Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 30

Тема: Система за оценяване

Система за оценяване

Бих искал да предложа на модераторите, една изпитана система на оценяване на постовете. Нека има опционален бутон под всеки пост, който ще дава възможност за събирателна оценка +1, когато някой е съгласен с написаното и съответно няма да има нужда да го заявява в друг пост. Така стойността на мненията, ще придобива различна тежест, вероятно полезност! Това се отнася дори за акордите извън клавиатурата
    Когато се кликне на общият сбор гласове, да излизат имената на далите оценката.
    Редактирано от Goldbyrk; 19 July 2016 в 10:09.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Бих искал да предложа на модераторите, да не активират тая функция. Ако някой го мързи да изкаже собственото си мнение, не заслужава да бъде тормозен с натискане на бутони. Нека си почива...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Любопитен Vankata_84's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    32
    Понеже колеги много се плюят и любители като мен НЕ разбират кой е правия(в някой случай на по-дълбока техническа тематика) според мен е добре да има и рейтинг на потребителите формиран точно на база харесани мнения! Интригантите винаги ще са проблем, но мисля полза ще има! На мен ми е болно как някой от най-способните във форума не пишат, а когато го правят новопристигнали се случва да ги захранват. Ако има рейтинг виждай го, нормалния човек си задава въпроси и търси причината да му се отговаря така.
    От кога дадени 10 000лв. за техника те правят аудио специалист???

Такава тема има от преди години.
    Бистрено е, аз също исках бутон "like".
    Отговорът беше "Това не е Фейсбук".

Любопитен Vankata_84's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    32
    Ама какво тогава отличава Беров, Стоев, Галин Иванов, Ангел, Лозев, и няколко други(десетки специалисти все по-малко присъстващи тука)??? Даже Тарамбуката може да се нареди с хубава оценка от хората които го разбират, защото да го разбираш ти трябва и знание и търпение.
    От кога дадени 10 000лв. за техника те правят аудио специалист???

Мисля че отдавна форума си търси компютърен специалист и още не е намерен, т.е. няма кой да отключи подобна опция, но пък темата си е интересна..
    Система 1 2016
    Във форумните правила е време да се добави пети (закон на роботиката) параграф

Доколкото си спомням от старата тема, такава опция няма в платформата.

Освен това основното беше казано. Не става с "Дайте да дадем".
    Някой от нас на добра воля трябва да напише софтуер за тези бутони и да ги интегрира в платформата. Ръководството няма интерес и възможности да го направи, дори и когато имаше поддръжка.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    55
    Цитат Публикувано от Vankata_84 Покажи мнения
    Понеже колеги много се плюят и любители като мен НЕ разбират кой е правия(в някой случай на по-дълбока техническа тематика) според мен е добре да има и рейтинг на потребителите формиран точно на база харесани мнения!

Като се има предвид техническото ниво на 90% от потребителите тук... рейтингът който дават ще е точно толкова полезен, колкото и мненията им.

Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    Като се има предвид техническото ниво на 90% от потребителите тук... рейтингът който дават ще е точно толкова полезен, колкото и мненията им.
    Тъкмо се канех да напиша нещо подобно.
    Дори би могло да не опира до техническото ниво, а до най-обикновена фенщина - червените ОТ свирят най-хубаво. Всички които ги харесват, разбират. Останалите не заслужават внимание.
    Би ми било интересно да видя, как би работила подобна система, при разгорещен спор...

Nasko's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    61
    Система за взаимно оценяване може да има само в цивилизованите форуми. Но не и в нашия случай!
    Това, че някой пуска по десетина мнения на ден, не го прави полезен за форума! Просто си чеше клавиатурата.
    Има някаква оценка, но е от неизвестно ниво и никой нищо не казва.
    Като се влезе в профила на въпросната личност, в "За мен", най-долу има "Препоръки".
    Какви са, от кого са, за какво са, никой не казва!
    Иначе всеки трябва да си прави собствена оценка за даден ползвател. Даже от мненията му в "Акордите". Е, отнема повечко време...

Такава система лесно се корумпира, т.е. покварява.
    Тогава исках бутони „like" и „dislike".
    Oказа се, че дори facebook не смее да пусне бутон „dislike".
    Поименното одобрение или неодобрение води до заблуждаващи резултати.
    На тези, които са одобрили постове, одобрените също им одобряват, а на тези, които са неодобрили / дислайкнали / постове, после се отмъщава с негативна оценка на техните постове.
    Такъв тип оценяване е сложна психологически задача.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    47
    Вече стана ясно, че няма кой да вгради и настрои тази опция, дори и евентуално, да се вземе решение за нещо такова.
    Така че, няма смисъл да продължавате с идеите...
    Истината е една, и тя е, че ... няма една истина!

Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

Moже да ползвате това под някои постове :

https://3.bp.blogspot.com/-s9iaPXVvY...n-gif-b5MO.gif

Ако някой ден решите да пускате тази екстра в никакъв случай не пускайте бутон дислайк, че хейтъри у нас бол.
    Ще настанат едни войни и накрая ще омажат системата за нула време. Още не сме дорасли за дислайк, у нас. Няма матрЯл за дислайк.
    Брал съм ги тези ядове на други места, та знам.

Другото важно е, да не се включват лайк/дислайк в акордите или подобните там спамерски раздели.
    Някои хора трупат ненужен рейтинг от тях, а реално с нищо и на никой не са помогнали.
    Феновете на хумуристичните постове им кликат лайкове и ще станат гуру-та за нула време. За това - не!

Форумът заприлича на беге мама...

Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Форумът заприлича на беге мама...
    Тук сме главно пръчове, а доста от нас вече и над средна възраст.
    Дайте да си отворим тема за "простатата ни алармира".

Доообре де. Нека е беге татко...

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Нямам нужда от такава оценка.
    Не очаквам някой да има нужда от моята оценка.

Това не е моя идея. От дълги години съществува в един друг форум, където до скоро имаше и -1 оценка, но е ясно защо отпадна. Съвсем нормално е, когато някой е получил помощ, да кликне одобрение. Никой няма да ти даде оценка, ако пишеш глупости и се правиш на оригинален. Така бързо става ясно, в кое мнение си заслужава да се вслушаш и чие мнение има по-голяма тежест.L.K. - не е необходимо да оценяваш непременно някой, това е свободен избор, както и гласуването на избори....
    Редактирано от Goldbyrk; 19 July 2016 в 18:46.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Изборите са отговорност за бъдещето на общината, държавата. Там е нормално да имаш мотивация. Тук пък, в този случай, е нормално да нямаш. Поне за мен е така. Ти имаш ли такава мотивация, необходимост някаква?

Цитат Публикувано от Goldbyrk Покажи мнения
    Това не е моя идея. От дълги години съществува в един друг форум, където до скоро имаше и -1 оценка, но е ясно защо отпадна...
    Едно и също е. Както може да бъде манипулиран отрицателния резултат, така може и положителния. Казано иначе, събира се "агитката", и те наказва с негативен вот. Примерно. Или те извисява в космоса, с позитивен такъв.
    Интересно ми с следното - ако събера няколко кликачи, които на всяко мое мнение да гласуват с "ногу е арно", това как би ги променило? Биха ли станали по-полезни, по-информативни или нещо друго по?

Засега оставяме почесването на егото, извън дискусията.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    47
    Нещо подобно се случва и тук със звездите на темите...
    Едни хора, гласуват отрицателно, заради лично отношение към други.
    Истината е една, и тя е, че ... няма една истина!

Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

За сега мисля да не пиша, надявайки се докато се наканя, темката да е заключена
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

clamp's Avatar
    Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    49
    ...оня ден, си приказвах сладко с шепа щрауси, начело с Щирлиц, в една темичка
    Та те отсега са ме извозили към Белене - мани, не им давай такива правомощия
    Отрицателният вот, провокира примитивното у човека, а такива с тази слабост бол, дори тук
    Най-добрият филтър е вътре у човека - самоконтрол, но е трудно, дори за този който знае, че е така
    Аз никога не бих се възползвал и от сегашните екстри - игнор листи, разни червени картони...детинско ми е...големи мъже, пък разни бутони...
    Редактирано от clamp; 19 July 2016 в 19:53.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени