Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 65

Тема: Съвет за покупка на нов телевизор

Съвет за покупка на нов телевизор

Телевизора за сега ще се ползва за монитор в стаята нямам кабелна.
    В момента съм на 20'' монитор и го гледам от 2 метра, все пак е спалня човек като се прибере от работа трябва и да се опъне, не да стои седнал 2 часа на стол пред него(при филм).
    Тъй като гледам доста филми(сваляни от всякъде),виждам че 3D-тата замират (поне така твърдят навред) обаче фирмите сега ги слагат в по скъпите си модели телевизори.UHD го имат вече почти всички телевизори говоря за новите модели така че него няма да го коментирам.
    Аз се спрях на тези марки/модели с UHD+3D и екран 55'':
    - LG55UF852V -2199лв.
    - SONY KD-55X8507C -2299лв.
    - PHILIPS 55PUS7600 -2499лв.(Ambiligh-та може би ще бъде по-добър при филми и не само ?)
    - SAMSUNG UE-55JU7000 -2399лв
    Някои ако има наблюдения от кнкретните модели като картина и 3D(досега само в кино съм гледал) не на последно и звук(SPDF ще се ползва) е по напред от изброените да сподели.
    Ще ходя в събота в зарата, но все пак някаква насока ще ми е от полза

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Моя съвет е да се ориентираш към новите модели и технологии. Забрави го това 3D. Гледай новите с 4К, SUHD, UHD и т. н.
    От Samsung гледай по-новите модели KU или KS.
    Щом гледаш повече филми, това ти трябва.

Миналата седмица ми пристигна новия 4К SUHD Samsung KS7000, и за сега съм доволен. С HD сигнал картината е много добра, но с 4К сигнал, просто нямам думи, като картичка е картината, просто уникална.

Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ментална възраст - 2г. pazuzu's Avatar
    Членува от
    Apr 2016
    Възраст
    45
    Най лесно..
    ПЪРВО ПОМИСЛИ КАКВО ТИ ТРЯБВА?
    Отиваш във няколко магазина - гледаш разглеждаш -> менютата' и ако го има това което ти трябва и ти харесва картината.
    Значи може да се вземете.
    И гледай да е нещо от 2016 - 2015 поне.
    *Марката е без значение* - всичките се трошат еднакво.

Членува от
    Jan 2014
    Възраст
    45
    Мислил ли си за по-евтин телевизор (като посоченият от "tarambuki") и 3D проектор плюс екран.
    Нещо такова. Има и по-скъпи и хубави, но и този става.
    Ако наистина си киноман, то това е решението.

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011

Човека търси телевизор за спалнята, вие му предлагате проектори и кино обзавеждане, къде е едното, къде другото.

Здравей 4-те марки, които си посочил са най-добрите на пазара поне за мен. Бих се ориентирал най-вече към Сони или Самсунг. Лично аз бих избрал Сони.
    The Real Sound is Horn Subwoofer !!!

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Philips в никакъв случай! За съжаление това е поредната голяма марка попаднала в ръцете на китайците. Тук може да прочетеш одисеята на един потребител имал "късмета" да се задоми с такъв шедьовър на китайската инженерна мисъл: http://forum.setcombg.com/%D1%87%D0%...%B8%D0%B7.html
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

Цитат Публикувано от wassilzaza Покажи мнения
    Здравей 4-те марки, които си посочил са най-добрите на пазара поне за мен. Бих се ориентирал най-вече към Сони или Самсунг. Лично аз бих избрал Сони.
    Ама друг път!
    С изклщчение на LG...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Много Луд iso's Avatar
    Членува от
    Jan 2015
    LG имат много добро съотношение цена-качество-глезотийки в ниският ценови клас. Моят съвет е, да се бръкнеш още малко и да вземеш 8ма серия на Samsung.

А за 3Dто не виждам защо пък да замира. Не вярвам само аз да часам филмите по половин година да излязат на 3D bluray, защото си заслужава.

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения

Моля дай обяснение, защо този телевизор е за предпочитане пред споменатите от автора?

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    Предлагам да се насочат средствата към качествен аудио компонент - усилвател, ОТ, източник или кабели.

Вчера доста се помотах по магазините, от горепосочените от мен имаше само филипса(лошо -не ми ги препоръчваха много много).На самсунг имаше новите 2016 от 6-та серия с 50hz панели(отпадат), един 7-ма UHD(3400лв.) и 8-мата (и нагоре) които ми идват множко.Говоря само за 55-инчовите телевизори.
    Сонитата ме грабнаха бяхя от 2016 но цени от 2800лв. без 3D и от 4000лв. с него излизат солено.Имаха и 2015 модели но всичките без 3D но с UHD.
    За LG имаха 65'' 5000лв. много добра картина и 3D и eдин 55'', но не беше изложен и цената пак отива 2900лв.(модел 55UF950V).
    Почти всички модели търсени от мен се бяха изчерпили.
    Та или ще дигам бюджета до към 3000 за LG-то или ще вземам едно Sony с UHD и така по размисъла пълна.

OLED ТВ-тата са със много добър черен цвят, което е в основата на добрия контраст. Виж тук http://www.lg.com/bg/televizori/lg-OLED55C6V ... обаче няма да се вместиш в бюджета.

Цитат Публикувано от xland Покажи мнения
    ... обаче няма да се вместиш в бюджета.
    Евала, много полезен пост!!!
    Редактирано от mrusnailiika; 15 August 2016 в 20:31.

Цитат Публикувано от mrusnailiika Покажи мнения
    Евала, много полезен пост!!!
    Понякога, в търсене на най-доброто за сезона, човек отвързва кесията или тегли кредит. Аз лично ще си взема такъв телевизор скоро, защото няма по-добро на пазара за момента, така че мнението ми все пак може да се окаже полезно

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Вземи си Philips и не слушай никого! Отлична картина и що-годе добър звук! Вярно е, че засича при смяна на канали, но е отличен избор за гледане!!!

Цитат Публикувано от xland Покажи мнения
    OLED ТВ-тата са със много добър черен цвят, което е в основата на добрия контраст. Виж тук http://www.lg.com/bg/televizori/lg-OLED55C6V ... обаче няма да се вместиш в бюджета.

Да, OLED имат по-добър контраст, и е по-нова технология, но някъде четох, че все още производителите на OLED монитори, имат проблем с продължителноста на 'живота' на синия LED, сравнявайки го с останалите, поне 2-3 пъти по-къс 'живот'. И това като цяло намаля продължителноста на ефективната експлоатация на телевизора.

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    Олед молед все тая.
    Вземи си телевизор който няма да ти натоварва зрението. То май вече не правят такива. /ШИМ !!! /
    Проверката е елементарна и се прави с помоща на молив, клечка, химикал или каквото подобни ти се намира из джоба.
    Провери при за наличие на стробоскопичен ефект при намалена под половината /или почти докрай/ яркост.
    Всичко друго е лапнишаранси ала-бала глупости целящи опразването на джоба ти.
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Може на някой да е полезно:
    http://egoist.bg/#!/articles/eto-go-...vizor-v-evropa
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

За Sony не е много ясно каква точно е матрицата, доколкото зная си имат отношения с различни производители. Може да е производство на Самсунг, може и да не е...
    Но и аз мисля, че най-добре е да се насочиш към Samsung, които са лидерите в това отношение. Откъм функционалност също.
    Sharp някои ги зачеркват прибързано, струва ми се... При това пропускат, че фирмата е сред производителите на матрици, както и доставя такива на други марки.
    JVC, доколкото ми е известно, ползват предимно матрици на Samsung...

Ако искаш да вземаш UHD и още не си взел, помисли откъде и доколко ще гледаш native 4K – няма много такива рилийзи. Иначе е хубаво.

Бих посъветвал и за едно наум спрямо Panasonic. Имам лоши впечатления от бъгав фърмуеър.
    Редактирано от Stone; 14 November 2016 в 21:51.

"Повечето хора по-скоро биха умрели, отколкото да помислят; всъщност, те го правят." — Бъртранд Ръсел

Преди три дена си купих телевизор Samsung ks7500 и се появи проглем един пиксел на екрана свети в червено.Някакъм съвет за ми дадете колеги. Заспал ли се води или изгорял не разбирам много.Довечера ще ходя в магазина техномаркет.
    Ето снимка
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Членува от
    Jan 2014
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от sacha55 Покажи мнения
    Преди три дена си купих телевизор Samsung ks7500 и се появи проглем един пиксел на екрана свети в червено.Някакъм съвет за ми дадете колеги. Заспал ли се води или изгорял не разбирам много.Довечера ще ходя в магазина техномаркет.
    Ето снимка
    За един пиксел гаранция не признават. Щом свети в червено значи най-вероятно имаш "заседнал/забил" пиксел. Има много голям шанс да го поправиш. Естествено, внимателно!

http://u-bg.blogspot.bg/2015/03/kak-...na-ekrana.html

"[COLOR=blue]Заседнали пиксели[/COLOR] - stuck_pixel
    Заседналите /блокирали/пиксели (от анг.: stuck pixel) обикновено се виждат най-добре на черен фон като червени, зелени, сини, пурпурни или жълти точки. Най-често срещаните са червените, зелените и сини.Това е така защото някои от субпикселите са винаги включени или винаги изключени.
    За разлика от мъртвите пиксели, потребители съобщават, че заседнали пиксели изчезват. Едни от най-популярните методи при LCD мониторите е да натиснете леко и внимателно заседналия пиксел (по този начин той се нулира) или рязко да променяте на стойността му (премигващи ярки цветове). Разбира се няма гаранция, че тези методи винаги ще работят. При LCD телевизори с стъклено покритие и цифровите апарати можете единствено да чакате и да се надявате заседналия пиксел да изчезне от само себе си."

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Нямам особен интерес към телевизори, но около Коледа миналата година научих нещо, поне за мен интересно. Мислех си да преместя 6-годишния Samsung 46" от хола в една от спалните и си купих нов 55" LG 4К, но не oled за хола. Не помня точния модел, но по интернета пишеше само хубави неща за него. Оказа се, че ми е абсолютно непоносим за гледане при нормално HD. Няколко часа си играх с настройките, но нищо не помогна и на следващия ден дойдоха да си го приберат от магазина. Май и при телевизорите, както и в аудиото, напредък в средния клас няма.

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени