Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 38 от 38

Тема: Съвет за интерконект кабел?

Форумът се развива!Това е похвално!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от Joro Irl Покажи мнения
    Без да те разочаровам kugar, помещението не беше и не е обработено акустично, това е галерия, но звука беше доста приличен. Голямо беше като размери.
    Питайте ако имате въпроси.
    А аз взех картините за лице на звуковите пана и ги харесах като идея А това са били истински картини

” Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш.”
    Стивън Кинг

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    42
    High-End Player DENON DVD-A1XV / High-End DENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Там даже има и истински хаудиофили!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Не зная дали човека си е намерил правилните кабели, но съвет от мен - от където и каквито кабели можеш да вземеш да послушаш, пробвай и тествай! Аз скоро на сляпо си купих speaker кабел , след прочетени ревюта в whathifi - Chord Clearway - останах не просто доволен - изумен от кабел за под 100лв. За сравнение - имал съм VDH Skyline Hybrid - става; VDH Snowline - ужасен; Atlas Hyper2.0 - много кадърно изработен и музикален; Red Dawn-a още си го пазя.
    Интерконекти - Audionote, QED кюнец2 (некадърно запоени, прекъсваха); Atlas Hyper - прекрасни; Red Dawn - 1 чифт оригинални и 1 чифт сам съм терминирал с Audionote чинчовете от по- горните кабели.
    Най-много съжалявам, че продадох Atlas, а сега ми трябва още един кадърен чинч - бюджетен, но добре екраниран и терминиран за връзка м/у телевизор и усилвател.

Светославе, какъв си по професия?

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Занаятчия, най-общо казано. През последните 8 години сглобявам, настройвам и ремонтирам планински и състезателни велосипеди.
    Иначе, по книга съм съвсем различно нещо!
    Но каква е връзката?

Ами липсва ти логиката, любовта към музиката, разбиране в дълбочина на хардуера, явно слушаш звуци

Не се обиждай, но не виждам как човек с претенции, ама претенции да видиш ти,
    кабели за 3-4 бона само и ще вадиш звук от талавизор с чинчове?

Но все пак те съжалявам и повтарям за 999-ти път - дори да нямаш претенции,
    звук от ТВ се вади само от S/PDIF!!!
    В 95% е оптика, оказа се че има и малко с коаксиални изходи.
    Естествено след това си требе и DAC, но ще продадеш един чинч и си в джаза...

Сега да ми подариш едно колло!
    Може да е без скорости и само с една спирачка...

Това, последното ти мнение е изключително заядливо, надменно и абсолютно практически необусловено!
    На теб ти липсва елементарно уважение, за логика въобще да не говорим!
    Отдавна съм спрял да споря с “философи” за музика.
    По-горе говорим за кадърен интерконект, ако си пропуснал.
    За да съм максимално обективен към по- горе написаното от мен искам да те уверя, че всеки един от кабелите в системата ми е закачен след като е премислено многократно.
    Относно звука от телевизор - явно има някаква причина да споделя, че ми трябват кадърни, ЕВТИНИ екранирани чинчове- защо ли?! Може би на телевизора само така му изнася да излъчва? А може би Виваком-ският приемник има един единствен HDMI изход...а аз - глупакът се опитвам да си гледам филмите от телевизора със стерео звук през Audiolab, и дори не мога да си ползвам Rainbow DAC-a...

И така - моят телевизор е от другите 5%
    За теб - колело без спирачка, да ти дойде малко акъла!

Защо не спиш?
    Фъфлиш и нищо не ти се разбира?

Поне да беше казал къв е тоа тъп телевизор?

Здравей Joro Irl ,
    пробвай с бюджетния кабел на Chord Odyssey 2 ( Conductors: 2 x 12 AWG , 19 strand silver-plated oxygen free copper.- 3.3088 mm2 ) свири наистина много, много добре , прозрачно - ясно , с много балансиран звук , отлично динамика , стегнат ударен бас , отлична среда и ясни високи . На вторичния пазар цената е около 12-14 лири . Пет поредни години беше избиран за кабел на годината в съответния ценови диапазон. Същите жила
    и изолация на Chord Odyssey се използват и в кабела от по-високия клас Chord Epic , като върху тях са поставени допълнителни елементи .

How does it sound?
    Odyssey brings real improvements to the dynamics of the sound, particularly in the bass, both in terms of weight and attack. This is also true of the mid and treble as well. Cymbals are noticeably more realistic and have greater weight and authority. The same is true of acoustic guitars and also pianos. The lower resistance of Odyssey also makes it a particularly good choice for longer runs.

Как звучи?
    Одисея придава реално подобрение на динамиката на звука, особено на бас, както по отношение на тежестта, така и на атаката. Това важи и за средните и високите нива. Кимвалите са забележимо по-реалистични и имат по-голяма тежест и авторитет. Същото важи и за акустичните китари и пиана. По-ниското съпротивление на Одисея го прави особено добър избор за по-дълги писти. ( превода може да не е точен !)

Joro Irl
    ...Къде повече или по-малко, разлика се усети. Най вече при захранващите....

Относно захранващите елементи след доста проби и лутане съм се доверил напълно на Wireworld - за "отговорните - важните "
    устройства Silver Electra и за не "толкова отговорните" Aurora , филтри IsoTek , накрайници Furutech , бушони Hi FI Tuning Supreme³ + направени бушони от колега във форума и AHP Klangmodul III. По мое мнение най-чуствителна е разликата при използването на кабелите и филтрите .

За интерконектите , наскоро правихме сравнение в един приятел между две устройства на един и същи производител с различни ДАКове . Еднот устроиство беше извадено от кашона , ново и не работило до сега а другото се ползва от дълги години . При сравнението бяха захранени с еднакви захранващи кабели , еднакви интерконекти ( около 30-40 лева ) и новото устроиство ,макър и неразсвирено показа видимо по-добър резултат . С подмяната на интерконекта само на старото устройство с добър интерконект Chord Indigo Plus ,разликата в звученето се изравни и даже имаше лек превес като зе запази топлото аналогово звучене .

44786376_911098272434069_4798948825915981824_n.jpg

Според мен най-правилното е ако имаш възможност да ги чуеш на твоята система и да си избереш по твоя вкус необходимите ти елементи . Успех !

Редактирано от Angel's; 29 November 2018 в 12:38.

Благодаря за предложенията Angel's.

Аз вече съм приключил с драмата за кабели.
    Всичките ми кабели в системата ми /захранващи, интерконекти и колонни/, са на доста прилично ниво и само от една марка, Furutech.
    За звук няма да говоря, но няма човек, който да не е харесал звученето на системата досега. А са минали доста хора. Всичко е на място и достатъчно.
    И съм много щастлив и доволен от постигнатото, естествено с помощ от няколко човека от този форум.

Може много да се говори, но най-добре е да се чуе.

Мисля, след празниците, да мина през представителя на Tellurium Q и да взема едни колонни кабели от Black серията, за проба, ей така от любопитство.

Цитат Публикувано от Joro Irl Покажи мнения
    Благодаря за предложенията Angel's.

....Аз вече съм приключил с драмата за кабели....
    .
    Хахаха то не само за теб е драма , а по-голяма част от съфорумците , аз не правя изключени също хахах

35236924_1701865489909708_511681156442226688_n.jpg
    Редактирано от Angel's; 29 November 2018 в 13:09.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени