Страница 5 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5
Резултати 101 до 107 от 107

Тема: Мнение за говорители DBS

Вероятно не съм избрал оптималното разположение на високоговорителите, но все пак като за първи три лентови ОТ съм доволен от резултата, за следващите ще се съобразя с повече неща и няма да бързам да режа . Тон колоните биха звучали и по-добре, от голямо значение е какъв е източника на сигнал, какъв е усилвателя. Сигналът е от лаптопа ми, а усилвателя го направих преди ОТ на базата на LM1875 свързани в мостов режим с над 40000uF капацитет на филтриращите захранването кондензатори и всички не полярни кондензатори са WIMA, но стига съм писал за него (съм се хвалил ) темата все пак е за озвучителни тела.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ти си голям мераклия, евала за което, но защо първо не четеш или поне да гледаш картинки?
    ВЧ се набутва максимално близо до СЧ или баса, ако е 2 ленти.
    Виж как са го навряли от ДАЛИ:
    https://www.dali-speakers.com/loudsp...con/rubicon-8/

със зарязване на гривната!
    Има и още хиляди такива примери, а при тебе е обратното?

Вече баслето дали да е отгоре или отдолу и по-свалено са подробности

Дерзай нататък!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Може би по-умния съвет е да върне високочестотния 18мм назад спрямо мидбаса(средночестотния), та да ги сфазира механично и да го улесни при направата на филтри?

Бях наясно че високочестотният и средночестотният говорител трябва да са максимално близо и ги разположих максимално близо без да загрозя кутиите. Ако разстоянието е по-малко този талашит ще започне да се рони, ако ги бях изработил от по-качествени плоскости нямаше да е проблем да ги доближа максимално. За изрязването на високочестотния от долната страна не е лоша идея, но няма да мога да го уплътня добре и от там ще издиша, също така от долната и горната му страна са изводите на намотката и този от долната страна ще трябва да изкъртя. А това за нискочестотния да е по-голямо разстояние в моя случай дали е съвсем правилно, защото при мен нискочестотният не е баш нискочестотен, честотата на срез е на 1к херца, ако беше 100 200херца със сигурност мястото му е по на долу, но в случая той си е в известна степен и средночестотен (последното изречение не твърдя, че е така, проста така си мисля поправете ме ако греша)

Затова не се използва талашит, а шперплат и MDF

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Subsonic's Avatar
    Членува от
    Oct 2007
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения

Вече баслето дали да е отгоре или отдолу и по-свалено са подробности

Дерзай нататък!
    Напоследък се замислям дали по-подходящата конфигурация за букшелф не е с баса отгоре.
    Subsonic

Страница 5 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени