Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 46 от 46

Тема: Бас говорител и ниско честотен филтър

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Иване, в едно нормално общество и в един нормален Форум, никой не налага своето мнение силово. Всеки може да си го изложи и ако иска да си го защитава по един или друг начин с доводи или доказателства. А както знаеш, хората мислят не еднакво и имат различни гледни точки за нещата. А и повечето хора вярват, че тяхната е най-правилната...
    Аз специално, нямам намерение да убеждавам никой в нищо. Избора на решение е индивидуален и трябва да се прави самостоятелно. Единственото, което винаги съм искал, е всеки да има възможността да взема информирано решение САМ, на база изложени обективни факти!
    Не на база, тоя и ли оня казал, че това е така и край, то било така и спор не трябва да има...дори и да има имиджа на голям авторитет.
    Най-добрият начин да се случва нещо подобно е да се трупа собствен опит. Въпросът е да пожелаеш да го придобиеш, а не да си мислиш, че като приемеш автоматично нечий чужд, чрез мнения на база субективната оценка на този чужд човек и той става релевантен и за теб...
    Но просто хората искат готови и смляни решения...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Например този активен суб бас филтър предназначен за басрефлексни конструкции звучи прекрасно. Честотният му обхват е от 40-120Hz. Ползва се един четворен ОУ TL084. Стойността на частите му не надхвърля 5лв. Е, с кутийка и трафче 10-15лв. А с труда по изработката 50-60лв.

Иван Цанов djiv's Avatar
    Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от defmanizatora Покажи мнения
    Нямам пари в момента за процесори или кросове за това по скоро искам да направя пасивни филтри.Не знам колко дебела тел ми трябва на слух ще се пробвам да го угодя и какви кондензатори да сложа.ако някой е запознат нека драсне една схема.

Втора употреба кросоувър 100 лв. или процесор е макс 250 лв.

Друг евтин вариант, повярвай ми..... няма.

За смисъл да не говорим....пълни глупости са това с бобини и кондензатори. Пасивно под 500 хз не е рентабилно.
    Иван Цанов

0888 60 10 40

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от djiv Покажи мнения
    ... Пасивно под 500 хз не е рентабилно.
    На големи мощности. За малки се ползва все още...
    Ама тука си говорим за големи, де...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

Получих PT2351 от алиекспрес, защото не разбирам от електроника и от платки, но смятам че е лесна схема - само какъв да е този диод в захранването и стойностите на резисторите и кондензаторите от руската схема и турската

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Ценер, на 8,2V
    (от 3-9V е възможно, според описанието на работата на схемата и работоспособността на ОУ-то)

Според описанието на турски -
    Cross-Over Frequency
    40Hz R1-R2= 2.2k, c1= 0,2uF c2=0,42uF (0,39+0,033uF paralel). C3vec4 = 1,56uF (1uF+0,56uF paralel).
    60Hz r1-r2 = 2.2k, c1=0,133uF (0,1uF+0,033uF paralel), c2= 0,27uF, c3vec4= 1uF
    80Hz r1-r2= 2,2k, c1=0,115uF (0,1uF + 0,15uF paralel), c2= 0,22uF, c3vec4= 1uF
    size en çok 40hz ve 60hz lazım olur.

Членува от
    Aug 2015
    Възраст
    44
    Аз си поръчах това: https://www.aliexpress.com/item/DC-1...311.0.0.L8cDfq
    Замислил съм 2.1 преносимо ОТ, но чакам останалите платки.

Цитат Публикувано от sa-ex510 Покажи мнения
    Ай, язък - то твойто по-мързелско!
    Цветния код на резисторите от руския кит 2,2 КОма ли показва, само до Елимекс имам достъп - такива ценерови стават ли?

PT2351

Сглобих по схемата PT2351 - засвири си така по-басово, но сякаш се пропускат и доста средни честоти, в момента е с тези кондензатори от снимката: за C1 - 104J и за C2 - 220nJ, подходящи ли са? https://youtu.be/vayAaJZIIPc
    P1110534.JPG

След като сравних опита ми за филтър с PT2351 с малки фабрични субуфери от 2.1 системки се оказа, че звукът от последните е напълно филтриран, докато при моя се чуват и мн. от средните честоти - как да го обясня - просто няма чист low-frequency effects (LFE) channel - нещо съм объркал - кои точно са и какви трябва да са стойностите на кондензаторите в схемата с PT2351, които филтрират LFE ? В момента си е с тези 0,1 мф и 0,22 мф

А схемата е?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

https://www.olx.ua/obyavlenie/filtr-...1-IDxF5lc.html

По тази схема, но продавачът и тук е скрил точните стойности на кондензаторите м/у 2 и 3 пин и м/у 6 и 7 пин.

Буки е прав... Може ли схема?

Как е вързан кондензатора?

Цитат Публикувано от morandis Покажи мнения
    Сините на цвят кондензатори, с какъв капацитет са?

Членува от
    Jan 2015
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от morandis Покажи мнения
    По тази схема, но продавачът и тук е скрил точните стойности на кондензаторите м/у 2 и 3 пин и м/у 6 и 7 пин.
    Опитай примерно това (за 85Hz):
    R1-1.8k , C1- 1uF (R1-3.9k , C1- 470nF или другa на 85Hz) и за 2-3 и 6-7 изводи:
    C3 - 75nF (68+6.8nF или 2*27+22nF)
    C7 - 150nF

При толкова висока стръмност няма как да се чуват "и мн. от средните честоти"!
    Освен ако наричаш "средни честоти" нещо друго?
    Или чипът е избушил...

Свали един софт генератор и тествай бавничко.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Още една схема с PT2351 https://github.com/hifiprojects/5.1-remote-kit
    C37, C43 - нанофаради или пикофаради са и стойностите в скобите за някакви други честоти ли са дадени?
    pt.jpg

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    54
    Не знам, ама не е дописано. Не са пикофаради.
    Предполагам си разгледал
    http://pdf1.alldatasheet.com/datashe...TC/PT2351.html
    Редактирано от Стефан Петров; 17 May 2018 в 20:02.

Нанофаради.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени