Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4
Резултати 76 до 97 от 97

Тема: Стъпало Nad 208 thx

Колко ампера беше написано на тези предпазители? Да не би да не са оригиналните а сменени с неправилни?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Работата е ясна, да влезе убития!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от iwoto Покажи мнения
    Анджак де.
    Точно в мощността е проблема, а децибелите нямат нищо общо в случката.
    Ама човекът е правил купон. Вдигнал е повече гюрултия. Искал е повече децибели...как да нямат нищо общо?! Неразривно са свързани нещата.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от iwoto Покажи мнения
    ^^Засичах му електромера точно като изгоряха.
    caprihorn,rotel rb971,rotel rsrp-960ax,sony cdp-m12,mission cyrus one ,audio nirvana super8 castframe backloaded horn,cd philips cd480

Banned
    Членува от
    Aug 2014
    Възраст
    46
    Ferro-fluid cooled, Soft Dome

Ще снимам бушоните, по специални са не са стандартни.Затова сложих малко по къси сега не се сещам на колко ампера са. Ще снимам и колоните отзат за мощността.

Бушоните са L=31mm, 5A на 250 V, ето една снимка и на колонките отзад.Ще сложа и няколко снимка и на високочестотния говорител на колоните които изгоряха преди година и ми стоят за спомен, но причина(не е услилване на макс).Може би Bis е прав че това не са реалните показатели на колоните (образно казано 50w високи,среди 50w и бас 100-на вата).Имал съм преди самоделки с българските 60w 12" та магнитна не е по-голям от тях.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Banned
    Членува от
    Aug 2014
    Възраст
    46
    Аз бих нашил за високи BMS 4550 в тези колони, даже в същия рупор.
    Друго звено филтър за тях естествено, иначе ще зеят повече от цялото тяло.
    Всъщност, ако държиш на оригиналният им вид не ме слушай.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Така, като го гледам високочестотния... двайсетина вата е. То мощността, която може да понесе е в пряка зависимост с честотата на срез и типа на филтъра...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от sacha55 Покажи мнения
    Бушоните са L=31mm, 5A на 250 V
    А ти какви сложи? Оригиналните ти са Slow Blow и с ниско преходно съпротивление. Ако си сложил от бързите с тънката жичка...

Ако искаш пробвай от тези - https://store.comet.bg/Catalogue/Product/5160601/
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Говорителите ги смених с оригиналните само за 210лв. мисля че бяха.Бушоните които сложих са с тънка жичка 6А, просто човека от магазина каза че няма аналог на тази дължина и взех малко по къси.За късмет имаше пружинка която опря в тях и обра "луфта" спрямо оригиналните.А пък и беше 1 януари, а и аз без музика през почивката направо загивам жив.Та ясно е че няма да се усилват на мах. , а като се сетя че щях да слагам и другото стъпало(двете на моно 500w едното и другото 630 май) щеше да стане мнооого интересно .

Новите предпазители, които си сложил най-вероятно НЕ са Slo-Blo, тоест очаквай скоро да изгорят, ако оригиналните са били такива, каквито казва @Rumb@ta, но не се филмирай като стане

@Rumb@ta: Принципно не е ли леко безсмислено да се слагат бавни предпазители в ОТ, или има някаква логика, която ми убягва?
    Редактирано от badmadafaka; 10 February 2018 в 11:56.

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    36
    Цитат Публикувано от badmadafaka Покажи мнения
    @Rumb@ta: Принципно не е ли леко безсмислено да се слагат бавни предпазители в ОТ, или има някаква логика, която ми убягва?
    Индуктивните товари се защитават с бавни предпазитрли, поради намагнитващите токове , които протичат в началото и превишават номиналния ток.
    Говорителите са си чисто индуктивен товар , но до колко тази теория е приложима при тях , с многото им специфики , немога да кажа.
    Редактирано от iwoto; 10 February 2018 в 12:31.

Мерси @iwoto - и аз знам така, но в едно ОТ не мисля, че протичат такива големи начални токове и бавния предпазител ми изглежда по-опасен за това, което трябва да защитава...

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    35
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    1. С увеличаването с 3db (2 пъти), се вдига с толкова акустическата мощност, но човешкото възприемане, не го усеща, като 2 пъти по-силно, а само, като 1,23 пъти!
    Bis, това не се ли отнася за електрическата мощност? Т.е. удвоена електрическа мощност ни дава 3dB по-висок SPL. Но реално, за удвояване на амплитудата са нужни 6dB (4 пъти ел. мощност).

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    36
    Цитат Публикувано от badmadafaka Покажи мнения
    Мерси @iwoto - и аз знам така, но в едно ОТ не мисля, че протичат такива големи начални токове и бавния предпазител ми изглежда по-опасен за това, което трябва да защитава...
    Да , вероятно причината е това че ОТ отсвирват краткотрайни пикове, които нормално присъсвтват в музиката, не са опасни за говорителите и не трябва да сработват предпазителя.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от NikolaG Покажи мнения
    Bis, това не се ли отнася за електрическата мощност? Т.е. удвоена електрическа мощност ни дава 3dB по-висок SPL. Но реално, за удвояване на амплитудата са нужни 6dB (4 пъти ел. мощност).
    Децибелът, се ползва като логаритмична единица, която показва някакво отношение. Едно ниво, спрямо друго ниво. Избрано е точно, защото изразява съвсем близко до начинът, по който нелинейно чуваме.
    Ако говорим за отношение на мощност е 3db.
    Ако говорим за отношение, като напрежение е 6db.

Забелязах че при пускане на различни песни при еднакво усилване, явна се появяват пикове и на някои се изключват високочестотните ,а на други няма проблем.

Бавните предпазители са задължителни!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

@iwoto: Мерси за втори път - да, има логика да е така.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от sacha55 Покажи мнения
    Забелязах че при пускане на различни песни при еднакво усилване, явна се появяват пикове и на някои се изключват високочестотните ,а на други няма проблем.
    Явно усилването е еднакво високо сори за тъпия отговор, ама нали не си очаквал всичката музика по света да има еднакво спектрално разпределение, динамичен обхват и т.н.
    На тия сандъци и 2000W усилвател да закачиш, пак толкова ще свирят, само че ще горят по-често. . А по-яки предпазители слагай само ако искаш да сменяш не предпазители, а говорители. На мен 5A ми се видят прекалено много
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Напълно съм съгласен с това.
    А пък който иска повече гирлутия, да се насочва към профи естетиката.Вегите не се представят зле затова и се насочих към тях, но все пак толкова са им възможностите.То и аз бях тръгнал към профи обаче...някъде по пътя се спънах, или ме спънаха че щях да летя без парашут от терасата.Не е лошо човек да има две системи, за качествен джангър и малка нощна музика.

Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени