Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 30

Тема: Препоръка за Кросоувър.

Препоръка за Кросоувър.

Здравейте, от известно време ми се върти идеята за би-ампинг. Искам да Ви попитам как би се осъществила подобна идея, какъв Кросоувър бихте ми препоръчали без оглед на цена. Поздрави

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Какво ще озвучаваш?
    Какви са ОТ?

ОТ са двулентови Каприта. След доста проби на какви ли не усилватели нито един от тях не ми хареса и не се и приближи до звука на ламповото ми стъпало, но проблемът с ниския ДФ си остана. Идеята ми е да комбинирам транзисторен и лампов заедно.

http://novacoustic.de/html/hd_8000__wific.html

Използвам посочения модел, преди да го закупя тествах други процесори с кросоувър и той се оказа безспорен лидер за моята три-ампинг система! За повече подробности на лични.

Поздрави!

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Цитат Публикувано от liuboamzov Покажи мнения
    Идеята ми е да комбинирам транзисторен и лампов заедно.
    А защо не пробваш пасивен биампинг преди да скачаш в дълбоките води? Или си търсиш ново хоби?

Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    А защо не пробваш пасивен биампинг преди да скачаш в дълбоките води? Или си търсиш ново хоби?
    Хобито вече направи година Прав си за пасивния би-ампинг, ще пробвам на първо време. Това което ме притеснява е как точно трябва да се свържат двата усилвателя. Другото ми притеснение е че изхода на дака е 2V RMS, измерени, колкото и му трябват на входа на сегашното стъпало, как би стоял въпроса при две стъпала?

Здравей, Любо! Поздравления за хубавата тема, надявам се да се развие и да е полезна на много хора. Аз също ще следя с интерес, защото съм изправен пред подобна дилема, за построяване на активна система (3-ампинг) и вече работя по осъществяването на активен кросоувър. Но моята концепция е друга и тя се споделя вече от мнозина колеги и от форума. Много щеше да ми е лесно да си купя готов кросоувър и да реша въпроса за един миг, но аз избрах трудния път и се надявам да си заслужава
    Накратко аз съм "за" активен кросоувър, но изцяло аналогов, с дискретно изпълнени оп-ампове. Аз мисля, че аудиофилията се губи при всички тия цифрови обработки на сигнала с фабричните дигитални кросове. Е, за профи озвучаване са не заменими, но за домашен хай-енд, не мисля.
    Поздрави.
    PC->Xmos USB to I2S->Dual Mono AK4495S DAC->DIY 3-way active crossover(discrete op amps)->DIY QUAD 909 x 3->ScanSpeak: 26W/8861T00 Woofer->18WU/8741T00 MidWoofer-Illuminator Range->12MU/8731T00 Mid Range->D3004/664000 BerylliumTweeter-Illuminator Range

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Да започнем отдолу нагоре:

Пасивният биуайъринг няма нищо общо с биампинга.
    Биампингът с пасивни филтри на изхода също няма смисъл, защото не се преодолява основния проблем - пасивните филтри и фазовото въртене.

Най-евтиният кросовър е много канална звукова карта с Foobar и плъгин.
    Следващата стъпка е Берингер 2-ра употреба от 100 лева.

Следващото ниво има два сценария:
    - DIY кросовър с операционни усилватели, евент. надграждане с ДОУ.
    - висок клас цифров кросовър/процесор, примерно DBX.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Хобито вече направи година Прав си за пасивния би-ампинг, ще пробвам на първо време. Това което ме притеснява е как точно трябва да се свържат двата усилвателя. Другото ми притеснение е че изхода на дака е 2V RMS, измерени, колкото и му трябват на входа на сегашното стъпало, как би стоял въпроса при две стъпала?

Двата волта си остават два, колкото и паралелни стъпала да включиш. Наистина резултатния входен импеданс ще пада като всяка комбинация от паралелни импеданси, но на практика това не е проблем, особено ако едното стъпало е лампово.

Принципиално по-малко ми харесва натоварването на предусилвателя с паралелни интерконекти, тъй като те имат капацитет, но и това не е болка за умиране, особено пък за проба.

Мнението ми напълно съвпада с това на колегата vmwfkl617 - практически всички фабрични филтри струващи по-малко от нов автомобил са невероятен компромис по отношение на звука. За проби и изясняване на концепции са страхотни, ама за аудиофилно слушане са пълна трагедия. Със сигурност обезсмислят както качествени и скъпи източници, така и хубави усилватели. Решавайки едни проблеми създават море от други.

Аз лично никога не съм чувал активна система, която особено да ме грабне, но явно съм изключение - много хора харесват оцъклен звук. Ако наистина си решил да експериментираш купи си някакво непретенциозно филтърче Behringer, miniDSP - не виждам проблем ако е цифрово и си поиграй. Ако от това ти дойде апетит - супер - имаш ново хоби - правене на филтър специално за твоите ОТ.

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    44
    ... какъв Кросоувър бихте ми препоръчали..
    Нанко има ей таквоз:
    http://www.waf-audio.com/products.php?pos=1
    и на мен много ми допада , особено като идеология...
    Mоже да се използва като stand-allone устройство (което обаче да може да се настройва интелигентно с компютър)...
    Работи със сигнали и в аналоговия и в цифровия домейн ... с поддръжка на I2S входо/изходи...плюс автоматика и дистанционно...
    Кутийката ще си е твое дело...абе обмислям дали да не си взема едно за играчка - все в един момент се налага да се прибегне до подобно устройство...
    Поздрави!
    Митака.
    Музиката е от значение , а не техниката!
    Най обективната оценка за една аудио система , е субективната(особено тази на собственика и!)!
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    Никога не бих се вкарал в такъв филм.
    По-добре да си купя едни активни ATC-та и да си включа цапа направо в тях, ако има variable изход.
    Поне ще знам, че всичко е направено на макс.

Сега изникват въпросите, в аналоговия или в цифровия домейн да бъде. Ако е в цифровия ще ми се наложи да взема още един ДАК, но пък там според мен обработките биха нанесли по малко щети по сигнала. В аналоговия пък не знам сравнен със пасивен филтър с части "на цената на автомобил" дали би имал предимство. И последно как би трябвало да стане разделянето на аналоговия сигнал от дака с RCA тройник, това при положение че реша да взема само още едно стъпало.

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    44
    ...в цифровия ..... да взема още един ДАК...
    IMHO това е верния път!
    Поздрави!
    Митака.
    Музиката е от значение , а не техниката!
    Най обективната оценка за една аудио система , е субективната(особено тази на собственика и!)!
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

Цитат Публикувано от fenkiller Покажи мнения
    IMHO това е верния път!
    Поздрави!
    Митака.
    Би ли обяснил за какво говориш, IMHO нищо не ми говори.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    in my humble opinion

miniDSP - още една възможност

Накрая ще я докараш до два чифта еднакви ОТ

Защо досега не направи някакви проби, та да се започне оплюването поне от там нататък?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Членува от
    Jun 2011
    Не е ли по-добре да си купиш едни нормални колони, които да свирят нормално с нормален усилвател, транзисторен, висок клас или поне среден, не може да няма такъв между десетки марки, че само ти да си недоволен в цял свят.
    Не казвам, че сегашните ти ОТ не са нормални, но обратно на рекламите за тях, че свирят с всичко, явно се оказва, според теб, че са изключително претенциозни.
    Очакваме включване от автора им да ти даде съвет какъв усилвател би бил подходящ за тях, според твоите изисквания, защото той е човекът по казуса.
    Ти твърдеше, че по този път, DIY, ще получиш, каквото искаш, с всички претенции и спецификации от твоя страна към изработващия устройствата, за разлика от фабричните и с много по-високо качество от фабричните за подобни пари.
    Това не се случи.
    Не си доволен от ОТ + ламповия амп, а вече си дал доста пари.
    Оттук нататък някой трябва да поеме отговорност според мен за изхарчените пари и неудовлетвореността, дали авторът или клиентът, който се чуди по кой път да поеме.

Мини, мини нищо не си разбрал. Не съм недоволен нито от ОТ нито от усилвателя. И двете са уникални и в този ценови порядък са в пъти по-добре от които и да е фабрични. Всяко нещо си има плюсове и минуси. За теб изглежда не е така, което е страхотно.
    Няма съвършен усилвател и ОТ без значение от цената, целта на всеки е да се доближи до тях но по пътя винаги има компромиси.
    Това което разбрах през последната година е че в аудиото винаги ще има човек какво да подобри и да смени, което е и удоволствието поне за мен. Човек така израства и се учи. Виж при теб е друга бира, с прословутия букшелф на човек е лесно. Взимаш някой от скъпите те не са и толкова много, а и няма особена разлика поне от едно ниво нагоре, взимаш препоръчания усилвател и готово. Лошото е че получаваш фирмен звук, е не знам дали е толкова лошо де Поздрави
    ПС вчера слушах една система с букшелфи общо за над 20000 не ми хареса, това не означава че е лоша , просто звука от малките ОТ с малки говорители си остава малък, но избягваш куп проблеми.
    Редактирано от liuboamzov; 24 June 2016 в 13:06.

Еех, де да беше толкова просто...и нещата да опираха само до парите, да си хареса нещо човек, да прави, да струва, да си го купи и да миряса. Всички ние постигаме някаква система, на даден етап, от начало сме щастливи, еуфория и радост голяма. До като един ден ни се прииска нещо още по-добро, с надежда да "вкараме" оркестъра в къщи и така влизаме в омагьосания кръг, купуваме, продаваме...Но това е верния път на аудиофила, може би, постоянно да търси нещо по-добро. А не може и другояче да е, иначе няма да има прогрес. Благородно завиждам на малцината щастливци, (дай-боже да са по вече), които наистина са повярвали, че са достигнали аудиофилския връх и са се отдали единствено на наслада от слушаната музика.
    PC->Xmos USB to I2S->Dual Mono AK4495S DAC->DIY 3-way active crossover(discrete op amps)->DIY QUAD 909 x 3->ScanSpeak: 26W/8861T00 Woofer->18WU/8741T00 MidWoofer-Illuminator Range->12MU/8731T00 Mid Range->D3004/664000 BerylliumTweeter-Illuminator Range

Членува от
    Jun 2011
    Мини, мини нищо не си разбрал.
    Добре де, сега какъв е проблема, какво не ти харесва и не ти достига ?

Ти свестен лампов усилвател слушал ли си?

Banned
    Членува от
    Aug 2014
    Възраст
    47
    liuboamzov,

имам behringer CX2310 на който ползвам само сумарния бас канал. В моя случай, само тази опция, ми върши прекрасна работа.
    Играл съм си с това устройство и за проба на т.нар. "биампинг".
    Повярвай ми: ще ти се доплаче и на тебе от подобен експеримент, с подобен клас устройство.
    Да кажем, че тракта му за честотна обработка съдържа около 10 ОУ-та в серия, за изход на лента.
    Ще забравиш за всички камбанки и славЕйчета много бързо...

Цитат Публикувано от bobocamaro Покажи мнения
    liuboamzov,

имам behringer CX2310 на който ползвам само сумарния бас канал. В моя случай, само тази опция, ми върши прекрасна работа.
    Играл съм си с това устройство и за проба на т.нар. "биампинг".
    Повярвай ми: ще ти се доплаче и на тебе от подобен експеримент, с подобен клас устройство.
    Да кажем, че тракта му за честотна обработка съдържа около 10 ОУ-та в серия, за изход на лента.
    Ще забравиш за всички камбанки и славЕйчета много бързо...
    Благодаря за информацията, почти до същия извод достигам. Особено за крос в аналоговия домейн. ADC-DAC довиждане аудиофилия. Може би на първо време бих си взел един RCA сплитер и бих пробвал с 2 усилвателя да видя резултата. После ще му мисля.
    Редактирано от liuboamzov; 24 June 2016 в 14:50.

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения

Защо досега не направи някакви проби, та да се започне оплюването поне от там нататък?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Ти свестен лампов усилвател слушал ли си?
    Не. Има ли такива?

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени