Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 6 7 8 9 10
Резултати 226 до 235 от 235

Тема: Мощно импулсно захранване

Значи при активен PFC няма да може да намалиш стойността на филтровите кондензатори значително защото те не се зареждат с голям ток през цялото време, през цялото време се зареждат с някакъв ток, но той се променя от нула до макс и пак до нула по синусоидален закон, тъй като това е идеята на активния PFC да докара до колкото се може по-близо до синусоида тока консумиран от ел. мрежата. И не, с PFC захранването няма да стане по-ефективно, просто по-малко ще натоварва мрежата и кабелите, но чистата енергийна ефективност ще остане непроменена, даже с PFC ще спадне защото самия коректор няма 100% КПД.
    Относно пасивната корекция, разгледай това:
    http://sound.whsites.net/lamps/pfc-passive.html
    Обхванати са и са добре обяснени горе-долу всички топологии за пасивна корекция на фактора на мощността които се прилагат.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Да, всъщност тока зареждащ кондензаторите се променя и няма кой знае колко да се намали капацитета им. Енергийната ефективност не се променя с PFC и по-малко се товарят мрежовите проводници, обаче доколкото знам индукционните електромери измерват и активната и реактивната енергия, тези електронните, които слагат напоследък уж измерват само активната. Но дали е съвсем така ? Та имах в предвид, че отчетената енергия от електромера ще е по-малка с PFC. Също така при наистина големи консуматори и не достатъчно сечение на проводниците този пиков ток (без PFC) ще увеличи загубите в тях (проводниците).
    Благодаря ти за линка. Схемите за пасивния PFC ми се струват не сложни и бих ги използвал. Обаче поради по-ниското напрежение на изхода му трябва всичко след него да се преизчисли за да може изходните напрежения на стабилизатора да не се променят.

П.П. Този дросел ми се струва, че ще трябва да е доста голям при мощност примерно 1kW.
    Редактирано от стефан990; 26 April 2017 в 12:56.

Пасивни PFC са си простотия и се ползват само при постоянни товари, а усилвател клас АВ не е този случай.
    А даже КПД им може да се окаже по ниско дори от на Активен такъв.
    За големи мощности си се ползва импулсно захранване което съчетава и двете PFC и нормално импулсно в един блок.
    Няма електролити след греца на 220V и те са чак след трафа. А транзисторите на трансфертера се управляват така че да вършат работа и като PFC.
    Ето пример за сравнително просто такова.
    Behringer SPS-400.pdf
    И пример за по истинско 6KW и 9KW (изходна мощност на усилвателя де, колко е мощността на захранването не знам, ама няма как да е по малко)
    QSC PL 90.pdf

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от стефан990 Покажи мнения
    ... обаче доколкото знам индукционните електромери измерват и активната и реактивната енергия, тези електронните, които слагат напоследък уж измерват само активната. Но дали е съвсем така ?
    Старите статични електромери измерват според това как са свързани.
    Електронните измерват това, за което са програмирани. Няма "уж" в измерването на енергиите.

Няма такова животно като битов електромер мерещ реактивна енергия. Без значение дали е електронен или обикновен. За целта си се произвеждат специални електромери.
    Тези който мерят такава или мерят само такава, или на различни дисплей се показват отделно активната и отделно реактивната.
    Няма такъв електромер в света дето да сумира двете енергии и да показва тяхната сума.
    Такива съществуват само в главите на хора дето не си пият редовно хапчетата.
    А този хорум не е обиден от Бога в тоя смисъл.
    Намират се дай боже да е само за цвят, за да не е прекалено скучно.

Какво съм чел и къде, не помня. Може би не съм прочел до края и съм си направил грешен извод. Моля някой от модераторите да изтрие мнение №227, ако не цялото, поне частта за електромерите.

Не се притеснявай, не е проблем човек да сбърка и дори да не знае нещо.
    Човешко е да се греши както беше казал някой не безгрешен.
    Проблема е само войнстващото незнание.
    Човек казваш сори сбърках заслужава само уважение от околните, затова си трябват топки.
    Ама обясни го това на болен комплексар който не си е пил хапчетата.

Не се притеснявам да призная грешката си, не претендирам, че знам всичко. Не е приятно чувството, като осъзнаеш каква простотия си написал .

Е то в живота добро и лошо няма нещата винаги имат две страни.
    Като осъзнае човек е написал глупост губи малко болно его, но пък научава нещо ново.
    В момента в който човек разбере че е бил глупав става по малко глупав, демек по умен.
    Губи малко от егото печели малко акъл. И колкото по често се случва по умен става.

Само тия с болното его дето никога не си признават грешките никога и не поумняват.
    И са умни единствено и само в собствените си очи.

Ама много прочувствена взе да става тая тема...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 6 7 8 9 10

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени