Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 36 от 36

Тема: Размисли и страсти на тема акустично подобрение на помещение.

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от tomymontana Покажи мнения
    А ако гипсокартона е монтиран на дървена конструкция? Всичко зависи от начина на монтиране и стриктно спазване на акустични принципи. Генерализиране от типа "най-лошо е гипсокартон" говори за недостатъчна информираност .
    Ама аз съм далече от догатки,аз съм категоричен,защото съм тествал многократно.
    Малко хора са монтирали профили с специализирани гумени ленти и самонарезки с гумени шайби.Напълно отделяне на желязото от бетона.
    Правил съм опит и самия картон да го отделя от допир с бетон.
    Резултатите са минимални и незначителни..

На дървени греди недостатъка от кънтене остава,но е по малък,защото дървото гаси детонации и резонанси.Там филма е друг...
    Ако се интересуваш мога да те информирам безплатно.
    Ако си си правил и си доволен,защото няма на вече на къде...Успех!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Във съответната тема вече съм писал.От тона долавям мнения на професионалист.Безгрешен и знаещ всичко.Светът е голям и винаги може да се научи нещо ново.
    Revox PR-99 mklll,Audio-technica At Lp-120 direct drive,Grado Prestige Gold 1,Project Phono Box RS,Dac,,Bow Technologies Wazoo,SMSL M8 USB ,Cayin Cd 50 T,Xindak XF -2000 E, audioquest,xindak,VDH the name hybrid ,accoustic treetment

Темата е "звукоизолация у дома".Пост 44.
    Revox PR-99 mklll,Audio-technica At Lp-120 direct drive,Grado Prestige Gold 1,Project Phono Box RS,Dac,,Bow Technologies Wazoo,SMSL M8 USB ,Cayin Cd 50 T,Xindak XF -2000 E, audioquest,xindak,VDH the name hybrid ,accoustic treetment

sopata's Avatar
    Членува от
    Apr 2013
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от mkocev Покажи мнения
    .....
    попаднах на материала Хераклит: http://www.heraklith.com/
    Някой има ли впечатления от него ?
    Аз имам.
    От пост #123

https://bgaudioclub.org/showthread.p...теми/page5
    Naim ND5 XS > Naim SNAIC Interconnect > Naim Supernait > Naim NAC A5 > Sonus Faber Liuto Monitor

Мерси за информацията!
    Тъй вече няма как да се направи окачен таван от край до край, си представям нещо подобно.

Колоните ги изнесох на около 55см. от задната стена и на около 30см. от двете страни на "дупката", сложих матрака между тях и резултата определено е положителен.

Между другото, под ламината има замаска с перлит, поне около 2-3 см, на места може и повече да е.
    Със сигурност обаче мекото покритие на пода не може да се компенсира с друго.
    Преди това имаше голям персийски килим, който покриваше минимум 80% от пода, та знам какво е с него и без него
    Редактирано от mkocev; 30 January 2016 в 11:28.

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    Цитат Публикувано от mkocev Покажи мнения
    голям персийски килим, който покриваше минимум 80% от пода
    Тези килими нищо не може да ги замени, те правят най-добрия звук, най-добрия бас в частност. Ще ти издам една тайна : ОТ не се слагат на обичайните 50-60 см стойки, а на ниски стойки, колкото може по-близо до килима, трябва да са стъпили върху него и са под наклон нагоре към слушателя / самите стойки /, обаче не директно към ушите, а малко по-ниско на нивото на раменете да се падат високочестотните.

Това мини е частен случай, а не тайна
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Цитат Публикувано от trace Покажи мнения
    Ама аз съм далече от догатки,аз съм категоричен,защото съм тествал многократно.
    Малко хора са монтирали профили с специализирани гумени ленти и самонарезки с гумени шайби.Напълно отделяне на желязото от бетона.
    Правил съм опит и самия картон да го отделя от допир с бетон.
    Резултатите са минимални и незначителни..

На дървени греди недостатъка от кънтене остава,но е по малък,защото дървото гаси детонации и резонанси.Там филма е друг...
    Ако се интересуваш мога да те информирам безплатно.
    Ако си си правил и си доволен,защото няма на вече на къде...Успех!
    Незначителните резултати не са от отделянето, което е задължително, а от използването на гипсо картон. Трябват материали с голяма плътност - гипсофазер 2х15мм, плътни плоскости и подобни, а не кухи конструкции пълни с рехава вата.
    Classe CDP-10, BAT VK3i/VK200, Dynaudio 1.3SE, 2xREL B3

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    Цитат Публикувано от minimal Покажи мнения
    Тези килими нищо не може да ги замени, те правят най-добрия звук, най-добрия бас в частност. Ще ти издам една тайна : ОТ не се слагат на обичайните 50-60 см стойки, а на ниски стойки, колкото може по-близо до килима, трябва да са стъпили върху него и са под наклон нагоре към слушателя / самите стойки /, обаче не директно към ушите, а малко по-ниско на нивото на раменете да се падат високочестотните.
    https://bgaudioclub.org/showthread.p...395#post464395

Купих 6 акустични дунапрена и съм много доволен от резултата.
    Сложих три зад колоните и три на стената.
    Тези на стената ги обърнах, че високите леко заглъхнаха като бяха с клиновете напред.

paneli.jpg

Разкарах дунапрените от стените, високите и средите отиват на кино с тях.
    Изправих ги по 3бр., долу в ъглите зад колоните.
    Определено, присъствието им там води до подобрение в баса.
    Чудя се, дали мога да ги направя нещо, така че да работят само за ниските честоти и евентуално да абсорбират още по-добре.
    Мисля си дали да не ги нарежда и събера в по-тясна, но дебела формация и евентуално да ги покрия с нещо.
    Другия вариант е да ги разкарам и да си купя дунапренени бас трапове, които най-вероятно няма да вършат кой знае колко по-добра работа.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени