Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 50 от 50

Тема: вата или дунапрен за ОТ

Не знам, не би трябвало в затворен обем да има такива пикове.
    Трябва да има постепенно затихване под резонансната честота с 6дб/окт.
    Свободната резонансна честота се измества нагоре (55хз по данни на говорител, 56/7хз измерено, вероятно 90 в кутия).

Без запълване всъщност пика е над 4 дб на симулация. Със стабилно запълване не би трябвало да има никакъв пик, а затихване 6дб/окт.

На село имам доста дунапрен 2 см. Досега говорихме да не се ползва такова, но имам доста материал за експерименти.
    Пика не ми харесва, въпреки че в зависимост от музиката, може да е незабележим.

За баксандал тонкоректора, всъщност има смисъл да вдигна честотата. Защо да увеличавам/намалявам повече децибели под честотата на НЧ, отколкото е необходимо ? .
    За увеличаване със сигурност ще облекчи ОТ. Фиксирам го на 60 хз и дори може да изравня отговора (без гадния пик на 90 хз).
    Ще измести малко нагоре обаче и средната честота, където корекцията спира да действа...

А като се смеси със звука от суба... варианти много. Ще се чуе как е най добре
    Редактирано от emosms; 25 July 2016 в 12:15.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от emosms Покажи мнения
    На село имам доста дунапрен 2 см. Досега говорихме да не се ползва такова, но имам доста материал за експерименти.
    Пика не ми харесва, въпреки че в зависимост от музиката, може да е незабележим.
    На село, ако имаш мериносова овча вълна, слагай от нея и ще забравиш за дунапрена

И няма по глух от този, който не иска да чуе! - Иисус Христос

Аз съм се пробвал с нормален дунапрен преди години, има някакъв ефект, но не е желания.
    Баса става някак "гумен" и неестествен.
    Плик визатонска вата полиестерна струва няколко левчета само и върши къде по-добра работа. Струват ли си въобще екпериментите с нормален, недишащ дунапрен?

Имам 3 чувала дунапрен на тавана .
    Това ли е ватата? http://www.steadygroup.com/bg-397/%D...--HighEnd.html
    2 пакета няма да ме оправят май.

Малко късно отидох днес, преместих ОТ в другата стая, и там пък няма бас. Стаята е по-малка, с ламиниран паркет.
    Колоните са много близо срещу мен, на дългата страна.
    Всичко се чува равномерно, със ясни среди, без да съм добавял кондензатор на ВЧ.
    Звучи ми направо като тонколона с отворен гръб. Само че доста голяма за стаята.
    Слушане с усилвател от кит, без никакви корекции.

Сега се замислих за неща като мощност, сила на мотора на говорителя, дампинг фактор.
    Като има бас с тези ОТ, и усилвателчетата с които се базикам, всичко плува в една 'мекота' на обемен, не силно дефиниран бас.
    Няма такава дефиниция. Но звучи добре тихо. Бас които да те удря в гърдите - абсурд. Ама аз го мразя и без това.

От субуфера ще искам допълнителна "мекота" надолу. Но не и размазване.

Та нищо не съм мерил и правил, късно беше да тествам за пика в другата стая.. Въобще нищо не ми се работи тези дни .
    Редактирано от emosms; 26 July 2016 в 00:53.

Това е вълнената вата, имат и полиестерна на по-ниска цена, ще я намериш пак в същия сайт.
    Коя ще избереш е вече личен избор.
    Редактирано от Петър Славов; 26 July 2016 в 00:59.

Хайде сега ги премести на късата страна!

То първо се чете, после се мести!!! Ако и луд умора да няма
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Аз съм си купувал полиестерна вата от магазин за олекотени завивки струваше 4-5 лв. метъра.
    DSC04695.jpg Това са почти 2 метра(ползвал съм малко).
    DSC04694.jpgТук е и помощникът ми.

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Хайде сега ги премести на късата страна!

То първо се чете, после се мести!!! Ако и луд умора да няма
    Вътрешното разположение диктува, не е удобно да са на дългата. Контакти, глупости.., разположение на леглото, където се проснах да слушам.
    Там ще тествам за пиковете само, прекалено са големи за въпросната стая.

Търсех някакъв 'амбиент' 'бюджетен' саунд за хола, с дизайн по моя приумица. Там обаче още е голо, малко кънти и даже няма къде да седна удобно.

Днес пробвах с тонгенератора в другата стая. Няма пик на 90 хз .

Oбаче, в басите, тези неща дето направих са зле. На ухо, почват да спадат от 90 до 60 хз, под 60 не се чува нищо.
    Даже брума не се чува с бас.... Зле.
    Обема им е малко. По симулации искат двоен обем и нагоре, фазонивентор, и ще паднат до... може би -3дб/50хз.
    Което пак ми е далече от целта и предварително се отказах да правя по-големи кутии и фазонивертор.

Басите които се чуват искат малко повече дефиниция и ще тр. да се заиграя с вати, донапрени, офча вълна, памук от стари дюшеци или кото там .
    При тихо слушане бас почти няма в тази стая (по-малка и по обрана, не е празна), така че тонкоректор няма да е излишен.

Изцяло съм зависим от успеха на субуфера и как ще се впише в цялата картинка, за да има що-годе успех целия проект.

Иначе, това което чувам в средите е доста плътно и равномерно, чувам детайли и стегнатост които бях забравил.
    Със същите куче марка говорители, 8" имам други колони. Тези с 10'' определено звучат по плътно и стегнато в средите.

Членува от
    Aug 2015
    Възраст
    44
    Какви ти бяха говорителите и откъде ги взе?
    Редактирано от sa-ex510; 31 July 2016 в 09:39.

Да им се ненадяваш. Чудя се, какво са копирали братята китайци.
    http://tpetrov.com/search.php?prod=%...SW7110+8OM+80W

Tрябва да им се направят по-точни измервания обаче. Бях объркал файловете. Пак пуснах симулациите, и за фазоинвертор с моите TS измервания определено НЕ стават.
    Само затворен обем. За толкова пари толкова, няма нисък бас.

Цитат Публикувано от emosms Покажи мнения
    http://tpetrov.com/search.php?prod=%...SW7110+8OM+80W

За толкова пари толкова, няма нисък бас.
    Не е виновна цената за липсата на нисък бас, а нереалистините ти очаквания
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

sandy's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    37
    Да повдигна малко старата тема.
    Някой може ли да ми каже какъв е този материал, който ползва човека от клипа, за демпване на ОТ.
    След 6-тата минута.

Сега, знам, че е май някакъв вид дунапрен, но не ми се вярва да е от обикновените.
    Също такъв материал ползват и Harbeth в ОТ-та си. А те хич, не са от бюджетните.
    compact-7es-3-1-harbeth.jpg

m30.1-1-harbeth.jpg

p3esr-1-harbeth.jpg
    Има и други скъпарски марки, които виждам да ползват този материал.
    Не виждам, ако полиестерната вата е по-добрия вариант, защо не ползват нея, а със сигурност е и по-евтина от този материал.
    Та, ще помоля някой, който знае какъв е точно материала да сподели, а и да каже може ли да се закупи от БГ.
    Иска ми се да експериментирам и с него.
    Благодаря!
    Лозев: "Хай-Енд-а е система от предразсъдъци, право-пропорционална на егото и обратно-пропорционална на познанията на човек,
    който желае с притежание на техника,да запълни емоционален дефицит в битието си !"

Мисля, че е някаква пяна (като мемори пяната при матраците).

sandy's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от Виктор Симов Покажи мнения
    Добре, да предположим, че е нещо такова.
    Сега загледах, че и PCM, ProAc и доста други производители ползват този материал, а не вата, било то полиестерна или някой друг вид.
    Чудя се какво печелят и какво се опитват да постигнат в звученето.
    Все си мисля, че не са толкова захлупени и са пробвали и с различните видове вата, но не я ползват.
    В случая, не говорим за обикновен дунапрен!
    Някой може ли да сподели наблюдение, как се променя звученето при ползване на подобен материал в сравнение с вата, в едни и същи ОТ?

п.п. Прави ми впечатление, че всички конструкции, където се ползва са с фазоинвертор.
    Редактирано от sandy; 2 March 2018 в 19:59.
    Лозев: "Хай-Енд-а е система от предразсъдъци, право-пропорционална на егото и обратно-пропорционална на познанията на човек,
    който желае с притежание на техника,да запълни емоционален дефицит в битието си !"

Защото ватата се издухва през дупката и накрая - няма вата!?

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

sandy's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    37
    Защото ватата се издухва през дупката и накрая - няма вата!?
    Моля по-сериозно!

А като искаш сериозно, защо на датски?

Но твоето желание е закон за мен, ето - Materialet er ikke skum!

ОК?

sandy's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    37
    А като искаш сериозно, защо на датски?

Но твоето желание е закон за мен, ето - Materialet er ikke skum!

ОК?
    Добре, като, не е пянообразен, тогава какъв е материала?

Цитат Публикувано от Виктор Симов Покажи мнения
    В случая обаче се напасва по музикалните предпочитания на слушателя
    (извинявам се за "офтопика")

Пише се пЕнообразен
    И никой не е казал, че не е. Просто технологично по-лесен за употреба продукт.

Ватата бива няколко вида. Ти прочете ли темите за вата?

Цитат Публикувано от stoev Покажи мнения
    Според мен това не е подходящо за тонколони. Ето това е много добро: http://di-tradebg.com/bg/produktov-k...stika/bazotekt

Ти този материал пробвал ли си го как влияе на звука, или говориш по инерция?
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

Цитат Публикувано от stoev Покажи мнения
    Да аз... За мен е подходящ материал за отворен тип ОТ .

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени