Страница 3 от 6 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 130

Тема: L20 Amplifier Board 350W

ivo_dj's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от dzwer Покажи мнения
    Тримера е за настройка на основната честота - трябва да я настроиш на 400кХц.
    Имам такова и за пробите само го пусках - има доста собствен шум.
    Тук даже съм правил някакви измервания: https://www.diyaudio.com/forums/clas...ievable-3.html
    Другия модел без вентилатора и пак някъде толкова голяма платка свири доста по-добре, но е с по-слаби транзистори, има и всички видове защити.
    Няма да мога да ги хвана тези 400кХц , скопчето е хоби клас и е до 200кХц . Дай съвет за някой пробван китайски кит , който работи без настройка и достатъчно мощен ?
    Нещо от тук :
    https://www.aliexpress.com/wholesale...lifier+Class+D

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ще можеш!

Със скопче за до 200kHz могат да се измерят 400!
    Редактирано от L.K.; 12 October 2018 в 10:40.
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

dzwer's Avatar
    Членува от
    Apr 2009
    Възраст
    37
    Имам това: https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1lVHGe...pg_640x640.jpg
    И това: https://www.dhresource.com/0x0s/f2-a...00w-single.jpg
    На първия му изгорих чипа, след като го смених и елиминирах защитите, пак свирна. С по-хубави транзистори е, има всички защити, както е по схемата за IRAUD нещо си усилвател.
    Втория както казах шуми ужасно.
    Не съм си играл да ги модвам. Други китайци не съм поръчвал.
    В Youtube има предостатъчно клипове за всички разновидности с тоя чип - потърси и прегледай.
    Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...
    Мои записи на български групи: Youtube

dzwer's Avatar
    Членува от
    Apr 2009
    Възраст
    37
    Свирнаха ли модулите L20 от първото мнение на темата?
    Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...
    Мои записи на български групи: Youtube

ivo_dj's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от dzwer Покажи мнения
    Свирнаха ли модулите L20 от първото мнение на темата?
    Все по-малко време ми остава , но имам напредък. Днес направих неуспешен опит да боядисам ламарината на , която ще стои всичко.Захранването е готово , тествано с реотан 10А на +-65V кляка на 61V , след 30мин. трафа е около 40градуса . Ще кача снимки в понеделник и се надявам до края на другата седмица да съм тествал поне единия канал.

ivo_dj's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от ivo_dj Покажи мнения
    Все по-малко време ми остава , но имам напредък. Днес направих неуспешен опит да боядисам ламарината на , която ще стои всичко.Захранването е готово , тествано с реотан 10А на +-65V кляка на 61V , след 30мин. трафа е около 40градуса . Ще кача снимки в понеделник и се надявам до края на другата седмица да съм тествал поне единия канал.
    До три дни ще има резултат!

Изпратено от моят Lenovo X2-EU с помощта на Tapatalk

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Биваше дясната (на снимката) платка да я мръднеш в долната дясна четвърт на охладителя. Така се използва по-ефективно площта.
    Това черното, с което си изолирал трансформатора, как се държи на 70-80 градуса?

ivo_dj's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Биваше дясната (на снимката) платка да я мръднеш в долната дясна четвърт на охладителя. Така се използва по-ефективно площта.
    Това черното, с което си изолирал трансформатора, как се държи на 70-80 градуса?

Реших да сложа още една платка там долу на плочата и за това разпределих равномерно радиатора !!! Трафа е изолиран с някаква лента която ми дадоха електротехниците в завода. След това го топнахме във ваната с лак и за всеки случай после го пръснах със спрей. Знам , че може би ще влоши охлаждането , но нали има духалка. Ще трябва да врътна едно трафче с 3 вторични за захранване на преда на събовия канал и за останалата периферия.
    Няма да вкарвам нищо импулсно за сега !!!

ivo_dj's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Възраст
    45
    Окабеляване за 100А ток !

Изпратено от моят Lenovo X2-EU с помощта на Tapatalk

Е и?

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

ivo_dj's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Възраст
    45
    Сложих и другия канал,монтирах автоматиката за закъснение и термо контрола за охлаждането. Остава доокабеля и тестове !
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от ivo_dj; 18 November 2018 в 02:48.

ivo_dj's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Възраст
    45
    Пуснах ги днес и работят добре . На изхода върху 4ом товар получих 29.5v при 74hrz , но на входа подавам 0,8v , защото нямам сигнал генератор и ползвам пре-ампа за суба с виртуален сигнал генератор от таблет. На изхода гледам с китайски скоп и не мога да достигна клип. Напрежението е 119v .
    Обаче не знам дали е нормално , транзисторите да загряват на празен ход с накъсо съединен вход и без товар за около 5мин до 52" и след това не мърдат за час си стоят на 52" ? Мерих напреженията на всички крака на транзисторите и са "бетон" еднакви , мерих и напреженията на баластните съпротиви и те са еднакви.
    Не знам как да премеря тока на покой на всеки един канал отделно заради двуполярното захранване ?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Токът на празен ход няма ли да го мериш?

ivo_dj's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Токът на празен ход няма ли да го мериш?
    Как ? Освен на първината на трафа може би ?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Мериш пада на напрежение в/у белия резистор, разделяш на съпротивлението и получаваш тока през този транзистор.
    Каква е схемата, все пак?

Не е невъзможно и на вторичната намотка, но ще трябват ампер-клещи и няма да е много точно.

ivo_dj's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Възраст
    45
    Днес не върви . Пуснах и премерих напреженията на големите резистори и показа 0,038v променливо , стойноста им е 0,22ом. Но при следващото пускане едното реле останало залепнало и пусна едната половина + средната точка и думна единия кондензатор на платката , няколко крайни транзистора и единия драйвер. Това само на едната платка другите не съм ги гледал още . Мерих хартисалите здрави крайни транзистори и имаха разлики в усилването от порядъка на 10 , 12 Бета. Изобщо не са мачвани , вероятно за това са греели . А толкова добре си работеше вчера !!!!! Направо се върнах в 1 клас !!!
    Изгорелия драйвер е 2SC5171 в PDF пише , че са комплементарна двойка с 2SА1930 . Чудя се дали да не поръчам направо 2sc5200 и 2sa1943. Схемата е почти като тази на снимката , но има още електролитни кондензатори и един ценер на 5,1v дето не го знам какво прави там . Утре ще я разчепкам по-подробно .
    Дайте съвет как да осигуря бързо разреждане на електролитите в захранването след изключване ???
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Постоянно напрежение се мери, а не променливо. В миливолти и делиш на резистора за да получиш тока на покой.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

milen petrov's Avatar
    Членува от
    Oct 2013
    Възраст
    40
    Нещо не мога да си обясня от какъв зор се прекъсва захранването с релета и то отделни за плюс и минус?
    Защо и ще гърми кондензатора на едното рамо който реално е бил без захранване или е бил захранен само той.
    Кой ще ти гарантира че това прекъсване на захранването ще задейства еднакво за двете рамена?
    Половин секунда закъснение в едното напрежение ти убива крайните от дизбаланса на офсета.
    Гасиш и само изхода към колоните а стъпалото да си стой захранено и да си изтощава кондензаторите.
    Редактирано от milen petrov; 29 November 2018 в 22:33.

ivo_dj's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Постоянно напрежение се мери, а не променливо. В миливолти и делиш на резистора за да получиш тока на покой.
    На постоянно не показа нищо , затова опитах на променливо и даде горните стойности !!!!

(Нещо не мога да си обясня от какъв зор се прекъсва захранването с релета и то отделни за плюс и минус?
    Защо и ще гърми кондензатора на едното рамо който реално е бил без захранване или е бил захранен само той.)

Захранването е двуполярно със средна точка . Идеята е да се заредят първо кондензаторите за около 2сек. след още 4сек. се пуска и захранването към платките за да си влязат в режим , след 6сек. от началото се подава и сигнала към колоните . Общо 6бр. релета с три време закъснения. Ще го онагледя след малко само да го нарисувам сега.

milen petrov's Avatar
    Членува от
    Oct 2013
    Възраст
    40
    Стъпалото ти е гряло от висок ток на покой,седяло е клас А до някаква степен.
    Това че е грял до едни и същи градуси е нормално защото ку8 на схемата е термостабилизиращият транзистор който също би трябвало да е на големият радиатор.
    Променяш му малко резистора да се поотпуши повечко и ще събере размаха на амплитудите към крайните и греенето ще изчезне.
    Хората тук са наяно с това ,но не им се обяснява на дълго и широко а и има доста теми за тези неща.
    Жалко е че от незнание се горят части но това е начина да те заболи и да се позадълбочиш в материята.

Един мек старт на трафа ще ти зареди кондензаторите плавно и всички проблеми ще са решени.
    С толкова релета си е направо страх,всички тук обичат максимално къс път на тока и то с добри връзки каквито през релета няма.
    Редактирано от milen petrov; 29 November 2018 в 22:45.

За "спокойствие" можеш да сложиш и 2 диода (1N4007 примерно) в обратна посока, паралелено на кондензаторите. "Спасяват положението" при несиметрично разреждане на кондензаторите.

milen petrov's Avatar
    Членува от
    Oct 2013
    Възраст
    40
    Имал си променливо напрежение на резисторите?
    Това без сигнал и звук ...
    Самовъзбуждане във високите честоти щом не си го чул във вид на брум.
    То не е имало и колона да се чуе вероятно де.

Дайте съвет как да осигуря бързо разреждане на електролитите в захранването след изключване ???

Това също не разбирам защо.
    Редактирано от milen petrov; 29 November 2018 в 22:51.

Цитат Публикувано от ivo_dj Покажи мнения
    Захранването е двуполярно със средна точка . Идеята е да се заредят първо кондензаторите за около 2сек. след още 4сек. се пуска и захранването към платките за да си влязат в режим , след 6сек. от началото се подава и сигнала към колоните . Общо 6бр. релета с три време закъснения. Ще го онагледя след малко само да го нарисувам сега.
    Аз бих оставил цялото захранване вързано без релета! Единствено на мрежовата намотка ще сложа резистор 10Ohm /8 W , който от сигнала за включване на тонколоните ще се шунтира с 1 реле.

milen petrov's Avatar
    Членува от
    Oct 2013
    Възраст
    40
    С други думи мек старт.

Сега погледнах и снимките по горе.
    Виждам някаква платка с налепени една камара най разни кондензатори без никаква симетрия,надявам се не го ползваш това чудо или поне има разумно обяснение защо изглежда така.

Страница 3 от 6 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени