Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 3 4 5 6 7
Резултати 151 до 156 от 156

Тема: Smart TV box

http://promotion.geekbuying.com/prom...tent=607243#t0

От склад в Полша - без митнически такси ще дойдат - някои с леко увеличена цена сравнение с Китай и с доставка 5,50$ - ZIDOO H6 PRO го има, но за FHD i 4K video от памет и евтините за по 30$ се справят, вече ако безжично или онлайн се предава видео може и да буферизира - от евтините модели съм купувал преди година директно от Китай и ги получавах в пощата без да отидат на митница.
    Аз лично не ползвам смартфон и с Андроид не можах да свикна, не можах да разбера как се конфигурира да имаш 999 безплатни, кристално чисти, с перфектно HD качество и за постоянно ТВ канали. За около месец ползвах безплатна IPTV листа с около 15 френски канала взета от руския форум - наистина бяха с 1080 видео и 5.1 DD звук, после ги спряха, въобще всички хубави безплатни IPTV листи, които пускат безплатно рано или късно ги блокират.
    Купих някои мини PC китайски с WIN 10:
    1. С процесори Intel Atom z3735 i x5 - Z8350 не пропускат ДТС-ХД и долби-ХД по ХДМИ, засичат на 4К видео(около 100$)
    https://www.youtube.com/watch?v=Jmn_ZoOWRqs&t=51s
    2. С по-мощен процесор и видео Интел 500 - HDMI 1.4 пропускат ДТС-ХД и долби-ХД по ХДМИ, плейват 4К видео на 30 FPS (около 130$)
    https://www.gearbest.com/mini-pc/pp_...ml?wid=1433363
    https://www.youtube.com/watch?v=pCL0boDU84Q

https://www.gearbest.com/mini-pc/pp_...ml?wid=1101231
    3. С видео Интел 600 - HDMI 2.0 пропускат ДТС-ХД и долби-ХД по ХДМИ, плейват 4К видео на 60 FPS (около 160$)
    https://www.gearbest.com/mini-pc/pp_...ml?wid=1101231
    Редактирано от morandis; 3 October 2018 в 09:59.
    Изповядвам единний светъл комунизъм, поправител недъзите на обществото.
    Чакам събужданието на народите и бъдащий комунистически строй на целия свят. - Галац, 20 април 1871 г., Хр. Ботйов

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Имам опит в сериозна сервизна организация. Случаите с директна гаранция са много редки и са за някакви големи съоръжения. Гаранциите в Busined to Busines отношенията въобще не са като при крайните потребители. Договарят се отделно и са перо в цената. Тъй като вносителят контактува с търговска компания, която понякога е собственост на производителя, за директен контакт с производителя рядко става въпрос. Колкото е по-голяма фирмата толкова по-рядко. Най-често се практикуват следните три метода:
    - Търговската компания на производителят дава 2-3 процента повече бройки, с които вносителят посреща гаранционните претенции и подменя изделията. Нашият вносител най-често ги продава. Понякога има клауза да се връщат повредените в гаранционен срок изделия. Частен случай на тази практика е когато висшестоящата търговска организация има такава договорка с производителя и на базата на нея подменя гаранционно изделията на вносителя. Това става бавно и ако става въпрос за по-масови стоки вносителят поддържа буферно количество (ако не го е продал).
    - Търговската компания на производителя дава Service Rebate, нещо като търговска отстъпка, с които средства вносителят организира или финансира сервизна дейност. Отделно по сервизните канали се получава безплатно или платено сервизна информация, обучение и се купуват резервни части и специфични инструменти. Ако местният сервиз не може да се справи му осигуряват канал за ескалация и изделието се сервизира в по-голям сервиз навън. Кой на кого плаща не е работа на крайния потребител. Това е най-добрият вариант и се прави за скъпи съоръжения или от наистина големи фирми с традиции. Търговската и сервизната дейност са разделени, но сервизът е печеливш.
    - Вносителят сам и за собствена сметка организира сервизна поддръжка съобразно финансите и интереса си. Производителят или неговата сервизна организация помагат с информация и продават резервни части. Това у нас се случва най-често.

Има още един случай, в който не може да се говори за гаранционно обслужване. Нашият вносител или търговец на дребно изпраща от наше име изделието за гаранционен ремонт като поема транспортните разходи за сметка на печалбата си. На практика и ние сами можем да си изпратим изделието, т.к. сме с равни права пред по-горната инстанция по търговския канал. Този тип отношения се наблюдават между търговец на дребно, местен дилър и вносител (търговец на едро).
    Благодаря ,
    приемам , че отговорът на необщия ми , а доста конкретно маркиран въпрос е "от умрял писмо..." .
    Очаквам без никакви кривки от конкретиката на цитата в предния ми пост , някой да ми разкаже как аджеба се е възползвал от великата "гаранция директно от производителя" за такива и подобни джаджи (ако щете и флашки и дискове и медия плейърчета), купени онлайн . Примерно месец преди края на гаранцията.Не от търговеца , а "от производителя ДИРЕКТНО".
    Ако трябва препрочетете това ми мнение , както и предното , няколко пъти и не го "допълвайте" или "видоизменяйте" наум както Ви отърва .
    Понеже съм от глупаците 2 пъти решили да я търсят КОНКРЕТНО тази рекламирана като мега предимство гаранция , та затова питам ....
    Людмил даде ценно инфо , ала излезе от конкретиката във въпроса ми ....
    Питането ми не е подрив на конкретната стока и търговец , а обхваща всички прокламиращи този термин като голяма и неповторима екстра.
    Редактирано от hifiresearch74; 3 October 2018 в 16:41.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Аз съм ползвал гаранция уж "директно от производителя". На времето около 1999г в зората на дигиталната фотография си бях купил от български дилър Compact Flash Card Viking 12MB с доживотна гаранция. Повреди се през 2001-ва. Писах на производителя, снимки, серийни номера и т.н. Американците поискаха да им изпратя болната карта. Пуснах я с Български пощи. След около месец по DHL получих франко офиса нова карта 16МВ, защото 12 вече не се произвеждаше.

Доживотната гаранция е маркетингов трик, но принуждава търговската организация да отделя ресурси за обслужване на тази гаранция. Неслучайно пиша за търговската организация, защото сериозните производители не се занимават директно с търговия.

Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    Браво. Защо не ангажира дилъра ?
    Стойността на картата колко пъти надвишаваше куриерските ?
    Как оценяш шансовете си за същото със същото сега ?
    Нещо по-прясно от някой?
    Някой да е таксуван за "диагностика" на проблемната вещ ПРЕДИ да му съобщят , че съгласно общите условия/през 20 линка в 30-тия на китайски/ нарушената търговска опаковка свежда доживотната гаранция до едномесечна , считано от "продъкшън дейт"... примерно...?
    Не се гаргаря , наистина искам да почерпя опит.
    Реален.
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Сори, пресен опит нямам. Картата беше над $200, до щатите платих 3,60лв.

Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    именно .
    Помисли как някой пробва да му сменят днешна памет за 20-40 лв и разбира , че "приемат" само двупосочна DHL или UPS пратка с отворена дата за връщане за негова сметка . Стига да е намерил и прочел общите условия де .
    Батерия-генерик за ударен винтоверт .
    Преди 7-8 години .Не за 5 , не за 50 , а за 120 долара все пак.Имаше 50 страници книжле и естествено световна 500 цикъла гаранция !! Брях !
    Спира внезапно на 1-во ползване .
    Отказаха ми комуникаци защото нямат квадратче за отметка България на регион Европа и това бил продукт САМО за Канада. Използвам за зареждането й непроверена и неодобрена от ТЯХ мрежа . Не ми посочиха къде е списъкът с одобрените . Защото нямат квадратче България .
    Не ми отговориха защо тогава го изпратиха преди 2 седмици до държава за която нямат квадратче .
    Редактирано от hifiresearch74; 3 October 2018 в 19:50.

Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 3 4 5 6 7

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени