Резултати 1 до 19 от 19

Тема: Избор между три варианта 8" суб

Избор между три варианта 8" суб

Колебая се между три говорителя за монтаж в специфична малолитражна кутия (8 литра), в комби. Кутията се продава само като такава, или с избор между три говорителя, според производителя - оптимални. Това са трите опции:

1. Ground Zero GZIW 200X
    2. Audio System HX 08SQ
    3. Rockford Fosgate P1S4-8

Ето ги User Manual-ите с подробни х-ки:
    Audio System HX 08SQ.pdfGround Zero GZIW 200X.pdfRockford Fosgate P1S4-8.pdf.pdf

Някой да има наблюдения? Аз лично последните две марки не съм ги срещал. Ground Zero е много малък като мощност - 150W, с-у 200 и 250 за другите. Единствено за Rockford Fosgate P1S4-8 малкият препоръчителен литраж за затворен обем влиза в характеристиките на кутията. Какво бихте препоръчали, и какъв усилвател?

Мерси!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

http://www.avitel-bg.com/hertz-es-200-5

Току що видях и това, дали ви се струва подходящо? Пише, че е за малък затворен обем. Това е кутията. Пуснал съм и друга подобна тема, но с различен въпрос.

2016-02-22 15_08_00-Subwoofer Box Enclosure Ford Mondeo MK4 Wagon Kombi 2007 2014 Subwoofers Cho.jpg2016-02-22 15_08_10-Subwoofer Box Enclosure Ford Mondeo MK4 Wagon Kombi 2007 2014 Subwoofers Cho.jpg

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Според другата ти тема, бих се спрял и на 6,5", в по-голям обем, от колкото от 8"
    50 вата са достатъчни да изравнят останалото в купето.

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    28
    да, направо 4" на 15W от плеъра...говориш глупости...

no replacement for displacement - гугълни ли го, ако не знаеш какво значи.

Бих избрал или Hertz ES200 или Rockford-а поради положителния ми опит и с двете марки, дори навремето имах две бройки es200. За парите си са много адекватни субчета. Може и другите 2 суба да са адекватни, но нямам личен опит с тях. Може и друга 8" да сложиш, варианти много.
    Измервам безплатно реални T/S параметри с Dayton AudioDATS V2 !

Вчера бях в Авител, предложиха да направят къстом бокс за Hertz ES 200.5, цената е доста добра. Чудя се какъв да бъде усилвателя, хибаво е отново да е Hertz. Те ми препоръчаха модела Hertz HCP 2, 2-канален, 4 ома: 170W RMS на бридж. Но има и едни друг модел - HCP 1D, моно, 4 ома, 380W RMS. Той е стотина лева по-скъп, на съм чувал, че моно усилвателите са по-хубави, а и е по мощен. Дали си струва за този говорител да взема по-мощния моно усилвател?

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Цитат Публикувано от s.stamenov Покажи мнения
    Вчера бях в Авител, предложиха да направят къстом бокс за Hertz ES 200.5, цената е доста добра. Чудя се какъв да бъде усилвателя, хибаво е отново да е Hertz. Те ми препоръчаха модела Hertz HCP 2, 2-канален, 4 ома: 170W RMS на бридж. Но има и едни друг модел - HCP 1D, моно, 4 ома, 380W RMS. Той е стотина лева по-скъп, на съм чувал, че моно усилвателите са по-хубави, а и е по мощен. Дали си струва за този говорител да взема по-мощния моно усилвател?
    Малко са, слагай поне 3800!

Моно блока е страхотен. Ако кинтите не те стресират е в пъти по добър избор от АБ стерео стъпалото.
    Малко се притеснявам за 8те литра и 8"вия бас. Не знам каква долна ще изкарат с толкова малък обем.
    Поздрави.

Любопитен Vankata_84's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    33
    Не знам до колко цитираните в темата мощности са реални!

Аз имам Tang Band W6-1139(същия, но двуканален 2х4 ома) които държи 60-80 вата. В затворен обем при мен спокойно слиза до под 35 да не кажа 30 херца. Говорителя е супер, ако не се гони зверско ниво. Аз като по-улегнал откъм слушане на музика слушам макс едно парче на по-силно после свири на фоново ниво(все пак пътувам по над 50км посока в компания). Това заради което подобен говорител е безценен за мен е факта че новата му кутия е 9-10 литра събираща се във вътрешната страна на резервната гума и джанта и това че ампа се захранва с 2 по 4мм2 проводници.
    Споменавайки горното бих казал че ако "компактния" суб трябва да покрива високи СПЛ нива, и ниско слизане и пак да наблегна на компактен.... откровено го казвам НЯМА да стане! Ако приоритета компактен е водещ, то другите два фактора ще страдат много. Просто да се преосмисли концепцията пак защото сметките ще са криви накрая.
    И последно споменавам че имам кола много подходяща и помагаща за крайния резултат. Това което постигам и на което се радвам, няма да се получи във всяка кола, дори с два пъти повече средства и мощност.
    Вкъщи: Denon poa2200, hk 980, DIY: visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Колата: pioneer x580bt 3-way NW, sony xm-d1000p5, jbl p1020, OEM Infinity
    Други: str-de425, klipsch tangent t10, kenwood r-se7(x2), RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Има отлични 6,5" говорители макар за домашно аудио, който свирят уникално и в кола. Искат около 10 литра и държат без проблем 80-100 вата.
    Гарантирам че при тях с 50 вата ще има много по добре изразена долна граница от колкото с херца 8" в този обем, при дори двойна мощност!
    Явно някой хора са им само ватове в главите, а не това 30хц при какво затихване ще са.

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    28
    Осъзнавате каква разлика има в SPL нивата при една и съща подавана мощност на 30хз и на 50хз било то от 6.5" или 8" ?! Още повече че car gain-a, също често дава повече усилване в горната част на баса...аз лично много мразя като удари един тон с 50 херца и последва такъв 33херца и да го чуя 2-3 пъти по-слабо...не е въпроса в силата като SPL-ско думкане, а възприятието за сила на целия музикален материал да е изравнено било то 30 - 50 или 80 херца, тези спадове и пикове мен лично ме изкарват извън нерви...

Въобще е несериозно да се търси нещо под 35хз от 6.5" или 8", освен ако не е нещо от рода на JL Audio 8W7...Абсолютно съм съгласен с колегата което каза:

"Споменавайки горното бих казал че ако "компактния" суб трябва да покрива високи СПЛ нива, и ниско слизане и пак да наблегна на компактен.... откровено го казвам НЯМА да стане! Ако приоритета компактен е водещ, то другите два фактора ще страдат много. Просто да се преосмисли концепцията пак защото сметките ще са криви накрая.
    И последно споменавам че имам кола много подходяща и помагаща за крайния резултат. Това което постигам и на което се радвам, няма да се получи във всяка кола, дори с два пъти повече средства и мощност."

Затова колегата трябва да си избере къде и с какво може да направи компромис и къде не, всичко опира до вкуса и това какво точно иска...и вече според изискванията му да си търси бас...

Аз съм правил 6.5" Radimex LW650 в нишата на Шкода октавия, затворен обем, на едно ампче има няма 100-120W, като допълнение към стоковата музика, ами думка си доволно на ниски-средни нива, при по-голямо усилване, освен че говорителя е на предала си и стоковия плеър предполагам вкарва вече % кривеж и лай*а...

Любопитен Vankata_84's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    33
    Искам да изкажа благодарност за това че съм разбран правилно!

Към автора, каква е колата че нещо не разбрах?
    Вкъщи: Denon poa2200, hk 980, DIY: visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Колата: pioneer x580bt 3-way NW, sony xm-d1000p5, jbl p1020, OEM Infinity
    Други: str-de425, klipsch tangent t10, kenwood r-se7(x2), RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    За да звучи един говорител, 8" със същата сила при 30Хц, както този 6,5" при 30Хц, в повечето случаи трябва по-голям обем.
    Разбира се всичко зависи от електромеханичните параметри. Ако говорим за показаните до тук модели, сравнявайки го с говорител от домашен суб използван над средните модели от кина на Самсунг, Самсунга показва в пъти по-добри резултати при честоти от 30-35хц нагоре, спрямо 8"-цата на херца в двойно по-голям обем.
    Говорим за вярно звучиш суб бас ОТ, поне в границите на нормалното, в неутрални условия. От там насетне купето или стаята какъв пик има или затихване, то би се отразило и на двата суба по един и същ начин като честота и амплитуда.

Истината е, че без проблем, можеше да се постигне балансирано налягане м/у ниските баси и звуковата картина нагоре с 50 ватов суб, щом всичко друго се захранва през плеър на 4х20 вата.
    Правил съм го много пъти, точно с такива говорители, ефекта е добре изразен бас които се чува много над нивото на всичко останало, като никой не е вярвал какъв говорител и при казва мощност се слуша, преди да в видял.
    Ако се сложи 12", за да се постегне тази долна граница, с това ниско затихване, трябва много по голям обем, отделно че колко е по-голям говорител, толкова по-зле ще звучи в ниския бас в кола, дори и да е 30Хц при 0дб. В колата няма това място да се разгъне вълната. Няма да навлизам в темата за звукови вълни, и кое как чуваме.
    LW650 не става за нищо освен мид бас или бас. За суб не, за среда не. Иска много голем обем за да свирне добре като бас. За суб е невъзможно.
    Отделно след 40-50тина вата почва много сериозно да се изменя ИЧХ-то поради скапания проводник който използват при тях и от там рязко термичната му зависимост. Това не е сполучлив модел, но за сметка на това трудно изгаря при идиотски условия, поне първите пъти. Там нещата са точно като при Гз, за това след като се нагрее добре проводника, от 4 ома дори и в честота по ИЧХ, то в същата може да стане 10 ома. От там, си мисляте, че подавате същата мощност, а тя е в пъти по ниска.

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    53
    Туфа, кефиш ме! кабела става 10 ома.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    Туфа, кефиш ме! кабела става 10 ома.
    Кантала и волфрама... и те са кабели...
    Айде моля те не пиши глупости които явно не си запознат. Става 10 ома при термични влияния. А под електромеханични ако става 50, тогава какво ще правим само кефене ли?...
    Ей хората са казали, не става само с четене трябва и акъл... ама и практика май май вече...

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    53
    Значи, електромеханични са, праскам го с чука, сплесквам го и става от 10 на 50 ома.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    Значи, електромеханични са, праскам го с чука, сплесквам го и става от 10 на 50 ома.
    Ти май дори не знаеш какво е ИЧХ и какви видове проводници се използват при високоговорителите.

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    28
    Да си купи БУШМЕН и да си реши дилемата, предлагам аз

Няма да влизам в спорове...автора му предлагам следното. Купува си кутията, навръзва му се всичко и отива в магазин тип авал/авител/кар-аудио бг и т.н. като преслушва 3-4-5 баса според бюджета му и си го избира на база СОБСТВЕН вкус и предпочитание. Така според мен ще е най-доволен...

Сериозните кар-аудио магазини, никога няма да го откажат това, при положение че накрая ще направи дадена покупка...инак спора може да продължи до безкрай...

Цитат Публикувано от Vlado89 Покажи мнения
    Осъзнавате каква разлика има в SPL нивата при една и съща подавана мощност на 30хз и на 50хз било то от 6.5" или 8" ?! Още повече че car gain-a, също често дава повече усилване в горната част на баса...аз лично много мразя като удари един тон с 50 херца и последва такъв 33херца и да го чуя 2-3 пъти по-слабо...не е въпроса в силата като SPL-ско думкане, а възприятието за сила на целия музикален материал да е изравнено било то 30 - 50 или 80 херца, тези спадове и пикове мен лично ме изкарват извън нерви...

Въобще е несериозно да се търси нещо под 35хз от 6.5" или 8", освен ако не е нещо от рода на JL Audio 8W7...Абсолютно съм съгласен с колегата което каза:

"Споменавайки горното бих казал че ако "компактния" суб трябва да покрива високи СПЛ нива, и ниско слизане и пак да наблегна на компактен.... откровено го казвам НЯМА да стане! Ако приоритета компактен е водещ, то другите два фактора ще страдат много. Просто да се преосмисли концепцията пак защото сметките ще са криви накрая.
    И последно споменавам че имам кола много подходяща и помагаща за крайния резултат. Това което постигам и на което се радвам, няма да се получи във всяка кола, дори с два пъти повече средства и мощност."

Затова колегата трябва да си избере къде и с какво може да направи компромис и къде не, всичко опира до вкуса и това какво точно иска...и вече според изискванията му да си търси бас...

Аз съм правил 6.5" Radimex LW650 в нишата на Шкода октавия, затворен обем, на едно ампче има няма 100-120W, като допълнение към стоковата музика, ами думка си доволно на ниски-средни нива, при по-голямо усилване, освен че говорителя е на предала си и стоковия плеър предполагам вкарва вече % кривеж и лай*а...
    Колега би ли споделил в какъв обем си го направил радимексовия говорител.Благодаря

amonev's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    33
    По-добре му пиши на лично съобщение, защото темичката е малко стара и може да не я следи колегата.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени