някои елипсовидни средночестотни в областта на cone breakup. Въпреки декларациите за ултра ниски изкривявания и бързи трансиенти, обаче , измервания липсват ...
    Редактирано от Георги Диомов; 19 May 2017 в 12:36.

Администратор DAY's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Прави заявка да "удари в земята" легендарния D3804. Това което прави впечатление на пръв поглед, е ниската резонансна честота /475 Hz/ и високата чувствителност /97 dB/. За съжаление няма данни за изкривяванията, което е много съществено за тембъра му и вярността, както и за мощността му. Ще се радвам, ако някой има възможността да го чуе, да сподели мнение.
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.n...8d&oe=59A57366

https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.n...ed&oe=59A1C6F3
    направиха му презентация на хай-енд изложението в Мюнхен , дано някой да е ходил че да сподели.
    Редактирано от stoev; 19 May 2017 в 13:44.

Чак сега видях че и мидбаса на презентираните ОТ е с елипсовидна звукова бобина http://www.scan-speak.dk/?page_id=12...le_prod_id=240

Ейй, най-накрая аудио индустрията да направи говорители с елипсовидни звукови бобини (ама доста след мене )!
    ScanSpeak Ellipticor
    Сега остава да пуснат и средночестотен от тази серия, а следващата стъпка за в бъдеще - комплексна форма на мембраната в комбинация с елипсовидната бобина. И още по-следващата стъпка - махане на желязото от магнитната система

Елипсоводна бобина добре, но измислили ли са технология да я направят супер ниско индуктивна, същевременно без да пада съпротивлението и BL-a. И другия голям проблем - че куполните излъчватели, задвижени по периферията си, са най-посредствената звуковъзпроизвеждаща концепция в аудиото - тук проблемът остава нерешен. Но все пак - браво на хората!

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    53
    Догодина ще направят и трапец, не елипса.

Цитат Публикувано от DAY Покажи мнения
    Ще се радвам, ако някой има възможността да го чуе, да сподели мнение.
    Имам ги от няколко месеца. Справят се страхотно за предназначението.

Администратор DAY's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от audiomaster69 Покажи мнения
    Може ли малко повече подробности и снимки?
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    34
    Нямаше ги на изложението. В някакъв хотел в Мюнхен са ги демонстрирали доколкото разбрах.

Цитат Публикувано от audiomaster69 Покажи мнения
    Аха, добре. Значи ги имаш още от времето преди ScanSpeak да ги разработят
    Ако някой попадне на още инфо за говорителите от тази серия - да дава смело линкове.

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    34
    Цитат Публикувано от Хараланов Покажи мнения
    ...И другия голям проблем - че куполните излъчватели, задвижени по периферията си, са най-посредствената звуковъзпроизвеждаща концепция в аудиото - тук проблемът остава нерешен.
    Това означава ли, че конусните високочестотни са по-добра концепция от куполните? И ако е така, защо са толкова рядко срещани?

Питам понеже в Мюнхен за пръв път чух колони с конусния туитър на Davis Acoustics и това бяха едни от най-добрите високи, които някога съм чувал - натурални и ненатрапчиви. Имах преди време старото поколение Davis Cesar, които бяха с куполна пищялка, която също беше много добра, но конусният е поне една класа отгоре. Това беше огромна изненада за мен, винаги съм смятал конусните пищялки за отживелица!

Най-общо казано не означава

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени