Страница 2 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 112

Тема: Току що се подпалих!

Milen_haskovo mbg's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    30
    Цитат Публикувано от Supraphon Покажи мнения
    Ами аз лично по всяко време бих сложил електролит Tesla ако ще и да е на 50 години. Истината е там че големите им електролити примерно 50+50 микро са прекрасни с изключително нисък ESR и т.н. въпреки преклонната си възраст.
    Не бива да наблягаме на това че взривения и подпалил се кондензатор е руски - взривяват се и се палят всякакви кондензатори които са на години, няма нищо вечно, а и колкото и качествено да е от него има дефектирали екземпляри. Може да е последен модел наточен автомобил или каквото и да е. Така че от единичен случай няма смисъл да се прави статистика. Иначе имам и прекрасни руски кондензатори след годините, едва ли обаче бих ги вложил в ново изделие.
    Запалените къщи и всичко останало пък ще оставя без коментар. Сега пожари не стават от както я няма тая гадна руска техника... защо изобщо не закрият пожарните.
    Специално СССР-ските (Латвийски ли бяха?) К50 (там е била фабриката на цялото К50 производство) и тогава са си били под всякаква критика. За други, има вариант да са ОК, стига да не са препечени - разпада им се тапата и се изпарява електролита... което им е проблема.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Винаги, ама винаги тези се изхвърлят на боклука!!! Няма по ненадеждно нещо от тях!!!!

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    30
    Виждам, че дежурните плювачи са се изкашляли пак.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Скоро не съм чувал за запалил се телевизор, хеле пък произведен през последните 10 години, а уж съм професионално забъркан в тази сфера. Топлината, отделяна в телевизорите, в последните години е намаляла значително. Трафът на Рубина тежи повече от съвременния ми LED телевизор. Няма място за сравнение по този параметър.
    Ама разбира се бе, ти с всичко си професионално забъркан. И накрая се оказва че само киснеш по форумите да пишеш по 50 поста на ден, да търсиш с кого да се заяждаш (най-често това са хора, които са направили или ще направят доста повече неща от теб) и да се правиш на остроумен, като чак сам си се възхищаваш. Единственото, което си показал дотук това са две смешно дъски за кухненски плот с по две елипси Грундиг, които са си постижение. Постижение е това, че си един от малкото хора в световен мащаб, които са успели да прецакат звука на иначе много добре свирещите широколентови като си ги монтирал по възможно най-неправилния начин на най-неподходящите "бафъли". Не знам дали някой някога ще ти го каже, защото на хората им е неудобно (но не и на теб), но истината е че откакто се появи ти и още 1-2ма като теб, но най- вече (подчертавам) ти, форумът започна да залязва. И не само този, а и фото форума и всеки друг, в който пишеш. Зад гърба ти хората се чудят на твоето дебелокожие, дебелоочие и наглост. Аз пък се чудя не се ли усещаш поне малко? Много хора се отказаха да пишат и да четат дори, защото всяко второ мнение е твое. Във всички теми. По всички въпроси. Нашия народ поне е богат на поговорки. Тази за твоя случай е "Ти го плюеш, то си мисли че дъжд вали". Пръв критикар си на всичко, а си един самотен чичко без живот (и най-вероятно без семейство), който си избива комплексите като "отваря" очите на хората. Но любимата ти тема е всичко руско, което било пълен боклук. Ако знаеш колко мисъл, труд и наука стоят зад всеки телевизор, усилвател, радиолампа или кондензатор, ще осъзнаеш че не си достоен дори да лъскаш обувките на хората, които са разработвали и произвеждали тези апаратури. Единственото, в което няма място за сравнение между споменатия лампов Рубин и смешната ти ЛЕД (нарочно е написано на кирилица) трошка е, че в картината на Рубина има толкова топлина, романтика и натуралност, колкото няма нито в ЛЕД телевизора ти, нито в живота ти като цяло.

Цитат Публикувано от mbg Покажи мнения
    Специално СССР-ските (Латвийски ли бяха?) К50 (там е била фабриката на цялото К50 производство) и тогава са си били под всякаква критика. За други, има вариант да са ОК, стига да не са препечени - разпада им се тапата и се изпарява електролита... което им е проблема.
    Проблема им (когато го има) изобщо не се корени нито в "тапата", нито в изсъхването. 90% от съветските 40 годишни електролити, които съм отварял са си толкова мокри, сякаш току-що излизат от завода (изключение правят малките аксиални, но не и високоволтовите с гайката). Проблема е в окисляването на връзката между фолиото и контактните изводи, от което се вдига вътрешното им съпротивление, което пък нарушава работата им или ги прави негодни. Високоволтовите с гайката за закрепване (К50-3 и К50-12), които най-често се срещат в ламповите телевизори до края на 70-те, са се правили, доколкото ми е известно, в три завода в СССР: във Воронеж, Северо-задонск и Сарапул. Най-качествени са последните, след това са произведените във Воронежкия радиозавод, а първите са най-разпространени, но не и некачествени. Но подчертавам че и от трите завода дефектират изключително рядко. изсъхват арменските (Абовянски кондензаторен завод), но те са извън класацията изобщо. И все пак не всички, дори от тях. А от високоволтовите, доколкото знам, арменски няма. За гърмене пък да не говорим. Ползвам ги от години, нови, употребявани, стояли на склад или вадени от апаратури. Това са качествени и дълговечни кондензатори. Да не говорим пък за по-следващите типове К50-35, също използвани вече в следващото поколение изцяло транзисторни телевизори Електрон и Темп Ц280-380. Те са в пъти по-качествени от съвременните. От кондензаторите Тесла, както спомена колега Supraphon също имам най-добри впечатления. Както и от кюстендилските. Така че си запазвам правото да се съмнявам в думите на автора на темата. Тези кондензатори не гърмят, освен ако не са включени с разменен поляритет или не са тренирани поне минимално след дълъг престой. А ако последното не е направено, не можем да виним руснаците, нали? Всеки грамотен човек знае че неупотребяван или дълго неизползван електролит трябва да се тренира, за да се елиминират утечките. Така че, колега, дай снимка на гръмналия електролит, за да го видим. Иначе аз лично не мога да ти повярвам. Аз пък ще ти снимам по 3-4 кондензатора от същия тип с гайката, на 3 различни завода с номинално напрежение 350 и 450 волта, които работят съответно на 400 и 500 волта напълно нормално. А са от началото на 70-те. Е това ако не е атестат за качество...
    Редактирано от sehnsucht; 22 August 2016 в 00:37.

Ментална възраст - 2г. pazuzu's Avatar
    Членува от
    Apr 2016
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от sehnsucht Покажи мнения
    Виждам, че дежурните плювачи са се изкашляли пак.

Ама разбира се бе, ти с всичко си професионално забъркан. И накрая се оказва че само киснеш по форумите да пишеш по 50 поста на ден, да търсиш с кого да се заяждаш (най-често това са хора, които са направили или ще направят доста повече неща от теб) и да се правиш на остроумен, като чак сам си се възхищаваш. Единственото, което си показал дотук това са две смешно дъски за кухненски плот с по две елипси Грундиг, които са си постижение. Постижение е това, че си един от малкото хора в световен мащаб, които са успели да прецакат звука на иначе много добре свирещите широколентови като си ги монтирал по възможно най-неправилния начин на най-неподходящите "бафъли". Не знам дали някой някога ще ти го каже, защото на хората им е неудобно (но не и на теб), но истината е че откакто се появи ти и още 1-2ма като теб, но най- вече (подчертавам) ти, форумът започна да залязва. И не само този, а и фото форума и всеки друг, в който пишеш. Зад гърба ти хората се чудят на твоето дебелокожие, дебелоочие и наглост. Аз пък се чудя не се ли усещаш поне малко? Много хора се отказаха да пишат и да четат дори, защото всяко второ мнение е твое. Във всички теми. По всички въпроси. Нашия народ поне е богат на поговорки. Тази за твоя случай е "Ти го плюеш, то си мисли че дъжд вали". Пръв критикар си на всичко, а си един самотен чичко без живот (и най-вероятно без семейство), който си избива комплексите като "отваря" очите на хората. Но любимата ти тема е всичко руско, което било пълен боклук. Ако знаеш колко мисъл, труд и наука стоят зад всеки телевизор, усилвател, радиолампа или кондензатор, ще осъзнаеш че не си достоен дори да лъскаш обувките на хората, които са разработвали и произвеждали тези апаратури. Единственото, в което няма място за сравнение между споменатия лампов Рубин и смешната ти ЛЕД (нарочно е написано на кирилица) трошка е, че в картината на Рубина има толкова топлина, романтика и натуралност, колкото няма нито в ЛЕД телевизора ти, нито в живота ти като цяло.
    Съдиш погрешен човек.
    Никой не оспорва, упреква никого за решенията и съветите му.
    Може и да греша но според мен, този човек пише разумни неща - кратко и ясно.
    Категорично заставам зад него, защото ми е обидно да чета подобни гръмки изрази.
    Мисля че неговото мнение е доста по важно от на 90% потребители.
    И ако за нещо което не съм сигурен и попитам и 200 човека кажат "да" а само той "не" аз ще приема не за вярно без да се съмнявам.
    Никога не съди за човек по това какво е показал а как мисли.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Остави човека да си изживее драмата. Знаеш ли колко дълго е потискал тази болка да ми чете постовете и да няма какво да каже? Че и смелост е намерил да си направи втора регистрация и да се скрие зад прокси. Сега е открил своята тема - руските кондензатори. Дано е полезен за някого.

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    30
    Цитат Публикувано от pazuzu Покажи мнения
    ......
    Това за менталната ти възраст от 2 години определено е вярно. И не съдя само по това мнение, а и по другите ти. Ти си неадекватен.

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    30
    .......
    На всичките простотии ще отговоря само с: ще доживея ли ден да вляза във форума и "лампичката" след ника ти да не свети в зелено? Чичка на 50 години си, докога ще киснеш по форумите? Хората ти се смеят вече. Остави ме мен, аз съм само едно прокси и един ник. Но виж зад гърба ти какво се приказва. Какво работиш изобщо? И ти ли си от тези, които уж много работят а всъщност цял ден се чешат по... Затова и държавата е в това състояние. От хора които се правят че работят.

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Dec 2009
    ... Така че си запазвам правото да се съмнявам в думите на автора на темата. Тези кондензатори не гърмят, освен ако не са включени с разменен поляритет или не са тренирани поне минимално след дълъг престой. А ако последното не е направено, не можем да виним руснаците, нали? Всеки грамотен човек знае че неупотребяван или дълго неизползван електролит трябва да се тренира, за да се елиминират утечките. Така че, колега, дай снимка на гръмналия електролит, за да го видим. Иначе аз лично не мога да ти повярвам. Аз пък ще ти снимам по 3-4 кондензатора от същия тип с гайката, на 3 различни завода с номинално напрежение 350 и 450 волта, които работят съответно на 400 и 500 волта напълно нормално. А са от началото на 70-те. Е това ако не е атестат за качество...
    Eстествено, че ще го снимам, само че сега не ми е до този усилвател. Тежи поне 20 кила, дори като се подпали не успях да го смъкна, че е на неудобно място. Да, тренирах го кондера, първо на 50, после на 100 волта. Не е с разменен поляритет, категорично. В това си състояние работи поне 2 години.
    Руски ТВ са се палили пред очите ми, мои лични. Един цветен, и един черно-бял. Първият случай не помня, май някакъв неелектролитен беше. Вторият - едни кафеви цилиндрични, от рода на 100 nF. И двата във веригата на ТХО.
    Една съученичка се подпали също от цветен руски. Дали не гръмна и кинескоп там, че пожарът беше налазил шийката на кинескопа.
    За натуралните цветове на ламповия Рубин, дето му дават заводска разходимост от над 3 милиметра... виждал съм разходимист от 2-3 сантиметра. Един супер дразнещ проблем- някакъв шум с честотата на развивката - влиза в звуковия тракт, и при надписи и контрастни изображения - почва сериозно да бръмчи. Така и не познавам някой да знае как се оправя, а съм разпитвал. Нещо по МЧУ-тата ми обясняваха, селективност и не знам си какво...
    Едни трафове TС - 270 ли бяха, такъв ми е захранващия за усилвателя. 2 такива некачествени изхвърлих, докато намеря работещ. Единия с междувитково късо, на другия забравих какво му беше. Пазя им железата, че един съфорумник ги пренавива, ама другото е скрап.
    Да отварям ли темата с кондензаторите на Юность, дето един по един умират, по разписание? Един усилвател Електроника имам, огромни филтрови тучове, със смешната стойност от 2000 uF 35V, и те заминаха един по един. Някакъв операционен усилвател пък умря от студа, че съхранявах усилвателя извън отопляемо помещение.
    Едно видео руско имам - Тантал. Механиката му е видимо крива, така и не успях да я коригирам. Има и някакъв проблем със разбондиран чип - прекъсва като го разбуташ механично.
    Не се сещам да съм доволен от руска електроника, честно! Държах сервиз за електроника, и доста нещо ми е минало през ръцете.

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    На всичките простотии ще отговоря само с: ще доживея ли ден да вляза във форума и "лампичката" след ника ти да не свети в зелено? Чичка на 50 години си, докога ще киснеш по форумите? Хората ти се смеят вече. Остави ме мен, аз съм само едно прокси и един ник. Но виж зад гърба ти какво се приказва. Какво работиш изобщо? И ти ли си от тези, които уж много работят а всъщност цял ден се чешат по... Затова и държавата е в това състояние. От хора които се правят че работят.
    Боже , колко много злоба си натрупал за твоите 27 години и 7 поста ! Не е зле модераторите да се самосезират, за тези долни намеци, които правиш в постовете си и нападаш хора, дали много повече от твоите жалките и злобни писания !

Milen_haskovo mbg's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    30
    Аз не би оставил руски електролит в нито едно мое устройство, както и МБМ кондензатор. Виждам, че има хора, които си ги харесват. Кюстендилските с изключение на една серия бели 350 волтови са си много здрави и надеждни кондензатори. А за руските конструктори... шапка им свалям за военните и космическите апаратури, които са правили. Всичко изглежда впечатляващо. Както и вложените в тях компоненти. Неслучайно няма К50 кондензатори в такава апаратура, ами ползват ВЗР . Жалката истина е, че каквото и битово да пипнеш от руснаците и го сравниш даже и с 10-15 години по-старо западно или японско... руското изглежда като ТНТМ. От западните военни техники дотук съм успявал да пипна само модул автопилот от американски самолет от 70-те... Сигурен съм, че руския от онова време ще изглежда смешен пред него. И въпреки това много по-добре от потребителската техника от онова време.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Какво работиш изобщо? И ти ли си от тези, които уж много работят а всъщност цял ден се чешат по... Затова и държавата е в това състояние. От хора които се правят че работят.
    Гледам, че ти е важно, та затова ще ти отговоря: Работя за себе си. Сам си изкарвам парите и на ничия сметка не вися.
    Предимства: Сам си организираш работата, печелиш колкото изработиш.
    Недостатъци: В края на месеца никой не ти дължи заплата/пенсия. Никой не ти е виновен.
    Гледай си в паничката и внимавай с жегите, че тази злоба може да ни лиши от светлото ти и ползотворно присъствие.

Ментална възраст - 2г. pazuzu's Avatar
    Членува от
    Apr 2016
    Възраст
    45
    1*Това за менталната ти възраст от 2 години определено е вярно. И не съдя само по това мнение, а и по другите ти. 2*Ти си неадекватен.
    1*Да така е, написал съм го за да имат предвид хората със какъв типаж си пишат.
    Не смятам че по висока е по добре - по високата е склона към лоши неща или агресия.

2* Зависи. по този въпрос мога да посоча с пръст доста хора които са гении, включително и от този форум,
    които са доста по неадекватни от мое величество.
    Пък и това си е състояние на духът.
    Не пречи да е променлива величина в широк спектър.
    ---------
    Пред стави си че един ден всички се срещнем, някъде (светът е малък).
    Как ще ни погледнеш в очите?
    Мисля че е редно да се извиниш.(мое мнение)
    Или поне кажи че си се шегувал.
    Най малкото поне на лично можеше да го напишеш.

Имаме много търпеливи модератори, та затова.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Я ти кажи за руските кондензатори, че имаш опит с вехтата техника.

50AE's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    28
    Споделям видео материал, на който (време 02:00) се извършва претоварване по напрежение на "як грейд" Малори кондензатор с вентил.
    ВНИМАНИЕ: Материалът не е подходящ за хора със слаби сърца, с висока чувствителност към вандализъм към градивни компоненти и електрически уреди.

https://www.youtube.com/watch?v=pQqyYnyRV4g
    Редактирано от 50AE; 22 August 2016 в 22:16.
    Чува разсвирването и посоката на кабелите, посоката на щепселите, градивните елементи, чува въглища и панделки по системата си!

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от 50AE Покажи мнения
    ВНИМАНИЕ: Материалът не е подходящ за хора със слаби сърца, с висока чувствителност към вандализъм към градивни компоненти и електрически уреди.
    Не се прави на юнак и не бъди глупак! - Доналд Тръмп

50AE's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    28
    Еми да! Като зърна как тоз вандал малтретира електрическите моторчета, каквито с така любов съм събирал от детски играчки като малък, всичко детско в мен умира.
    Чува разсвирването и посоката на кабелите, посоката на щепселите, градивните елементи, чува въглища и панделки по системата си!

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    48
    и аз издържах до моторчето

Членува от
    Dec 2009
    Цитат Публикувано от bojitchko Покажи мнения
    Имаме много търпеливи модератори, та затова.
    Модерацията разваля всеки форум. Виж, ако си свикнал някой да ти казва какво да говориш и мислиш - то си е друга работа!
    Ето например - оня джипаджийския, дето имаш акаунт - 2 приказки не можеш да си размениш вече. Станали са посредници на скрапни разпродажби, и нищо друго!
    То вече и офроудърите не влизат там, та и джипаджийски не е вече! Някаква детска градина и евтин битак, това остана! Единствения им зор е като при катаджиите - някой да не мине метър, без да си плати.
    Редактирано от Rabin; 23 August 2016 в 13:33.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Вчера срещнах доайенът на телевизионните техници в моя град другаря Чолаков. Подпитах го за руските кондензатори и той каза - отврат. Да се сменят издъно. Изброи ми какви антики държи работещи - всичките със сменени кондензатори.

Цитат Публикувано от Rabin Покажи мнения
    Модерацията разваля всеки форум.
    Разбира се! Остава да съобщиш по каква причина се регистрираш тук и там. Впрочем, то е ясно и остава само да потвърдиш.

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Разбира се! Остава да съобщиш по каква причина се регистрираш тук и там. Впрочем, то е ясно и остава само да потвърдиш.
    Я ти кажи за руските кондензатори, че имаш опит с вехтата техника.
    bojitchko, чакаме да отговориш ясно - безопасни ли са СССР кондензаторите от темата, а ти какво пишеш....
    Не се прави на юнак и не бъди глупак! - Доналд Тръмп

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Само ако иска.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от Rabin Покажи мнения
    Модерацията разваля всеки форум. Виж, ако си свикнал някой да ти казва какво да говориш и мислиш - то си е друга работа...
    Което си е вярно, вярно е. Съвсем друго е когато спорът се разгорещи, да се мине на майки, лели и други роднини. Да се ръсят люти клетви, и закани, за разклащане на здравето на опонента. И задължително да се използва много сленг!
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Членува от
    Dec 2009
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Което си е вярно, вярно е. Съвсем друго е когато спорът се разгорещи, да се мине на майки, лели и други роднини. Да се ръсят люти клетви, и закани, за разклащане на здравето на опонента. И задължително да се използва много сленг!
    Не съм видял такива неща.
    Там съм баннат, заради неследване на правоверния потребителски модел на поведение. Мога да ти покажа темата, може да я видиш и сам, по очевидно последни мнения.
    Тук единствено с Петър Велков не можехме да се дишаме. С останалите модове нямам грам проблем. На собственика на форума съм му много благодарен за експото, и ме е яд, че нямаше как да дойда и втория ден. Там беше по-интересната част.
    Жегва ме отвътре как големи мъже реват да им модерират постовете, затова се обадих. Малки ли сте, неизживяно детство ли ви мъчи, не мога да си го обясня. Този, дето го баннаха от тази тема - очевидно е набрал за нещо, и за разлика от който и да е мод - няма възможност да каже за какво. Попа го търсих през 9 планини в десета, щото на някой не му е изнесло присъствието му.
    В горекоментирания offroad-bulgaria дори минаха на ниво парични злоупотреби. Марто се оплака като набутан от Чавдар, и го изгониха. Самозабравянето няма горна граница. То да речеш за пари, ами почнаха да се излагат за стотинки, като цигани.
    Редактирано от Rabin; 24 August 2016 в 10:42.

Страница 2 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени