Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3
Резултати 51 до 63 от 63

Тема: Infinity Kappa 9... за и против, какви проблеми може да създаде

Цитат Публикувано от vivanov Покажи мнения
    ...особенно като се има в предвид цената на четрите драйвъра, окабеляването, терминалите и филтъра, ....
    Тя цената е последното което ще спре запален diy-ър Гугъла изкарва маса снимки и diy-проекти с Dynaudio 30W54 , примерно при този http://www.winboxsimu.de/AltusB.jpg са ползвани 4 бр. 30w54 / .Освен това е нестандартно акустично оформление но не е нито едно от споменатите в темата дотук .
    Моята галерия diy-проекти
    http://vuicho.snimka.bg/other/diy-oz...veri.30205.all
    профи ОТ (и други) http://stoevdiy.snimka.bg/hobby/ot-i...eri.418371.all

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

...на мен винаги това хоби ми е било свързано с експерименти, смяна на стъпала, предове, източници......
    Погрижил съм се за тебе:
    http://spectralaudio.com/dma-180spec.htm

Вече няма да трябва да сменяш стъпала и спокойно можеш да вземеш и капите
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Цитат Публикувано от stoev Покажи мнения
    Тя цената е последното което ще спре запален diy-ър Гугъла изкарва маса снимки и diy-проекти с Dynaudio 30W54 , примерно при този http://www.winboxsimu.de/AltusB.jpg са ползвани 4 бр. 30w54 / .Освен това е нестандартно акустично оформление но не е нито едно от споменатите в темата дотук .
    Проекта е разработен индивидуално...няма нищо за него в нета...и аз търсих, но уви...т.е има една разработка само и тя ще е скоро при мен
    Принципно с два вертикални базрефлекса намаляващи обема в своя край, няма почти никакви проекти, защото са трудни за изпълнение и доста трудоемки...
    Изчисляването и разположението на басрефлексите, си е най трудоемкото и сложно в изработката на кутия.
    Speaker: Sonus Faber Cremona M, Amp: Mark Levinson 27, Preamp: Classe 5, Accuphase DP75V, Tape: Nakamichi CR7, Pioneer N-70 A, Turntable: DIY Lenco L75 +SME 3009 S2, Cabling rca Audioquest Anaconda, Cabling power Tharalabs TheOne & xlr Nordost Odin, speaker GRYPHON PSC ultimate, power supply GRYPHON

Принципно с два вертикални базрефлекса намаляващи обема в своя край,
    Нещо такова ? http://img34.olx.bg/images_prodavaln...usilvateli.jpg Това е акустично оформление BVR и като принцип на работа е по-близо до Рупор отколкото до BR .Както и да е , няма смисъл да гадаем , външно различни типове акустично оформление си приличат макар и принципа им на работа да е съвсем различен.Като ги покажеш ще се разбере
    Моята галерия diy-проекти
    http://vuicho.snimka.bg/other/diy-oz...veri.30205.all
    профи ОТ (и други) http://stoevdiy.snimka.bg/hobby/ot-i...eri.418371.all

Цитат Публикувано от stoev Покажи мнения
    Нещо такова ? http://img34.olx.bg/images_prodavaln...usilvateli.jpg Това е акустично оформление BVR и като принцип на работа е по-близо до Рупор отколкото до BR .Както и да е , няма смисъл да гадаем , външно различни типове акустично оформление си приличат макар и принципа им на работа да е съвсем различен.Като ги покажеш ще се разбере

Топло, топло, но не е това, доста по различно е...тука нискочистотния е по-нависоко монтиран и въздуховодите взимат от центъра на кутията...но като замисъл е близко...

П.С. като Видях, че са на Ручо тези от снимката, се успокоих...почти съм сигурен, че ще свирят ...за сега дерзая...
    Редактирано от vivanov; 19 January 2016 в 14:04. Причина: редакция
    Speaker: Sonus Faber Cremona M, Amp: Mark Levinson 27, Preamp: Classe 5, Accuphase DP75V, Tape: Nakamichi CR7, Pioneer N-70 A, Turntable: DIY Lenco L75 +SME 3009 S2, Cabling rca Audioquest Anaconda, Cabling power Tharalabs TheOne & xlr Nordost Odin, speaker GRYPHON PSC ultimate, power supply GRYPHON

Някой спомня ли си с какви драйвъри и на каква цена е бил изпълнен този проект на Ручо

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    32
    Някой спомня ли си с какви драйвъри и на каква цена е бил изпълнен този проект на Ручо
    нискочестотен seas h1305 10 инча ,средночестотни hi-vi research p5,пищялки hivi t28,цената беше 3-4бона.
    caprihorn,rotel rb971,rotel rsrp-960ax,sony cdp-m12,mission cyrus one ,audio nirvana super8 castframe backloaded horn,cd philips cd480

Благодаря колега и аз ги намерих 4400лв е била обявената цена...Цените на Ручо са добри, тъй че, са били доста солидна изработка

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    32
    Благодаря колега и аз ги намерих 4400лв е била обявената цена...Цените на Ручо са добри, тъй че, са били доста солидна изработка
    Да съгласен съм с теб ,ако не ми беше хоби да си сглобявам сам колоните щях да се обърна към Ручо.Един от няколкото човека в България ,който може да ти направи смислени колони съобразени с вкуса на слушателя.Аз самия занапред мисля да изпълня един такъв проект като felsen-а само че с други средночестотни говорители.тези колони на Ручо съм ги слушал и на мен тази концепция ми добада.Иначе цената за тези тела не е висока най-малкото заради самата изработка. Доста са внушителни на живо,казвам го като човек с 170 литрови хорни.
    caprihorn,rotel rb971,rotel rsrp-960ax,sony cdp-m12,mission cyrus one ,audio nirvana super8 castframe backloaded horn,cd philips cd480

Infiniti RS Kappa 9

Аз малко късно влизам в темата, но понеже притежавам един чифт от около 10 години, та реших и аз да напиша нещо. Та това е модел на Арни Нудел от преди да продаде Infiniti на Harman. Излиза в щатите през 1987г., а в Германия малко след това с допълнение "а" след модела. В щатите струва $4500, а в Германия 11000 марки. Американски модел е с окабеляване от 4мм. плътно сребро и е с фантастични кросовери, стига някой майстор да не се е пробвал с тях. (по долу видях как някой "специалисти" са се изказали без никога да са виждали колоните.&nbsp; Та оносно захранването - да трябва наистина добър усилвател. Аз отначало ги слущах с един 300W Krell и имаше проблем с басите около 60 Hz. После минах на Musical Fidelity с над киловат и половина на 4 ома и нещата се оправиха.<br>Та ако имате такива колони, ценете ги. Сменете уплътнителните ленти на басите и не пипайте по-вече. За тези пари не можете да намерите такъв звук. И никой, ама наистина никой не може да Ви направи самоделки с такъв звук за тази цена. А това със самоделките е друга тема. Хората влагат много пари в разработки, тестове, проби и грешки, а някой с един опит ще Ви направи нещо велико - и до сега не за го взели и позлатили в някоя аудио компания?

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от Nikky57 Покажи мнения
    Сменете уплътнителните ленти на басите и не пипайте по-вече.
    Ако под "уплътнителни ленти" разбираш предното окачване (surround), то след смяната им в общия случай това няма да бъдат същите високоговорители, което важи и за целите озвучителните тела.
    Фирмата-производител не предлага оригинални като резервна част, а всички продавачи на заместители предлагат практически една и съща продукция, независимо на кой континент се намират.
    Това обаче не е най-големият проблем на Kappa 9(A). Полимерната мембрана на куполния 4" Kappa-Polydome, който работи в най-критичната за човешкия слух област, под въздействие на слънчевата светлина се деполимеризира и напълно променя механичните си характеристики. Резултатът са съвсем различна АЧХ и високи нелинейни изкривявания в сравнение със запазени екземпляри, каквито са ми попадали.
    Разликата се разпознава лесно - за разлика от изправните, които са съвсем прозрачни, разложените мембрабни са мътни и жълтеникавобели на цвят. За съжаление не се намират резервни мембрани, нито пък въпросният високоговорител би могъл да бъде заменен с директно с друг. По чужди форуми е било обсъждано успешната му замяна с Tang Band 75-1558SE (разбира се, след съответна промяна на кросовъра), но и този драйвер вече не е в продажба.
    Въобще възстановяването на 30-годишни озвучителни тела може да се окаже далеч по-трудно от това на 30 годишен автомобил.

Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    Ако под "уплътнителни ленти" разбираш предното окачване (surround), то след смяната им в общия случай това няма да бъдат същите високоговорители, което важи и за целите озвучителните тела.
    Фирмата-производител не предлага оригинални като резервна част, а всички продавачи на заместители предлагат практически една и съща продукция, независимо на кой континент се намират.
    Това обаче не е най-големият проблем на Kappa 9(A). Полимерната мембрана на куполния 4" Kappa-Polydome, който работи в най-критичната за човешкия слух област, под въздействие на слънчевата светлина се деполимеризира и напълно променя механичните си характеристики. Резултатът са съвсем различна АЧХ и високи нелинейни изкривявания в сравнение със запазени екземпляри, каквито са ми попадали.
    Разликата се разпознава лесно - за разлика от изправните, които са съвсем прозрачни, разложените мембрабни са мътни и жълтеникавобели на цвят. За съжаление не се намират резервни мембрани, нито пък въпросният високоговорител би могъл да бъде заменен с директно с друг. По чужди форуми е било обсъждано успешната му замяна с Tang Band 75-1558SE (разбира се, след съответна промяна на кросовъра), но и този драйвер вече не е в продажба.
    Въобще възстановяването на 30-годишни озвучителни тела може да се окаже далеч по-трудно от това на 30 годишен автомобил.
    Много полезен пост
    Бих добавил само и колко е останало от индукцията на магнитното поле най-вече на басовите говорители след 30 годишно ползване

” Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш.”
    Стивън Кинг

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44

R.I.P. : infinity polydome & infinity polycell speakers

Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    Днес нямаме асансьор в офиса.
    Гадно , когато си на 17 метра над партера.
    И още по-гадно , когато трябва да помагаш на някой и да му изкатериш по стъпалата неговият чифт Infinity Kappa 8 ,
    които гордо е помъкнал за да тества при теб усилвател за 200 лв !
    Като прескочим пъшкането по етажите, носейки едната като бебе, и как господинът 100 пъти повтори да внимавам , че дал над 2000 за тях , но сам застърга 5-6 пъти мазилката по стълбището /сумтейки приглушено/ , то накрая имахме две тонколони до усилвателя за прослушване - едната "като нова личен компонент" и другата "с незначителни козметични забележки по ръбовете , които не влияят на звука "
    Слушахме две негови песни / някякви балади/ и нещо ме накара да спра да мълча и да огледам отблизо . Напръскани внимателно с мръснобял матов спрей полидоми. Тонколоната "като нова" - нещо не бива в ниските при усилване . Освен това тази мъгла в средите/по моите разбирания/ нямаше как да не я споделя . Виновен бил усилвателят , да разменим ляво-дясно - проблемът и той се разменя...Човекът се изнерви , вързахме 2 други усилвателя / не за 200 лева/ и картината стана съвсем банско джаз фест , а слушахме балади... Пак аз виновен . Пускаме за една песен само с холандеца едни букшелфи и той изтъпя . Взе да се нерви .
    Какво ми било напрежението , кви са тия кабели , що не си донесъл той .
    Коментира кабели за 500-1000 лв , а тръгнал за усилвател от 200 лв !
    Въртя колони , пръхтя , сам усилва намяля , не се смя вече на букшелфите , но накрая -
    Ядоса се , бил пратил познат да ги види преди да ги купи , ма той кво гледал само ... и накрая - "Дай винтоверт , сега шти покажа аз на теб кво значи инфинити магия , шти й*ба въшките тука , постановки ми правиш ...и ти кът шопите..." Отваря сам , издрасква с накрайника лицевия панел/псува кви ми били винтовертите от лидъл.../ и млъкна като на*кан- Ами на единият басов говорител шасито е изправяно /видимо качествено/ , но са сменени и "моторът" и "намотката" , само фейсът с мембраната стоят като параван . Тоя полудя направо - свали полидома - наред , само е свалян ринга и е "избелен" . Другото - О.К. В другата колона - всичко точно , само емитерът ... не е емитер . Баси ! Разглобен и зад фолиото доста кадърно е прилепен друг високочестотен с изчегъртан етикет . Външно отпред - неотличимо . Странното е , че почнахме да хващаме разликата при усилване , чак след като вече знаехме подмяната. Евала на майстора ! Както и да е . Той усилвател си купи/само до това му беше вече, ама да не е капо/ , аз изпарих още 80 грама пот надолу по стълбите .
    На втория етаж чухме асансьора да върви . Ама кой да провери пак .
    Изпратих го към Пловдив угрижен /да минеш 500 км с инфинити на задната седалка за усилвател от 200 лв !!!/
    и , спомняйки си едни мои 2-годишни перипетии, веднага се сетих и потърсих тази тема .
    Та , rutcho посочва
    една много , много тъжна истина . Само манияк колекционер на марката би си дал парите за продукти с тези говорители .
    И неинформиран глупак . Аз съм от вторите . Всъщност бях .
    Тотал щетите ми покрай детското ми инатливо упорство да "възстановя" Infinity RS 1000 възлизат на много часове четене , ровене, 2 години с безброй прекъсвания и около 350 лв/само/ .
    Майната им - безплатни уроци няма са казали хората .
    Първо - Самите инфинити се държат йезуитски като гъзове и след супер сложният алгоритъм за комуникация отговарят хлъзгаво и като цяло повтарят , че това са
    discontinued products , че след изтичане на всички удължени гаранции са ликвидарини всите наличности "он сток" , че не могат да посочат нито един производител на
    replacement parts за infinity polydome & infinity polycell speakers , че линковете на такива , които им пратих са новост затях
    И въобще - да го д**ам , или по тяхному - да посетя техен дилър , да се запозная с новите им продукти , които използват more sustainable material - аха-а , ти да видиш !

Второ - другите хитри йезуити/като поведение/ - https://reconingspeakers.com/- след като вече си изясниха , че споко - няма да искам да връщам псевдо "NOS" вдървените 902-2624 Polycell /повече от тези в моите RS1000/ смениха приказките си за всички тези тонколони и плеядата infinity kappa в посока реставрация визуална , колекционерска и прочие бля-бля . А не постигане на звукът от годините на релийзите им , които са ги направили такъв хит тогава и които подклаждат понякога абсурдните им цени втора ръка сега. И според тях Инфинити са изоставили тази прекрасна технология , защото просто и на закрито тези полимери втвърдяват за 15-20 години. А ако има директни UV лъчи - смърт направо в рамките на гаранцията. Въпрос на престиж в маркетинга , не на слугуване към звука.
    Както Сони вземат политическо решение и изоставят VFET заради техническата "недораслост" на други елементи , независимо от просто прекрасното звучене на тези усилватели . Ако имаше интернет и фейсбук тогава - нямаше изобщо да чакат 1 година та да видят какъв ще е ефекта върху имиджа им от мълвата , че 1/3 от новите продукти скачат скоротечно в сервизите. С гугъл ще откриете в Япония стари дискусии на фенове защо 5 години по-късно не са възстановили линията. Сони си мълчат по въпроса.
    infinity polydome са прозрачни само като нови . После - само ако са сменени куполите със силиконови или поликарбонови от многото , които се предлагат по света .
    Само гдето ще си мислим , че слушаме infinity polydome .
    Имало е и черни , но черни в масата си , не боядисани в черно
    Заради прекомерната мекота /неслучайно в някой форуми ветерани посочват , че kappa оправдава парите си след първата година- като втвърди лееко центърът на купола /после разработват infinity polycell - които пък заради разпенената си структура "прегарят" повърхностно за броени години и стават "бисквитки" . Инфинити ги правят черни от един момент нататък , белким никой повече да не пита защо бялото става кремаво за 5 години. От този сайт споделиха , че животоспасяваща интервенция е мацотенето на куполите с всякакви мистериозни буламачи , маркетирани като промазки и т.н. Животоспасяващо за хрупкостта на куполите , не възстановяващо свойствата им . Те не предлагали тази шаманска услуга. Въобще - полезно е човек да пообщува с такива фирми и сам еднолично да усети кога сменят настроението и отзивчивостта си.
    Също е добре да не им пише от мейли тип gosho78@ или peshopicha88@нещо си .
    Изоставих всичко , когато при един бивш моряк Стефан от Варна видях Infinity Kappa 9А . Човекът си ги е взел нови в края на 1990 г от Хамбург с едни от първите си спестени пари от новото "демократично" заплащане. М/у другото - полидомът му е черен на цвят . После видях , че това не е изключение и е хитринка.
    Човекът си каза , че с годините куполът се е повтвърдил и сега "потъва" в магнита много по-малко и по-твърдо. И "гласовете" изобщо не са същите вече . Но на времето - "половината квартал се извъртя да ги гледа и пипа у нас".
    Сега му стоят като много красива мебел . Останал си е твърд фен на марката и си е купил Infinity Kappa 90 .
    Е , 2 часа лав-мохабет , докато тествах усилвателя , за който бях там, и връзване и на двата чифта - ами , какво да Ви кажа - 9-ката свири бубнещо и с остри високи , като някое голямо Хеко или Кантон , докато 90-ката направо те отвява . Нито едно от любимите ми парчета за тестване не ме накара да настръхна с Infinity Kappa 9А .
    Трябва да отчета , че ако само те бяха там , щях сигурно да цъкам с език /ненастръхнал все пак/ , но така сложени двата чифта заедно - ти иде да ги гътнеш Infinity Kappa 9А . То бубнещи баси , то нереални женски вокали ... и това от пазени като писано яйце колони в първи собственик . Докато Infinity Kappa 90 - купени втора ръка преди 5-6 години в София , неясно колко ползвани преди , с поодраскан фурнир - като състояние на говорителите и звук - WOW! И се чудиш защо Ибей ги поддържа по-евтини от 9-ката.
    Вместо епилог - късмет и бъдещи творчески успехи мога да пожелая само на бъдещите придобивници на infinity polydome & infinity polycell тонколони , ако ги вземат за слушане Особенно не "от място" !
    Ако е за попълване на колекция - друга бира . Там всеки си знае неговотоИ аз си имам скъпи дръндурници , които просто искам да имам и не ми пука за мнения.
    Редактирано от hifiresearch74; 14 August 2018 в 15:21.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени