Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 63

Тема: Истнински DIY Hi-End

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007

Истнински DIY Hi-End

Вчера имах късмета и щастието да видя и чуя една невероятна, изцяло DIY изработка на open baffle тонколони! Смело мога да заявя, че това е най-доброто, което съм чувал от такава концепция, поне до сега Използвани са специално изработени говорители, от най-висок клас, на най реномираните производители! Бобини, кондензатори, съпротивления и др. - също безкомпромисни Ще видите снимки/благодарение на собственика им, който беше така любезен да ми даде разрешение за показването им във форума/ както отпред, така и на изработката на самите филтри
    При интерес, за самите говорители и други технически данни, ще отговори моя приятел jorkaev . Искам да използвам момента да му благодаря, че ме запозна със собсвеника им, един невероятно приятен и любезен човек, при това истински аудиофил и diy-ер, от най-висока класа
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от kygar; 21 October 2019 в 19:54.
    Не се прави на юнак и не бъди глупак! - Доналд Тръмп

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    35
    Респект към човека и системата! Главното което най-много ме радва е това, че е добутал до някакъв край нещата! Ако можеше да го питам сигурно ще каже, че още неща ще има да се правят Което е нормално за нашето хоби.

Респект и към jorkaev много готин и земен човек. Имах честа един ден да поприказваме по телефона. Дай боже да остане време да мина да чуя и двете кули.
    Вкъщи: Dual CV441RC, speakers: DIY visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Други: str-de425, klipsch tangent t10
    kenwood r-se7, RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

За съжаление това надхвърля нашите възможности
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Членува от
    Oct 2011
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от Vankata_84 Покажи мнения
    Респект към човека и системата! Главното което най-много ме радва е това, че е добутал до някакъв край нещата! Ако можеше да го питам сигурно ще каже, че още неща ще има да се правят Което е нормално за нашето хоби.

Респект и към jorkaev много готин и земен човек. Имах честа един ден да поприказваме по телефона. Дай боже да остане време да мина да чуя и двете кули.
    Всъщност, аз трябва да ти благодаря, че ми помогна за изясняване на някои въпроси, относно последния ми проект....
    Винаги си добре дошъл да послушаме музика и да поговорим

Членува от
    Nov 2007
    За съжаление не участва в форума, но затова пък ти е съвсем близко, само 42 км ви делят

Това ми напълни душата.
    Не се вижда всичко на снимките, но това, което видях и разпознах, като компоненти и подход говори за много сериозна работа.
    Поздравления за собственика!
    Благородно му завиждам.
    Личи си, че цялата система е градена с години, като освен техниката е подобрявана и акустиката.
    Такива системи ме карат да се усмихвам доволно.

Ако може някой запознат да сподели повече подробности за системата, компоненти, материали, говорители, усилване и т.н. Сятам, че ще е много интересно. Така изградени системи са изключителна рядкост.
    Цитат Публикувано от kygar Покажи мнения
    ...но затова пък ти е съвсем близко, само 42 км ви делят
    Къде се намира, кое населено място?
    Редактирано от Петър Славов; 21 October 2019 в 23:43.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    RAAL-а и отпред и отзад ли свири? Гледам има и куполен отзад.

Кефи как поялничето стои до телевизора.
    Редактирано от Rumb@ta; 21 October 2019 в 23:52.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Членува от
    Oct 2011
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от Петър Славов Покажи мнения
    Ако може някой запознат да сподели повече подробности за системата, компоненти, материали, говорители, усилване и т.н. Сятам, че ще е много интересно. Така изградени системи са изключителна рядкост.
    Аз също не съм много запознат със системата, но мога да дам малко повече яснота:
    Ще започна отгоре, надолу. Високочестотните са три:
    Лентов високочестотен :https://www.madisoundspeakerstore.co...ribbon-driver/
    но, изпълнен със специален проводник , позволяващ разширяване на обхвата до 100 kHz.
    Под него е разположен този: http://www.seas.no/index.php?option=...=56&Itemid=248
    На гърба е този: https://www.scan-speak.dk/datasheet/...905-990000.pdf
    Средата е поръчков Суправокс, с алнико магнит, шест инча и половина, линк не мога да дам за нея, не знам дали има такъв.
    Басите са Еминенс, петнадесет инча, незнам кой модел, но със сигурност от високите, конструкцията е някакъв вариант на рипол, т.е. два един до друг.
    Идеята за цялата концепция е на сърбина, основател на "RAAL", които е личен приятел на собственика на въпросната система .

Относно останалата част - захранване, два моноблока "Krell", 50 вата в клас А, предусилване на същата фирма, топ модела на китайците от "Denafrips", включително последните ъпгрейди, касаещи най новите формати и нормален компютър за транспорт.

Звука.... трудно е да се опише невъзможният бас, ще се пробвам по нататък в темата...

Jorkaev, много благодаря за информацията!

Членува от
    Nov 2007

Къде се намира, кое населено място?
    София, кв Суходол

Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от jorkaev Покажи мнения

Звука.... трудно е да се опише невъзможният бас, ще се пробвам по нататък в темата...
    Да, не може да се опише, трябва да се чуе Но не е препоръчително и здравословно за хора с букшелфи, фулрейнджи и други подобни изпълнения

София, кв Суходол
    Ахаааа, ясно. Вече се навързаха нещата.
    Говори ми наскоро един приятел за него...
    Значи това е човека с Krell-овете.
    Колко малък и света.

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    33
    Ахаааа, ясно. Вече се навързаха нещата.
    Говори ми наскоро един приятел за него...
    Значи това е човека с Krell-овете.
    Колко малък и света.
    явно това е човекът за който ти говорих
    loudspeakers caprihorn,sica two way floorstanders,integrated amps mission cyrus 2 ,nad c320bee, preamp rotel rsrp-960ax, ,cd denon dcd-810,power amps rotel rb985,rotel rb971

Администратор DAY's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Готово! Темата е отцепена и моля да внимавате повече, защото следващия път ще я "хвърля" в коша и ще трябва да се публикува наново...
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от DAY Покажи мнения
    Готово! Темата е отцепена и моля да внимавате повече, защото следващия път ще я "хвърля" в коша и ще трябва да се публикува наново...
    Благодаря много, бъди жив и здрав!

Членува от
    Nov 2007
    Това ми напълни душата.
    Не се вижда всичко на снимките, но това, което видях и разпознах, като компоненти и подход говори за много сериозна работа.
    Поздравления за собственика!
    Благородно му завиждам.
    Личи си, че цялата система е градена с години, като освен техниката е подобрявана и акустиката.
    Такива системи ме карат да се усмихвам доволно.
    +1
    Мен лично ме впечатлиха най много невероятните, прекрасни ниски честоти! Слушахме и на много силни нива- никакво кривене, разбумтявате и т.н Записите на Jim Keltner - Drum Improvisation и Ron Tutt - Drum Improvisation звучаха токова естествено и реално, че си представих, че виждам барабаниста пред мен Просто изпълнителите свирят само за теб Невероятно преживяване! За пореден път се убеждавам, че само пасивното разделяне може да предложи това! Но пак казвам, това трябва да се чуе само през собствени уши Прослушал съм тонколони за стотици хиляди, но засега тази концепция за мен е най- доброто като бас възпроизвеждане от всички
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    За съжаление това надхвърля нашите възможности
    Да, така е
    Редактирано от kygar; 25 October 2019 в 20:56.

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    София, кв Суходол
    Хм... само няколко километра по тангентата ни делят!
    Ако може да я чуя...?

Не съм си и представял, че има такова чудо в Суходол (на 10 мин. от вкъщи)
    Изглежда впечатляващо!

Това е между Рипол и SLOB на Нелсън Пас. Много интересно! Натоварването на мембраните със сигурност е несиметрично, особено отзад. Двата вътрешни магнита със сигурност се виждат.
    Средата е супер, ВЧ е невероятен, обаче тия куполи какво правят там не знам.
    И трябва някакъв разхубавител, защото аз поне докато гледам снимките нямам усещане за музикално събитие, а за натюрморта "дране на лисица в общо мазе".
    Редактирано от Velex; 25 October 2019 в 23:32.

Членува от
    Oct 2011
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от Velex Покажи мнения
    Това е между Рипол и SLOB на Нелсън Пас. Много интересно! Натоварването на мембраните със сигурност е несиметрично, особено отзад. Двата вътрешни магнита със сигурност се виждат.
    редата е супер, ВЧ е невероятен, обаче тия куполи какво правят там не знам.
    Така е, високочестотния на "RAAL" е много впечатляващ, даже направихме известни проби.
    Първоначално пробвахме без него - разликата беше сериозна, усети се дори в най-ниските октави.
    След това го включихме и махнахме Т35-цата, тогава липсите определено бяха по малко, но аз не бих слушал системата без него.
    Определено всеки говорител си е на мястото.
    Звука на системата е на много високо ниво, макар че слушахме само цифрови източници през цялото време не можех да се отърва от усещането, че слушам много скъп грамофон.
    За баса каквото и да се каже, все ще е малко, просто трябва да се чуе...

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    35
    Много ми е интересно това с баса? Какво е техническото обяснение? И на мен ми прилича на Рипол обаче тук освен средната камера другото, не е като там Обикновено при Рипол пада много чувствителността(поне при Визатонските проекти). Тук играта да не би да е с това, че 15"-ките са с по-висока чувствителност? Интересно ми е да чуя подобно нещо, пък това че лесно се прави ми изглежда бонус.

Членува от
    Oct 2011
    Възраст
    47
    Интересно ми е да чуя подобно нещо, пък това че лесно се прави ми изглежда бонус.
    За слушането е лесно, Иван не е върнал никого.
    Определено проекта, чисто технически като изпълнение и на мен ми се струва лесен за изпълнение.
    Сложното е друго, да ги накаращ да свирят като един, отделно говорителите са много скъпи, филтрите също - всичко е от високите серии на Мундорф - Суприйм, Силвър Голд, лентови бобини, резистори Суприйм и т.н.
    Компромиси не са правени, нямам си на идея как ще звучи с нисък клас компоненти.

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    35
    Оу аз подобна бас секция бих ползвал само активно. Обаче не вярвам да тръгна в тая посока като Рипол, но и други неща не вярвах...та за това ухото да чуе пък после изводи Цената да остане пасивна тая система си струва заради усилвателите, ако обаче е активна тая система съм просто убеден, че ще е по-изгодно от всякъде. За звук и дума няма да казвам.

Членува от
    Oct 2011
    Възраст
    47
    Оу аз подобна бас секция бих ползвал само активно. Обаче не вярвам да тръгна в тая посока като Рипол, но и други неща не вярвах...та за това ухото да чуе пък после изводи Цената да остане пасивна тая система си струва заради усилвателите, ако обаче е активна тая система съм просто убеден, че ще е по-изгодно от всякъде. За звук и дума няма да казвам.
    Иди ги чуй, после пак ще говорим пасивно, активно...
    Това според мен няма значение, важен е крайния резултат.

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    35
    Цитат Публикувано от jorkaev Покажи мнения
    важен е крайния резултат.
    Това най-общо валидната истина, съгласен съм!

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени