Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 63

Тема: Infinity Kappa 9... за и против, какви проблеми може да създаде

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Не разбирам как Krell, Yamaha, Denon се събират в едно изречение, но след като не харесваш Krell има стари Threshold, ML, Nakamichi и дори полу профи усилватели като Crown които нямат никакъв проблем с ниски импеданси. Всъщност импедансът става наистина нисък в много тесни честотни интервали и проблемът не е толкова голям. От друга страна тия колони са правени специално за Krell или ML и подозирам ще свирят доста добре и с двата.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    38
    Реших да я видя тази прословута ИЧХ толкоз ли е крива, а взех че попаднах на питане за подходящ усилвател на мощност. Те го направо линка http://emotivalounge.proboards.com/t...-kappa-9-xpr-1

Явно ще трябва нещо с възможностите на средно голям електрожен.
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

Цитат Публикувано от vivanov Покажи мнения
    Кое дали има възможност да чуя?... Каппа 8.2 и 7.2 съм имал лични близо година, каппа rs 3 , 9 и 7 съм слушал доста...от всички най ми допадаше 9 и като визия и като изпълнение, сцена и бленда на звучене
    Да чуеш конкретния чифт, на който се каниш "да се метнеш"!
    Или си говориш теоретично, така за спорта?

Та нали (примерно) в следващите 2-3 години може да не успееш да намериш запазен чифт? В ЦУМ свършиха отдавна
    Та нали ти самият си израстнал ушно за 20 години, малко поне?
    ...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Цитат Публикувано от galinvayov Покажи мнения
    Реших да я видя тази прословута ИЧХ толкоз ли е крива, а взех че попаднах на питане за подходящ усилвател на мощност. Те го направо линка http://emotivalounge.proboards.com/t...-kappa-9-xpr-1

Явно ще трябва нещо с възможностите на средно голям електрожен.
    Да колега. И мен тази ИЧХ ме поотказа, явно е недомислено...ще чакам някой колега да предложи някакви налични по-домислени OT
    Speaker: Sonus Faber Cremona M, Amp: Mark Levinson 27, Preamp: Classe 5, Accuphase DP75V, Tape: Nakamichi CR7, Tape: Alpine AL85, Pioneer N-70 A, Turntable: DIY Lenco L75 +SME 3009 S2, Cabling rca Audioquest Anaconda, Cabling power Tharalabs TheOne & xlr Nordost Odin, speaker GRYPHON PSC ultimate, power supply GRYPHON

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Или си говориш теоретично, така за спорта?

Та нали (примерно) в следващите 2-3 години може да не успееш да намериш запазен чифт? В ЦУМ свършиха отдавна
    ...
    Не мога да те разбера какво искаш да кажеш... за да отида да чуя, каквото и да било, трябва да ми хареса като схемотехника, параметри-диапозон на звучене, визия, концепция и т.н...а дали има къде да се чуе и т.н...си е друг въпрос, през годините съм си поръчвал ОТ от чужбина и без да ги чуя, по отзиви и информация изписана за тях...

Темата може да се затваря, помогнахте ми до толкова, колкото да ме откажете от каппа 9, може да е било за добро...БЛАГОДАРЯ на всички взели участие...от тук натам, аз ще си търся моята концепция, за да не се налага да чета излишни пориви за изява, на определени "аудиофили"
    Speaker: Sonus Faber Cremona M, Amp: Mark Levinson 27, Preamp: Classe 5, Accuphase DP75V, Tape: Nakamichi CR7, Tape: Alpine AL85, Pioneer N-70 A, Turntable: DIY Lenco L75 +SME 3009 S2, Cabling rca Audioquest Anaconda, Cabling power Tharalabs TheOne & xlr Nordost Odin, speaker GRYPHON PSC ultimate, power supply GRYPHON

[COLOR=#3E3E3E]Колега, гледах как Капата гаси два моно блока денон 6600, стъпало хитачи 8300 и други разни, споменавам тези, тъй като са най мощни, на около 70-80в постоянна мощност...та проблема гарантирано не е в стъпалата...това 0.8ома което хората са замерили при тази капа, като долна граница, е равностойно на късо за всяко стъпало....кое от музикалните стъпала ще издържи?...[/COLOR]
    [COLOR=#3E3E3E]не предлагай Krell, yamaha и denon...не са мойте марки и звучене...[/COLOR]
    Абсолютно си прав, а споменавайки горните две стъпала е категорично сигурно че тези Капи и тези стъпала са слушани при човека който беше абсолютно против новите филтри. В този момент свирят доста по-добре отколкото преди няколко месеца, настроени са а и помещението е доста по благоприятно за слушане.

Цитат Публикувано от v.georgiev Покажи мнения
    Абсолютно си прав, а споменавайки горните две стъпала е категорично сигурно че тези Капи и тези стъпала са слушани при човека който беше абсолютно против новите филтри. В този момент свирят доста по-добре отколкото преди няколко месеца, настроени са а и помещението е доста по благоприятно за слушане.
    Да колега.
    Незнам какво е настройвал, но не свирят както трябва(ниските са заключени в мазето, както се изрази един мой приятел ), до колкото знам само промени начина на връзване, от типа псевдо bi-were, защото са моно блокове, с две ст.стъпала, ще стане истинско bi-were, но незнам дали ще помогне...за съжаление аз съм се уморил от чак такива експерименти...

Факт е, че цената на тази марка говорители се срина за последните две години драстично...което говори само по себе си.

Написал съм го подробно, ако наистина не можеш да ме разбереш, по-добре се оъкажи от хай-фито, а за хай-ендя даже не помисляй

Написал съм го подробно, ако наистина не можеш да ме разбереш, по-добре се оъкажи от хай-фито, а за хай-ендя даже не помисляй
    ХА ХА добре ще го имам в предвид, хубаво е, че си вярваш...празни думи и приказки, какво да разбера...да беше написал нещо конкретно да взема да го разбера, задаваш тъпи въпроси, без да си наясно кой съм, какво съм, още по малко какво съм слушал и какво общо има с темата, прочете ли заглавието поне?...ама като гледам, някои хора само чакат да се пусне тема, и да я заринат с празни приказки уж "насоки"...

Ако може да ми формулираш Hi-end..че не те разбрах отново? Една стегната дифиниция искам...
    Редактирано от vivanov; 15 January 2016 в 17:41. Причина: корекция

Да колега.
    Незнам какво е настройвал, но не свирят както трябва(ниските са заключени в мазето, както се изрази един мой приятел ), до колкото знам само промени начина на връзване, от типа псевдо bi-were, защото са моно блокове, с две ст.стъпала, ще стане истинско bi-were, но незнам дали ще помогне...за съжаление аз съм се уморил от чак такива експерименти...

Факт е, че цената на тази марка говорители се срина за последните две години драстично...което говори само по себе си.
    Сигурен съм че ако си правил планове да ги взимаш от същия човек, за тези пари ще намериш много по "свирещи" решения.

Да колега.

А с две стъпала ще стане bi-amping, но дали истински зависи дали ще ползваш преди тях кросовер.
    Понагласил е малко нивата на отделните ленти от регулировките на филтъра.
    Редактирано от v.georgiev; 15 January 2016 в 18:01.

Членува от
    Jan 2014
    Възраст
    45
    ...
    ... от каппа 9, не искам да се занимавам с филтри, ремонти подобрения...
    ...
    ...
    vivanov, ти всъщност имаш ли възможност да ги чуеш?
    ...

...
    Май наистина не се разбрахте .

Тук кодовите думички са:чуване, конкретен, запазен, ремонти...

Та май идеята е, че ако имаш предвид някой наистина запазен чифт от този модел, който си чувал и си сигурен че няма да се занимаваш с "филтри, ремонти подобрения", то тогава си струва да им търсиш стъпало.
    А ако нямаш...

Цитат Публикувано от bager Покажи мнения
    Май наистина не се разбрахте .

Тук кодовите думички са:чуване, конкретен, запазен, ремонти...

Та май идеята е, че ако имаш предвид някой наистина запазен чифт от този модел, който си чувал и си сигурен че няма да се занимаваш с "филтри, ремонти подобрения", то тогава си струва да им търсиш стъпало.
    А ако нямаш...
    Колега имах в предвид, чифт в германия, много запазен с документи и сервизна история, но след няколко разговора с Немския им собственик, се оказа, че имат същия проблем... свирят само до определено ниво и с определени стъпала...на мен винаги това хоби ми е било свързано с експерименти, смяна на стъпала, предове, източници...с тези колони ще си огранича тотално хобито, дори да ги накарам да свирят...Мисля. че за каппа 9 единственото решение е Ручо да им спретне читави филтри, но гаранция пак нямам какво ще се случи...затова взех решение за себе си да се насоча към Dynaudio, имам в предвид определен чифт, доста сериозно направено ОТ, като пристигнат в БГ, ще пиша дали ме удовлетворяват, или ще е поредното ОТ появило се на пазара в БГ...ще подскажа, че нискочистотния драйвер е
    Dynaudio 30 W 54 8 Omh,
    конструкцията на кутията е много странна и сериозно изпълнена от типа ATL...ще пиша подробности, ако има любопитни, когато станат в мое владение...

....ATL технология...
    конструкцията на кутията е много странна и сериозно изпълнена от типа ATL...
    Какво е това акустично оформление/технология "ATL" ?
    Моята галерия diy-проекти
    http://vuicho.snimka.bg/other/diy-oz...veri.30205.all
    профи ОТ (и други) http://stoevdiy.snimka.bg/hobby/ot-i...eri.418371.all

Комбинацията от преоразмерен ТЛ и обилно количество акустичен дунапрен носи наименованието ATL .Това ще да е .
    Има и едни други ОТ с обозначението ATL но те са хорнрезонатор акустично оформление.
    Както и да е ......изясних си че не е изскочило нещо ново в акустичните оформления

Цитат Публикувано от stoev Покажи мнения
    Комбинацията от преоразмерен ТЛ и обилно количество акустичен дунапрен носи наименованието ATL .Това ще да е .
    Има и едни други ОТ с обозначението ATL но те са хорнрезонатор акустично оформление.
    Както и да е ......изясних си че не е изскочило нещо ново в акустичните оформления

Да не е ново, това е технология навлизаща в края на 90те мисля, PMC разработват ОТ по такава технология и други марки има...води се [COLOR=#3B3B3B]Advanced Transmission Line, но PMC е една от най-новите и бързо развиващи се марки...може би има защо...Незнам дали си слушал PMC, но звука е сериозен за обемите на тонколоните им...аз съм слушал два модела и бях изненадан...говоря за колони свирещи равно, без преекспониране и озветяване в ниския и високия диапазон...аз не харесвам бумтящи и съскащи колони, които впечатляват в първите 30 мин и след това почва да те боли главата от "кърфици" в ушите [/COLOR]
    тук има клипче...

http://pmc-speakers.com/technology/atl

Не става ясно кое точно му е Advanced на линията, но добре се хвалят.
    Та защо не грабваш едни такива, а се занимаваш с капи?

Не става ясно кое точно му е Advanced на линията, но добре се хвалят.
    Та защо не грабваш едни такива, а се занимаваш с капи?
    Свирещия им модел на PMC, които задоволява моя слух е PMC EB1, ако погледнеш цената, ще разбереш защо...мисля, че в момента са около 20х.лв..., Пак задаваш, неориентиран въпрос, в началото на темата съм обявил бюджет...

Между другото- бикито е умен и знаещ човек! Това, че говори с недомлъвки е друг върос!

Цитат Публикувано от Iceman Покажи мнения
    Човекът трупа бройки постове. Не трябва да му се обръща внимание. Тука е така. Иначе е слушал толкова Капи, че ще ти падне капата.
    Много си прав, аз за това избягвам да пускам теми, но очаквах да се включат хора по-наясно от мен със съвет, но уви...
    Ако му видиш подписа само, но явно никога не го е прочел, освен като го е поставил... даже и това не е сигурно...

И ти не си си прочел собствената тема, ама...

.....Advanced Transmission Line....
    Акустично оформление TL (Transmission Line) е разработено още в 30-те години на миналия век.Качеството на използвания при него демпващ материал както и разположението му оказват съществено влияние на звученето.Това е една от причините този тип ОТ да не са много популярни за по-масово производство от фирми.При diy-ърите обаче не е проблем да отделят маса време за донастройка на демпващия материал (вата,филц,кече,вълна и т.н.) И затова TL конструкциите са доста популярни всред diy-ърите , запитване в Гугъл за Transmission Line показва маса интересни конструкции .

При ATL технологията новото е че като демпващ материал се използва акустичен дунапрен което е удобно за серийно производство (но изисква доста сериозна работа на ниво предварителни прототипи).Иначе акустичното оформление си е TL.В комбинация с добри драйвери резултата няма как да не е добър.Ако говорим по принцип , добрите ОТ са резултат на разумно подбрани компромиси.От тази гледна точка TL конструкциите са всред фаворитите ми ( което се вижда и от галерията в подписа ми )

Споменаването на Динаудио събуди интереса ми понеже по принцип харесвам драйверите на тази фирма.Реших че са ползвали някое рядко и екзотично акустично оформление.Възможно е да става въпрос за TL/ATL но може и да е Апериодик/Вариовент които външно приличат на TL заради наличието на порт.Като ги покажеш ще видя за какво става въпрос

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    За пръв път видях и чух въпросните Емблематични ОТ през лятото 1995 година. Тогава работих известно време, като консултант продавач в магазин за аудио видео техника, който го притежаваше един от старите аудиофили в Стара Загора. Бяха изложени при мен на щанда за който отговарях и бяха свързани със стъпало и пред Pioneer m91/c91.
    Това са прекрасни, висококачествени, дизайнерски, масивно изработени ОТ като цяло, особено пък за времето си нямам думи. Те са предназначени за големи помещения и задължително за мощни крайни стъпала които работят на много нисък импеданс. ( както писа analogsa)
    През годините съм ги слушал и с други стъпала, включително и с лампови. Със различни скъпи дигитални и аналогови източници. Тези ОТ са прекрасни особено за поп и рок музика, ненадминати са.

Като интервенции по тях, аз бих подменил почти всички елементи по филтъра с нови по-висококачествени (Mundorf) без да развалям оригиналното им изпълнение. Бих обърнал внимание и на вътрешното окабеляване. Няма нужда да се прави друг филтър, фирмата производител го е направила! Тези ОТ, според мен единствения им проблем са гънките но и това не е проблем. Поръчват се от чужбина, сменя ги кадърник и толкова. Трябва да се внимава, да не им се изгорят магнетостатните. Прекрасни високочестотни говорители, висококачествено изработени от Fostex по поръчка на Infinity за тогавашната kappa серия, но и те се намират.
    Редактирано от ДРГеоргиев; 18 January 2016 в 12:10.

Цитат Публикувано от stoev
    Споменаването на Динаудио събуди интереса ми понеже по принцип харесвам драйверите на тази фирма.Реших че са ползвали някое рядко и екзотично акустично оформление.Възможно е да става въпрос за TL/ATL но може и да е Апериодик/Вариовент които външно приличат на TL заради наличието на порт.Като ги покажеш ще видя за какво става въпрос
    На първо четене по снимки ми прилича на ATL, след седмица ще са при мен и ще ги наснимам и аз по-скоро си мисля, че са TL...ще трябва да сваля, нискочистотния говорител за да видя, дали е в отделна камера и двата вертикални бас рефлекса, как са конструирани..
    При всички положения изглежда, че е вложено доста труд и старание при изработката на кутиите...не е серийна колона и не изглежда да е дялкана в гаража на някой любител...особенно като се има в предвид цената на четрите драйвъра, окабеляването, терминалите и филтъра, които са си Dynavox
    Редактирано от vivanov; 18 January 2016 в 14:44.

които са си Dynavox
    Sorry за грешката имах в предвид, че драйвърите са [COLOR=#333333]Dynaudio[/COLOR]

Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени