Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3
Резултати 51 до 53 от 53

Тема: Highpass активен филтър

Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    Цитат Публикувано от Хараланов
    Ти защо не ползваш такива? - сложни са за изпълнение, скъпи ли са, или е някаква друга причината?
    Ми сложни е меко казано, при 3-4 пъти по-сложна схема, и при положение, че моите бяха за мен достатъчно добри и прозрачни, мотивацията ми да сътворя нещо, което няма да имам нерви да направя и подкарам е меко казано нулева . То и в този вид платката беше май най-сложната аналогова, която някога съм правил (все пак аз не съм професионалист кат Санди).
    МД тогава Санди още не беше изгрял и супер-творенията му тъй и не бяха каца мед, по която да се облизваме ....
    Ихуу, успях да се уредя с няколко бройки от по-по-най-най дискретните буферчета на Санди

IMG_0678.jpg IMG_0681.jpg

Благодаря за всичките усилия на Санди по проектирането и изработката, както и на Митко от Пловдив, който ми запои крайните транзисторчета след като платките бяха почти напълно машинно наситени.

Сега е времето да питам как да ги използвам за активния ми филтър:

shema kak.JPG

Също така обявавам конкурс за изработка на най-доброто захранване за тези малки симпатични буферчета (за което поемам всички финансови разходи за части + труд и давам допълнителна награда на този, който ми направи най-добре звучащото). Ще пробвам 2-3 различни, ще ги сравня на слух и ще избера това с най-неутралния звук. Мога да осигуря много качествен трансформатор, изработен от фирма, която знае какво прави (нужни са ми спецификации за напрежението на вторичната, а тока ще бъде в повечко, че да мога да накача повече буферчета за в бъдеще), но досега не съм сравнявал различни диоди на звук, а да не говорим за различни типове стабилизации... За захранването ми пишете на л.с.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Използвай по-по-най-най дискретното захранване на Санди.

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    За протокола. Филтър с лампи:

tube filter.jpg

Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си