Страница 19 от 22 ПърваПърва ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 ПоследнаПоследна
Резултати 451 до 475 от 546

Тема: Избор на усилвател-конкретен въпрос

Цитат Публикувано от desso Покажи мнения
    Безрезервно вярват слабоумните и неизлечимо болните...
    Mине, не замине и някой прасне някое философско прозрение на ниво .. малко над слабоумното
    Редактирано от Stavrogin; 8 November 2017 в 22:03.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    39
    Цитат Публикувано от Stavrogin Покажи мнения
    Mине, не замине и някой прасне някое философско прозрение на ниво .. малко над слабоумното

То малко твоето мнение отговаря на поста ти...

Десо е напълно прав в разсъжденията си.

Когато човек си задълбае главата в "Безрезервната вяра", винаги губи обективност и става кон с капаци.
    Както има една приказка от тези дни,около 80%.

Я да вдигна The Temata, покрай новата муха, която ми бръмчи в ухото.
    Интересува ме мнението Ви за Creek 5350. В момента използвам доста активно Creek 4330 MKII. До толкова активно, че ми е фаворит в много случаи. Слушам го дори по-често от Naim или поне колкото него. Това, което искам от 5330 не е мощност, както вероятно, ще си помисли някой, а възможността да прослушвам два чифта колони едновременно/последователно. Притеснява ме следното. Creek 4330 е с изцяло пасивен предусилвател. При 5350 нещата не стоят точно така. Въпросът ми е, възможно ли е звукът да се влоши. Не търся подобрение, а по-скоро още една опция, но без влошаване.

sandy's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    37
    Аз до колкото разбрах от това ревю и 5350se е с пасивно усилване"
    https://www.stereophile.com/integrat...327/index.html

Навсякъде пишат, че е крачка напред.
    Лозев: "Хай-Енд-а е система от предразсъдъци, право-пропорционална на егото и обратно-пропорционална на познанията на човек,
    който желае с притежание на техника,да запълни емоционален дефицит в битието си !"

С пасивно е, факт.
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Дестини е с опция за включване и изключване на активния пред. Та първоначално го слушах с пасивен пред. Сега повече ми харесва с активен. Звучи ми по-динамично и плътно, докато с пасивен пред звука е леко аналитичен, което според мен, ограбва от музиката.

Това е интересно!
    С колко се променя изходното ниво при превключване?

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Има три нива на усилване 3, 6 и 9 децибела. Аз го слушам на 6.

А при пасивен е 0?

При пасивен е на колкото си врътнал потенциометъра

Не е точно така, но...

Ами активния предусилвател усилва сигнала с 3, 6 или 9 децибела. Или поне така пише в упътването.

Поразрових се из нета и ето какво открих:

Voltage gain: 33.6dB (48x) with passive preamplifier, +3dB +6dB +9dB with built-in gain stage.

Редактирано от crimsonrider; 22 March 2018 в 19:10.

ОК

Мисълта ми беше, че пасивният пред има усилване по-малко от 1.

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    ОК

Мисълта ми беше, че пасивният пред има усилване по-малко от 1.
    Ами май си прав, че по-скоро пасивния пред е 0дб. Де факто не би трябвало да "усилва".
    Редактирано от crimsonrider; 22 March 2018 в 20:40.

Пасивният пред не е ли всъщност намалител?
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Ako не вземем във предвид, че само Румбата може да използва такава дума, да - намалител е!

Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    във предвид
    Къде го видя пък тва? Никога не пиша така.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Цитат Публикувано от crimsonrider Покажи мнения
    Поразрових се из нета и ето какво открих:

Voltage gain: 33.6dB (48x) with passive preamplifier, +3dB +6dB +9dB with built-in gain stage.

Хем усилва 33dB, хем пасивно. Развива се техниката...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Ти как го тълкуваш това?

Стига шеги и закачки, лошо са го написали, всичко е наред!

Да върнем темата в руслото и
    Creek 5350 отдавна е факт и се справя отлично с Leema Xone. Реално Leema "свирнаха" както очаквах от тях едва с Roksan Caspian/басът стана неочаквано дълбок, без да е бумтящ, резониращ, може би една идея по-муден от Epos M22, който е много пъргав, стегнат, средите са си все така ярки, а високите се изравниха със средите, но не са украсени, като на Epos. Това, само като констатация. До колко са смислени коментарите "чух ги тези с моя Pioneer, отврат", всеки да си преценява.
    Още една констатация, Naim Nait 5i ми харесва повече с Epos M22 отколкото Creek-Epos. Звук трудно се обяснява, но с Creek е по-аналитичен, с Naim, по-вълнуващ. Най-поразяваща при Naim е тишината. Смешно е, нали Когато има пауза, тя е истинска, абсолютна тишина. Няма шум, няма нищо. Тишина. Ударът след това е рязък, неочакван, гръмовен. Не съм чувал подобно нещо с друг интегриран усилвател. Синергия има, ако няма база за сравнение, вероятно щастието ще е пълно. От друга страна Naim Nait 5i-Leema Xone е по-близо до катастрофа. Creek- Leema e /почти/ отлична комбинация.

Интересно мнение, но мнооооого крайно?

Цитат Публикувано от pevtimov Покажи мнения
    Я да вдигна The Temata, покрай новата муха, която ми бръмчи в ухото.
    Интересува ме мнението Ви за Creek 5350. В момента използвам доста активно Creek 4330 MKII. До толкова активно, че ми е фаворит в много случаи. Слушам го дори по-често от Naim или поне колкото него. Това, което искам от 5330 не е мощност, както вероятно, ще си помисли някой, а възможността да прослушвам два чифта колони едновременно/последователно. Притеснява ме следното. Creek 4330 е с изцяло пасивен предусилвател. При 5350 нещата не стоят точно така. Въпросът ми е, възможно ли е звукът да се влоши. Не търся подобрение, а по-скоро още една опция, но без влошаване.
    Ще се самоцитирам, колкото и да е глупаво, за да стане по-ясно какво ще се опитам да напиша. Според моите ушички, Creek 5350SE не е крачка напред спрямо 4330 МКII, поне що се отнася до звук. Както и да ги въртя, каквито и кабели да сменям 4330 ми звучи по-добре. Има повече детайл, сцената е малко по-широка и по-добре локализирана. 5350SE има повече тяга на най-ниски нива, далеч по-солидна изработка, потенциометърът му е по-качествен, по-мощен е и разбира се, дистанционно. Иначе е леко по-мътен, звучи по-глухо. Има усещането за повече бас, но то се дължи по-скоро на не толкова ярките високи и среда. Разликата е незначителна, може да се установи когато се слушат непосредствено един след друг, но я има. Изобщо Creek 4330 MKII се оказа удивителна машинка. Няколко пъти минава в запаса и след ден-два се завръща. Гледайки тази смешна кутийка, трудно може да се предположи на какво е способна.

А какъв е проблема да поканиш 3-4 софиянеца и да менкате заедно?

Страница 19 от 22 ПърваПърва ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени