Страница 18 от 18 ПърваПърва ... 8 14 15 16 17 18
Резултати 426 до 432 от 432

Тема: Избор на усилвател-конкретен въпрос

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    35
    Ако повтаряш готов проект, не са необходими кой знае какви умения. Но време е необходимо. И търпение.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    46
    пробвай да избуташ колоните малко назад - поне при мен се получава този ефект с еквилизацията като мърдам колоните си напред(повече среда излиза и напряга)/назад(успокоява се средата)

Малък ъпдейт.
    Всъщност огромен резултат. Следващото твърдение се оказа невярно.
    Цитат Публикувано от pevtimov Покажи мнения
    Това, очевидно, си е специфика на ОТ и няма усилвател, който да го промени.
    Промяната дойде, доста неочаквано за мен, с Myryad Z240. Благодарности на ....той си знае. Не е търговец, да няма пак разследвания и присъди. Всичко стана по моя инициатива.
    По същество-натрапчивите среди се наместиха между стегнат бас, без никакви разбумтявания, никакви изкуствени, гумени и т.н ефекти, и ясни, отчетливи високи. Появи се много детайл, много нюанси, които трудно се долавят с Epos/Creek 4330 MK2, особено между среда и ниски. The division bell 24/96 звучи невероятно. The dark side on the moon/SACD- също, Болеро на SACD-също. Няма да изброявам, имах време да прослушам доста неща, които са интересни за мен. Появи ми се желание да въртя потенциометъра след 11 часа, което не ми се е случвало от студент. Направо се изненадах на какво са способни Leema Xone. Не ми се мисли какво ще се случи с по-висок клас усилватели, каквито са изброени вече в темата. Аз съм удовлетворен напълно от тази комбинация. Проблемчето е, че другата вече не ми харесва чак толкова...to be continued.

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    35
    От личен опит знам че еуфорията от това подобрение ще трае известно време и тези неща ,които преди не ти харесваха, ще се появят отново.
    Най голямата предпоставка за дефекти в звука е помещението. Едни и същи колони могат да звучат коренно различно в различни помещения , докато усилвателите не влияят толково. Но така или иначе тези колонки искат тяга.
    Редактирано от iwoto; 14 October 2017 в 20:50.

Не е точно така, през това помещение са минали известно количество колони и в момента са 2 чифта. Не е субективна еуфория. Епос/Крийк са си там, както и останалите компоненти, които ползвах преди това. Послушах някой и друг ден, преди да пиша. По-скоро, другата комбинация ще го отнесе...

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    35
    Може, това ми мнение е от ситуацията при мен, но в аудито винаги има какво да ни изненада. А звукът колкото и да е добър , в един момент омръзва и ти се приисква да чуеш нещата по различен начин.

О, в това няма никакво съмнение

Страница 18 от 18 ПърваПърва ... 8 14 15 16 17 18

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени