Резултати 1 до 16 от 16

Тема: TPA 3116D2, TDA 7492 - първи впечатления

Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    46

TPA 3116D2, TDA 7492 - първи впечатления

Днес ми пристигнаха китайските платки, пробно пускане и първи впечетления: най-важното, и двете работят няма шум, брум, или димни ефекти! На плтката с ТПА-то, китайците са сложили и потенциометър 10к, който впечетляващо е точен в смисъл по 10,7кО и на "лявото" и на "дясното" и вървят съвсем еднакво! Впечетляващо е щото, в последно време трудно се уцелва добър потенциометър даже от "маркови" специално поръчани.
    Вместо с лаптопско захранване ги пробвах със стандартно стабилизирано, което не е кой знае какво, но не е и идеално лошо (лм317 подпрян с транзистор и 2 ничикона по 6800 микро на входа).
    Платката с тда-то, свирна малко кофти - средните и високите едни такива пресилени а баса никакъв го нямаше. Входните кондензатори бяха некакви странни по 1микро смених ги с WIMA MKC4 2,2uf, дето идеално паснаха на платката, смених и "големия" филтров 1000микро с друг 2200 микро малко по-истински и високите и средите се оправиха, баса дойде, но не така както се очакваше. Към другата платка с ТПА-то подходих по-скептично, на входа са намърдали едни вими мкп по 100 нано, а филтровите са 10 броя Саньо по 470 микро. И точно тая платка свирна баш "както си требе".

За свиренето - сега няма да се пренасям със "сцена", "въздух", "прозрачност","микро-детайл" и прочие. Да кажем само - свири си съвсем прилично, не забелязах абсолютно никакво изчанчване на високите. Бис спомена, че първите поколения клас Д са били трагични във високите и средните - е явно са оправили нещата със днешните поколения.
    За колегите, дето се вълнуват дали се чуват "отзвучаванията на инструментите, като в ламПов усилвател" - да кажа не, щото цвета на кабелите ми е неподходящ.Пък и ако го няма това "отзвучаване" от записа/източника не знам какво точно отзвучаване изкарва който и да усилвател.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от syr_pi4; 18 March 2016 в 20:35.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    46
    Как да си оправя заглавието, че с тия "впеюетления", малко не върви ...
    (Bis: Oправено)

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Дай линкове да разберем какво си купил.
    TPA3116D2 "тактува" с 1.2MHz и има предпоставки да изкара по-добри високи.
    TDA7492 е само с 310kHz.
    При проблеми с баса е добре да се огледа захранването. И двете чипчета ги дават за 2х50W. На 24V се очаква да консумират към 5А. Захранването ще ги осигури ли? Онези 10 броя Саньо по 470 микро и те не са без значение за баса. Аз бих ги заменил с по-яки.

Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    46
    Благодаря за корекцията !
    Ето линкove- http://www.ebay.de/itm/New-HIFI-2-0-...0AAOSwpDdVDmhx

http://www.ebay.de/itm/TDA7492-Verst...sAAOSw-jhUJ8w7

Ама то няма кой знае какво за гледане в тях.Пробно ги пуснах на 15 волта - стабилизирано, на теория трябва да осигури до 5А , но не съм ги надувал усилвателчетата- в добри отношения съм с комшиите. Не знам дали от захранването или толкова си може тая с ТДА/то но баса е малко по-калпав от това с ТПА.
    Не че го няма - има го, но това с ТПА слиза малко по надолу и по - добре. Е не е като Крел , но си е съвсем прилично. Слушах го съвсем кратко, утре ще слухтя повече.

Колеги според вас 7294 ще може ли да бута 12 инчов авто бас в моно режим.Ще има ли проблеми с ниските честоти защото там само за това ще се използва.Мерси предварително.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Ще го бута, бе! Ама това критерий за какво е?

Не гоня мощност мисля да го вградя направо в кутията на колоната така доста ще си улесня нещата.Въпроса е да не свири като китасйко радио за 4 лева а да покрива целия диапазон на и без това глупавата колона

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Значи искаш да извадиш як бас? Ще ти трябва добро захранване и правилно изчислена кутия.

Да нямаш тиранти и да си тролейбус?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Кутията и колоната са комплект а за захранване се пак е 100 вата и 150 да дърпа не са 300 на усилвателите за кола.Или нещо бъркам поправете ме ако е така.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Няма как да не сгрешиш - неизвестен говорител в неизвестна кутия, неизвестно захранване - няма информация за правилен извод.

Говорител blaupunkt thb300 комплект с кутия захранване акумулатора на колата.Толкоз няма нищо сложно

душичка златна Lyubcho_88's Avatar
    Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    28
    Само не разбрах какво е общото м/у TDA7492 и TDA7294?

Ето го колега който ми показа грубата истина

С какво и колко ще захранваш бе, алааанкоглу?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Занимавате се с глупости. Нищо няма да изкараш!

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени