Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 65

Тема: Съвет за покупка на нов телевизор

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    Нямам особен интерес към телевизори, но около Коледа миналата година научих нещо, поне за мен интересно. Мислех си да преместя 6-годишния Samsung 46" от хола в една от спалните и си купих нов 55" LG 4К, но не oled за хола. Не помня точния модел, но по интернета пишеше само хубави неща за него. Оказа се, че ми е абсолютно непоносим за гледане при нормално HD. Няколко часа си играх с настройките, но нищо не помогна и на следващия ден дойдоха да си го приберат от магазина. Май и при телевизорите, както и в аудиото, напредък в средния клас няма.
    Точно така е!
    Даже се забелязва деградация в качеството..
    Аз съм със 7-ма и 8-ма серия Филипс и се опитвам да си купя нов телевизор,но определено нивото е паднало.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Aug 2015
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от trace Покажи мнения
    Точно така е!
    Даже се забелязва деградация в качеството..
    Аз съм със 7-ма и 8-ма серия Филипс и се опитвам да си купя нов телевизор,но определено нивото е паднало.
    Относно телевизорите на Филипс се говореше, че били отстъпили марката си на някакъв китайски производител и качеството паднало значително. Бях си закупил един още преди ЛЕД-овете да се появят и си работи, но на третата година му изгоря аналоговата част и в момента работи само в цифровия тунер и HDMI входа. Та отворих го и видях, че около единия чип платката е станала на въглен. Оказа се, гърба на телевизора почти е опрял в този чип и не му дава възможност да се охлажда и оттам явно е прегрял и е заминала и платката. Просто дефект още при конструирането му. Обаче, се оказа, че освен емблемата отпред, няма нито един елемент в този телевизор с марка Филипс. Платката е LG, захранването Тошиба, матрицата беше Самсунг и т.н. Сега поне се ползвам само с външен декодер през HDMI.

Уважиха повредата(изгорелия пиксел) и гаранцията ще го нося в сервиза за ремонт.

Човек mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    28
    Не съм чел всички отговори на колегите, но опитали да съживиш пиксела с "dead pixel fix" видеото? Видеото представлява различни цветни фонове, които се сменят интензивно. Пуска се в продължение на 30 до 60мин и проблема обикновено изчезва. Щом е червен пиксела, както казаха колегите - имаш забил/заспал (и аз не знам как да кажа) пискел. Търси в гугъл "dead pixel screen fix" и си го пусни направо от Ютуб.
    Редактирано от mihaiil; 8 June 2017 в 12:58.

Човек mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    28
    Съжалявам за двойния пост и за правописните грешки в предишния ми.
    Ето видеото: https://www.youtube.com/watch?v=ppWrX2ANsN4

Членува от
    Aug 2015
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от sacha55 Покажи мнения
    Уважиха повредата(изгорелия пиксел) и гаранцията ще го нося в сервиза за ремонт.
    E те са длъжни да го приемат в сервиз, сега оттам ще започнат да се правят на важни и интересни. Ще го държат един месец и ще ти отговорят, че замяна се прави над 3 пиксела.
    Уважаването на дефект се изразява да ти го заменят в магазина.

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от sa-ex510 Покажи мнения
    Относно телевизорите на Филипс се говореше, че били отстъпили марката си на някакъв китайски производител и качеството паднало значително. Бях си закупил един още преди ЛЕД-овете да се появят и си работи, но на третата година му изгоря аналоговата част и в момента работи само в цифровия тунер и HDMI входа. Та отворих го и видях, че около единия чип платката е станала на въглен. Оказа се, гърба на телевизора почти е опрял в този чип и не му дава възможност да се охлажда и оттам явно е прегрял и е заминала и платката. Просто дефект още при конструирането му. Обаче, се оказа, че освен емблемата отпред, няма нито един елемент в този телевизор с марка Филипс. Платката е LG, захранването Тошиба, матрицата беше Самсунг и т.н. Сега поне се ползвам само с външен декодер през HDMI.
    А дали си виждал как изглежда от вътре 8-ма или поне 7-ма серия?
    Така като чета,сякаш говориш за нещо евтинджос..
    Единия съм го купувал около 3000лв,а другия беше повечко,но не помня точно...
    Все още се опъват и на най-новите TV-та.
    И гък не са казали,единия е вече на 7-8год.
    През това време съм хвърлил две LG-та.

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    trace, до преди 7-8 години Филипс си беше Филипс, аз също гледам на такъв и съм доволен (9-та серия плазма с панел на Хитачи). През 2014-та обаче продадоха вече изцяло ТВ бизнеса си на TP Vision и качеството на продуктите им в тази категория полетя рязко надолу. Примери за "доволни клиенти" в нета колкото щеш...
    https://en.wikipedia.org/wiki/TP_Vision
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от badwolf Покажи мнения
    trace, до преди 7-8 години Филипс си беше Филипс, аз също гледам на такъв и съм доволен (9-та серия плазма с панел на Хитачи). През 2014-та обаче продадоха вече изцяло ТВ бизнеса си на TP Vision и качеството на продуктите им в тази категория полетя рязко надолу. Примери за "доволни клиенти" в нета колкото щеш...
    https://en.wikipedia.org/wiki/TP_Vision
    На мен ми е пределно ясно,нали за това казвам,че не мога да си харесам ТВ!
    Изглежда не си прочел,какво съм написал...
    Не зависимо от технологиите,се усеща деградация в картината при всички марки в последните години!
    Скоро бях на гости на приятел с извит Самсунг 55",ами едвам издържах и 20мин.То си е трагедия направо за нов ТВ!
    Аз освен размера ,не виждам качеството да е мръднало,че и по зле става!
    То не,че и при аудиото не е същото..!

Донякъде съм съгласен с по-горните мнения, но не е само до качеството на телевизора, а също опира и до качеството на сигнала който му подавате.
    Имам 4К ТВ, тази година модел, ако съдя по картината коята показва от сиганала подаден от Булсатком, е пълна трагедия, освен при HD каналите /що годе мяза/, а обикновенните канали са трагедия. Обаче като му подам качествен сигнал 4К, е, ще ме извинявате, но картината и звука, нямат нищо общо със сателитните. Та според мен, не е само да телевизора, а и до сиганала който му подавате.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Цитат Публикувано от Joro Irl Покажи мнения
    Обаче като му подам качествен сигнал 4К, е, ще ме извинявате, но картината и звука, нямат нищо общо със сателитните.
    Аз лично очаквам качеството на HD да не пада защото имало опция за 4К. Всекидневният ми материал за гледане не е 4К и няма скоро да стане.

Не, при HD e приемливо при мен, доста по-добре е, отколкото при стандартните канали, но понякога и там пада качеството на сигнала. Забелязал съм, че има дни дори и HD-та са зле, но това го определям като проблем от източника, а не от самия телевизор.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    В крайна сметка, независимо дали се виждат бръчките на говорителката или не, пак ще каже новините...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Цитат Публикувано от Joro Irl Покажи мнения
    понякога и там пада качеството на сигнала. Забелязал съм, че има дни дори и HD-та са зле, но това го определям като проблем от източника, а не от самия телевизор.

А това какво отношение има към дискусията? Ако се сравняват телевизори по картина, естествено ще са захранени от един и същ източник през еднакви кабели, сложени един до друг и калибрирани максимално еднакво. За разлика от аудиото тук е страшно лесно да се правят сравнения.

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    40
    Разбира се,че като имаш 4К сигнал пуснат на ТВ 4К,картинката ще е лудница,но това е невъзможен лукс!
    Няма как да се случи,поредния фишек,за зарибявки на клиенти!
    То HD-каналите са едвам 5-10%,а няма да се учудя догодона вече да излезе 5К.
    А вече чувам от доста хора,че картината на ТВ-та с 4К е по-лоша на останалите формати с по-малка резолюзия,
    което е ако е вярно,мога само да покажа съчувствие и съжаление към тези потребители!

По повод на сигнала,най-доброто,което може да има човек в момента е ТВ-Бокс със сигнал от ЛАН.
    Важно е обаче,да подържаш висока скорост на нета!
    Там компресия няма!
    HD канлите са около два пъти по бистри от Булсатком и три пъти от Виваком!
    А останалите са в пъъъти по качествени...да не говорим за огромното разнообразие и изобилие на канали,както и HD.

По повод на сигнала,най-доброто,което може да има човек в момента е ТВ-Бокс със сигнал от ЛАН.
    Важно е обаче,да подържаш висока скорост на нета!
    Там компресия няма!
    HD канлите са около два пъти по бистри от Булсатком и три пъти от Виваком!
    А останалите са в пъъъти по качествени...да не говорим за огромното разнообразие и изобилие на канали,както и HD.
    Да, съгласен съм.

А вече чувам от доста хора,че картината на ТВ-та с 4К е по-лоша на останалите формати с по-малка резолюзия,
    което е ако е вярно,мога само да покажа съчувствие и съжаление към тези потребители!
    Качеството при гледане на сигнал с ниска резолюция зависи от това как ъпскейлинга е реализиран на софтуерно и хардуерно ниво, затова няма как да се правят обобщения. При "старите" fullHD тв-та сигнала трябваше да се разпъне до 1920х1080 физически пиксела, а при новите Uhd-та трябва до 3840х2160 пиксела, което е доста по-сложно.
    В средния ценови клас ъпскейлърите на картината са пълна трагедия и следователно дори телевизора да има супер качествена матрица, то образът ще си остане лош, заради лошия сигнал, който й се подава. Елементарно. Във високия (ценови клас) отново има пълни дървета по отношение на ъпскейлинг.

Относно примера на Analog_sa: LG са известни с посредствения си ъпскейлинг и стават за гледане само с много качествен сигнал - full hd или uhd. Освен това имат и много калпав контраст заради IPS LCD панелите, на които тъмните сцени се виждат като пълна мъгла. При OLED-овете им този проблем го няма, но пък има много други. А и минаването от 46" на 55", без да се повиши резолюцията на сигнала, или да се увеличи разстоянието от което се гледа, винаги води до значително понижаване на качесвото.

Ако човек не си купи най-висок клас тв, то единственото спасение при гледане на сигнал с ниска резолюция, е купуването на хубав външен видео процесор, който да ъпскейлва сигнала и да подава директно uhd към телевизора.

Разбира се,че като имаш 4К сигнал пуснат на ТВ 4К,картинката ще е лудница,но това е невъзможен лукс!
    Без много висок контраст (който LCD-тата не могат да постигнат) картината винаги ще бъде посредствена, поне при по-тъмните сцени. И 8к като пуснат, положението ще си остане същото. Детайл и контраст са две много различни неща и имат различно въздействие върху зрителя, но липсва ли едното - за качество забрави.
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Благодаря за синтезираното описание адаш. Не се бях замислял, че сигнали под 4К минават през ъпскейлър - това напълно обяснява всичките странни артефакти, които имаше дори при статична картина. Суперзабавно беше че телевизора имаше вграден демо режим с цветя и животни заснети в 4К, а в книжката към него пишеше при съмнения в качеството на картината потребителят да си пусне демо режима, след което да си смени източника

Разбирам, че за кой ли път абсолютно същата история се повтаря - наивният потребител си купува нова технология, която реално сваля качеството. Затова и навремето толкова се опъвах да си сменя кинескопа с нещо "модерно" и го смених с плазма чак когато пазарът беше вече залят с LCD-та.

Има разбира се и друг поглед към това - по всяко време 5-7К са били достатъчни да купят много приличен телевизор. Очакванията, че технологията е дръпнала и 2-3К вече стигат са просто прекалено оптимистични.

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    При приятелката ми гледам 24" ИПС ЛЕД ЛГ....На фул ХД от Булсатком не виждам какво може повече да се иска. Гледам го в тъмна стая! Имам и още няколко ТВ на които правя заключения.

От какво се получава накъсването на образа при някой филми? Все едно честотата е ниска и се вижда като наредени снимки.
    А от какво се получава замъгляването на движещи се обекти при фул ХД-тата??? Примерно имаме движеща се кола на фон който преминава. Колата не мяза на нищо. фона е сълза.

Та с оглед на въпросите ми, само искам да кажа че Булсатком до сега никога не са ми причинили резултата от двата ми въпроса по-горе. Ясно е че има по-добро, но ХД-то им е съвсем приемливо. Филмите от Замунда примерно почти винаги имат двата описани ефекта.
    Вкъщи: Dual CV441RC, speakers: DIY visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Други: str-de425, klipsch tangent t10
    kenwood r-se7, RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    Суперзабавно беше че телевизора имаше вграден демо режим с цветя и животни заснети в 4К, а в книжката към него пишеше при съмнения в качеството на картината потребителят да си пусне демо режима, след което да си смени източника

Цитат Публикувано от Vankata_84 Покажи мнения
    от какво се получава замъгляването на движещи се обекти при фул ХД-тата??? Примерно имаме движеща се кола на фон който преминава. Колата не мяза на нищо. фона е сълза.
    Получава се от задържането на всеки кадър до идването на следващия. Движенията в реалния свят са плавни и окото е свикнало обектът никога да не остава в статично положение и да се мести на "пресекулки", затова дори при дисплеи със светкавично бърза реакция на пикселите пак има замазване на движещите се обекти. Просто така работи мозъка и тъпата технология не може да го излъже. Само погледни последната генерация OLED тв-та - при статичен сигнал имат 2160 линии резолюция, а при движение 300. Седем пъти по-малко, пълен смях. Много добра резолюция при движение имат плазмите, защото са импулсни дисплеи и кадрите не остават в статично положение. А засега единствените дисплеи, които имат еднаква статична и динамична резолюция са добрите стари електронно-лъчеви тръби.
    При OLED-a нещата ще се оправят, когато стандарта при запис и възпроизвеждане на видео сигнал стане 120 кадъра за секунда и нагоре. Дотогава ще мажат. А LCD-тата ще мажат винаги заради времето, необходимо на кристалите да променят състоянието си.
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

На 30 април си купих Сони 7 серия, 4к и т.н. на 31 го върнах и взех 8 серия. Имам едно Сони 40 инча от 2006г. Чупи отвсякъде новия боклук. Може би 9 серия е хубав, но цената е дебела. Препоръчвам само Сони за телевизор, но под 2000 лв и до 50 инча е само с компромиси. И 3д вече се спират от производство от сериозните фирми. Кой може да издържи 3 часа да гледа филм с очила на муцуната , отделно съпругата ми примерно е с очила и 2 чифта нахлузва заради диоптрите, 3д-то и става една ....
    4к дали ще има скоро не знам, но тези , които са само фул ейч-ди са орязани с екстрите, така че препоръчвам за марка Сони, 4к, андроид. Всичко друго, като екстри не е много важно. С безжична клавиатура се ползва с лекота.
    А за кривите телевизори забравете. Чиста изгъзица , предназначена само за 1 зрител, 30 см по-наляво или надясно и край. Който седне в средата гледа. Имат и технически проблеми курветата , но не ми се влиза в тая тема. А самсунг е добра марка за собствениците на тв сервизи.
    В крайна сметка всичко е въпрос на баланс между вкус и финанси. На вкус и цвет , товарищи нет.

Я дайте акъл за телевизор.Искам да е 65 инча 4к и да не е извит.До около 3-3500лв.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Цитат Публикувано от ivo_63 Покажи мнения
    препоръчвам за марка Сони, 4к, андроид. Всичко друго, като екстри не е много важно.

За мен е важна само една екстра - добър вграден медиа плеър и добри интерфейси. Сони традицонно имаха проблеми в тази сфера, вероятно заради конфликта на интереси. Има ли подобрение в новите модели? Наскоро си взех малък Самсунг за кухнята - никакъв формат не му се опъва нативно. Етернет интерфейсът му периодично кляка а уайфайът е направо неизползваем.

Членува от
    Jan 2014
    Възраст
    45
    Купих преди време едно ЛГ 55 инча. Сложих го вечерта и на следващата сутрин го върнах в магазина. Оказа се твърде голям за некачественият сигнал на телевизиите ни и разстоянието от което го гледам(3м). Взех си едно Сони 8-ма серия 49 инча. Има Андроид, гласови търсения и разни други глупости. На Нет 1 съм и SD телевизиите са поносими. HD-тата са си "друга бира". Вграденият му плейър бива.
    За кино обаче си ползвам проектора. Нищо общо с телевизор...
    Та, човек често иска универсални решения, но те невинаги работят. За филми е хубаво да имаш голям екран, но за телевизия - не.
    Затова - два екрана .

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jan 2008
    Възраст
    50

Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си