Резултати 1 до 16 от 16

Тема: Съвет за избор на слушалки

Членува от
    Aug 2011
    Възраст
    46

Съвет за избор на слушалки до 700 лв

Здравейте
    В момента слушам fiio x3 2nd gen + sennheizer 598 . Всичко е ОК с изключение на слабия бас . Затова търся слушалки със подобна картина но по-засилен бас . След доста четене се спрях на следнта оферта :
    http://www.ebay.co.uk/itm/Sennheiser...8AAOSwpDdVNKxJ
    според вас в този ценови диапазон има ли по-добро предложение или да поръчвам тези ?
    Редактирано от BeOnEdge; 12 November 2015 в 20:32.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от BeOnEdge Покажи мнения
    Здравейте
    В момента слушам fiio x3 2nd gen + sennheizer 598 . Всичко е ОК с изключение на слабия бас . Затова търся слушалки със подобна картина но по-засилен бас . След доста четене се спрях на следнта оферта :
    според вас в този ценови диапазон има ли по-добро предложение или да поръчвам тези ?
    Привет,
    и с еквилайзерите ли не можеш да го докараш на бас?
    Аз също слушам с такъв Senn (от РС), без корекции, и бас не ми липсва...
    Ако си падаш по мощни ниски честоти е трябвало да си купиш затворени тип (и басови) слушалки.
    Гледам и не вярвам на ушите си...

Здравейте
    ПРобвай в Плесио с някой мобилен усилвател примерно Е12. Пробвай и с настолен слушалков амп в същата комбинация.
    700 лв не са малко за слушалки.
    Без да съм слушал подробно fiio x3 според мен толкова си може.
    Analog Source - PHILIPS Electronic 312 AT440Mla, Cambridge Audio Azur 640P,
    Digital Source - Philips CD880, Joro's XMOS + AK4495SEQ
    Amp - SD Audio, Sony FA3ES, ATL-03, Beta22, OTL E88CC & 6N30p
    Speakers - SD Audio, Monitor Audio Br2
    Headphone - Hifiman НЕ500, Senn HD800/HD600/HD540, ex K701, ex DT880
    Cable - Furutech, QED, Simon's Headphone Cable
    Mobile - Ibasso dx90, Grado SR225i, Etymotic hf5

Членува от
    Aug 2011
    Възраст
    46
    И аз си помислих че fiio -то е проблема , пуснах сигнал от него ( през коаксиалния му изход) към усилвателя с който разполагам ( harman kardon avr135) и не виждм да има осезаема разлика...в смисъл , не че няма бас , по скоро липсва удар в ниските. Но все пак ще пробвам и с друг усилвател . Лошото е че няма къде да прослушам по-висок клас слушалки , за да се убедя къде е проблема ( ако може да се нарече така) с баса
    PS слушам основно рок , но специално за тест на баса въртя acdc / michael jackson / def leppard...ако това има значение
    Редактирано от BeOnEdge; 13 November 2015 в 00:55.

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    54
    То стила музика, винаги ма значение. Слушам и такава музика, но честно да си кажа, няма си бас в този стил( зависи какво се разбира под няма бас)
    По това, което сте написал, я пробвай нещо на "50 цента" може да не ви хареса, но се опитайте да чуете баса как е.

Членува от
    Aug 2011
    Възраст
    46
    Пропуснах да кажа че имам и beats studio - там пък само баса ми харесва ...т.е. търся слушалки с баса на beats а средни и високи , както и обем да е като sennheiser 598 ... ако разбира се такова нещо въобще е възможно
    Затова и се насочих към senn но към модел за който четох ( не зная доколко е вярно) че е с по- изразен бас. Специално за този модел , четох в head fi , че е такъв ,особено alu версията . А тези за които съм дал линк са доработени , затова се надявах да са това което търся.
    Редактирано от BeOnEdge; 13 November 2015 в 01:34.

Това не е възможно дето си го намислил, и в живота е така-пълно щастие няма, между другото, внимавай с HD25 чувал съм че се правят доста техни копия/ментета, така че, внимавай да не се натресеш на такова.

Пропуснах да кажа че имам и beats studio - там пък само баса ми харесва ...т.е. търся слушалки с баса на beats а средни и високи , както и обем да е като sennheiser 598 ... ако разбира се такова нещо въобще е възможно
    Затова и се насочих към senn но към модел за който четох ( не зная доколко е вярно) че е с по- изразен бас. Специално за този модел , четох в head fi , че е такъв ,особено alu версията . А тези за които съм дал линк са доработени , затова се надявах да са това което търся.
    Прочети това:
    http://highfidelity.blog.bg/muzika/2...-hd-518.876269
    Писал го е Юли Александров от форума.
    http://en-de.sennheiser.com/audio-he...hifi-tv-hd-518
    Е, има и негативни мнения:
    https://bgaudioclub.org/showthread.p...ighlight=hd518
    Гледам и не вярвам на ушите си...

Членува от
    Aug 2011
    Възраст
    46
    Благодаря на всички за мненията . Явно няма да стане с четене избора , понеже всеки по различен начин възприема музиката .
    Смятам да променя подхода - първо ще поръчам слушалков усилвател а след това ще слушам различни слушалки докато си харесам звучене .
    В тази връзка , а и да не отварям нова тема , чудя се м/у fiio e12 и e12a . Втория го дават че може да захрани по-високоомни слушалки ( 420 mW @ 16 ohm vs 880 mW @ 32 ohm) както и по богата звукова картина . От друга страна стария е12 е с bass boost 6db a 12a e с 4db .
    Цената е близка но по-старата версия може да се поръча от тук , което си е предимство . Ако някой може да даде съвет дали си струва да изчакам повече за е12а ще съм благодарен ако сподели

Членува от
    Aug 2011
    Възраст
    46
    В крайна сметка поръчах Cayin C5 . Ако някой се интересува мога да пиша как е , когато го получа.

Членува от
    Jul 2010
    Възраст
    37
    Бях в същата комбинация x3 + HD598, която доста повече ми допадна от x3+AT-M50x но баса беше недостатъчно за моя вкус. Sennheiser HD25 беше един от вариантите, които смятах за решение на моя проблем и се радвам, че не минах и през тях. Комфорта е основния им недостатък, просто не са за продължително слушане.
    Намерих перфектните за мен слушалки в Audio Technica WS99. След тях дори загубих желание да тествам повече и си взех още едни WS99 преди да са изчезнали от пазара. Реших да направя последен опит с Philips Fidelio L2 и въпреки, че бият всичко друго тествано до този момент, дори и те не можаха да ме откажат от WS99 та така си стоят в кутията новички чакащи си втори опит ако ми мине мерака от модела на Audio Technica. Всъщност модела на Philips е много добър избор за теб и би ти дал липсващия бас с много близко звучене до HD598 и също толкова добър комфорт. Изненадващо е и как Ws99 се доближават до звученето на HD598 с малки корекции bass (-3) и treble (+2)
    Редактирано от NetBs; 20 November 2015 в 23:43.

Членува от
    Aug 2011
    Възраст
    46
    Благодаря за съвета погледнах как са цените на ath и в ebay виждам че един германец ги продава за по 99 Е . Та се зачудих да не са някои реплики...сега ще почета малко за тях и ако всичко изглежда наред ще поръчам едни за проба .

Членува от
    Jul 2010
    Възраст
    37
    Няма да са менте, на такава цена ги продаваха Avides, чрез които AT си разчистваха застоялите количества.
    Цената няма как да е по-висока, просто няма да има кой да ги купува след като АТ не са вложили никакъв маркетинг в този модел и са го направили трудно продаваем с много висок retail price - към 300 евро, с не особено атркативна визия и с фиксиран двоен кабел. И това е съвсем умишлено според мен. Явно никой производител няма изгода да направи перфектните слушалки а тези можеха да са такива.
    Повечето потребителите чуват и харесват това което им е казано и набито в главите, т.е. са прочели в някое ревю. ATH M50x са един типичен пример за прехвален модел.
    Ако са ти големи ушите може и да не са ти много удобни. На мен са ми перфектни и също толкова удобни, колкото и HD598 но такива са коментарите. За тези случаи си сменят ear pad-овете с такива от Brainwavz HM5

Членува от
    Aug 2011
    Възраст
    46
    да ъпна в крайна сметка с кои слушалки си паснахме - beyerdynamic t1 gen1 - предвид че слуха с напредването на възраста деградира , не виждам причина да ги сменям в обозримото бъдеще не съм запознат напълно с термини като фронт ,динамика , микродетайл и т.н. , просто звучат и се чувстват чудесно , барабаните се отсичат като с брадва , а се чуват детайли които не съм чувал преди (поне не и с другите слушалки , които седят в шкафа )
    Редактирано от BeOnEdge; 13 June 2018 в 07:58.

Честито за придобивката. Тествал ли си ги с Блус/джаз?

Извинете че пиша в тази тема, но не смятам че е нужно да отварям друга. Та някой ако може да ми помогне от къде мога да си поръчам кабела на blue dragon за Sennheiser hd598, ще съм му много благодарен..

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени