Страница 18 от 19 ПърваПърва ... 8 14 15 16 17 18 19 ПоследнаПоследна
Резултати 426 до 450 от 452

Тема: Избор на усилвател-конкретен въпрос

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    35
    Ако повтаряш готов проект, не са необходими кой знае какви умения. Но време е необходимо. И търпение.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    46
    пробвай да избуташ колоните малко назад - поне при мен се получава този ефект с еквилизацията като мърдам колоните си напред(повече среда излиза и напряга)/назад(успокоява се средата)

Малък ъпдейт.
    Всъщност огромен резултат. Следващото твърдение се оказа невярно.
    Цитат Публикувано от pevtimov Покажи мнения
    Това, очевидно, си е специфика на ОТ и няма усилвател, който да го промени.
    Промяната дойде, доста неочаквано за мен, с Myryad Z240. Благодарности на ....той си знае. Не е търговец, да няма пак разследвания и присъди. Всичко стана по моя инициатива.
    По същество-натрапчивите среди се наместиха между стегнат бас, без никакви разбумтявания, никакви изкуствени, гумени и т.н ефекти, и ясни, отчетливи високи. Появи се много детайл, много нюанси, които трудно се долавят с Epos/Creek 4330 MK2, особено между среда и ниски. The division bell 24/96 звучи невероятно. The dark side on the moon/SACD- също, Болеро на SACD-също. Няма да изброявам, имах време да прослушам доста неща, които са интересни за мен. Появи ми се желание да въртя потенциометъра след 11 часа, което не ми се е случвало от студент. Направо се изненадах на какво са способни Leema Xone. Не ми се мисли какво ще се случи с по-висок клас усилватели, каквито са изброени вече в темата. Аз съм удовлетворен напълно от тази комбинация. Проблемчето е, че другата вече не ми харесва чак толкова...to be continued.

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    35
    От личен опит знам че еуфорията от това подобрение ще трае известно време и тези неща ,които преди не ти харесваха, ще се появят отново.
    Най голямата предпоставка за дефекти в звука е помещението. Едни и същи колони могат да звучат коренно различно в различни помещения , докато усилвателите не влияят толково. Но така или иначе тези колонки искат тяга.
    Редактирано от iwoto; 14 October 2017 в 20:50.

Не е точно така, през това помещение са минали известно количество колони и в момента са 2 чифта. Не е субективна еуфория. Епос/Крийк са си там, както и останалите компоненти, които ползвах преди това. Послушах някой и друг ден, преди да пиша. По-скоро, другата комбинация ще го отнесе...

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    35
    Може, това ми мнение е от ситуацията при мен, но в аудито винаги има какво да ни изненада. А звукът колкото и да е добър , в един момент омръзва и ти се приисква да чуеш нещата по различен начин.

О, в това няма никакво съмнение

Цитат Публикувано от iwoto Покажи мнения
    От личен опит знам че еуфорията от това подобрение ще трае известно време и тези неща ,които преди не ти харесваха, ще се появят отново.
    Най голямата предпоставка за дефекти в звука е помещението. Едни и същи колони могат да звучат коренно различно в различни помещения , докато усилвателите не влияят толково. Но така или иначе тези колонки искат тяга.
    Това, наистина, ме хвърли в тежък размисъл. Наистина ли е еуфория? Реших да пробвам с един Arcam Diva A85,основно беше на добра цена, а отзивите са... положителни. И е мощен. Защо Arcam, харесва ми. Въпреки специалната тема за Arcam 6, на мен ми харесва. В службата ползвам Arcam 7r и нямам никакви претенции. За смешните пари, е великолепен. Нямал бас...смешно ми е. Няма никакво разбумтяване, ако се търси нещо друго, вероятно, не става.
    По същество, детайлно прослушах Arcam diva A85 с Leema Xone. Не ми хареса. Звукът е глух, има много бас, но няма детайл. По-добре от NAD 3400, но по-лошо от Creek-Epos и Myryad-Leema. За сметка на това, с Epos M22 се понася отлично. Има детайл, нищо не доминира, басът е стегна, дълбок, точно на мястото си. Направо заспа. На този етап елиминирах Creek 4330 MKII. Някой ден, ще се върна да ги сравня отново, за сега Arcam A85 ме радва много, с Epos M22.
    Leema Xone са много капризни колони. Искат много детайлен усилвател. Способни са да звучат ужасно, с много усилватели, колкото и да са мощни. С Myryad Z240, който със сигурност е много далече от The top of the best, звучат страхотно, или поне на мен ми харесват повече от Epos M 22-Creek 4330. При руснаците четох, че този Creek 4330 надхвърля възможностите на Epos M 22. Имам едно на ум, защото в основата на разработката е руснак. А както знаем, руското джудже е най-голямото джудже. Така или иначе, Creek 4330MKII много ми харесва с Epos M22. Arcam A85 също много ми харесва с Epos M22, уговорката е, че не съм ги сравнявал пряко. Все пак, Arcam-Epos ми харесват почти колкото Myryad-Leem Xone, а Creek 4330-Epos сякаш ми бледнееха. Възможно е Arcam да компенсира с мощност нещо от Creek. Със сигурност комбинацията Creek 4330-Leema не ми харесва, вероятно Creek 4330 идва хилав за Leema Xone.
    В заключение, не е еуфория. На този етап намерих Нирвана. Гложди ме леко, да пробвам с по-висок клас колони, но жената ще ме изхвърли, ако и стоваря трети чифт, в хола

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    48
    Не бързай с 3-та система! В края на месеца има HIFI EXPO.
    Можеш там да чуеш изложените системи, да съпоставиш с твоите и/или харесаш нещо друго.
    Transport-ASUS G551JK+M2Tech HiFace Two, DAC - Wadia 521, Amplifier - Primaluna ProLouge Four ( KT88 ) , Speakers - WILSON AUDIO Sophia , Cable - Transparent MusicWave Super & Transparent MusicLink Super MM

Тази работа, аз не я мога. Батман, Супермен, Джеймс Бонд, Тарзан, Авакум Захов,вероятно и други, може да успеят да съпоставят техните системи, с експо/демо център. Аз мога само, face to face.
    Т.е. междугалактическо представяне да има, за мен не носи никаква, практическа информация. Това не означава, че, ако имам време, не бих го посетил, от любопитство.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Ето заради това, аудиото e почти интимно занимание, задълбаеш ли по-сериозно в него. Кой, какво ще си хареса си е негова работа и разни препоръки насочват единствено вниманието към вкусовите особености на препоръчващият.
    Истината е една, и тя е, че ... няма една истина!

Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    30
    ... Защо Arcam, харесва ми. Въпреки специалната тема за Arcam 6, на мен ми харесва...
    За Алфа серията ли иде реч? Съжалявам за офтопика!

"Музиката е откровение, по-висше от цялата мъдрост и философия"!-Лудвиг ван Бетховен

Да, аз говоря за Arcam Alpha 7R. Останалите не съм ги слушал.

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    30
    Много добри усилватели в ценовият си клас. Днес замина от мен Алфа 5. От по-високите модели може да се очаква повече мощност и детайл в звука. Имал съм Алфа 9. Прекрасен усилвател. Пробвайте и Audiolab.

"Музиката е откровение, по-висше от цялата мъдрост и философия"!-Лудвиг ван Бетховен

Audiolab 8000A имам и в момента.Не ми харесва как се разбира с Leema. Същото важи и за NAD, Onkyo, Philips, Cambridge Audio A300. Всъщност за първи път чух какво могат Leema Xone точно с Myryad Z240. До тогава все нещо не беше тамън. Или детайла го няма никакъв, или басът е някакъв синтетичен, или средите доминират осезаемо.
    Epos M22 са далеч по-всеядни. Има, разбира се, разлика с различни усилватели, но не е така дразнеща, както при Leema.

Хвърляй ги тогава, та да си отдъхнем всички!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    +1!

Вече започнах

Това, наистина, ме хвърли в тежък размисъл. Наистина ли е еуфория? Реших да пробвам с един Arcam Diva A85,основно беше на добра цена, а отзивите са... положителни. И е мощен. Защо Arcam, харесва ми. Въпреки специалната тема за Arcam 6, на мен ми харесва. В службата ползвам Arcam 7r и нямам никакви претенции. За смешните пари, е великолепен. Нямал бас...смешно ми е. Няма никакво разбумтяване, ако се търси нещо друго, вероятно, не става.
    По същество, детайлно прослушах Arcam diva A85 с Leema Xone. Не ми хареса. Звукът е глух, има много бас, но няма детайл. По-добре от NAD 3400, но по-лошо от Creek-Epos и Myryad-Leema. За сметка на това, с Epos M22 се понася отлично. Има детайл, нищо не доминира, басът е стегна, дълбок, точно на мястото си. Направо заспа. На този етап елиминирах Creek 4330 MKII. Някой ден, ще се върна да ги сравня отново, за сега Arcam A85 ме радва много, с Epos M22.
    Leema Xone са много капризни колони. Искат много детайлен усилвател. Способни са да звучат ужасно, с много усилватели, колкото и да са мощни. С Myryad Z240, който със сигурност е много далече от The top of the best, звучат страхотно, или поне на мен ми харесват повече от Epos M 22-Creek 4330. При руснаците четох, че този Creek 4330 надхвърля възможностите на Epos M 22. Имам едно на ум, защото в основата на разработката е руснак. А както знаем, руското джудже е най-голямото джудже. Така или иначе, Creek 4330MKII много ми харесва с Epos M22. Arcam A85 също много ми харесва с Epos M22, уговорката е, че не съм ги сравнявал пряко. Все пак, Arcam-Epos ми харесват почти колкото Myryad-Leem Xone, а Creek 4330-Epos сякаш ми бледнееха. Възможно е Arcam да компенсира с мощност нещо от Creek. Със сигурност комбинацията Creek 4330-Leema не ми харесва, вероятно Creek 4330 идва хилав за Leema Xone.
    В заключение, не е еуфория. На този етап намерих Нирвана. Гложди ме леко, да пробвам с по-висок клас колони, но жената ще ме изхвърли, ако и стоваря трети чифт, в хола

Сметнал ли си добре колко кинти си потрошил за усилватели и колони от нисък до средно-нисък клас?!
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

Десо му порасна работата и форсира ла*номета

pevtimov, много е дълга темата и не ми се рови, но май не си казвал каква музика слушаш на тия 4-5 системи?
    Редактирано от tarambuki; 4 November 2017 в 02:43.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Цитат Публикувано от desso Покажи мнения
    Сметнал ли си добре колко кинти си потрошил за усилватели и колони от нисък до средно-нисък клас?!
    Не и не смятам да го правя.

pevtimov, много е дълга темата и не ми се рови, но май не си казвал каква музика слушаш на тия 4-5 системи?
    И още 10 пъти да напиша, няма да запомните, та няма смисъл да се хабя

Не и не смятам да го правя.
    Не ти броя парите, идята ми беше, че с малко повече старание за тея пари се прави отлична система!! А ти все още се чудиш как да подкараш 5" басчета с 100ватов усилвател.

пп.Знам, че ти иска да ми теглиш една ама все пак помисли върху това което казвам.

ппп.Повечето неща който си накупил са минали през мен, не съм оставил нищо от тях, защо ли?!

DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1

Защото не разбираш, Десо! От как стана нов човек, вече всичко за тебе е боклук?

Цитат Публикувано от desso Покажи мнения
    Не ти броя парите, идята ми беше, че с малко повече старание за тея пари се прави отлична система!! А ти все още се чудиш как да подкараш 5" басчета с 100ватов усилвател.
    Отлична система, според кого? Да, мога да отида в магазина и да си поръчам "отлична" система. И как ще зная колко точно е отлична? Ще трябва да Ви вЕрвам безрезервно, което не е в стила ми.
    Изобщо не се чудя, как да "подкарам" 5" басчета. "Подкарването" им е изключително лесно. Става и с 50W, и със 100W, и със 150W. Аз коментирам нещо съвсем различно, което очевидно не е интересно, затова не смятам да Ви отегчавам повече.

Отлична система, според кого? Да, мога да отида в магазина и да си поръчам "отлична" система. И как ще зная колко точно е отлична? Ще трябва да Ви вЕрвам безрезервно, което не е в стила ми.
    Изобщо не се чудя, как да "подкарам" 5" басчета. "Подкарването" им е изключително лесно. Става и с 50W, и със 100W, и със 150W. Аз коментирам нещо съвсем различно, което очевидно не е интересно, затова не смятам да Ви отегчавам повече.
    Ако решите, че бихте искали да поговорите с някой на тема аудио, все още съм насреща. Безрезервно вярват слабоумните и неизлечимо болните. Аз Ви предлагам разговор, слушане на две три неща и приятна напитка от квадратна бутилка .

Страница 18 от 19 ПърваПърва ... 8 14 15 16 17 18 19 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени