Страница 5 от 7 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна
Резултати 101 до 125 от 156

Тема: Smart TV box

По- ми харесва нещо с виндовс (точно това е без ДДС-митнически такси) - ANdroid компютрите са бъгави за мен - имах повече от евтините, сега и с Amlogic S-912 Octa-core 2GB+32GB и пак същите проблеми

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

gore's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    Какви са проблемите и бъговете?
    Моя бокс е със S905 и 2ГБ памет. Има KODI, VLC, MX Player и др, но повечето от новите HEVC файлове се плейват с насичане.
    d(°L°)b

Цитат Публикувано от morandis Покажи мнения
    Само за проба го поръчах (после го продавам) - дали ще чете 4К и ще пропуска ДТС ХД както пише в рекламата, така че само 2 дена го пусках - повечето бъгове си ставаха в оригиналния му андроид - просто изписва нещо от сорта: "Приложението(например КОДИ) спря да отговаря, да работи", също и както писах не ставаше пастру за ДТС-ХД и само до 48 кХц аудио изкарваше(и по ХДМИ).
    Като успях да инсталирам LIbreELEC вече става пастру за ДТС-ХД и 192 кХц аудио изкарва по ХДМИ, иначе поне в началото си видеофайлът 4К бавно се "зарежда" и после нормално си върви, струва ми се от малкото опити.
    Доколкото рабзрах, това LIbreELEC е някаква линукс ОС и в нея има само инсталирано КОДИ и нищо друго - та само заради това няма да си огранича компютърчето, то с виндоуса си е достатъчно пълноценно.
    Освен изброените горе и др. подобни(насичане, буферизиране, само 720p качество yotube video) - най-старото ми с андроид 4.4 не разпознава усб флашка NTFS формат, не успях пълноценно да свържа нито едно УСБ устройство(звукови карти, камери) от Creative, Logitech, terratec(имат драйвери само за WIN)
    Редактирано от morandis; 9 January 2018 в 19:12.

И десет пъти да напиша, полза няма...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

gore's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    Освен изброените горе и др. подобни(насичане, буферизиране, само 720p качество yotube video) - най-старото ми с андроид 4.4 не разпознава усб флашка NTFS формат, не успях пълноценно да свържа нито едно УСБ устройство(звукови карти, камери) от Creative, Logitech, terratec(имат драйвери само за WIN)
    Е това вече е каръшка работа.
    При мен работят всички флашки (фат, нтфс...), външни хардове, безжични клавиатури, мишки, пишки и т.н.
    Тези ДТС-митиес неща не съм пробвал обаче.
    Ще взема една кутия със S912 за спорта. Нова година - нов късмет.
    d(°L°)b

Вземи две кутии...

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

milen petrov's Avatar
    Членува от
    Oct 2013
    Възраст
    40
    Аз въпроса със смарта го реших за 40лв и съм повече от доволен.
    Купих един таблет с уин 10 с 2гб рам и 64гб хард с хдми към телевизора.
    Мишка и клавиатура по блутут ,има си свободно юсб за хардове и каквото ти дотрябва примерно принтер.
    Уточнявам евтин е защото е с дефектен тъчскриин който в случая не се и ползва,защото таблета е лепнат с векро на гърба на телевизора и не се и вижда.
    Та така имам си напълно функционален компютър с голям екран.
    Плейва си всичко до фул хд,нагоре започва да хлъцка през няколко секунди докато зареди паметта на буфера .

4К ли ти е ТВ?

Преди няколко часа получих Beelink BT3 Pro Mini PC

WINDOWS 10 4GB + 64GB и още го тествам, но като пуснах 4К видео файл и насича, буферизира(с всякакви плеери), а уж са писали китайците 4К, че поддържа, после ще тествам ХДМИ какви формати пастру пропуска.

milen petrov's Avatar
    Членува от
    Oct 2013
    Възраст
    40
    4к май заради нета сече
    Като е свален клипа в диск си работи без да сече.
    Китайците уточняват ли дали плейва клип от паметта или онлайн стриим.
    Редактирано от milen petrov; 12 January 2018 в 18:35.

Преди няколко часа получих Beelink BT3 Pro Mini PC

WINDOWS 10 4GB + 64GB и още го тествам, но като пуснах 4К видео файл и насича, буферизира(с всякакви плеери), а уж са писали китайците 4К, че поддържа, после ще тествам ХДМИ какви формати пастру пропуска.
    Изход? Кабел?

По-напред споделих, че не съм доволен от Android TV Box, но и евтините от тях - например с 1GB RAM + 8GB ROM и Amlogic S905W плавно го възпроизвеждат 4К и пропускат ДТС-ХД и долби-ХД по ХДМИ, та очаквах според рекламите и по-евтините модели mini PC с Win 10 вече да ги могат тези неща, но май пак само китайски реклами и лъжи.

Вече писах с кои файлове тествам за 4К възпроизвеждане https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5048227 свалям си ги файловете от торента на вградената ROM памет на устройството и ги пускам с ПОТ-, КМ- плеери, с КОДИ и Киберлинк - нови версии. И изход има(HDMI), и кабел има(пак HDMI) обаче 4К видеото сече, накъсва, буферизира и т.н. Те/китайските комунисти само фалшиви новини разпространяват/с този процесор Intel Atom x5 - Z8350 някъде пишат HDMI v.1.4, някъде - HDMI v.2.0 нещо като Хенди Хитър се получава Истинските новини саамо от г-н Милков!
    Редактирано от morandis; 12 January 2018 в 21:42.

gore's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    За колко го купи тоя Beelink?
    d(°L°)b

По-напред споделих, че не съм доволен от Android TV Box, но и евтините от тях - например с 1GB RAM + 8GB ROM и Amlogic S905W плавно го възпроизвеждат 4К и пропускат ДТС-ХД и долби-ХД по ХДМИ, та очаквах според рекламите и по-евтините модели mini PC с Win 10 вече да ги могат тези неща, но май пак само китайски реклами и лъжи.

Вече писах с кои файлове тествам за 4К възпроизвеждане https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5048227 свалям си ги файловете от торента на вградената ROM памет на устройството и ги пускам с ПОТ-, КМ- плеери, с КОДИ и Киберлинк - нови версии. И изход има(HDMI), и кабел има(пак HDMI) обаче 4К видеото сече, накъсва, буферизира и т.н. Те/китайските комунисти само фалшиви новини разпространяват/с този процесор Intel Atom x5 - Z8350 някъде пишат HDMI v.1.4, някъде - HDMI v.2.0 нещо като Хенди Хитър се получава Истинските новини саамо от г-н Милков!
    Не отговаряш добре, но разбрах
    Тази памет е бавна!
    Сега почни проби по LAN. Само предполагам, че нямаш гигабитов изход на компа и подходящ LAN кабел?

Цитат Публикувано от gore Покажи мнения
    За колко го купи тоя Beelink?
    Купих го от европейски склад(за да не плащам ДДС на митница и пощенска такса) за 125$+4$ за доставката.

Успях да пусна някакво 4К видео без насичане в mp4 формат, което конвертирах(мн. продължително) от оригиналния mkv V9 формат(който винаги насича). Най-леко върви с КОДИ - само 15-20% натоварване на процесора, но то гладко се възпроизвежда и на старото ми мини пц с Intel Z3735F(с 60-70% натоварване). С КМ- и ПОТ- плеери обаче при мен и това конвертирано в MP4 4K видео буферизира, насича(натоварването на процесора на моменти стига 100%

Smart tv box

Здравейте колеги. Подмених си тв - бокса със друг модел със по стария чип 905.Модела е kll pro. Мои приятел го има и е много доволен. Инсталирахме му libre elec. Появи се следния проблем. Филма какъвто и да е и колкото и да е мегабаити или гегабаити почти винаги ми го буферира на три или два пъти. Давам пример :филма е 1,30,00 мин. Буферира до 40 мин и когато гледам до там и спира. Пущам наново от там и гледам. Тогава буферира до 1,20 примерно и пак спира. Пущам от там и вече буферира до края. А през цялото време когато дам на пауза ми показва че филма е буфериран 100%.Ако можете помагайте. Благодаря ви предварително.

Нищо не ти разбирам, защото не са ми познати тези устройства и тяхната ОС.

Така че първо махни буферирането, каквото и да значи!

И обясни кой е източника и какъв път минава сигнала?

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Нищо не ти разбирам, защото не са ми познати тези устройства и тяхната ОС.

Така че първо махни буферирането, каквото и да значи!

И обясни кой е източника и какъв път минава сигнала?
    Източника е тв бокс свързан с лан кабел от рутера. Към него е вързан и външен хард диск които да поема по бързото зареждане на филма както аз се изразих буфериране. От там с hdmi кабел и в тв-то. Филмите се гледат online.

Цитат Публикувано от niki_valio Покажи мнения
    ...Филмите се гледат online.
    Защо?
    Спря ли харда?

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Защо?
    Спря ли харда?
    Харда не е спрял. Идеята е всичко да се гледа online. Да не си играя постоянно да свалям, прехвърлям. Нали затова е тоя libre elec. А харда се вързва за него да има достатъчно памет когато зарежда филма.

Харда с каква файлова система е ?
    Към рутера или към ТВ бокса е свързан?
    Редактирано от stef; 15 March 2018 в 09:40.

Цитат Публикувано от stef Покажи мнения
    Харда с каква файлова система е ?
    Към рутера или към ТВ бокса е свързан?
    NTFS. Свързан е към тв бокса.

Казвам ти да го спреш, не те питам дали е спрял!

gore's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    Вчера пускам старата кутиика Scishion V88 Plus и какво да видя, на телевизора излиза само един "android" надпис.
    Правих рестарти, ресети, възстановяване на фабричните настройки, тиене на кеша и т.н, но файда немааа.
    Някой борил ли е подобно китайско чудо?
    Мисля, че е с Rockchip RK3229.
    d(°L°)b

amonev's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    34
    Не съм запознат с модела, но виж това клипче и пробвай да го флашнеш: https://www.youtube.com/watch?v=y2NKiq8tvbA

Как правиш ресет? Тези устройва имат ли Recovery като мобилните телефони?

Страница 5 от 7 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени