Страница 1 от 8 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 177

Тема: Smart TV box

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49

Smart TV box

Видях, че нямаме такава тема и изобщо не сме ги коментирали.

Няколко пъти попадам на реклами за подобни... Вършат ли нормална работа тези играчки?
    Любопитно ми е, по-добре ли е експлоатационно и визуално ползването на такива от вградените смарт функции? До колко са надеждни?
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    36
    Ами да кажа аз едно профи мнение,не не вършат работа.В 90 % нищо ако имаш смарт телевизор той има тези функцйи и не върши работа,ако нямаш тогава може и да свърши някаква работа.Можело да гледаш много тв канали безплатно .Е пълна глупост всеки здраво стъпил човек знае че безплатни обеди няма.За да има услуга(а ТВ и др. неща в този бокс са именно това услуга)то някой трябва да я потдържа,а за да я потдържа то той трябва да получава пари .Работил съм с боксчета най вече MAG 250 те са си класика и работят добре.Особено като мога да си го и настройвам сам.В повечето случаи това може да го върши и телевизора ,но по лесно се потдържа дистанционно и затова са тези боксове ,клиента му е нужно само да щрапа с копчето на дистанционното .Идеята на този бокс по принцип е плащаш си и гледаш в София да кажем,гушваш го отиваш в Бургас закачаш му нет и воала и там гледаш отиваш в Англия и там гледаш .Плащаш си и кадето пожелаеш там гледаш не си вързан с кабела на кабеларката,възан си с нета просто трябва да има такъв.
    По добре силно и качествено отколкото слабо и некачествено.

Аз съм с добро мнение за tv box. Мои приятел има такъв и е супер доволен. Много по добро е от smart tv. В скоро време и аз ще си взема. Да не говорим че пазара е претъпкан от модели. Проблема е само да има добър интернет. Поне с този tv box човек може да гледа филми 4k през Netflix.

Ако и телевизора е 4К, си заслужава да се гледа, иначе и да имаш 4К сигнал през Netflix или някое друго приложение, а екрана ти не е със съответната резолюция, малко се губи пълния ефект. Но е идеално решение с тези кутийки.

Бях си купил подобен модел с Amlogic S805, ползвах го само месец-два - моят малко трудно подкарваше FHD със по-стара версия на КОДИ , 4K пък въобще не искаше, като му зададях за звук DOLBY TrueHD and DTS HD Bypass through HDMI успяваше да ги пропусне само като обикновени долби и дтс, през HDMI и оптичен пускаше до 48 kHz. Пробвах и клиповете в ютуб през различни браузери и максимално се пускаха с резолюция 720. През AV изхода излизаше размазана картината на TV s kineskop. Та се съмнявам като дават, че този има "HDMI 1.4b connector: DOLBY TrueHD and DTS HD Bypass through HDMI". Иначе всичко си работеше, но нямам смарт ТВ, за да им сравнявам функциите, има и по нови и евтини модели - като почнат промоциите ноември може да пробвам някакъв такъв. Не ми хареса Андроид, защото нямам опит с него и исках нещо с windows.

Купих си CENOVO старата версия и телевизорчето пак стана смарт, но копмпютърчето няма дистанционно управление, оптичен изход и пак не пропуска 4К, DOLBY TrueHD and DTS HD through HDMI. Иначе в ютуб и в плеерите 4К видеота си вървят без засечки. Звукът по HDMI излиза 192 kHz, 24 bit на Windows, 48 кХц при Андроид.

Моят модел вече е поръчан и когато дойде ще видим за какво става въпрос. Дано всичко е наред. Поръчахме два броя. Моделът е H96 pro. Осем ядрен с amlogic 912.

Здравейте. Моят модел TV-box най после пристигна. Като първи впечатления на външен вид добре. Като картина и звук също, справя се с външен хард и you tube. Но какво става от там нататък. Проблем със филмите при пущането им от адонсите. Когато се стриимва 5.1 филм както върви и когато си иска засича, накъсва картината и въобще не става. На филми с 2.0 звук няма проблем но картината пак е накъсана. И в двете бройки които взехме проблема е един и същ. На друг модел които има мои приятел е по същия начин. Явно само разлика има в кутиите, вътре едно и също. Явно е софтуерен проблем. Сега по обяви намерих човек който уж оправял проблема и ще ги нося да видим кво ще стане. Иначе всичко си губи смисъла. Поздрави.

Понятието TV-box е малко по-широко, от колкото вероятно си мислите.
    Уместно е да се споменава какво влиза, през къде и как, за да излиза лошо/хубаво.
    Конкретно Ники Вальов, какво пускаш, откъде?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Ползвам добавките Project M, More Power и Exodus. При първите две добавки филмите са 5.1 а в другата 2.0. Аз държа да си гледам филмите на 5.1 звук както досега. От там през HDMI влиза картината в TV. За звука ползвам оптиката към ресивар. Филмите са 1080P. За IPTV сигурно въобще нищо няма да тръгне но не съм го пробвал още. Гледах му настройките и на Kodi настройките но нищо не се получава. Не мисля че е от нета нещо да се скапва връзката.

А в you tube където съм гледал ревюта направо ги изкъртват от ръчкане и всичко си върви без проблем.

Според мен е от нета, скапва ти се връзката- губиш пакети!

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    ...какво влиза, през къде и как...Ники Вальов, какво пускаш, откъде?

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Не ти разбирам въпроса. Нали обясних

Пусни един ping към сайта, от който гледаш и ще се изяснят нещата с нета ти.
    След това снимай резултата и го качи да го видим.
    Ето такова нещо, пуснах го до bgaudioclub.org и ето резултата:
    ping.jpg

Цитат Публикувано от niki_valio Покажи мнения
    Не ти разбирам въпроса. Нали обясних
    90% от ТВ кутийките са на възрастни хора, само с антенен вход, за да си ползват старите ТВ с новите сигнали.
    Добавяйки думата Smart - интелигентен, умен, прецизен, пъргав, суров, смъдящ... добавя известен допълнителен смисъл.

Аре дай сега, въпреки че Стефан ти е отговорил...

Колеги това не е моя работа дето ме карате да я правя. Исках по някои по прост начин да ми обясните за това но явно няма да стане след като аз не съм на вашето ниво. Все пак ви благодаря за отзивите. Ако намеря човек който може да направи това или техници от булсатком ще снимам и ще кача снимка.

Техниците ще те излъжат, ще пуснат КУХ пинг и ще се кълнат, че нета им е супер!
    Хвани приятел да го направи, въпреки, че и ти можеш.
    Отваряш CMD
    Пишеш: ping въпросен сайт -n 100 -l 2000
    Ориентирай се по снимката, която дадох и спазвай паузите, както съм го написал.

За проблеми с разни подобни устройства преглеждам из този руски форум: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=764777

А бе човек, ники ли си, вальо ли, защо не можеш да кажеш какво му пускаш? От къде идва? Рутер ли имаш или Switch? По въздуха ли върви? По кабел ли? Какъв кабел, с каква скорост?
    В момента на насичане колко торента ти се рочат?

Не вярвам да си чак толкова неграмотен!

Тв-бокса е вързан с лан кабел от рутер sisco. Мрежата е булсатком с оптика и 50 мегабита скорост. За торентите не мога да ти кажа кои се скапват защото не знам как да ги видя. Но както казах и на мои приятел на съвсем друго място в града му прави същото, при същата скорост и с друг модел рутер.

Не гледай скорост а това, което писах.

И ако има проблем с това което си писал Стефан Петров има ли управия и как.

Оправията е- смяна на оператора. А и може да ти оправят нета до неузнаваемост! А зависи, колко им дреме за 1 потребител.
    Направи това, което писах и след това ще го мислим. Така не е ясно, къде е проблема!

Какъв LAN кабел? С каква скорост? Настройки?
    Компа към същия рутер ли е? На него как е?

Страница 1 от 8 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени