Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4
Резултати 76 до 94 от 94

Тема: Smart TV box

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    Аз на моя смарт инджектопляктор гледам свалени филми от нета чрез "домашний медиа сървър". Руска разработка и действува безотказно.
    Директно от лаптопа без никакви кутии или кабели!
    Лаптопа е в хола и му нареждам да заспи след 2,5 часа, а в спалнята си гледам филма, като и на този телевизор му нареждам да заспи след 2,5 часа, щото обикновено заспивам след увода или точно преди развръзката...
    На сутринта не помня нищо от филма..., ама съм го гледал (по-точно той мене).

Флашката върши също страхотна работа, ама големия недостатък е, че ако не уцелиш субтитрите при балбучкането и, то процедурата трябва да се повтори и оттам-насетне гледането на този филм се изпарява!

Просто ти подсказвам идеи за евтино (без пари) гледане... Иначе виждам какви техники излизат на пазара, ама да видя бемката на еди-коя си артиска, не става!

Прости ако нещо... Надявам се, не се сърдиш!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Здравейте колеги. Снощи си актуализирах версията която е официална на коди от Google play. Резултатът - изчезна DTS звука. Dolby digital върви но dts не. Всички настройки са си направени както трябва но звука го няма. Споделям с вас за информация да знаете какъв е новият проблем на версия 17. Сега трябва да си върна старата версия докато не оправят тая.

Не зная какъв ти е tv box-a, но ако има LibreELEC за него, слагаш и забравяш за всички проблеми с KODI, всичко работи чудесно, декодира без проблем всички формати без Dolby Atmos и DTS-X.Всичко се зарежда от SD карта, не променяш нищо по оригиналния софт...
    Редактирано от alphaleader; 10 February 2017 в 11:44.

Здрасти колега. Тв бокса е h 96 pro. 2 gb ram, 16gb вътрешна памет. Ще те помоля да обясниш по подробно точно какво се прави и защо е тази sd карта. Благодаря

LibreELEC е линукс базирана операционна система, специално разработена да работи с KODi. KODI е интегрирана в нея. Може да се свали от тук. Избираш имидж за твоето устройство (s912) , който записваш на sd карта с програмката за запис от сайта на LibreELEC. За да стане номера, трябва устройството да се направи dual boot - четеш тук . Линка е примерен, за s905, потърси за твоя бокс. След като направиш dual boot, слагаш sd картата на изключено устройство, включваш и ти се зарежда LibreELEC, настройваш KODI и си готов. Оригиналния android си работи също...Разгледай линковете, в мрежата има доста писано как става...
    Най-хубавото в случая е, че не променяш нищо по оригиналния софт, не префлашваш, не слагаш нов ROM, няма никакъв риск да прецакаш бокса.
    Редактирано от alphaleader; 10 February 2017 в 12:21.

Благодаря колега. Сега при нормалната работа на бокса когато гледам филм на DTS или Dolby digital се появява едно прекъсване за части от секундата. Това не знам защо е така. Сменях оптичен кабел все тая, като го пусна другаде го няма този проблем. Викам да е от ресиивъра Yamaha rx-v 357 но не мисля. Защото това прекъсване го има само на коди. Когато гледам филм от Mx player няма никакво прекъсване на звука и си мисля че проблема е в кодито.

Да, това "накъсване" е от KODI! Това беше основната причина да търся алтернативен вариант и така стигнах до LibreELEC. С него всичко работи перфектно! Пълноценно KODI, всички звуци, всички приставки, без никакви ядове с глупавия android!
    Има начин да се премахне това прекъсване на звука, но дори и да стане, KODI пак не декодира коректно звука под android...
    Трябва да си рутнат, 90% идват с рут.
    Open the device - /sys/class/audiodsp/
    Edit the "digital_codec"file and change 0 to 2 (save & exit)

Ползвах този линк, за да го направя аутолоуд и няма никакъв проблем.

https://www.technohunk.com/2013/02/h...-boot-android/
    Редактирано от alphaleader; 10 February 2017 в 12:58.

Още веднъж ти благодаря колега. Много си ми полезен с инфото. Ако може на лично да си разменим номерата ако видя някъде зор по тел да говорим. Благодаря

А как се избира коя операционна система да зареди. Или ги зарежда едновременно, т.е. твоята работи като програма към андроида. Питам, защото нямах време да погледна линковете, а е интересно това.

По подразбиране зарежда LibreELEC, KODI. Ако искаш android, от бутона за изключване на KODI, имаш опция "NAND restart", системата се рестартира и зарежда оригиналния android. За удобство, инсталираш на android, някоя програмка за рестарт от маркета и с нея като рестартираш се зарежда LIbreELEC.

Едно клипче как работи LibreELEC
    Редактирано от alphaleader; 10 February 2017 в 14:28.

Цитат Публикувано от alphaleader Покажи мнения
    Да, това "накъсване" е от KODI! Това беше основната причина да търся алтернативен вариант и така стигнах до LibreELEC. С него всичко работи перфектно! Пълноценно KODI, всички звуци, всички приставки, без никакви ядове с глупавия android!
    Има начин да се премахне това прекъсване на звука, но дори и да стане, KODI пак не декодира коректно звука под android...
    Трябва да си рутнат, 90% идват с рут.
    Open the device - /sys/class/audiodsp/
    Edit the "digital_codec"file and change 0 to 2 (save & exit)

Ползвах този линк, за да го направя аутолоуд и няма никакъв проблем.

https://www.technohunk.com/2013/02/h...-boot-android/
    Колега свалих програмата и правя всичко както е описано но когато изключа тв бокса и го включа не се запаметява тая 2 - ка. Първият път звука на бокса като беше на 2 тръгна без проблем, след това изчезна звука . Когато е на 0 има звук с накъсване а на 2 няма звук. Но поне да мога да запаметя 2. А libre elec за новите модели все още няма. Ако някой може да помага. Благодаря

Вчера получих тази приставка и след мн проби с др разновидности на КОДИ, днес с това LIbreELEC препоръчано от alphaleader пропусна ХД аудио дори и флак 192 kHz по HDMI, a с оригиналните му Андроид и КОДИ не ставаше, върви и такова 4К, но не е идеално - прави си и бъгове.

P1110052.jpg

Какви бъгове има? Препоръчвам ти да сложиш по-стара версия на LibreELEC, не последната, с KODI 16.1. При мен работи перфектно, без никакви бъгове, плейва всичко, което съм пробвал досега...Твоята машинка е с 1ГБ РАМ, може да е малко слабичка за 4К...

Само за проба го поръчах (после го продавам) - дали ще чете 4К и ще пропуска ДТС ХД както пише в рекламата, така че само 2 дена го пусках - повечето бъгове си ставаха в оригиналния му андроид - просто изписва нещо от сорта: "Приложението(например КОДИ) спря да отговаря, да работи", също и както писах не ставаше пастру за ДТС-ХД и само до 48 кХц аудио изкарваше(и по ХДМИ).
    Като успях да инсталирам LIbreELEC вече става пастру за ДТС-ХД и 192 кХц аудио изкарва по ХДМИ, иначе поне в началото си видеофайлът 4К бавно се "зарежда" и после нормално си върви, струва ми се от малкото опити.
    Дали наистина има версия 2 ХДМИ и може да предава 4К към външен екран няма как да установя, понеже си нямам такъв.

Много по- си харесвам мини пц CENOVO и WIN10 - FHD ми е достатъчно, видях че има и за него вариант LIbreELEC обаче иска да се инсталира на вътрешната памет и ще ми форматира и затрие и двете ОС и всичко и затова няма да го пробвам. Доколкото рабзрах, това LIbreELEC е някаква линукс ОС и в нея има само инсталирано КОДИ и нищо друго - та само заради това няма да си огранича компютърчето, то с виндоуса си е достатъчно пълноценно.

Прав си, не си струва да си осакатиш пс-то...LibreELEC е подходящ само за китайските боксове...

amonev's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    33
    Създателите на LibreELEC освен че окрадоха OpenELEC за да я развият, в никакъв случай не е по-добра. Защо да си осакатява PC-то?

Аз използвам OpenELEC с Kodi 16.1 /17-ката Krypton има все още много бъгове, особено в интерфейса/ на HTPC с dualboot и Windows 7.

Windows само за торенти и игри, за друго не става!

Казваш, като си пуснеш солида или алтиума под линкус, бачкат на 6...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

amonev's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    33
    SolidWorks ли имаш в предвид? Бачка, чак пушек се вдига! В изключено състояние пак си бачка.

amonev's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    33
    Виж, Cyberlink PowerDVD след версия 15 е доста добро решение за плеър базиран на Windows /особено за слаби машини/, дори по-добро от Kodi според мен, но като цяло системата по default си е неоптимизирана бозичка за използването й като медиа плеър/сървър спрямо вариантите под Linux!

Редактирано от amonev; 16 May 2017 в 10:43.

Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени