Резултати 1 до 13 от 13

Тема: 6,5" НЧВГ за кола

Faki4a's Avatar
    Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    25

6,5" НЧВГ за кола

Привет на всички.
    Интересува ме има ли къде от Българският пазар да се намери 6,5" басче което ще се използва като субуфер в кола. Идеята е такава, че този 6,5" драйвър да свири много. Тук не се гони качество а само и единствено сила и когато някой приятел му покажа ( какво аджаба думка отзад в багажника ) да се чува ( НЕ Е ИСТИНА ).
    Може да се възприеме това запитване като несериозно, но аз определено мисля да се пробвам.
    Трябва ми насока относно драивъра:
    - да не е по-скъп от 80лв.
    - да може да се намира лесно на Българският пазар.
    - да е възможно с чертежи и образци и някой друг съформеник да го повтори.
    Мислих си за Tang Band W6-1139SH, но вече няма от къде да го намериш...
    Поздрави Христофор.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    28
    6.5" суб ? С този бюджет изключително малко възможно...и при още допълнителните условия, ако въобще е възможно, ще е цяло чудо това което искаш...

Eдинствено се сещам да изнамериш 2-ра ръка говорител от домашно кино/суб 6.5" достатъчно як, че да покрие исканията ти...
    Редактирано от Vlado89; 14 April 2016 в 20:36.
    Измервам безплатно реални T/S параметри с Dayton AudioDATS V2 !

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    53
    Няма как да се получи такова нещо.
    А и този, от домашното кино, колко да е як?
    Няма да впечатлиш никой с този вариант.

Faki4a's Avatar
    Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    25
    Няма ли някой профи високоговорител, който да става за тази цел.

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    28
    НЕ и в параметрите дадени от теб....

Sn00pZ's Avatar
    Членува от
    Sep 2015
    Възраст
    24
    Ако решиш малко да вдигнеш изискванията за размер от 6.5 на 8 инча, бих предложил този модел на Radimex, качеството е под всякаква критика, но от поста ти разбирам, че искаш думкалник - този говорител си е "помпа за въздух" ако може така да се изразя, един познат имаше такъв в колата си преди време и засрамваше доста 10-тки и 12-ки, по 300-тина вата. Цената му по спомен е към 50-60 лв.
    Не съм сигурен, но може да имат и 6.5 инчов такъв вариант, защото съм виждал техни 6.5 инчови с подобна конструкция, но целите боядисани в ярко жълт цвят. Не помня модела им.
    Високоговорителят, мисля че беше с 2 х 40 Oz или 2 х 50 Oz магнитна система.
    Би трябвало да го има все още из магазинната мрежа.
    Ето една снимка, която намерих в нета:
    Radimex SW803.jpg

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    28
    Няма нито от жълтия, нито от този 6.5"...най-малките такива са 8"...ама при 8" за суб избора е далеч по-голям...пример за качество и мощ = JL AUDIO 8W7

Sn00pZ's Avatar
    Членува от
    Sep 2015
    Възраст
    24
    А виж цената, която е посочил колегата? Мисля че този JL е далече от нея.

Faki4a's Avatar
    Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    25
    Този JL е нещо уникално, ама и цената е такава ( УНИКАЛНА ).
    Както и да е, искаше ми се да има и този вариант който предложих по-горе, ама както се вижда това е загубена кауза. Все пак ако попадна на нещо подобно веднага ще споделя с вас. Най-вероятно и на някой друг ще му хрумне такава идея и поне да има от къде да види.
    Поздрави Христофор.

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    28
    Тя идеята е стара колкото кар-аудиото...как да се изкара бас от малък говорител...зор си е, за бас ти трябва:

sd - излъчваема площ
    xmax - linear excursion
    acoustic gain - акустично повдигане/усилване - което се прави с помощта на бокса, кутията.
    някои казват и Total input power - RMS, но не съм напълно съгласен тъй като функцията на input повера е точно excurison-a, да мести мембраната и бубината и т.н.

Ама всеки един от тези показатели си има параметри и повечето имат праг и лимит на възможностите, било на то на самия говорител или на факта, че не става да набиеш хорна или TL конструкция за 15" суб, тъй като физическите размери не позволяват.

Виж логиката в параметрите и ще разбереш много бързо защо за да се изкара бас от 6.5" колкото от една смотана 12"-ка, ще трябва да вложиш много, ама много повече за същия резултат...

No replacement for displacement...

PS: JL audio имат и здрав 6.5" драйвер дето е нещо между суб-woofer-midbass - jl audio 6w3v3...

Няма как това е цената, която плащаш когато искаш от малък говорител, да изкараш много бас....Идеята е готина, но цената на реализирането и е висока...инак има още по-изгрубели работи:

https://www.youtube.com/watch?v=w9BIyzTEAmg
    Редактирано от Vlado89; 16 April 2016 в 13:47.

Членува от
    Jul 2008
    Възраст
    46
    Какво ще кажете за този 6,5"?
    https://www.olx.bg/ad/17sm-novi-pion...tml#431415f66d

Прилича ми на хартиен по снимката, но не става ясно от описанието...
    Това, че пише мощен го игнорирам... не ми трябва сила, в момента във вратите съм с Blaupunkt, не беше никак евтин комплекта преди 12-на години ~100 кинта, но е полипропилен и няма добър бас.
    Редактирано от deo71; 7 April 2017 в 09:30.

Членува от
    Jul 2008
    Възраст
    46
    Престраших се и си поръчах един от EMDE Electronics... видя ми се доста бутафорен като пристигна, едва след като го отворих ми направи впечатление надписа Flat speaker, мембраната наистина изглежда почти плоска.
    Отделно му беше деформирана леко капачката - кутията е само картон, няма предпазен стиропор... Дръпнах я с прахосмукачката.

DSC_0009.jpgDSC_0010.jpg

Пробвах го първоначално гол, звука не се разминава много с фабричните говорители в колата, но има по-нисък бас от полипропиленовите ми Blaupunkt.
    Направих аматьорските ми измервания за сравнение (ето легенда към имената на снимките):
    01. Untouched, фабрично състояние
    02. След разработка 1 час на 7Hz и намазан гофър със силиконово масло от спрей
    03. + 2 слоя разреден импрегнант от Audiomaster (Благодарности!!!)
    04. След разработка 2 пъти с []IsoTek - Full System Enhancer, Rejuvenation and Demagnetisation ...[]

01 6.5TS-A1631 Untouched.jpg02 6.5TS-A1631 1hr@7Hz+silicone on gofr..jpg03 6.5TS-A1631 1hr@7Hz+silicone on gofr+2LyersImpr.jpg04 6.5TS-A1631 1hr@7Hz+silicone on gofr+2LyersImpr+2xIsoTecRejuv.jpg

101-3 Песента 20-ти век, усилена до край (около 1 минута, общо взето до момента, когато някой пада зад борда)

101 6.5TS-A1631 XXVek_volmax.jpg102 6.5TS-A1631 SiliconGofr+2LeyersImpr XXVek_volmax.jpg103 6.5TS-A1631 SiliconGofr+2LeyersImpr 2xIsoTecRjuv XXVek_volmax.jpg

Монтирах го в кутията на суб-а на 7.1 Creativ-a и не намерих разлика в звука с този на оригиналният им говорител...

05 6.5TS-A1631 1hr@7Hz+silicone on gofr+2LyersImpr+2xIsoTecRejuv InCreative box.jpg

Май ще трябва да сложа по едно усилвателче с TDA2050 и с LPF филтър на входа, и потенциометри, за да мога да наглася среза и усилването, в предните врати преди оригиналните говорители.
    Редактирано от deo71; 4 August 2017 в 12:26.

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    28
    Да си бе намерил едни LW650 радимекси втора ръка...

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени