Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 34

Тема: Плачевно качество и неточности при изработка Sirius-PCB

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37

Плачевно качество и неточности при изработка Sirius-PCB

Както можеби вече се досещате, това ще е поредната обратна връзка, показваща грозната истина. За всеки, който ще пуска платки за изработка във фирма Sirius-PCB - http://www.sirius-pcb.com/

Пригответе се да бъдете шокирани от потресаващо ниското качество и отклонения във Вашите проекти. Или както се казва - човек се учи от грешките си, евреите от чуждите!

Като цело реших да изпробвам как работи въпросната фирма, подмамен от сравнително ниските им цени, добре изработен уеб сайт, много удобна форма за калкулация на цената и поръчка. Важно е да отбележа, че отклонения в цената нямаше и тя е точно толкова, колкото е калкулирана предварително. Също така важно е да отбележа, че сроковете за изработка са доста добри (на хартия) - 10 дни.

Какво трябваше да бъде произведено - много елементарна платка
    cap-bank-top.jpg cap-bank-bot.jpg

Очевидно - всеки би могъл да я направи, даже и вкъщи с ютията и лазерния принтер.

Какво получих:

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Като цяло имаше съществени(меко казано) отклонения, обобщени така:

Отклонения:
    1. отклонение от над 3мм от центровете на площадките на отворите(при малките отвори - около 1.5мм)
    2. термичните отстъпи за запояване на елементите към полигоните са премахнати и са свързани директно, което прави запояването на елементи с голяма термична маса, практически невъзможно
    3. премахнати са прорезите в солдер маската на BOT слоя предвидени за подсилване за по-висок ток
    4. сервизният печат е съществено променен, като е направен с друг шрифт, надписът Audio Workshop не се вижда и има неточност по маркирането на кондензаторите!

Дефекти:
    1. неравномерна солдер маска
    2. дупки в медното покритие и полигоните
    3. множество одрасквания и нараняване по платките

Платките бяха изпратени по Еконт с удобно пропусната опция за преглед преди плащане, а срокът от 10 работни дни беше "удължен" до над 20! Важно е да се отбележи, че платките не можеше да се изработят по изпратени от мене gerber и drill файлове и се наожи да изпращам директно PCB файла на Алтиум.

Коментарите оставям на вас.
    Редактирано от Simonov; 8 December 2015 в 19:55.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Пропуснах да напиша зверското късо съединение!

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Снимки с висока резолюция:

http://dox.bg/files/dw?a=9b088f467d

душичка златна Lyubcho_88's Avatar
    Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    30
    Забележително. Освен да са отворили проекта с някаква по-стара версия на Алтиум или през друг софт? Иначе няма обяснение в това да има такива отклонения и то дори в шрифта. Според мен не е направено нарочно, а и си мисля че не са видяли 3D модела, дето си дал на първо място.
    Иначе не доумявам как човек видял го ще произведе такъв продукт и то за клиент...
    Ако са стабилни би следвало да те компенсират или с направата на още една партида или да се разберете за следващия проект изработката да е за тяхна сметка. Така правят големите фирми.

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    До колкото ми е известно, платкаджийниците не работят със CAD софтуер а с CAM системи. Конкретно, Сириус работят с CAM350. Очевидно имат проблеми, защото ми обясняваха, че немогат да ми направят платки по gerber-ските файлове и трябваше да им пращам файла на Алтиума. С какво са го отваряли не знам. Факт е, че това което са правили е под всякаква критика и че са си го моделирали по тяхно си усмотрение.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Нали не си им пратил файла с някоя стара, работна версия?!
    Просто търся логични причини да се е случило това на снимките...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

А аз си мислех да правя дребно производство.
    Че то няма кой да ти направи една платка като хората в БГ.

Вижте им само качеството на платките.
    Сигурно са изкупили парчета от някой завод. Надрани яко.
    Ецнали са ги и са си рекли "ее той клиента няма да забележи тези лайна които направихме"
    Ами ако беше поръчал 500 бройки и му направят с такова качество. Кво прайм сега ?

PS - Коя е фирмата която може да направи платки като хората (та дори и да са скъпи)?

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Няма как. Алтиум-а си има много подредена и спретната функция, когато се пускат платки в производство

Иначе къдърни платки може да се направят и в България, но не са евтини. Vi-Rus си вършат работата добре. Цените на качествено и къдърно изработените платки са високи. Винаги! Дори и в Китай, освен ако не се поръчват много големи количества.

Нека тази тема да покаже, че евтиното и хубавото се продават в различни магазини! В една друга тема бях обвинен, едва ли не, в печалбарство заради исканите цени за едни платки Който иска евтинко - ето го евтинкото!

ivos's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Не е от версията на файлът. Толкова си могат. Моите платки ги направиха много по-грозни. Третата снимка от долу на горе в последния пост:

http://mercedes-bg.info/index.php?topic=2192.0

Разместване на дрила над 0.5мм!!! Фрезови отвор 8мм беше пробит с 3мм, от снимката се вижда как съм го разпробивал на ръка - грозна работа! Солдер маската на места липсва!!! Платките са рязани на гилотина при положение, че бях заявил фрезоване и габаритните размери са далеч от истината и не влизаха в кутииките. Даже на някои от платките страните не са успоредни! Спасява ме това, че заливам готовото изделие с компаунд. Иначе спор няма - евтино и бърза се "справиха", но това е първата и последна моя поръчка към тях. Утре ако не забравя ще снимам една от не наситените платки.

Цитат Публикувано от Simonov Покажи мнения
    Vi-Rus си вършат работата добре.
    И аз съм доволен от тях.
    Редактирано от ivos; 9 December 2015 в 11:30.

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    След като не благоволиха да ми отговорят на мейлите, в крайна сметка се чух с някаква г-жа по телефона. От сутринта чакам да ми пратят някаква форма за рекламация и да им върна платките. Преди минути им се обадих и им казах, че ми дреме за глупавите им форми за рекламация и утре им пускам платките по еконта и да си ги взимат!

Пълни нещастници! Акълът ми не го побира, как е възможно да съществуват такива фирми и как успяват да продължават да работят. Толкова ли не им дреме на клиентите им, какво им продават?

Цитат Публикувано от Simonov Покажи мнения
    След като не благоволиха да ми отговорят на мейлите, в крайна сметка се чух с някаква г-жа по телефона. От сутринта чакам да ми пратят някаква форма за рекламация и да им върна платките. Преди минути им се обадих и им казах, че ми дреме за глупавите им форми за рекламация и утре им пускам платките по еконта и да си ги взимат!
    Има установена процедура по връщането. Без RMA и да им ги пратиш - или ще откажат пратката, или ще я вземат и тя ще се затрие нейде, а ти пак няма да си видиш парите...

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Естествено, могат да првят всякакви "хватки". Естествено, аз мога да пускам жалби поне на две места, като едното е особено неприятно и не е КЗП.

ivos's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    45
    Ето как изглежда работата на тази платкаджииница:

2015-12-10 11.33.07.jpg

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Ъъъ, големият отвор, с непонятна форма, те ли са го правили?

А по въпроса за качеството...
    Изпращането на файловете във формат гербер, не е гаранция че няма да има намеса в тях. Преди време, в друга платкарница, някой така беше минал през въпросните гербери, че на места липсваха контактни площадки, а други се бяха съединили със съседните. Направиха нови, на които имаше прекъснали метализации между слоевете. В рамките на половин година, прекъснаха част и от тия които не бяха. Таланти.

Затова, прототипи, ако са им "по силите", тук. За по-големи серии, в чина.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

ivos's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Ъъъ, големият отвор, с непонятна форма, те ли са го правили?
    Този отвор трябваше да е фрезован ф8мм, но беше ф3мм, та се наложи да го разпробивам на ръка, затова е така грозен. Същата ситуация е и с по-малкия до него. Като за прототипни платки ми свършиха работа, но серията си я поръчах на друго място.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Цитат Публикувано от bodan Покажи мнения
    PS - Коя е фирмата която може да направи платки като хората (та дори и да са скъпи)?
    Проверени от мен:
    http://www.set.bg/index.php?lang=en
    http://www.micron20.com/

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Ако някой ще поръчва в Микрон-20, да забрави за пилотни платки или малки серии. Ако ще поръчва големи серии, по-добре да си поръча в Китай. Даже с транспорт, мито и ДДС ще е тройно по-евтино!

Членува от
    Dec 2012
    Правил съм няколко единични бройки тук - доволен съм...
    Тези са правени там.
    XMOS ->TDA1541 ->AKAI AM-A90->CV DC-12
    AD1860 dac, Randy Slone amp,Denon PMA-860

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Е, в крайна сметка, след доста разговори по телефона и несериозно отношение, платките бяха изпратени обратно и сега си чакам парите от Еконт-а. Да са живи и здрави в тая фирма и да продължават в същия дух да бъдят достойни представители на БГ бизнеса!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Тъпо. Вместо да се напънат да ги направят както трябва връщат пари. Явно толкова си могат.

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Явно малко хора се оплакват и си казват "айде за 30-40 лева ще се разправям". И така... А те едва ли губят толкова пари, като се има предвид, че очевидно ползват най-долнопробното качество на материалите, което им е достъпно.

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    50
    Е, дано да си вземеш парите в крайна сметка.
    А сега ще дадете ли линк към някоя китайска платкаджийница, ама проверена .

Тия наистина не отговарят на мейли. В понеделник да не забравя да им звънна да откажа една поръчка...
    Thx за темата.

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Ще ти вдигне другарката Радева. Аз говорех с нея 6 пъти Мейли не чакай! Даже не казаха - извиняваме се.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени